PDA

View Full Version : Ipad 2 3G problem !



mikikv
27-10-2012, 15:07
Cao drugari, imam ipad 2 3G 16 Gb , jelibrejkovan !
Uredjaj je lepo radio dok nisam pokusao da ubacim retinapad i posle 2-3 dana odradim obican restart i on sav dizajn promeni rasiri ikone u setings kad udjem daje mi black scren pa sam hteo da uradim restore pa ponovo sve iz pocetka preko itunesa mi daje da odradim restore ali uz update verovatno na 6.0 a ja to ne bih posto koristim jelibrejkovane aplikacije pa me interesuje dali postoji varijanta da se odradi restore ili vec nesto drugo a da ga ne digne na 6.0 posto jos uvek ne postoji jelibrejk za njega inace na njemu je 5.1.1 , hvala unapred i da naglasim da sam apsolutni pocetnik u ovom svetu ! Sledi slika u prilogu !
14740

Niko nista ? :(

igne
27-10-2012, 17:11
Ako znas sta si instalirao onda uninstaliraj to :)

mikikv
27-10-2012, 17:38
Sto je najgore nisam nista instalirao jedino sto sam pre dva dana pokusao da ubacim RetinaPad preko ifunboxa i kad sam to odradio prosto nije mi prihvatio instalaciju inace bio je .deb file u pitanju i nastavio sam normalno da koristim ipad danas sam ga restartovao iz navike (samsung tab :) ), i on je odjedanput kao da je rasirio sliku okacio sam primer mog ipada i kad hocu da udjem u setings daje mi black screen kao i u jos par aplikacija a poneke rade normalno postoji li neko resenje ?

Odradio sam , hvala puno igne ! Uninstal ifile preko kog sam i ubacio retina pad i sve se vratilo u noormalu ! Hvala puno !

igne
27-10-2012, 17:49
To je uvek prva stvar koju trebas da uradis ako nesto krene naopako nakon instalacije necega :)

mikikv
27-10-2012, 17:54
Pocetnik vredni saveti i veliko hvala, ujedno ukoliko je dozvoljeno zelio sam da vas pitam na koji nacin i dali mogu da ubacim na isti uredjaj retinapad ili nesto slicno cime bih dobio malo lepsu sliku na aplikacijama koje za iphone , bas bi bilo dobro kad bi to mogao da mi pomognes , znam search foruma , ali nista konkretno nisam uspeo da nadjem nesto sam probao bio pa sam napravio prethodni problem pa bih sad ipak uz nekog strucnog da odradim taj tweaks ako je moguce , hvala vam unapred !

igne
27-10-2012, 18:01
Iskreno ja nisam instalirao nista tako pa zaista ne znam, ali javice se sigurno neko ko zna ;) Ja aplikacije za iPhone ni ne koristim na iPad :D


P.S. Za zahvaljivanje koristi "Thanks" opciju koja ce ti se pojaviti nakon 5-6 postova cini mi se ;)

mikikv
27-10-2012, 18:04
Ok, hvala puno thanks sam trazio ali ga eto jos uvek nemam cim mi se omoguci podrazumeva se :), pozz.

igne
27-10-2012, 18:09
Jedan savet, ako zavisis od JB i posto trenutno ne postoji JB za iOS 6 mislim da ne bi trebao da eksperimentises mnogo da ti ne bi zakucao iPad pa ce ti jedino resenje biti restore na iOS 6 ;)

Pogotovo kada su tweak-ovi u pitanju, oni najlakse zakucaju uredjaj ako dodje do "sukoba" tweak-ova kad ih imas vise instalirano :D

studioton
27-10-2012, 18:40
zadnja verzija retinapad-a je 1.3.4 i postoji krekovana koja sigurno radi .. kucaj u cydia source h7v.org (banned repo) i kada ga dodas idi u search kucaj retinapad .. ona druga po redu .. slovo A u ikonici je krekovana.. jednostavno instaliraj i radice

igne
27-10-2012, 21:05
Evo nasao sam jos bolje, imas odmah na naslovnoj na Cydia zove se FullForce, bolja je nego RetinaPad jer je bas Full :)

dzenopoljac
27-10-2012, 23:16
Ne može nikako da bude bolje od RetinaPad tweaka, jer je FullForce ustvari osiromašen RetinaPad. Tako bar ispada kada pokreneš podešavanja za FullForce i pri vrhu imaš opciju da uradiš upgrade na RetinaPad. Inače, oba tweaka je uradio Ryan Petrich, FullForce je free, RetinaPad je tri dolara :)

mikikv
28-10-2012, 03:41
Evo drugari ja tek sad stigoh da se javim direktno sa svirke :), ubacio sam full force i istina je sto kaze dzenopoljac (http://www.isrbija.net/member.php/5119-dzenopoljac) nudi mi update na RetinaPad ali meni i fuul force zavrsava posao tojest radi ono sto sam i hteo FULL SCREEN :D , a isprobacu i RetinaPad pa cu da uporedim , u zdravlje drugari, nista bez vas !:)


Jedan savet, ako zavisis od JB i posto trenutno ne postoji JB za iOS 6 mislim da ne bi trebao da eksperimentises mnogo da ti ne bi zakucao iPad pa ce ti jedino resenje biti restore na iOS 6 ;)

Pogotovo kada su tweak-ovi u pitanju, oni najlakse zakucaju uredjaj ako dodje do "sukoba" tweak-ova kad ih imas vise instalirano :D
Savet na mestu ! Nista drugo u sustini mi nije potrebno od tweak-ova ova rezolucija mi je bas bola oci sad se lakse dise , he he , pozz !
Kasno videh, soory zbog dupliranja postova necemo vise !:brickwall:

igne
28-10-2012, 06:49
Ne može nikako da bude bolje od RetinaPad tweaka, jer je FullForce ustvari osiromašen RetinaPad. Tako bar ispada kada pokreneš podešavanja za FullForce i pri vrhu imaš opciju da uradiš upgrade na RetinaPad. Inače, oba tweaka je uradio Ryan Petrich, FullForce je free, RetinaPad je tri dolara :)

Da ali meni RetinaPad ne razvuce preko citavog displeja... Uradi kao da sam kliknuo x2... :(

mikikv
02-11-2012, 03:39
Takodje i meni u nekim aplikacijama mnogo bolje izgleda FullForce jer je full screen, dok mi neke decije igrice bolje rade sa RetinaPad-om u svakom slucaju FullForce :) !
EDIT ! Novi problemi, elem posto sam od skoro korisnik Ipad 2 3G resih da sacuvam SHSH na Cydia i to uradim preko TU i u Cydiji mi pokazuje SHSH: iOS 6.0.1 , da li to znaci da ukoliko budem morao da radim restore da ce ga uraditi na iOS 6 ili ce mi ostato 5.1.1, lici mi logicno da ce ga dici na iOS 6 ali opet da pitam posto sam pocetnik u svetu jabuke, trenutno mi je na Ipad-u 5.1.1 !
EDIT , resen problem !

mikikv
24-11-2012, 11:11
Problem je resen moze lock ! Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk HD