PDA

View Full Version : iPhone 4 Austria Orange unlock



twinky
10-10-2012, 13:22
Pozdrav dobri ljudi :)

Imam iPhone 4 sa Austria Orange mreze otkljucan sa Gevey karticom.
Posto hocu da ga otkljucam za for good, pratim svuda gde i koliko kosta IMEI unlock.
Naleteh na http://www.officialiphoneunlock.co.uk sajt sa novom cenom 19.99£ sto je vise nego dobra cena :D

Sad pitanje...
Jel imao neko iskustva sa ovim sajtom ? :/
Dal da probam da ako prodje prodje ?
Ime sajta malo "mirise" pa nebi da se zaebem...

Nije da zurim ali skroz je cool ponuda a kod nas na onoj tabeli kaze da nema unlocka za Austra Orange mrezu :/

PublicEnemy
10-10-2012, 13:35
Nema nista od toga, najjeftinije za Austria Orange je 120e i to samo kada je server online, moze da se ceka i do 3 nedelje

kvaju
10-10-2012, 20:01
Ja bih probao, a imaš i fb stranicu, kao i neke reviewe na stranici njihovoj, gledam na sim-unlock.net je unlock sa ove mreže 150E što je previše, ja bih probao, prije toga bi im par mailova poslao, ili na fb stranici malo pročitao komentare https://www.facebook.com/OfficialiPhoneUnlock ostalih.

PublicEnemy
10-10-2012, 20:07
Mozes da probas i da cekas par nedelja i na kraju da ti refundiraju novac, sto ce se i desiti (pod uslovom da platis preko paypal-a, ako platis direktno karticom, dovidjenja zdravo) Radi se o tome da na takvim serverima uplatis novac, oni taj novac okrecu i na kraju ga vracaju. Direktan source je oko 90e( kojem naravno mi smrtnici ne mozemo da pristupimo), tako da nema teorije da ti oni to mogu otkljucati za 20e.

Moj ti je savet da ne uplacujes.

EDIT: tek sada vidim da PayPal ni nemaju kao pciju placanja, valjda ti je sada sve jasno.

assen
19-02-2013, 16:27
U nedelju sam dobio Orange prepaid karticu i preko nje aktivirao phone. Svesno sam to uradio jer mi inace treba, naravno bio mi je phone aktiviran i jailbreakovan i bez nje (iPod) .
Uradio sam restore i legalno ga aktivirao.
Danas poslao zahtev za sim unlock:
Dear Sirs,
We have purchased an iPhone 4, 16GB, white which is part of the contract Orange Austria. This contract wil expire in July 2013.
Here are the details:
MODEL: IPHONE 4 16GB WHITE
IMEI: 012747004325876
SERIAL: JR1255REDZZ
CTN: 4369918178966
iOS: 6.1
MAC Address: 4860BC7FF279
ICCID: 8901051679930189881
Last Restored: 2013-02-16
Network Unlocked: False
Activation Status: Yes
Activation Date: 2011-07-08
Activated Carrier: One (Orange) - Austria AU
Original Carrier: Austria One (Orange)
Applied Policy Id: 33 - Austria One (Orange)
Next Policy Id: 33 - Austria One (Orange)
(PH) Telephone Technical Support: No phone support (Expired)
(HW) Repairs & Service Coverage: Out of Warranty (Expired)

Is there a possibility that you can unlock this phone for free after the contract has expired?
How much do we have to pay in order to unlock the phone now (if it is possible?)
Please let us know how we can proceed.
We appreciate very much your response to our e-mail.
xxxxxxxxxxxxxxxxx
Looking forward to hearing from you,
Best regards,


i dobio ovo u roku od 15min:

Dear xxxxxxxx
thank you for your inquiry.

Within the first year after the original date of purchase the unlock will incur a one-off fee of 110 EUR. Afterwards the unlock fee will drop to 40 EUR.

The iPhone with the IMEI 012747004325876 is already eligible for an unlock. This will incur a one-off fee of 40,- Euro.
We can deduct the fee from your credit card.

Please provide the following information to start the unlock process:
your full name and address
your credit card details (type, name, number, expiry date)
your fax number or email address (to where we can send the unlock instructions)


Niko me nista nije pitao oko vlasnika, ugovora, licnog kontakta u najblizoj poslovnici itd....
Ovo je sve odradjeno/uplaceno, tako da ocekujem sim free za koji dan.

P.S. Kupujem, najpovoljnije placam iphone 4/4s/ kojima se blizi kraj ugovora lockovane za Orange Austria...kontakt na pm.
Sala naravno!

Ja razumem da se neko ugradi 10-15-20% na neku vrstu usluge, kao posrednik, ali ako mi neko trazi 150eur (razni unlock sajtovi, cast izuzecima sa ovog foruma) za ovu uslugu, sta onda reci...

assen
21-02-2013, 10:51
Bilo neko kasnjenje oko uplate tih 40eur, ali je juce posle 12h to sve zavrseno....Rekli mi da cu dobiti za par dana instrukcije za otkljucavanje na mail. Malopre stavio vip karticu, bilo mi cudno, trazio je aktivaciju. Odradim i za 5sec dobih "domaci" signal. Znaci manje od 24h im je trebalo da zavrse. Sreca, sreca, radost :)

assen
21-02-2013, 14:23
I sada dobih zvanicno od Orange-a mail :yes::

Dear Mr.xxxxxx

thank you for your inquiry.

Thank you for your request to unlock your Apple i-phone IMEI Nr. 012747004325876.

In order to use your Orange phone with a different network provider, please follow the instructions below:

Remove your „Orange“ SIM card from your mobile phone and replace with a SIM card from a different provider

Switch on your mobile phone

If required, please enter the PIN code

Connect your i-phone with your PC or note-book – please ensure that you have the latest version of i-tunes installed

Start i-tunes on your PC or note-book

Once i-tunes has automatically connected to the Apple i-tunes Server, you will receive a notification that your i-phone unlock was successful

Now your i-phone is unlocked

We have successfully charged your credit card with the amount of EUR 40.00.

If you have any further questions, please do not hesitate to contact us again, we will be more than happy to assist you.

Have a nice day.

Yours sincerely

xxxxxxx

Prices are subject to change. Misprints and typographical errors reserved.

Please always include the whole correspondence with your inquiry to enable us to provide a prompt reply.

mmilos82
21-02-2013, 14:30
uzvaj u sim free telefonu :)

Njofra-U-Pokusaju
23-02-2013, 20:13
Pozdrav svima!
Imam isto tako iPhone 4 zakljuchan na Austria Orange mrezu samo shto je telefon kupljen polovan... znachi nemam ime prvobitnog vlasnika niti originalni rachun pa me zanima hoce li mi ovi iz Orange-a otkljuchati ga i na koji mejl da se javim povodom toga?
Unaprijed hvala... :)

savrseno
23-02-2013, 20:23
ako sam dobro razumeo tebi su otkljucali za 40e jer jos uvek nije istekao ugovor??? da si sacekao da istekne bio bi free unlock ili isto 40e?

assen
23-02-2013, 22:39
@Njofra......Nisu mi trazili ugovor od prvog vlasnika. Ako si 100% siguran da je phone "cist" kontaktiraj ih: [email protected]
@savrseno Da, otkljucali su ga za 40eur jer je usao u drugu godinu ugovora, tacnije ostalo je jos 4-5 meseci do isteka dvogodisnjeg ugovora. Kao sto pise u njihovom dopisu, u prvoj godini ugovora je 110e a sad je 40e. Ne znam da li bi prosao za dzabe da sam sacekao istek ugovora.

nikola.krcmar
10-03-2013, 14:40
Druze i ja imam iphone 4- ku zakljucan na ovu mrezu,da li mozes da mi objasnis da li je neophodna ta aktivacija, i ako jeste gde da nabavim tu karticu i koja je cena.. I kako da proverim da li mi je telefon kraden ili ne.. Hvala

assen
10-03-2013, 17:36
Mislim da ti nije potrebna original Orange kartica. Cena je 10eur sa 5eur kredita (prepeid), ja sam je kupio u Austriji u predstavnistvu Orange-a, bez ikakvih brojeva pasosa i ostalih licnih podataka. Po pitanju provere legalnosti telefona ne znam kako da ti pomognem osim da vidis u temi oko provere imei-a pa ako neko od drugara to moze pouzdano da ti sazna.

nikola.krcmar
10-03-2013, 19:41
Hvala ti puno. Gledao sam, ne pise nista... Interesuje me jos samo kako je islo to oko uplate. Da li si uplatio pare na neki njihov ziro racun ili kako? Hvala jos jednom

nikola.krcmar
14-03-2013, 11:18
Druze dobih isti mail od Oranga, na korak sam da otkljucam telefon al mi treba tvoja pomoc. Traze mi broj kartice datum isteka i tako to pa me interesuje preko koje kartice si ti uplatio, da li da otvaram devizni racun ili da uzmem onu karticu za placanje preko neta.. Kontam da je problem posto smo iz Srbije za placanje pa me posavetuj da i ja konacno otkljucam telefon!!! Hvala unapred

assen
14-03-2013, 11:32
Zamolio sam drugara iz Swiss i on je za mene uplatio tih 40e. Upravo iz razloga da se ne bi zezao odavde, moze-ne moze, koja kartica itd...Mada mislim da kad ti daju racun i instrukcije za placanje, mozes i odavde 100% da platis.

arlto
14-10-2013, 09:53
Pa meni nikako da odgovore.

assen
14-10-2013, 15:02
Pa mozda je na blacklisti, a mozda samo nisi dovoljno uporan.