PDA

View Full Version : iOS RS - novi portal na srpskom webu



petarpetrovic
21-10-2012, 17:52
Moj kolega sa fakulteta i ja smo pokrenuli novi portal koji je posvećen razvoju iOS aplikacija. Prvenstveno je namenjen početnicima. Kako je ceo projekat u samom začetku, nema puno sadržaja, ali će ga vremenom biti sve više, u zavisnosti od toga koliko nam obaveze to budu dozvoljavale.

Portal se sastoji iz dva dela - iz bloga i wikija. Na blogu se objavljuju članci koji konkretno govore o određenoj temi, dok se na wikiju nalaze teorijski sadržaji koji su enciklopedijskog karaktera. Naravno, wiki može da uređuje svako ko to želi, a takođe, ako slučajno ima zainteresovanih, možete slobodno da se uključite i u pisanje članaka za blog. Mada sumnjam da ima takvih ovde...

Znam da je iOS scena u Srbiji sićušna, ali smo ipak smatrali da je sada pravi trenutak pokrenuti ovako nešto, jer Apple prosto mora jednom zvanično da dođe u Srbiju, a do tada možemo da postanemo i najuticajniji portal u regionu, ali o tom po tom.

Portal možete videti na adresi http://www.ios-rs.com/

Naravno, otvoren sam za sve konstruktivne predloge i sugestije, ako ih budete imali, ne ustručavajte se da ih podelite ovde.

sekularac
21-10-2012, 18:52
Lepo. Samo po mom misljenju je bolje da ste uzeli ios.rs nego ios-rs.com, ali nema veze.

petarpetrovic
21-10-2012, 18:54
Pa, glavni razlog je novac - zašto dati 1800 dinara za .rs domen kad možemo da iskeširamo 1000 dinara za .com. :-) Mada ko zna, ako ovo zaživi, domen će biti najmanji problem.

Pavle
21-10-2012, 19:07
E ovo je dobro...bas sam ovo trazio...


Tapatalk

tigar153
16-02-2014, 17:28
upravo htio pogledati a ono ne radi link :crash:

bbrks
16-02-2014, 17:54
Ako bi eventualno obratio paznju na datume gore, mozda je to pravi razlog.