PDA

View Full Version : Nece da mi prepozna sim karticu



tomic...
24-10-2012, 23:57
Molim Vas za pomoc, prvo se izvinjavam ako sam postavio pitanje na pogresno mesto, trazio sam odgovor na moje pitanje ali ne mogu da se snadjem. Nov sam u ovome.Dobio sam Iphone 3GS i on je lepo radio, dok ja nisam nesto pokvario i ne znam sta. Mislim da sam uradio restore i stavio sam novu verziju iOS 6.0 Posle ovaga moj telefon nije htao da prepozna sim karticu. Negde sam nasao da treba da vratim na verziju 5.1.1 i to sam uradio ali opet ne radi sim kartica. Zatim sam skinuo program koji se zove "redsn0w 0.9.14b2"ovo je postupak koji sam uradio:1. Pokrenuo sam exe faj ovog programa i isao sam na opciju Jailbreak i bila je stiklirana opcija za cidiya2. Utaknuo sam mobilni na kabal i drzao power i home dugme i telefon je krenuo da izbacuje neke podatke, neka slika kao hardisk itd, nakon toga je isao crni ekran sa nekim raznim karakterima. Dosao sam do dela kada sam trebao da unesem neki Apple ID posto nisam imao nalog isao sam na neka opcija da ovo preskocim, zatim sam zavrsio instaliranje.3. Pokusao sam opet da upalim mobilni telefon ali opet ne prepoznaje sim karticu, ali sve ostalo radi normalno.4. Pronasao sam na vasem forumu kako da napravim Apple ID sa US adresom i to sam uradio, sada imam napravljen Apple ID.5. Pokusao sam ceo postupak ispocetka, ali ovaj put mi ne dozvoljava da ceo postupak ponovijm kao prvi put. Tacnije dodjem do dela kada krene crni ekran da ispisuje neke karaktere i tada mi izadje ERROR poruka i kaze nesto tipa ove poruke: error please perform clean "slide turn off power " dakle nisam zapamtio celu pporuku.Nadam se da ce ovo informacije pomoci da mi pomognete kako da resim ovaj problem, pokusavam danima. :(Hvala unapred

NikolaSRB
25-10-2012, 06:33
Od svega mi nije jasno sto si radio update? Na forumu ima nebrojeno tema i rasprave zbog cega se ne radi update, kad ti je tel zakljucan namrezu.
Koliko gb ima taj 3gs?
kad odes u general/about/ sta pise dole? 5.16???
Ujoliko nije 8gb, radis dizanje na ipad bb i nakon toga spustanje bb. Odnosno na taj bb gde mozes da ga otkljucas.
Ukoliko je 8 gb, mozes eventualno da ga koristis kao Ipod.


"Opinions are like assholes, everybody has one"

Vuk98
25-10-2012, 07:13
Važno je i koje nedelje je iPhone napravljen...

zmajcek
25-10-2012, 08:19
mozda moze i imei unlock da uradi. jbg neopreznost i brzopletost nekad mnogo kosta.

tomic...
26-10-2012, 12:31
Jao ljudi nemam pojma kako sam uopste uradio, ja se slabo razumem u telefone, takodje tek sam sada nasao ovaj forum. Prijatelj mi je nekako namestio kaze preko cidiye. Hvala Vam opet sto ste bili tu i odvojili vreme za moj problem.