PDA

View Full Version : Windows 8-za i protiv?



Pages : 1 [2]

kakosuper
26-10-2014, 01:23
Imam original win 8.1, i na starom hardu i sada na ssd-u kida. Ja se na 7-icu ne bi vracao da mi plate. Radi bas bas dobro.
Nikakvi bagovi i slicne stvari. Ne znam sto se svi zale :D
Igre na njemu ne igram, ali svi programi na njemu rade odlicno, pali mi se za 10-ak sekundi i odma moze da se kristi, gasi se za 3 sekunde.
Na 7-ici me je nerviralo kada duze radim u fotoshopu ili ilustratoru napuni se ram do kraja i sve pocne da trokira, ovde je to reseno bas dobro.

.truba
26-10-2014, 02:15
ne slazem se u potpunosti za ovo...

osvrnucu se samo na paljenje...ne mislim da se brze pali vec da je to samo prividno....to je bilo i na 8 i sad na 8.1...on se kao upali a kad stisnes desktop cekas ga jos neko vreme da se podigne...pisali smo vec o tome ovde ranije cini mi se....

ovo sto 8.1 ima satro start dugme, nije to to...i nema neku funkciju...mislim da je 7 daleko bolji windows iako ima dosta stvari u 8 koje mi se svidjaju....

iskreno se nadam i zeljno iscekujem win 10 za koji se nadam da ce biti dostojan naslednik 7ce posto 8 to ni u kom slucaju nije

Nema potrebe klikanja na desktop tile. To se nastima da automatski upada u desktop i preskace metro na bootu. Strahovito brz boot kod mene na 840pro. Mnogo brzi od sedmice.

puksion
26-10-2014, 02:34
Na obicnoj osmici nema direct boot na desktop, ali svakako brze dize nego sedmica... Btw uskoro kupujem Kingston 3K, ubrzace mi se komp 5 puta...

.stefan
26-10-2014, 02:37
Ahaaa...videcu da namestim da zaobilazi metro

1024
26-10-2014, 19:50
Kad sam ja instalirao 8.1 na desktop pc, on se automatski podesio da startuje u desktop. Na laptopu nije (startovao se u start screen) Uglavnom, u taskbar properties moze da se izabere, isto kao i jos par stvari (apps view za one koji ne vole live tiles i slicno).

smera
12-11-2014, 19:59
od nedavno imam toshiba wt-310 tablet+keyboard sa windows 8.1 (touch screen) i primetio sam da kada sam na putovanjima, u hotelu se teze kaci na wifi. kod kuce i na poslu je sve normalno. da li neko ima iskustva s tim? izgleda da je to boljka za win 8.

Srecko
12-11-2014, 20:40
Msm da je to do hotela i ostalih objekata. Ja sam se u Spaniji ove god teze kacio na wifi sa iPad-om. Nije to do tebe, ipak ti toshiba vise naviknuta na kucni wifi nego na nepoznat, pa dok se prikaci...