PDA

View Full Version : Kako vratiti slike u Camera Roll na iOS5 nakon restore-a?



.stefan
26-10-2012, 18:06
Interesuje me da li neko zna nacin (program ili kako vec) da se slike iz camera roll foldera vrate u isti nakon restore-a, a da to ne bude backup na/sa icloud-a niti restore from backup?

Pominjao je neko ranije program koji iz backupa izdvaja samo ono sto hocete pa posle to "rucno" vratite,ali ja to ne mogu naci,tako da bi pomoc dobrodosla? :)

Kako ste vi to resili?

Babakaj
26-10-2012, 18:22
mislim da mislis na iTools right? :)
http://itools-iphone-manager.en.softonic.com/

niki93t
26-10-2012, 18:26
http://www.isrbija.net/showthread.php/12635-Quick-pitanja?p=357730&viewfull=1#post357730

Nasao sam ovaj post, trebalo bi da je to ono sto ti treba, jedina razlika je sto je on prebacao video, ali to je valjda isto i sa slikama... :D

Chuckie
26-10-2012, 18:40
Interesuje me da li neko zna nacin (program ili kako vec) da se slike iz camera roll foldera vrate u isti nakon restore-a, a da to ne bude backup na/sa icloud-a niti restore from backup?

Pominjao je neko ranije program koji iz backupa izdvaja samo ono sto hocete pa posle to "rucno" vratite,ali ja to ne mogu naci,tako da bi pomoc dobrodosla? :)

Kako ste vi to resili?

Ne kontam pitanje, zar to ne rješava obični sync sa folderom sa slikama?

kylle
26-10-2012, 18:50
Ja sam uvek vracao sa iTools-om, ali na iOS-u 6 to neces moci sa tim programom, bar ja nisam uspeo. Na svim predhodnim softverima moze, ali na ovom ne. Probao sam i na vise uredjaja, nije htelo. Ako neko nadje resenje za iOS 6 neka javi..

Vaskemld
26-10-2012, 19:02
Ne kontam pitanje, zar to ne rješava obični sync sa folderom sa slikama?

Ali tako ne moze da vrati u Camera Roll slike. Moze samo u Photo library!


Interesuje me da li neko zna nacin (program ili kako vec) da se slike iz camera roll foldera vrate u isti nakon restore-a, a da to ne bude backup na/sa icloud-a niti restore from backup?

Pominjao je neko ranije program koji iz backupa izdvaja samo ono sto hocete pa posle to "rucno" vratite,ali ja to ne mogu naci,tako da bi pomoc dobrodosla? :)

Kako ste vi to resili?

Moze 100% sa Itools-om Stefane!

Chuckie
26-10-2012, 19:05
Da, u pravu si.

kylle
26-10-2012, 19:12
A jeste li probali na iOS 6 da vratite u Camera Roll?
Ja jesam i nisam uspeo, na starijim softverima hoce..

bbrks
26-10-2012, 19:19
Sa iTools ne moze, ali moze sa iFunBox, varijanta copy paste

.stefan
26-10-2012, 19:51
Ok hvala puno probacu pa cu javiti sta sam uradio...

dado
26-10-2012, 20:29
@bbrks

Može sa iTools, x puta sam radio ovo što Stefan hoće.
Stefane, u iTools-u ćeš naći folder Camera rool, export-uj sve iz foldera negdje na komp, kasnije te iste stvari samo import-uj na istu lokaciju...

bbrks
26-10-2012, 20:54
Majku mu, pa kad otvorim iTools, prikaze mi foldere ono Camera roll, Photo library ali su u iTools prazni. :confused:

Tj. mogu foldere da exportujem, ali su prazni.

dado
26-10-2012, 21:05
Ja nemam taj problem, čini mi se da pod "Media" ima Camera Roll...

mad.surgeon
27-10-2012, 00:41
Veoma jednostavno. Preko ssh ubacis slike u /private/var/mobile/Media/DCIM/100APPLE a zatim odes u /private/var/mobile/Media/PhotoData i izbrises fajl Photos.sqlite. Pokrenes Photos na svom telefonu i gledas kako se slike pojavljuju. Ukoliko je Photos prethodno ostao otvoren, ugasis ga pa onda pokrenes.

Chuckie
27-10-2012, 01:05
Zar nebi prvo trebao obrisati photos.sqlite pa onda ubaciti slike? I treba li napomenuti da ovim gubi svu strukturu albuma sa slikama?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mad.surgeon
27-10-2012, 10:11
Ja sam uradio bas kako sam napisao i radi sve normalno. Sto se tice strukture, neke slike jesu izmesane ali vecina je na svom mestu.

matrix
27-10-2012, 11:02
Ja sam vracao video u Camera Roll.moras da kombinujes ifunbox i itools,ovaj poslednji nece nekada sve da exportuje kako treba...govorim o ios5 kao sto tema kaze.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

zoky099
29-11-2012, 13:24
Pošto imam isti problem, samo ja ne uspijevam sa jednog telefona na drugi prebacit u camera roll? to očito ne mogu ovi navedeni programi ? :\

.stefan
30-11-2012, 17:55
sta sa jednog telefona na drugi? uzmes prebacis sa prvog telefona na komp pa sa kompa na drugi telefon....to fakticki dodje kao da prebacujes sa kompa na telefon ne sa telefona na telefon,a to itools radi

zoky099
30-11-2012, 21:30
Ali ne uspijevam ubacit u drugi mob isto u Camera Roll, mogu samo napravit pojedinačni folder i tako ubacit

Chuckie
08-01-2013, 17:47
Skužio sam fazon kako na iPhoneu bez JBa importovati bilo koju sliku, video ili šta već u camera roll.

Koristim ovaj ftp klijent

https://itunes.apple.com/us/app/iftp-the-file-transfer-manager/id385094737?mt=8

Prebacim slike sa kompa preko wifi servera u ovaj program, kliknem na sliku i odem Add to Photo Library, slike i video klipovi se pojavljuju u Camera rollu.

http://imageshack.us/a/img7/379/imageiixb.jpg

dejan.kolar
08-01-2013, 17:58
...tesko jer Camera Roll ti je current shots/video tj nije arhiva

Chuckie
08-01-2013, 17:59
100% ovaj gore način importuje u Camera roll. U photo appu nemam nikakav drugi album.

la_ninja
13-01-2013, 23:30
Napravila sam problem, ni sama ne znam kako i sad se pitam ima li nacina da ga rijeshim. Klasika. Uradila sam restor na cetvorki, u opste se ne sjecam kako. sad sam pokusala da skontam kako se u opste radi restore, i nema sanse da skontam. kad sam nakon nekog vremena htjela da koristim slike iz camera rolla, sve koje su slikane prije restora su mutne (blur) a one nakon su ok. Ima li pomoci ili da se pomirim sa stanjem.

la_ninja
14-01-2013, 10:38
Skontala sam, nisam uradila restore vec reset All settings.

maaxiimus06
30-01-2013, 13:23
ima li opcija da se ubaci vise slika ili mora jedna po jedna sa ovim iFTP...?

zabrljanje
30-01-2013, 13:32
One step at the time ali dobro je da
ima bar neko resenje.

maaxiimus06
30-01-2013, 13:41
kako su smislili ovu glupost, pa to je neverovatno...
ne vidim razlog da se ne vracaju u roll.

borac123
04-02-2013, 12:02
malo je sve ovde konfuzno, pokusao sam sa itools ali sad nemam ni jedne slike kada obrisem onaj fajl :)
neka pomoc detaljnija? u pitanju je iphon 5, 6.0.2fw.
hvala

kylle
04-02-2013, 12:22
Ja sam pokusavao i iTools-om i iFunBox-om, nisam uspeo, mislim da nema nacina za iOS6 sem preko iTunes-a backup.
Ako neko nadje resenje neka javi..

Chuckie
04-02-2013, 12:28
Rjesenje je iFTP.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
04-02-2013, 12:30
Ali kad imas 1000 i nesto slika, onda bas i nije najlakse resenje.
Nego reci mi kako podesavas ono za aplikaciju, odakle gledas podatke da bi povezao preko wifi-a!?

Chuckie
04-02-2013, 12:31
Probaj poslat sebi email sa xy slika i klikni save all, trebale bi i tako u camera roll ici.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Nego reci mi kako podesavas ono za aplikaciju, odakle gledas podatke da bi povezao preko wifi-a!?


U donjem desnom uglu imas onu strelicu, klikni na nju i dobijes local files, pa opet na nju na dnu i idi upload from computer - wifi, napisat ce ti IP na ekranu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
06-02-2013, 12:42
ne znam hoce i nekome znaciti ovo ali ajde da podelim s vama.elem,ako hocete da stavite neki video ili sliku u camera roll koji ste bilo kako skinuli i nasli preko iFile-a,uradite sledece.nadjite zeljeni video(ili sliku) preko iFile i kliknite onu plavu strelicu sa desne strane da vam otvori Properties tog fajla,zatim na samom dnu novo-otvorenog prozora ima import to camera roll.stisnite to i eto ga u camera roll.
pozdrav

kylle
06-02-2013, 12:44
Verujem da ce nekima i to pomoci, ali treba nam resenje gde cemo moci sve slike i klipove od jednom ubaciti a toga na zalost nema za sada..

matrix
06-02-2013, 12:53
ima i za to resenje!bar sam ja uspeo sad nesto da ubacim,a jes malo kompikovano ali ajde.
ko ima AirBlue Sharing nek udje u root i nek nadje gde god da je smestio SVE slike i video i nek stisne na gornje dugne EDIT ionda nek stiklira sve sta hoce da importuje i onda nek stisne dugme IMPORT i eto ih sve u camera roll!!

Gedza
06-02-2013, 13:03
Pa ako si namestio beckup sa itunesom samo restore i slike su gde su i bile.

kylle
06-02-2013, 13:05
Znaci Air Blue Sharing si skinuo sa app store-a, odradio tako i vraio ti je sve slike i klipove bez problema.
Ako je tako sto kazes, kupicu je, vredi 4$ da jednom za sva vremena ne brinem da vracam slike vise..

Gezda:
Nikad ne radim backup preko iTunes-a, uvek radim sve clean, zato mi to i ne pomaze.
Hvala u svakom slucaju, znam da tako moze ali mi ne igra ulogu.

Gedza
06-02-2013, 13:10
air blue sharing imas na vShare nemoj da se bahatis da se trosis

matrix
06-02-2013, 13:12
Evo kako je meni islo sve kako treba...
Edit: @Gedza taj AirBlue Sharing je po meni najbolja investicija u iPhone od kako ga imam.bukvalno sve odradjuje i vredi svih 5 jbn dolara tj ni dva piva kad izadjes u grad!
a mnogi zaobilaze iTunes kao i ja iz mnogih razloga a na kraju nemaju svi back up u iTunus ili neko hoce kod nekog drugara da ubaci 100 slika sa skijanja i sta ce onda...ima mnogo primera iz zivota...da ne idem u Off.platite taj Tweak necete se pokajati!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

kylle
06-02-2013, 13:16
Bitno mi je da radi na non JB uredjajima, zato mi i nije zao kupiti, jesi u pravu da ne trebam trositi jer nije jeftina ali resicu sve time.

maaxiimus06
06-02-2013, 13:17
matrix@
ovo je fantasticno,hvala mnogo.
samo mi reci, dali misli sa air blue sharing sa app store ili onaj sa cydia?

kylle
06-02-2013, 13:19
Da, da li je app iz app store-a ili iz cydia-e???
I da li si probao klipove da ubacujes?

matrix
06-02-2013, 13:28
Kupio sam na Cydia store jos pre godinu i po dana i mogu je instalirati na 5 razlicitih uredjaja!skupite se vas petorica pa svi po 87 din i napravite jedan gmail nalog i kupite Tweak.pogotovu je dobar za muziku!apple je mnogo lepo zastitio to u svojim uredjajima iz prostog razloga jer tu istu i prodaje i grdne pare zaradjuje na tome.a sa ovim tweakom ti neko posalje bluetoothom pesmu,u i odmah ti ide u Music(iPod) i mnoge druge prednosti postoje...Molim.za hvlala imate dugme,drzimo forum urednim(nisam verovao da cu ovo ikad napisati ali ajde)

maaxiimus06
06-02-2013, 13:42
i ja sam je tada jos kupio, ali sada mi ne radi na i5(6.1) do updatea.
zato pitam, ako je ista, i ako sa njom moze da se odradi ovo kao sa onom sa cydia, kupio bih je i na app store, treba mi a imam i vise od 5 iUredjaja.

kylle
06-02-2013, 13:48
Ja sam iskreno mislio da je ova sa app store-a, posto JB na telefonu retko radim a i ne zelim da zavisim od njega, zato sam hteo da kupim nju.
Ako neko proba ovu koja nije iz Cydia-e, neka javi..

maaxiimus06
07-02-2013, 13:30
da li zna neko da li su ove dve applikacije, airblueshare, iste sa cydia i appstore???
odnosno, da li isto rade, treba mi samo da vratim slike u camera roll.

Chuckie
07-02-2013, 14:10
Kakav AirBlue na Appstore.

maaxiimus06
07-02-2013, 20:52
evo ovaj.


https://itunes.apple.com/us/app/airblue-sharing/id576692790?mt=8

ako niko ne zna da li je to taj, da kupim pa da proverim, da se ne cimamo vise...

Chuckie
07-02-2013, 21:06
Na Cydii je onaj pravi.

maaxiimus06
07-02-2013, 21:32
ja nikad u zivotu nisam koristio bluetout za prebacivanje slika ili muzike. zapravo mozda pre 15 godina kada sam tek dobio prvi tel da mozda nisam isprobao.
kupio sam bio ovu app na cydia kao zahvalnicu programeru na trudu, a i iphone je time dobio plus.
ovu nih sada kupio samo zbog vracnja slika u camera roll ali posto se pojavila neka app druga, idem da je isprobam pa javim utiske.

maaxiimus06
07-02-2013, 21:41
kao sto rekoh.
zahvaljujuci clanovima @zabrljanje i @chuckie evo najprostijeg resenja.
skinite ovu palikaciju sa app store ODMAH jer je trenutno beslatna inace kosta 2 USD


https://itunes.apple.com/app/id448314967


na svom kompu upakujte u .zip foldrr sa slikama koji zelite da prebacite u camera roll

pokrene app na iphone, unesete adresu u browseru na kompu, napravitepreko browsera uplaod .zip file i prilikom uploada app na iphone sama otpakuje i salje slike u camera roll.

uslov: iphone i komp moraju da budu na istoj WI-FI

kafa
07-02-2013, 23:40
Extra je ovaj Multiuploader, odrađuje i na iOS6 posao bez problema.

maaxiimus06
08-02-2013, 00:27
ubija kako dobro radi ovaj multiuploader.
1.5GB slika je prebacio za manje od 20 minuta.
i sve su u camera roll.

Weseli90
15-02-2013, 13:03
Veoma jednostavno. Preko ssh ubacis slike u /private/var/mobile/Media/DCIM/100APPLE a zatim odes u /private/var/mobile/Media/PhotoData i izbrises fajl Photos.sqlite. Pokrenes Photos na svom telefonu i gledas kako se slike pojavljuju. Ukoliko je Photos prethodno ostao otvoren, ugasis ga pa onda pokrenes.

Isto ovako sam uradio, sve slike mi se polako vracale u camera roll...

kylle
15-02-2013, 13:48
Samo da dodam jos jedan veliki plus za Multiuploader.
Prednosti su te sto ne mora biti JB telefon da bi se vratile slike, radi na iOS 6, da je nisam skinuo besplatno, kupio bih je jer vredi svaku paru, veliki problem resava.
A i sasvim solidnom brzinom prebaca i to u Camera Roll, najbitnije.

markotak
15-02-2013, 14:05
Odlicna je i wireless transfer app, bila je nedavno besplatna, glatko prebacuje slike sa camera roll na pc i vise versa.

evil
20-02-2013, 03:46
Veoma jednostavno. Preko ssh ubacis slike u /private/var/mobile/Media/DCIM/100APPLE a zatim odes u /private/var/mobile/Media/PhotoData i izbrises fajl Photos.sqlite. Pokrenes Photos na svom telefonu i gledas kako se slike pojavljuju. Ukoliko je Photos prethodno ostao otvoren, ugasis ga pa onda pokrenes.


Zar nebi prvo trebao obrisati photos.sqlite pa onda ubaciti slike? I treba li napomenuti da ovim gubi svu strukturu albuma sa slikama?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Download MOBILE TERMINAL

Start the app: on the prompt (~mobile$) type : su root <HIT RETURN>
Password: alpine <HIT RETURN>
type (exactly as it appears): cd /var/mobile/Media <HIT RETURN>
then type: chown -R mobile DCIM <HIT RETURN>

There you go.. sorted! Take a picture and thats it, enjoy

Evo rešenja, uživajte. :-)

maaxiimus06
20-02-2013, 12:41
@evil
ovo je bilo aktuelno dok nije imalo JB
sada kada ima JB
znamo mi da je ovako najlakse ;)