PDA

View Full Version : Podaci sa 3.1.3. na 6.0



stevaw
30-10-2012, 01:01
Hteo bih da prebacim podatke sa iphone 3gs-a (3.1.3.) na iphone 5 (6.0). Tacnije Address Book, Calendar, Notes, Slike, SMS i Recordings. Probao sam da uradim backup starog, ali "restore from backup" na novom prosto nista ne uradi. Kapiram da se ne mecuju ios3 i ios6, ali ne znam kako da to isprebacujem? :confused:
Preko iFunbox-a sam napravio back-up svega toga, ali dzaba kada ne mogu da udjem u var/itd... na iphone 5 (simm free) posto kapiram jer nije jailbreakovan? Secam se da je bila fora sa imenikom sa ios 3 na ios 4... kada se napravi backup imenika da se nesto izmeni pa tek onda da se ubacuje, a sto je najgore to sam nekome uradio, ali sada da ga je*es ne mogu da se setim. Trazio sam preko neta i dzaba... Ali u svakom slucaju mislim da ni to nece da radi jer mi nije jailbreakovan fon pa ne mogu da ubacim. Takodje mi ne piju vodu programcici za backup imenika sa appstore-a (iDrive Lite, Mycontacsbackup...) jer svi oni zahtevaju ios4. Preko Outlook-a se bas ne bih baktao sa time jer sam vec par puta imao lose iskustvo sa prebacivanjem kalendara i imenika...
Nemam google nalog i ne bih ga otvarao ako nije potrebno. I da imam, opet ne resavam problem sa Notes, SMS, recordings... Ako moze pomoc :embarrassed:
Ranije sam bio "u toku" i sve sam zavrsavao, ali sam posustao pa se sada mucim :embarrassed::brickwall:

Chuckie
30-10-2012, 01:08
Sta si radio do danas na 3.1.3 na 3Gs-u? (sorry morao sam :))

stevaw
30-10-2012, 08:32
Hahahaha :D Ocekivao sam takvo pitanje, ali ne toliko brzo :D
Aj da ne iskoristim cuveno "ma ne pitaj" :) Jos ranije, cim bi izasao novi ios ja sam odmah ubacivao novi pa mi onda pola aplikacija nije radilo... To sam uradio dva puta i na tome je i ostalo. Kada sam na 3.1.3. stavio sve zivo sto mi je potrebno, a prvenstveno navigacija, mrzelo me da se opet bakcem sa time u slucaju da updateujem. Jos sam citao ovde kako je za 3g/3gs najbolji 3.1.3... Kada sam odlucio da podignem na 4.3.3. koliko se secam tada nisam imao sacuvan shsh (glupa cydia je sacuvala do 4.2.nesto) i onda sam odlozio, a vreme prolazi...
Eto, "ukratko" :D

dekimaks
30-10-2012, 10:33
A sto ne uradis backup na ios6 sa 3gs-om,ukljucis icloud i sinhronizujes sve... I posle vratis sve preko istog acc na ip5?!?

stevaw
30-10-2012, 11:11
Ako to uradim onda mi 3gs ostaje na ios6, a trenutno nema untethered JB. Komentari u temi "Ios 6 na 3gs" mi ne ulivaju bas nadu da podignem na 6icu.
Posto fon dajem sestri trebalo bi da na fonu sve funkcionise normalno jer ona ne zna ni sta je JB itd. (a veruj mi, nema ni zelju da nauci to :-\ )
Jedino ako mogu posle da downgradeujem 3gs sa ios6 na raniju verziju? U cydia imam shsh za ios4.0; 4.0.1; 4.1. i 4.2.1r1...

dekimaks
30-10-2012, 12:40
Pa uvek mozes da se vratis nazad sa tim telefonom na sacuvane blobove ili bez blobova uvek mozes na 4.1

stevaw
30-10-2012, 18:34
Veceras cu da se igram pa javljam da li sam uspeo...

Edit: Skoknuo sam do iPhone Srbije (Kosovska) pa su mi tamo prebacili imenik. Za ostalo moram sam da se bakcem, ali cu to pogledati preko vikenda kada budem imao vremena.