PDA

View Full Version : Kupovina mbp u gigatronu



jika
03-10-2012, 16:18
Planiram u skorije vreme da pazarim pa me zanim da li neko ima iskustva sa gigatronom sto se tice (ne daj boze) garancije vezano za mbp?

Imaju 4x bolje uslove od istyle (ne bih da navodim koje da ne ispadne da ih reklamiram), ali me zanima njihova strucnost ako se mbp nesto desi. Mnogi su se zalili na garanciju u istylu i na njihov servis pa me zanima da li ima slicnih slucajeva sa gigatronom,ali samo vezano za apple uredjaje.


Tapatalk

Byakuya
03-10-2012, 16:20
Pazi garanciju imas dalje te ne interesuje...cak ni to sto oni istyleu prosledjuju na popravku...

jika
03-10-2012, 16:28
Hehe.. Vidis,to nisam ni znao:) Ako njima prosledjuju onda je vec sve receno :D
Ali ako je vec neko imao bilo kakvih iskustava neka napise.


Tapatalk

Byakuya
03-10-2012, 16:54
Gigatronci su uglavnom ok...oni njihovi serviseri malo deluju nesposobno ali to ne treba ni da te brine:) Ti imas tvoje 2godine garancije i sta god da se desi zasticen si...kao panda:)

petarpetrovic
03-10-2012, 19:15
Mislim da je garancija na Apple uređaje godinu dana.

A što se tiče iStyle - a, kod njih sam kupio svoj MBP u januaru ove godine, i za sada nemam nikakvih problema. Inače, čuo sam da je u međuvremenu došla potpuno nova ekipa tamo i da su sad i više nego OK. Opet, kažem, samo sam tako načuo.

Byakuya
03-10-2012, 19:17
Moze garancija sto se tice Apple da bude i 6meseci kupovinom tog racunara kod nas po zakonu imas 2godine....

petarpetrovic
03-10-2012, 19:18
To je, doduše, takođe tačno, ali sam isto tako čuo da postoji neka rupa u zakonu koja im ipak dozvoljava da se iživljavaju sa garancijom. Sve kažem da proverim to pa nikako, pošto je i meni u interesu da imam još godinu dana garancije.

Byakuya
03-10-2012, 19:21
To su radili pre...sada imaju 40dana da srede problem...imas fiskalni...drustvo za zastitu potrosaca i problem je resen odmah...za to vreme moraju da rese,zamene ili vrate pare...takodje garancija se produzuje za vreme trajanja servisa...

petarpetrovic
03-10-2012, 19:22
Biće dobro ako je stvarno tako, svega sam se naslušao u poslednjih par meseci.

Ripper
03-10-2012, 23:37
Byakuya gde piše taj rok od 40 dana pošto je ranije bilo samo "razuman rok" a da u roku od 8 dana moraju da se izjasne o reklamaciji... ?

Byakuya
03-10-2012, 23:51
Nisam 100% siguran ali bilo je 45dana...pise u zakonu o zastiti potrosaca...i naravno prvih nedelju dana imas pravo da vratis uredjaj i moraju da ti vrate pare...

Ripper
04-10-2012, 00:01
Bojim se da je to stari zakon... Po novom imas rok od 6 meseci da vratis iz fazona samo ako si kupio online...(7 dana jos drze neki prodavci ali to vise ne pise) Rok od 45 je promenjen u "razuman" i stoji da u roku od 8 dana prodavac mora da se izjasni da li uvazava garanciju.
Ako neko sazna koji je rok posle kog mozemo da trazimo pare nazad ili nov uredjaj..neka napise ;)

Byakuya
04-10-2012, 00:11
Veruj mi nisu mogli da preprave ako da ide na stetu kupaca...izbio bi haos do sada...provericu ja ovih dana tih par najbitnijih clanova...

Srecko
04-10-2012, 09:32
Ajde da ne pričamo o garanciji ali moram ovo reci vezano za iStyle...
Pročitao sam jedan članak od neke gospodje na njenom blogu da je imala dosta problema sa iStyle-om bas vezano za mbp... Da su ga bukvalno i zaboravili i tek posle lupam 3-4 meseca, kada ga je dobila nazad bio je sav pohaban... Tako da od kada sam procitao to nekako ih izbegavam.. Mozda bih pre uzeo iPad (dajem primer) u Big Bengu nego tamo...

Ripper
04-10-2012, 21:08
Pa oni i Begram su jedini ovlasceni servisi u Srbiji...bez obzira gde kupis :)

Byakuya
04-10-2012, 21:12
A Macola?

.......

shusha
04-10-2012, 21:15
U Gigatronu mbp 15' Retina 50000 din skuplji nego u Svajcarskoj bez povracaja poreza, mislim da se ipak ne isplati kupiti ga ovde!

dejanz
04-10-2012, 21:19
Drzali na servisun3-4 meseca, da li je ta zena normalna pa je toliko cekala.Do tada bi ih prijavio sto puta svim mogucim inspekcijama i .........

I ja mislim da je macola ovlascen servis

Sent from my iPad using Tapatalk HD

jika
04-10-2012, 21:31
U Gigatronu mbp 15' Retina 50000 din skuplji nego u Svajcarskoj bez povracaja poreza, mislim da se ipak ne isplati kupiti ga ovde!

Isto tako je i u istylu,macoli i svuda.. samo sto svi oni daju na 3 rate a gigatron na 10 uz ucesce 30%.

shusha
04-10-2012, 21:33
Pa zna video sam da su cene iste, ali mnogo je, isplati se sesti na avion i otici u Cirih i kupiti i da ti pretekne para!

Silence
04-10-2012, 21:37
To su radili pre...sada imaju 40dana da srede problem...imas fiskalni...drustvo za zastitu potrosaca i problem je resen odmah...za to vreme moraju da rese,zamene ili vrate pare...takodje garancija se produzuje za vreme trajanja servisa...

A ako ti daju nov uredjaj, nova garancija od 2 godine krece od tada (na novi). Ja vracao par stvari, ne tom dobabljacu ali isto je (zakon)...


Tapatalk.

Ripper
04-10-2012, 21:40
A Macola?

.......

Nažalost još nisu dobili licencu... Imaju Apple ovlašćenog servisera ali još nisu dobili licencu za AASP i ne smeju da servisiraju računare u garanciji.. Ja upravo muku mučim sa prašinom u iMacu i razmatram kome da ga dam na servis. A najradije bih ga odneo u neki normalan servisu u Budimpešti ili Trstu i završio.

Byakuya
04-10-2012, 21:54
Ako je prasina samo problem...imas 1001tut na netu...stvarno nije tesko skinuti stalko...sisaljka i malo deterdzenta ocistis brzo....vratis pazljivo i gotovo...

Ripper
05-10-2012, 00:33
Jeste...al u većini slučajeva je prašina ušla u sam ekran, a nije između stakla i ekrana... Tako da je čišćenje daleko komplikovanije i zahteva otvaranje i ponovno dihtovanje ekrana.. A onda se već postavlja pitanje dal će Apple praviti problem (u slučaju nekog drugog kvara) ako je neko otvarao iMac pod garancijom sem ovlašćenog servisa :(

Kapetan
05-10-2012, 00:41
Nažalost još nisu dobili licencu... Imaju Apple ovlašćenog servisera ali još nisu dobili licencu za AASP i ne smeju da servisiraju računare u garanciji.. Ja upravo muku mučim sa prašinom u iMacu i razmatram kome da ga dam na servis. A najradije bih ga odneo u neki normalan servisu u Budimpešti ili Trstu i završio.

Zaboravi Pestu. Ja sam imao prilike da procitam dijalog servisera iz iStyle-a i nekog baje iz centralne podrske iz Budimpeste u vezi prasine na iMac-u koja se pojavljivala neprestano. Otprilike, zabolje ih ona stvar za prasinu i trebao sam da imam Apple Care.

Byakuya
05-10-2012, 00:52
Jeste...al u većini slučajeva je prašina ušla u sam ekran, a nije između stakla i ekrana... Tako da je čišćenje daleko komplikovanije i zahteva otvaranje i ponovno dihtovanje ekrana.. A onda se već postavlja pitanje dal će Apple praviti problem (u slučaju nekog drugog kvara) ako je neko otvarao iMac pod garancijom sem ovlašćenog servisa :(


Pa na tu prasinu sam i mislio...izmdju stakla i ekrana unutra...otvaranje je Pice of Cake...:)pogledaj klip...

9cHMHzq5E5I

Svitac
05-10-2012, 20:20
Ako sam omašio post , brišite :)
Apple prećutkuje važne činjenice


Komesar Evropske unije za pravosuđe Vivijan Reding savetovala je zemlje članice da pokrenu postupak protiv firme Apple, jer, kako je navela, nekorektno informiše kupce o pravima na garanciju za proizvod prećutkujući važne činjenice.
Tako, posle "Gugla" koji je već imao posla sa zaštitnicima pravila o tržišnoj konkurentnosti, sada Redingova u ime EU namerava da objasni drugom velikom američkom koncernu - Appleu kako se igra po evropskim pravilima
Apple kupcima iPhonea, iPada ili meka nudi plan "zaštite" proizvoda (Apple Care) kojim se normalna garancija od godinu dana produžava na dve ili tri godine, a to, ali to, u slučaju "Macbooka" košta 249 evra.
Međutim, kako prenosi Slobodna Evropa, Apple je propustio da kupcima pruži jasne, verodostojne i kompletne informacije o garanciji koja im sleduje prema pravu EU.
EU smatra da Apple prećutkuje važnu činjenicu. Predsedavajući Pravnog odbora Evropskog parlamenta Klaus-Hajner Lene, kaže da svaki kupac u EU automatski stiče pravo na dvogodišnju garanciju.
Doduše, Appleu se mora priznati da njegova garancija prevazilazi uobičajene odredbe i pokriva sve nedostatke i manjkavosti proizvoda, a ne samo one koji su bili prisutni već prilikom kupovine.
Lene, međutim, smatra da u praksi nema velike razlike, "sve i ako Apple formalnopravno u određenim tačkama ima pravo, njegove odredbe o garanciji navode na pogrešne zaključke. I to mora da se ispravi."
Lene je zajedno sa drugim poslanicima Evropskog parlamenta napisao protestno pismo i poslao ga komesarki za pravosuđe Vivijani Reding, a žalbe je Briselu predalo još jedanaest udruženja za zaštitu potrošača.
Redingova je reagovala savetujući dotičnim zemljama da same pokrenu postupak protiv Applea, jer ona nema pravo da to direktno uradi. Kada je reč o zaštiti potrošača, Brisel sme samo da opominje i poziva države i firme da se pridržavaju zakonskih odredbi.
Pismo je upućeno i nemačkoj ministarki za zaštitu potrošača Ilzi Ajgner koja bi u rešavanje ovog slučaja mogla da uključi Savezni zavod za zaštitu potrošača, ili da traži od sličnih institucija da podnesu tužbe protiv Apple.
U Italiji je Apple već morao da plati 900.000 evra zbog sistema "Apple care". Pravni ekspert Lene se nada da će kupci i u Nemačkoj moći da dobiju natrag novac koji su platili Appleu za garanciju na kupljeni proizvod.

ihackinen
05-10-2012, 20:43
Sto se zakona tice i 45 dana to vise ne vazi, evo i kako znam: kum uzeo neki laptop u winwin-u, mesec dana kasnije ima problem sa istim, odnosi im i oni kazu: prosledjujemo servisu, javljamo sta se dogadja. 3nedelje kasnije, zove on njih, i pita sta se dogadja sa laptopom, oni kazu: nismo jos kontaktirani od servisera(serviser u bg-u, laptop kupljen u ns-u), i on ceka 45dana da prodje da ode po pare ili laptop. Odlazi u radnju, zahteva pare ili laptop, gospodin koji radi mu objasnjava da taj zakon ne vazi, i da sada mogu kako on kaze "skoro pa beskonacno da drze" bez da jave, ali sutradan odmah su mu javili, da je crkla graficka karta, pa je cekao jos dva meseca da nabave graficku itd.

Znaci uzas!

Sent from Desire HD JellyBean 4.1.1

Byakuya
05-10-2012, 20:55
Zato se ode u drustvo za zastitu potrosaca i objasni situacija...stvari se mnoooogo brze rese...

dejanz
05-10-2012, 21:04
Ja ne mogu da verujem da neko dozvoli da ga toliko vozaju.Zaposlen sam u jednoj It firmi i ovako nesto ne moze da se desi.Hocu da kazem da su veliki sistemi veoma lose organizovani, ne moze da se desi danuredjaj tek posle 30 dana bude pregledan.Zato ih zoves svaki dan vise puta, dosadjujes, pitas, dizes tenziju i sve se resi dosta brze.Za toliko dugo zadrzavanje reklamacije sledi zaljenje svim inspekcijama i drustvima koje pomazu potrosace.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Kapetan
06-10-2012, 01:09
Pa na tu prasinu sam i mislio...izmdju stakla i ekrana unutra...otvaranje je Pice of Cake...:)pogledaj klip...

9cHMHzq5E5I

Ma kakvi, nije to to. Prasina udje u slojeve ekranan (izmedju tih tzv. folija) i kad ovako krpicom brises, brises samo povrsinu displeja, ne i prasinu unutar njega.

Ta otvaranja i ciscenja se ne zavrsavaju za 2 min koliko traje video, vec je potrebno po nekoliko sati da se to sredi (prilikom sklapanja nazad, sve mora da bude apsolutno dust-free) i najbolji efekti se postizu pomocu valjka sa lijepkom koji sa folija skida svaki mikron prasine maltene.

Ovo definitivno nije to.

Inace, sto se tice skidanja ove zastite ekrana, ne treba nikakav vakuum, moze prstima da se skine samo se ne smije cimnuti vec polagano vuci.

Byakuya
06-10-2012, 01:26
Pazi imas prasinu..lako resiv problem...imas fleke...i imas zute fleke...e to je fucked up...

Ripper
07-10-2012, 12:46
Žute su od pregrevanja...a ove obične su od prašine...mada je prašina uglavnom baš unutar ekrana a ne između stakla i ekrana... :(