PDA

View Full Version : Kako ubaciti postojeci tel kao nov u iTunes?



zeljko-alomedia
10-10-2012, 10:02
Instalirao sam programe naravno rucno u tel kao i verovatno vecina, medjutim zaboravio sam da cekiram da automatski sinhronizuje nove aplikacije sa iTunes-om. Naravno sada kada hocu da sinhronizujem programe iTunes kaze da ce izbrisati sve programe sa telefona i ubaciti samo one koje je on zapamtio.

Da li postoji mogucnost da bez flashovanja telefona setup as new device vec postojeci tel.

Probao sam brisanjem back up-a sa hdd ali mi nije uspelo.

Unapred hvala za pomoc

zmajcek
10-10-2012, 10:53
ako sam ja dobro razumeo tvoj problem ne treba ti nikakvo flešovanje i ostale svemirske aktivnosti već kad nakačiš telefon na itunes treba da uradiš "transfer purchase" i to je to...

zeljko-alomedia
10-10-2012, 11:16
Uradio sam to mnogo puta, cak sam i brisao ceo backup sa hdd i nisam dobio rezultat koji mi treba, na zalost to ne funkcionise.

zabrljanje
10-10-2012, 12:05
Jel imas jb i instaliran appsync i da li su app koje hoces da sacuvas krekovane (nesto sumnjam da su kupljene ili free pa da nece da uradi)?

zeljko-alomedia
10-10-2012, 12:31
Jel imas jb i instaliran appsync i da li su app koje hoces da sacuvas krekovane (nesto sumnjam da su kupljene ili free pa da nece da uradi)?

iOS 4.3.1 appsync 4+ programi naravno krekovani i free sa app store jb uradjen odavno ( kad se pojavio 4.3.1 ) generalno gledano sve je kako treba osim sto ovaj tupavi iTines nece da uradi to sto mu kazes. Na zalost ja imam MacOS 10.5.11 i na njega nemogu da uglavim iCloud. Da li mozda postoji jos nesto sto bi moglo da zavrsi posao ?

Hvala

miodrage
10-10-2012, 14:52
zeljko: ja cu sada da ti predlozim jedan sulud predlog, ali to provereno radi, jedino sto ces se malo vise akati i imati vise posla.
Napravi svez backup telefona u iTunes. Proveri u iTunes u Applications sta je sve prebacio, a sta nije. To sto nije, zapisi negde. Onda uradi restore telefona (moj predlog 5.1.1). Onda lepo resyncuj sve nazad, i vrati backup u telefon. A mozes sve aplikacije koje su izvisile iz ovoga da skines (nesto sa iTunes, nesto sa apptrackr.org), i potom i njih syncujes sa uredjajem i voila, to je to. Jeste, traje, jeste, malo je rogobatno, ali provereno ce sve da radi kako treba.

zeljko-alomedia
10-10-2012, 15:03
Srdacno se zahvaljujem svima koji su se potrudili da pomognu, na moju srecu i radost resio sam problem.
Evo opisa ako neko bude imao slicnu muku:

Zakacio sam 3gs na iTunes, onda je on pokazao da trazi regitraciju na appstore jer taj telefon nikada nije backup-ovan na toj masini, samom registracijom na appstore iTunes je prebacio podatke sa 4-ke na sebe i naravno posle je sve lako i logicno, ukljuci se sync i cekira se da iTunes prihvati novo instalirane programe koji nisu instalirani preko iTunes-a, i naravno sve je tu. Samo sto zna da pobuta precice pa moraju ponovo da se pakuju u foldere ako ih imate na vasem desktop-u

Jos jednim hvala svima od srca, puno srece vam zelim svima sa vasim apple ljubimcima.