PDA

View Full Version : iPhone 4s iOS 5.0.2 Xsim problem (verovatno)



Mratchny
30-10-2012, 08:56
Imam 4s sa 3 Austria 11 mreže koji je otključan XSimom

iOS 5.0.1
Carrier 3 Austria 11.0

Nakon prvog otključavanja sve je radilo Ok, telefon je prešao na MTS mrežu, išao sam na net, sve savršeno.

Juče, nakon prebacivanja par pesama na iTunes, carrier se vratio na 3 Austria, nije hteo da se poveže na MTS, ali nakon par vađenja kartice telefon je i dalje na Carrier 3 Austria 11, a Network MTS. Internet neće da radi, bukvalno se ponaša kao da sam u Roamingu.

Pretpostvaljam daje XSim zakazao do nekle, mada sam telefon radi (pozivi i SMS), ali mi na Carrier stoji Austria, a na net neće nikako (sva podešavnja su ubačena za net).

Upomoć :)

Vuk98
30-10-2012, 09:41
A jel uključen internet roaming?

Mratchny
30-10-2012, 09:49
Da, uključen je. Ono što mene buni najviše je što mi kao Carrier stoji Austria a ne MTS? Ima li to ikakve veze?

Ako mu sada uradim restore, nije mu rađen JB niti bilo koji update, da li će mi vratiti na fabrička podešavanja, pa da krenem unlock od nule? Tj da li će ostati 5.0.1 i da li ću moći da koristim istu XSim i SIM karticu kao da nisam ni radio aktivaciju?

djpgiovany
30-10-2012, 13:56
Ni slucajno...ako uradis restore dicice ti bb na zadnju verziju...i moraces da kupujes novj x-sim...ili da update-ujes postojeci...
Probaj sa hard resetom (home i power) da sredis to...verovatno se telefon zaglupeo nesto....

Mratchny
30-10-2012, 14:02
Hvala, probaću! U suštini inovi xsim ću kupiti ako je to cena da proradi, ali pokušaću prvo ovo ;)

djpgiovany
30-10-2012, 14:06
Postoji thanks za zahvaljivanje... :) ako uzimas novi x-sim onda slobodno uradi restore...mozes direktno iz iTunes-a...

Mratchny
30-10-2012, 14:07
Ma zeza me i dalje. Kada ga resetujem traži mi PIN kod kartice, mada sam isključio. A onda ne može da nađe mrežu. Na Settings/About mi daje mrežu sa koje je originalno telefon (3 Austria), pa posle par vađenja kartice uspe da se poveže na MTS... Izludeh.

Mratchny
30-10-2012, 14:10
Pri čemu Carrier svo vreme stoji (u About) ova Austrijska mreža... i dalje neće na net preko operatera...

djpgiovany
30-10-2012, 14:12
Pa onda idi kupi ili naruci najnoviji x-sim i uradi restore na iOS 6 i skrati sebi muke... :)
P.S. Nadam se da ne zavisis od JB...

Mratchny
30-10-2012, 14:17
He he, ne mogu na iOS6 jer nemam originalnu karticu ovog operatera iz Austrije. Čovek koji mi je nudio novi XSim kaže da moram da je imam da bih aktivirao iOS6. Mogu li restore da uradim na 5.0.1. Nemam JB niti mi je toliko bitno sada da imam.

Byakuya
30-10-2012, 14:19
Nije moguce vratiti se na ios 5

djpgiovany
30-10-2012, 14:21
Kao prvo ne pisi post ispod svog posta...postoji edit... Postoje pravila foruma,ako ih nisi procitao,onda bi bilo dobro da to uradis...
Ako uradis bilo kakav restore dicice ti na zadnju verziju bb...ali to moze da se sredi sa najnovijim x-simom...naravno da mozes da uradis restore ako imas sacuvan shsh...

ozzy
30-10-2012, 14:26
@Mratchny, ja takodje imam 4s sa 3 Austria mreze, ali meni pise 3 Austria 9.1. Jel imas sada mrezu?

U settings/general/about/carrier i treba da ti pise 3 Austria, jer je to mreza sa koje je telefon. U settings/carrier je mreza koju ti koristis. Cellular data i data roaming ti uvek moraju biti ukljuceni, ako internet koristis preko 3g-a. Skini (ako vec nisi) sa cydia-e "TetherMe" (pojavice se u settings-u) i preko njega, u cellular data network, upisi sledece parametre:

Cellular Data

APN: gprsinternet
Username: mts
Password: 064

MMS

APN: mms
Username: mts
Password: 064
MMSC: http://mms.mts064.telekom.rs/mms/wapenc
MMS Proxy: 172.017.085.131:8080
Message Size: 307200

Tako je bar meni podeseno. Ponekad mi se desi da mi ti parametri nestanu (za ovih 4-5 meseci, koliko imam telefon, mozda dva puta), ali ih posle opet upisem i sve funkcionise normalno. To sto ti pise za mrezu, nemoj da te buni. Jedino moras da pazis da ne ulazis u voicemail, jer ce ti napraviti veci racun nego sto jeste (ako si postpaid).

Mratchny
01-11-2012, 18:42
Ozzy, proradilo je samo od sebe, nemam pojma kako, nije radilo neko vreme, sada radi. Generalno, kada god telefon ugasim, muke su nakon paljenja da sve bude Ok.Nisam još radio JB, posle ove muke sam se malo uplašio, ali hoću. Baš gledam po forumu kako najbolje za 4s, sa Xsimom da se uradi, da ne zabrljam nešto :)

Update: Zapravo, upravo videh. Telefon sam od sebe ispada iz mreže, nemam pojma zašto...

ZORAN.MakedonijA
01-11-2012, 21:53
inace ako imate probleme meni je ovo pomoglo otvorite preko safaria
www.unlockit.co.nz/

imate sve automatski da podestie :)

pedjabgd
27-11-2012, 15:35
Pozdrav drugari.Imam jedno pitanje.Nov sam u ovome,naime kupio sam pre par dana 4S radi mi sa x-sim normalno ali sam primetio da mi se povecava racun a imam besplatne gb.Da nije problem mozda sa voicmail-om i ako jeste jel postoji nacin da ugasim to jer mi povecava racun.Hvala i izvinjavam se ako sam omasio temu :)

ozzy
27-11-2012, 15:44
@pedjabgd, problem je sigurno sa voicemail-om! Ja sam imao isti problem. Imas dva resenja! Prvo je da pazis da ne pritiskas voicemail. A drugo, da odes do tvog operatera i podneses zahtev da ti ukinu pozive ka inostranstvu.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

pedjabgd
27-11-2012, 15:56
Hvala na brzom odgovoru!Predpostavio sam da je to u pitanju jer listam forum vec danima i nemogu da provalim sta je u pitanju.Onda cu da vodim racuna da ne upadam na voicemail.A i nije to lose da ukinem pozive :)Hvala jos jednom

ozzy
27-11-2012, 16:02
Nema na cemu! ;) Pa znas kako, ako neces da zoves inostranstvo, onda iskljuci. Koja je mreza upitanju?


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

pedjabgd
27-11-2012, 16:30
Ja sam mts a telefon je zakljucan na neku svedsku mrezu.

ivanspirit
27-11-2012, 22:59
Jel ima neko resenje za aktivaciju imessage i facetime? Ip4s 6.0.1 zakljucan na rogers canada. Otkljucan najnovijom x-sim. Proradi na mail ali nece na broj majku mu.

dekimaks
27-11-2012, 23:39
Nece na broj jer ga buni x-sim,ponasa se kao da je tel iz Kanade a ne sa nase mreze. Jedino kad bude jb pa callerfix

vlada11070
28-11-2012, 11:28
Mislim da iMessages i Facetime nemaju veze da li je tel x sim ili simfree.
Svoj ID sa Appla upises tamo i okreneš na on.
Meni su nekad poruke zezale, pa iskljucim, ukljucim one rade.

funky
28-11-2012, 12:05
Ima veze ako je telefon aktiviran sa karticom sa maticne mreze. Mene isto zeza, svaki put kada upalim telefon racun mi se poveca za 15 din, zato sto mi se aktivira imessage. Ranije se uvecavao tacno za 30 din jer sam drzao upaljen i facetime. Inace telefon ne gasim cesto ali sada ga definitivno necu gasiti jer svaki put racun se poveca. Mislim da je to bas zato sto u settings pise da je telefon aktiviran na npr. Sunrise mrezu a unutra je xsim sa telenorovom karticom. Takodje kad se tel nakaci na itunes meni ne pise nista u polju mobile number. Verovatno ga nesto zeza xsim...

vlada11070
28-11-2012, 12:10
Vrlo moguće.
Nisam znao to, par puta mi se uvećavalo dugovanje za slične cifre, a nisam znao od čega.
Telefon ne gasim nikad, tako da neću imati takvih problema! :)

funky
28-11-2012, 12:15
Ma, to je barem resivo, ne gasis telefon kao sto si ti rekao :)
Ja imam problem sto mi naplacuju i edge i 3g prenos podataka iako sam podesio parametre za telenor :( Ne znam sta vise da radim, svasta sam pokusavao ali nema resenja jos uvek :( Izgleda da je bas problem u tome jer mora da mi stoji upaljen data roaming a telefon je aktiviran sa drugom karticom pa mi verovatno naplacuju prenos podataka misleci da sam stvarno u roming-u. Tako da imam megabajte koje ne mogu ni da koristim...

dekimaks
28-11-2012, 12:16
Jel to nesto novo ili ja nisam u toku,zasto ti skida kredit kad aktiviras ft ili iMessage?Kako to naplacuju,zar to nije internet usluga a ne gsm?

funky
28-11-2012, 12:17
Pa naplacuju kao poruku ka inostranstvu a to je 15 din. Tako je barem na telenor mrezi, za druge mreze ne mogu da tvrdim...

vlada11070
28-11-2012, 12:17
Kada hoćeš EDGE upali data roming i prekontroliši da li ti skidaju?

dekimaks
28-11-2012, 12:20
Prvi put to cujem. Jer to slucaj za x-sim ili bilo koji iphone? Jer moze jos neko ovo da potvrdi? Ja mesecno bar 4-5 puta aktiviram to jer cesto menjam telefone. Nisam obracao paznju nikad

vlada11070
28-11-2012, 12:21
Ja ne smem da tvrdim ali mi se par puta račun uvećavao iz nepoznatih razloga.

Prekontroliši.

funky
28-11-2012, 12:21
Definitivno mi naplacuju, uvecao sam racun za 600 din pokusavajuci to da namestim... Sto i nije strasno neki ne znaju pa im se uveca racun za mnogo vise... Nesto je zeznuto, kada udjem u cellular data nemam cak opciju da upalim 3g a telefon je 5.1.1 verzija...samo Edge i data roaming dugme i kad oba upalim i otvorim neku stranicu pocnu da mi uvecevaju racun...

dekimaks
28-11-2012, 12:23
Da to je zbog x-sima,reklamiraj to naplacuju ti kao da koristis net u romingu,mogu po baznim stanicama da vide da nisi bio u romingu

funky
28-11-2012, 12:23
Koliko znam pisali su vec ovde ljudi na forumu, meni su naplacivali sigurno... Nije slucaj samo sa xsim-om, imao sam ip 4 simfree i isto su mi naplacivali...

dekimaks
28-11-2012, 12:25
Ha ha ha. Klincu sam se ubio da namestim iMessage na 3gs,a posle sam ga cak i grdio zbog racuna...nisam znao...

funky
28-11-2012, 12:28
Izgrdi dete za dzabe :) Telenor definitivno naplacuje nek ostali potvrde samo za druge operatere...
Inace ja sam bio do telenora i pricao sam sa nekim deckom koji mi je rekao kad mi stigne racun za ovaj mesec da prekontrolisem sta je tacno naplacivano pa ako jesu megabajti da podnesem reklamaciju... Mada mi to nije trajno resenje, ja bi voleo da to mogu da koristim a ne da svaki mesec podnosim primedbu na racun...

dekimaks
28-11-2012, 12:30
A sta ti pise na racunu kad dodje posto sam i ja na Telenoru,da uporedim samo? Pod usluge ili kako su to tarifirali?

funky
28-11-2012, 12:33
Ne znam tacno posto cekam racun za ovaj mesec... Ali koliko se secam treba da se proveri onaj deo na racunu gde pise poruke ka inostranstvu ili tako nesto... To se nesto secam od ranije kad sam imao prosli telefon, mislim da je ta stavka na racunu...

Vuk98
28-11-2012, 12:47
Naplaćuje telenor aktivaciju iMessage i FaceTime, i to kao internacionalnu poruku ja mislim...

vlada11070
28-11-2012, 12:54
Mogu da razumem da naplaćuju aktivaciju, tj. kao jedna poruka ka inostranstvu( kao Viber, samo je on besplatan) nego ne shvatam sto se to često dešava.
Ako se telefon ugasi i upali, on ne izgubi sva podešavanja.
Bilo bi dobro da postoji neko rešenje da se to memoriše i tako ostane kada se ponovo upali telefon.

funky
28-11-2012, 12:56
Stigao mi je racun za ovaj mesec od telenora i izgleda da mi nisu naplacivali prenos gprs podataka. Naime u racunu mi stoji da sam imao 37 poruka ka inostranstvu, i 9 poruka ka specijalnim brojevima?!
Ne znam sta se desava ali izgleda da nije problem do prenosa podataka, da li se nekom slicna stvar desavala? Pretpostavljam da su sve to poruke za aktivaciju imessage i facetime, da li je moguce da ih telefon automatski sam salje? Ja sam samo jednom upalio imessage i facetime posle nisam nista dirao...