PDA

View Full Version : Windows 8 problem sa neprepoznavanje DVD roma



lydiasr
07-11-2012, 02:03
Posto sam se prilicno namucila sa ovim problemom, evo da skratim muke nekom ko se bude suocio sa njim :)

Naime, posle clean installa (sa DVD roma, naravno), i prvog podesavanja Windowsa nisam ni primetila da ne vidi dvd sve dok mi nije zatrebao za neku instalaciju. Posto nisam jedina koja se suocila sa ovim problemom, potrazila sam resenje na Googleu i nasla ga, samo nije bas fukcionisalo, bar ne kod mene.

Onako iznervirana ponovo uradim clean install i pojavi se dvd rom, ali samo do prvog restarta. Cak ga ni Device Manageru nije bilo dok nisam otkrila hiden uredjaje, a onda u properties za dvd rom procitam da uredjaj sa kojeg sam instalirala Windows nije zakacen za komp ::lol::.

Resenje je uci u Command Prompt kao administrator (sa start screena, ili tzv. Metro UI, kucati cmd i pritisnuti cmd+shift+enter). U command prompt treba ukucati tacno ovu komandu, sa svim razmacima koji postoje:

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Contr oller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0×00000001.

Potom treba resetovati komp i DVD rom ce, uz malo srece, biti tu :)

EDIT: Controller treba da bude bez razmaka, ne znam zasto ga je razmakao ili samo ja to tako vidim.