PDA

View Full Version : GA-P43T-ES3G, C2D 7200, GTX260 - Osx 10.7.2 - sleep problem



gaggia
17-10-2012, 14:16
Pozdrav svima!

Posle par dana konstantnog mlacenja, uspeo sam da instaliram pomenutu verziju.. prlicno sam neupucen, pa bih zamolio za pomoc.. sve radi osim sleep funkcije - prosto nece da se vrati, te moram da restartujem. Instalirao pomocu Iatkos L2 i newcom Boot cd-a. Stavio najnoviji chameleon i u Gui imam brdo opcija - jedino sto sam shvatio da se odnosi na ovaj problem je opcija WAKE. Medjutim nista. Bios podesio na S3. Da napomenem da sam probe radi sys instalirao na IDE disk.Namerio sam da predjem na OSx i zaista mi je stalo da ovo proradi - ako je moguce.

Unapred hvala na pomoci :D

noname
18-10-2012, 10:36
Ako ti baš treba sleep, potraži SleepEnabler.kext za 10.7.2. Nema garancija da će on da odradi posao, a velika je šansa da će ti sistem postati nestabilan. Takođe, sada kada imaš radnu instalaciju, napravi jedan flash sa retail Lion-om ili Mountain Lion-om, pa kasnije probaj da instaliraš i tako, rezultati će biti mnogo bolji.

gaggia
18-10-2012, 12:46
hajde pitanje: nesto sam poceo da prckam oko DSDT-a.. skinuo editor pa zatim: Extract DSDT-compile, video 3 greske i 7 warnings. Greske su se odnosile na WAK, sto sam resio skinuvsi WAK patcher. Warnings - vezano za promenu Byte u Word - i to sam resio. Dakle sada kada idem na compile, sve Ok. Da li da u Gui chameleon-a stavim da ucitava ovaj file? Mislim, hoce li da resi problem sleep-a? Nesto oklevam da probam kext koji si pomenuo, jerbo ako mi se pokrlja i ova instalacija, ima da izlomim komp :D Inace, zahvaljujem na pomoci i cekam flash da bih uradio ono ssto si mi pomenuo. Pitanja u vezi toga kada pocnem

gaggia
20-10-2012, 00:37
dooobroo, da nastavim ja.. Noname-eee, eve me na 10.8http://i49.tinypic.com/r2j3nm.jpg

gaggia
20-10-2012, 00:40
dooobroo, da nastavim ja.. Noname-eee, eve me na 10.8http://i49.tinypic.com/r2j3nm.jpg


medjutim, isti problem sa sleep-om :brickwall: de malo priomozi .. necu sleep enabler, makar crkO :yes: OMAKLO MI SE EDITOVANJE, izvinjavam se

noname
21-10-2012, 16:40
Pa jesi probao taj DSDT što si pravio?

gaggia
21-10-2012, 19:49
ma mucim se sa tim, nije mi jasno kako odredjujem mesta gde ubacujem code... dodatno, hocu da ubacim sve sto mogu - graf, zvuk, i ostalo sto je potrebno..radim na tome da skontam kako to treba da se napravi.. ali si me posteno ohrabrio da probam novu instalaciju i to bas sa onog linka koji si mi poslao.. nisu radili zvuk ni mreza ali sam to uradio posle instalacije multibeast-om.. sleep ni ovde ne radi, ali negde cu vec da dodjem, nameracio sam se na taj problem :D