PDA

View Full Version : ikonice



bbthedon
29-08-2009, 20:39
Da li je moguce da promenim ikonicu za ipod,cameru,pictures i sve te pocetne applikacije bez winterb.?



Any1?

1024
29-08-2009, 21:18
Moze, treba ti SSH za to.

Na putanji /Applications/MobileMusicPlayer/icon-MediaPlayer.png ti se nalazi ikonica za iPod (cini mi se). Nju zamenis onom koju hoces i to je to. Samo gledaj da sacuvas onu staru za slucaj da hoces da je vratis.

Camera i Photos ikonice su u
/Applications/MobileSlideShow/icon-Camera.png i icon-Photos.png

Isto tako u /Applications/ ti se nalaze sve Apple-ove aplikacije, svima mozes da menjas ikonice na slican nacin.

Samo pazi da nesto ne zeznes, posto se teze popravlja ako menjas sistemske fajlove nego kad koristis winterboard.

bbthedon
29-08-2009, 21:26
e u k.... ja bio menjao ranije onu icon-audio i tako nesto...ajde probacu...thanks

1024
29-08-2009, 21:32
Najbolje ti je da prebacis ikonicu na kompjuter, proveris da li je to ta i tek onda je zamenis.
Samo, da bi mogao da ih otvoris treba ti png fix:

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=3153

P.S. Thanks dugme je sa donje desne strane posta :vb_kez:

bbthedon
29-08-2009, 23:52
Nasao sam sve i stavio ikonicu koju hocu,dao joj i ime icon-mediaplayer i sve po redu. i nece:( Dont know why... Mozda treba da promenim i onu sto je sa Small-icon...


Hehehe moras i tu small da promenis... sometimes im 2 smart :D

1024
30-08-2009, 00:04
Da li si respringovao (ili restartovao) iPhone posle promene? Ako nisi, uradi to i vidi da li ce da se promeni.

Ako jesi, onda ne znam sta da ti kazem... jedino da povadis sve png-ove iz foldera i promenis svaki koji lici na iPod ikonu...

bbthedon
30-08-2009, 13:07
Promenio sam... Pogledaj gore edit :D
Morao sam da promenim 2 ikonice i to je to... Sve radi exstra iako dosta ljudi po netu bleji kako ce applikacija da crashuje ?!

Lazar
30-08-2009, 13:11
nece to nema veze sa time to je isto kao kad koristis winterboard samo sto sve radis rucno i ne trosi ti memoriju dodatno...

1024
30-08-2009, 13:13
Znas kako... cinjenica je da "ako ne znas sta radis, a cackas sistemske fajlove, aplikacija ce da crashuje". A po netu ima mnogo ljudi koji ne znaju sta rade ;)

EDIT: Mada, slike bas i nisu neki "sistemski" fajlovi.