PDA

View Full Version : iPhone 5 - lična iskustva (prednosti i mane)



Pages : [1] 2

iLudak
02-10-2012, 01:18
Evo ovako, uzeo sam i5 preko Maxa, koristio telefon dva dana, video da sam dzabe dao tolike pare za tu famoznu peticu jer telefon ne vredi toliko vise para u odnosu na 4S. Prva stvar prelak u ruci kao da je igracka, druga, predugacak, tanak, jako cudno lezi u ruci, jakooo. Prodao sam ga danas i resio da se vratim na 4S jer smatram da je iPhone 4S + iOS6 = iPhone 5 ! Sve sto moze 4S moze i iPhone 5, u software-u nema nikakve razlike, brzina se i ne primecuje. Veca je razlika izmedju 4 i 4S nego 4S i iPhone-a 5. Prema tome danas sam ga prodao i vracam se na 4S koji je do sada za mene najbolji iPhone i na njemu ostajem dok se ne raspadne, necu da se zalecem vise sa ovim novim modelima koji su odradjeni kao preko k. kvalitet je 0 iPhone-a 5 u odnosu na 4S. Toliko od mene, zelim samo da cujem i druge ljude koji su imali 4S pa sad iPhone 5 i njihova objektivna misljenja.

maaxiimus06
02-10-2012, 01:23
imao sam 3GS+4+4S
danas sam uzeo 5-icu
sto se mene tice, sve sto si naveo kao mane, za mene su prednosti i po meni je ovo extra da ne moze dalje...
brzina je najvise od svega sto mi se svidja, ja imam 3G sa 32Mbs, surfujem brzinom kao i na svom Mac-u...
ali ukusi su razliciti...

Chuckie
02-10-2012, 03:33
Evo ovako, uzeo sam i5 preko Maxa, koristio telefon dva dana, video da sam dzabe dao tolike pare za tu famoznu peticu jer telefon ne vredi toliko vise para u odnosu na 4S. Prva stvar prelak u ruci kao da je igracka, druga, predugacak, tanak, jako cudno lezi u ruci, jakooo. Prodao sam ga danas i resio da se vratim na 4S jer smatram da je iPhone 4S + iOS6 = iPhone 5 ! Sve sto moze 4S moze i iPhone 5, u software-u nema nikakve razlike, brzina se i ne primecuje. Veca je razlika izmedju 4 i 4S nego 4S i iPhone-a 5. Prema tome danas sam ga prodao i vracam se na 4S koji je do sada za mene najbolji iPhone i na njemu ostajem dok se ne raspadne, necu da se zalecem vise sa ovim novim modelima koji su odradjeni kao preko k. kvalitet je 0 iPhone-a 5 u odnosu na 4S. Toliko od mene, zelim samo da cujem i druge ljude koji su imali 4S pa sad iPhone 5 i njihova objektivna misljenja.

Ti si vec drugi koji se vraca na 4S na forumu.

iLudak
02-10-2012, 04:01
Da, i tvrdim da je meni 4S dosta bolji od petice !

mospre
02-10-2012, 04:39
Jbg brate ne mozes reci da je boljeg kvaliteta kada 4 i 4s padnu jednom i razbije se staklo a 5 treba da dobro udaris da se razbije, i zar nije poenta u tome da telefon bude laksi a ne tezak kao cigla? I svi znamo dobro sa se brzina tek primjeti kada se telefon JB, inace je 3gs i 4s bez jb skoro iste brzine.. I testovi su pokazali da je stvarno duplo brzi od 4s kao sto je i apple rekao da jeste!


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlajcecar
02-10-2012, 11:13
Ma testovima iPhone 4s vs iPhone 5, su se cudili sto je iP4S bio brzi pa su nasli sta je brze kod ip5 (internet) i zakljucili da je iPhone 5 daleko brzi..

Chuckie
02-10-2012, 11:20
Samo kuciste kod petice je nesto sto bi/ce me odvratiti od kupovine. Na stranu marginalno veci ekran i brzi telefon.

djoole
02-10-2012, 11:23
Ljudi, ja trenutno imam i jedan i drugi telefon. 5cu koristim dva dana i odusevljen sam telefonom.

Razlika je ogromna u svemu, a posebno se oseca kod surfovanja internetom. Jedino sto mi nedostaje sa 4s-a je JB i nista, ama bas nista vise!

E da, i baterija je osetno bolja od bilo kog prethodnog telefona...

Chuckie
02-10-2012, 11:44
Čime si konkretno oduševljen?

rmilanovic
02-10-2012, 11:47
Pa rekao ti covek cime je "konkretno" odusevljen:

Brzi surf
Bolja baterija

mospre
02-10-2012, 12:28
Nije sala, koristim od 3g iphone i uzeo sam 4s i 3gs i fresh restore na ja msm fw 5.0.1 i ima razlika u brzini ali bez jb i gomilu tvikova se ne osjeti toliko kod "normalnog" koristenja telefona, a ti biseru mozes da ohladis malo i odrastes ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLudak
02-10-2012, 12:36
Chuckie brate to je ono sto sam ja rekao, neprimetne razlike u odnosu na 4S a cena ne opravdava kvalitet. Apple se sprda sa ljudima u poslednje vreme i to bas, pre tako nije bilo... To je onaj fazon sad cemo mi na novom modelu da ubacimo buvu jer na prethodnom modelu nema buva i onda svi mi poletimo kao voline da kupimo novi model da bi imali buvu. Uzas, jako sam se razocarao, 4S necu da menjam dok ne prsne. I da tresla se gora, rodio se mis(iPhone5). Toliko od mene.

Chuckie
02-10-2012, 16:34
Chuckie brate to je ono sto sam ja rekao, neprimetne razlike u odnosu na 4S a cena ne opravdava kvalitet. Apple se sprda sa ljudima u poslednje vreme i to bas, pre tako nije bilo... To je onaj fazon sad cemo mi na novom modelu da ubacimo buvu jer na prethodnom modelu nema buva i onda svi mi poletimo kao voline da kupimo novi model da bi imali buvu. Uzas, jako sam se razocarao, 4S necu da menjam dok ne prsne. I da tresla se gora, rodio se mis(iPhone5). Toliko od mene.

Evo jednog interesantnog posta sa drugog foruma


Reasons why I sold my iPhone 5 and am going back to the better phone: the 4S!I got my iP5 on launch day and was very happy to have the new toy. Then... over time the annoyances of the iPhone 5 began to grow.

1. Quality control - right out of the box it had 3 big scratches. I pre-ordered from AT&T so they said I can either return it (w/ a $36 restocking fee) or I can take it to Apple for a replacement (which %#?!s up the ability to sell it, which I later find out).

2. Scuffing - so I go to Apple for a replacement and end up going through three bad ones before finally settling on the 4th. Was a huge hassle and the Apple rep had to call his manager after the first two had scuffs. Then the manager starts huffing / puffing / rolling eyes / looks at me like I'm stupid because I want a flawless product that I paid $700 for. Then I finally get one that I find acceptable and after 4 days the chamfer edges start to show bright silver http://cdn.macrumors.com/vb/images/smilies/mad.gif If you can't tell I'm highly OCD about my iPhone and take great care of it. I only had it in my pocket, no keys or change at all, and when I used a microfiber cloth to wipe off the fingerprints the black started to wear off and show more silver. Ugh http://cdn.macrumors.com/vb/images/smilies/frown.gif

3. Larger screen - larger screen is great right? WRONG. The 4" screen forces me to shift my hand to hit te top row of icons or pull down notification center. I almost dropped my phone a few times doing this.

4. Apps - most apps aren't set up for the larger screen and need to be updated. This could take months, if ever. Certain apps the letterboxing would be a hindrance such as Google Voice (letterbox bar below messes up typing) or games (Im focusing on the middle of the screen not the virtual controls). Why would I want to be a beta test subject for a product whose ecosystem isn't ready for prime time? http://cdn.macrumors.com/vb/images/smilies/confused.gif

5. Jailbreak - no jailbreak sucks. Plain an' simple. And as Pod2G told us a few days ago. There isn't a iOS 6 jailbreak on the horizon. iOS 5 jailbreak took months to get here so why would I want to go months without a jailbreak for? For a 0.5" longer screens that most apps don't even take advantage of the real estate yet? No thanks.

6. LTE - not widespread on AT&T and won't be until next year as they try to catch up with Verizon. Why would I purchase a product whose major new feature isn't even widespread enough to easily take advantage of it?

7. Premium feel - the iPhone 5 feels like a toy in the hand compared to the 4S. The 4S has the sleek look and feel of a premium device while the 5 felt like a lightweight plastic android device in hand.

8. iOS - the 5 doesn't have any software advantages over the 4S, and the hardware changes are hardly an improvement for me. So what is the motivation to upgrade then if the software is the same and the hardware I dislike?


So, after a week I came to the conclusion that the 5 just isn't a worthwhile upgrade over the 4S for me and sold it on Craigslist for $750. Would have gotten more but having a replacement from Apple with a different IMEI # than what is on the originals box %#&!s up your ability to sell it http://cdn.macrumors.com/vb/images/smilies/mad.gif

shusha
02-10-2012, 16:52
Kada je izasao 4s ja sam se dvoumio da li da prodam 4 i predjem na 4s! Posle par uporednih testova sa drugarovim telefonom uvideo sam da i nije neka razlika za one stvari za koje ga ja koristim tj. 4s nije osetno brzi od ip4, sto su posvedocili mnogi koji su sa 4 presli na 4s! Sada ovde vidim da se pise o tome kako nije velika razlika izmedju 4s i ip5, sto automatski znaci i da ip5 nije mnogo bolji i brzi od ip4! Sto znaci da ne treba prelaziti na ip5, sto mi bas nije logicno ali sacekacu da mi neki ip5 dodje u ruke pa da ga istestiram, ipak i ovde i po drugim forimima ima svakojakih dileja koje pisu svasta iz svakojakih njima znanih razloga! Tako da kad su u pitanju neke subjektivne stvari bolje se osloniti na svoj utisak nego citati i skupljati po forumima kojekakve nebuloze!

djoole
02-10-2012, 16:53
I to opravdava €800-€900 cijenu?

Druze, niko te ne bije po usima da ga kupis po toj ceni. Sacekaj do NG, pasce cene isto kao sto je to bio slucaj sa 4s-om.

Laksi je, lepsi je, tanji je a pritom je najkvalitetnije zavrsne obrade na trzistu. BRZI JE i to osetno. U svemu, a pretezno u surfovanju. I te price kao lagan je kao decija kineska igracka padaju u vodu. Svi s**u protiv toga, a onda se sa druge strane opet bune kad izadje novi iPad koji je i tezi i deblji od prethodnika...Ljudima se jednostavno ne moze ugoditi. Ah da, i nisam cuo da se neko zali sto je novi macbook air ili pro ili bilo koji drugi novi laptop laksi od prethodnog. Od kad vazi pravilo lakse=losijeg kvaliteta ? Mozda na buvljaku kad odes da pazaris radio.

Sto se tice felericnih komada - otvarajte kutiju na licu mesta, bilo to kod prodavca bilo to u apple store-u ili nekoj drugoj radnji i trazite zamenu ako ima problema.

Prosto i jednostavno.

Shke
02-10-2012, 17:24
Meni samo nije jasno prosto izduzivanje ekrana radi postizanja 4".
Pa kad jedan perfektan dizajn samo izduzis, to vise ne moze biti tako perfektno :)
Nisam jos osetio koliko je to laksi i da li zaista odaje utisak igracke, ali to je mozda i ocekivano.
Sve u svemu, treba ga probati uzivo pa davati zakljucke.

Byakuya
02-10-2012, 19:38
Laksi jeste...ali daleko od toga da deluje kao igracka...to bi bilo kao kada bi neko sada uzeo iphone 2g i rekao da izgleda kao igracka??!!!

igne
02-10-2012, 20:02
Lagan, i to previse lagan... Crni je elegantniji dok beli bas deluje kao neki jeftin telefon, da ne kazem igracka... iPhone 2G je i danas meni nejlepsi iPhone... Ali naravno da se ukusi razlikuju. Ja sam kupio 4S tako da to govori sta mislim o iPhone 5... Verovatno bih koristio Samsung S3 da nemam toliko stvari meni bitnih pokupovano na App Store... A da kupujem ponovo sve to i za Android ne pada mi na pamet... :)

Cinjenica je da Apple nema ideje, ovo je bilo apsolutno http://www.markdrew.co.uk/blog/enclosures/mythbusters_busted..pngsto se tice pretpostavke-razotkrivanja dizajna pre pojavljivanja.

djoni1980
02-10-2012, 21:27
nisam još imao priliku da ga vidim uživom, al ne kapiram šta je loše u tome što je lagan... :)
na kraju krajeva, ko je držao sgs3 zna da je i on prilično lagan za svoje dimenzije

komsa
02-10-2012, 22:14
drzim ga :)

dzenopoljac
02-10-2012, 23:43
Otvorio sam ovu temu kako bismo preneli diskusiju iz Teme za hvalisanje ovde. Dakle, ovde postujte svoja iskustva sa novim iphonom, dajte ljudima savete, napišite po neki kratki review, hvalite ga, kritikujte, zamerajte, stavljajte slike, itd. Poenta je da pokušamo da budemo što objektivniji i da potencijalnim vlasnicima iphona 5 pomognemo pri kupovini/nekupovini ovog za sada kontroverznog uređaja (mada smo tako pričali i za 4S :D).
Samo da komentari i postovi budu na nivou, moliću lepo :cool:

Sandi
03-10-2012, 00:02
Ja bas hocu da napisem:"Zar u naslovu ne pise LICNA ISKUSTVA? :)

Juce sam ga cackao u prodavnici ja moj utisak je WOW... Crni je perverzija... Nakon 4S je stvarno predobar... Jeste lagan ali po meni je to prednost nikako mana, sa zadnje strane nema onog prelaza sa rama na ledja vec je to nekako stopljeno poput unibody kucista na racunarima, tanji je bas primetno sto je po meni takodje velika prednost, home taster je manji koliko sam uspeo da primetim i sjajna stvar je sto telefon nije toliko duzi od prethodnika jer je mnogo manje prostira izmedju ivica telefona i ivice displeja pa i dalje svaki cosak ekrana moze da se dohvati palcem kad se drzi u jednoj ruci. Sve u svemu telefon je do jaja i jedva cekam da se dokopam jednog. :D

zule73
03-10-2012, 00:36
moram da primetim par stvari citajuci prethodne postove:

1.SVI su pljuvali galaxy s2-3 zato sto je prelak i deluje kao igracka,sada kada je i iphone lak to vise nije mana nego je cool...
2.neko vec rece:"kad kupujes odmah otvaraj u prodavnici da vidis da li nije ogreban".jbt,kao da kupujem jaja na pijaci pa da vidim da neko nije razbijeno?!?!?ovo je telefon od 600 i kusur evra a svaki drugi je falican?jel to taj kvalitet kojim se svi hvale?to je apsolutno NEDOPUSTIVO i za kineska govna a kamoli ovakvog giganta...
3.SVI su pricali kako je 3.5 inca savrsen ekran i kako nije filozofija apple-a da stavlja veci zato sto to nije cool i bla bla,i sad naravno kad je izasao ovaj digitron sa 4 inca odjednom postade cool...
4.koliko god brljotina da iphone napravi i dalje se fanaticno brani kao da je jedini na svetu.stvarno ne mogu to da razumem?hoce li neko polako da pocne da otvara oci i da prizna da ima gomilu boljih telefona trenutno od iphone-a 5?sve do 4-ke je nekako i islo,ali ovo je stvarno zalosno...
5.kenja mi se koliko ljudi umeju da budu fanaticni u vezi telefona...

mmilos82
03-10-2012, 01:01
Moje objektivno vidjenje iP5 i situacije oko njega:
Imao sam priliku da "cackam" oba modela (crni i beli) i mogu vam reci da sam bio odusevljen sa oba. Naravno ni na jednom od njih nije bilo tragova (mislim na ogrebotine). iPhone 5 izgleda perverzno, elegantno.... tanji, laksi sto neminovno ne znaci da je "igracka", sa vecim display-em koji je sada trend i izaslo se u susret zahtevima trzista/potrosaca, odlicna kamera, primetnije je brzi pri surfovanju internetom i pri zahtevnijim operacijama. Kvalitet obrade odlican, jos kad se rese problemi sa "ogrebotinama" taj telefon ce biti najlepsi i najkvalitetniji na trzistu... ne vidim nijedan telefon koji moze da ugrozi tu poziciju sa strane izgleda i kvaliteta.

Sa druge strane ja jesam ocekivao probleme sa izlaskom prve serije telefona, i nesumljivo ce Apple to popraviti...tako je bilo i sa antenom na iP4! Malo su iz Apple-a pozureli sa izbacivanjem uredjaja pre svega zbog pritiska potrosaca i konkurencije pa je se novi model pojavio iako Apple i fabrika u kojoj se sklapao cini se nisu imali kapaciteta da isprate sve sto se od njih ocekivalo u ovom momentu.

Ovde se ocigledno vise vodi diskusija na temu cene iP5...i cena vs kvalitet. Mislim da je bez obzira na "probleme" iPhone5 najbolji telefon na trzistu i njegova cena je realna ukoliko je uporedimo sa konkurencijom... zasto je iP5 najbolji telefonom na trzistu? zbog iOS-a (iMessage, FaceTime, iCloud-a itd...) bez koga mnogi od nas ne mogu, a to ce vam potvrditi Dzenopoljac :). Jos kad izadje JB i pocinjemo da otkrivamo sve prednosti koje nam iPhone i iOS daju onda cemo svi reci da je telefon najbolji...

Ovim ne zelim da relativizujem misljenje drugih, vec da dam svoje misljenje...sa toplim savetom da se saceka sa kupovinom iP5 dok se greske ne odklone, a do tada mozemo da izdrzimo sa iP4 i iP4s :)... a i ne moramo svi odmah da ga imamo :P

U zdravlje :)

bbrks
03-10-2012, 01:08
Lepo receno, moja cetvorka i dalje radi ko zver, ali kad rikne petica ce stigne, taman na vreme :D

Markoms
03-10-2012, 01:38
Ja sam uzeo belu peticu od preprodavca,dan posle izlaska iz Nemacke ih je nabavio covek. Iskreno svidja mi se telefon,ne smeta mi ni to sto nema mape jer znam da ce se to resiti i da ce uskoro google da izbaci svoje. You tube sam resio tako sto sam instalirao jasmin,preporucujem svakom.
Ali prodao sam ga posle 3 dana. Ne mogu bez jailbreak-a a i iskreno po meni 4S je najbolji iPhone koji je do sada izbacen,bez decijih bolesti i ostalih gluposti a inace jos bih dodao da sam primetio gomilu ljudi koji nisu uzimali 4S samo zato sto je dizajn isti kao cetvorkin a po meni je veca razlika u performansama izmedju 4s u 4 nego 5 i 4s.
Toliko od mene,dok ne izadje jail ja ostajem na 4s

Markoms
03-10-2012, 01:49
Generalno dobar je to telefon ali mi mnogo fali jailbreak i jednostavno neke navike ne mogu da promenim zato sam ga prodao. Browsing je brz kao munja realno,kad je baterija u pitanju nisam primetio da je najbolja do sada kako neki tvrde ali dobro mozda gresim jer sam ga dosta cackao ta 3 dana. E da, moj telefon nije imao nikakva ostecenja.
Sve u svemu ostajem na 4S i SGS3 za sada.

Rashko
03-10-2012, 01:54
Upravo sam koristio ip5,i mozda ga ujutru kupim... Telefon je crh,perverzija... Ko se vratio na 4s je lud ili nema ukusa...( bez ljutnje).... Znaci crni je mnogo ako ne i dupli lepsi od belog,i mnogo elegantnije izgleda.. Kvalitet izrade je vrhunski,a ne znam ko kaze da je svaki drugi ostecen,jer decko od koga uvek uzimam iphonove kaze da je prodao preko 50kom i da ni jedan nije bio ostecen... Jbg mozda je nekom zapali ali koliko sam sam video samo se jedan na forumu pozalio da je takav ostecen dobio sto znaci da nije svaki drugi ostecen vec jedan od ko zna koliko hiljada koji su u srbiji...:) tel vredi sve pare... A laksi jeste i malo je cudno dok ne naviknes.. Ali posle..:) vrh..:)

Markoms
03-10-2012, 02:14
Nisi nista konkretno rekao.
Zaboravio sam da napomenem da je kvalitel slusalice najbolji do sada,stvarno se super cuje telefon.
Ako se setim jos necega napisacu.

mondex
03-10-2012, 02:55
ne znam.. ja sam nesto ovako i ocekivao od apple.. kada sam pre nekoliko meseci ovde govorio o tome kako petica nece doneti nista novo osim nesto malo jaceg procesora, ovde sam bio proglasavan za apple hejtera od ljudi koji danas govore ono sto sam ja govorio jos pre nekoliko meseci..

apple je postao maximalno bezobrazan i sada polako ispoljava sva njegova nemarnost za svoje korisnike.. da li je to zato sto je apple ostao bez coveka koji je nekako drzao tu firmu na vrhu, ja ne znam, ali da je sasvim sigurno da apple zivi od stare slave i da je samo pitanje momenta kada ce ta firma otici u zaborav kao i sve ostale firme koje su tako tretirale svoje korisnike..

dosta je ljudi ovde govorilo kako ce petica doneti revoluciju na trzistu i kako ce se svi ostali se da kaskaju za njima.. samo ne vidim u cemu ce to kaskati?

nadam se da vam je sada jasno da apple nije svemoguci Bog koji ne moze da pogresi i uporopasti svoj proizvod do te mere da prosto posraje neprepoznatljiv kao apple brand..

o aluminijumu, mapama, kameri, necu ni da govorim.. svi ste svedoci user report-a, ali bih prokomentarisao izjave apple sto se tice tih propusta koji novi iphone nosi sa sobom..

prosto je neverovatno da su sebi dozvolili takav peh na samom pocetku.. pitam se sta li im radi kontrola proizvoda pre pustanja u promet i da li ih uopste imaju, jer da su malo bolje iskontrolisali svoje proizvode ne bi sebi dopustili ovakvu javnu blamazu, nego bi se sve to otkrilo mnogo ranije i bile bi preduzete odredjene mere..

svedoci smo cudnih izjava koji dolaze iz samog apple da je normalno da se aluminijum guli.. jeste, ali posle odredjenog perioda koriscenja, a ne kada ga izvadis iz kutije.. zatim objasnjenje za kameru da korisnik ne zna iliti ne drzi dobro tel... mislim, nema potrebe za takvim vredjanjem inteligencije svojih korisnika..

i pored svega toga, nekako su uspeli da uglave dobar hardver koji se izjednacio sa konkurencijom, ali od one REVOLUCIJE nismo videli ni R...

toliko od mene.. a sada ocekujem ban jer sve ovo sto sam izneo nema nikakve veze sa onim sto se nalazi u vasim glavama..

DeVLAX
03-10-2012, 08:59
Imao sam prilike da uporedim peticu sa mojom četvorkom koju imam već skoro 2 godine. Svi koji navode prednosti uglavnom govore kako je brzina surfovanja i otvaranja aplikacija prednost novog telefona, ali ako moj telefon otvori sporije internet stranicu za 1 sekundu ili aplikaciju za 0,5 s sporije, a u suštini sve posle toga radi IDENTIČNO, ne vidim uopšte razlog da neko prelazi na peticu, a da pritom ima četvorku, a o 4S da ne pričam! O dizajnu ne vredi raspravljati, ja se što se tiče iphona odlučujem na svaku 4 generaciju, s tim što dizajn 4/4s smatram vrhuncem i standardom koji NE MOŽE biti pobeđen (moje mišljenje)!
PS: ako prednost od sekunde u otvaranju smatrate velikom prednošću, onda petica opravdava cenu od 700 eura, sve ostalo je ISTO!

shusha
03-10-2012, 11:00
Aman ljudi, sta biste vi hteli od telefona?? Kakvu ste revoluciju ocekivali, sta bi to trebao da ima telefon da biste vi bili zadovoljni! Apple je napravio revoluciju cim je usao na trziste telefona sa svojim 2g koji svi i dana danas kopiraju i zahvaljujuci njemu smart telefoni izgledaju kako izgledaju! Sledeci veliki korak je bio pri prelasku sa 3gs na 4, sa onim vanvremenskim dizajnom, retina ekranom koji je i dalje neprikosnoven itd. Sad je naravno tesko uraditi bilo sta sto bi se moglo nazvati revolucijom, ja licno ne znam sta bi taj telefon novo mogao da ima pa da to bude vauuuu efekat! logicno je da se unapredjuje hardver i doda po neka sitnica sto je isti princip na kom funkcionise industrija racunara!
Nije problem u Apple-u i novom telefonu vec u ocekivanjima koja korisnici imaju, ista je prica bila i sa 4s i sad se ponavlja, valjda ce ljudi da nauce pre izlaska sledeceg da ne treba da ocekuju nerealno!

maaxiimus06
03-10-2012, 11:03
ne znam da li ce mi neko verovati,ali nije ni bitno, ali zivim za dana da svi ljudi mogu priustiti sebi ono sto hoce...
ja sam cenu toga skupo platio, pisao sam vec negde da nema para koje mi mogu nadoknaditi hiljade kilometara od doma,prijatelja,porodice...
sve to ima i svoje bolje strane ali nije tema...
za iPhone2 nisam ni znao da postoji dok nije izasao i3.
sa njim je bilo neke muke oko otkljucavanja, secam se a malo znam. u to doba je Nokia bila vrh i nisam razmisljao o drugim telefonima.
slucajno sam imao u ruke i3GS i odmah resio da ga imam.
nisam spavao 2 dana i dve noci, sedeo sam pored punjaca i cacka,cakcao, citao po netu itd.
mislio sam da je to fantazija i da nema dalje a onda se pojavio i4 pa i4S koji su bili sve bolji od boljeg...
sa i5, sa prezadovoljan

za i5:
1.brzina surfanja preko 3G ili wi-fi je neuporedivo brza od svih predhodnika.
2.dimenzije telefona su mi odgovarajauce (za razliku od sgs3-koji izgleda kao nokia iz 1986.)
3.tanak,lak,lezi lepo u ruci,a to ce doci do izrazaja kada se stavi u dzep i onda ne osecas da imas nesto u dzepu,pogotovu bitno za letnje kombinacije odece koju u to diba imamo malo na sebi ;)
4.dizajn fantastican,prepoznatljiv.
5.kvalitet materijal sofisticiran,oseca se na prvi dodir
6.odaziv app puno brzi
7.trend,ma koliko snobovski zvucalo


protiv i5:
jedan i jedini razlog je cena,preskup je i realno ne vredi toliko para ali svako zadovoljstvo ima svoju cenu...


p.s. vi koji niste jos imali prilike da testirate i5 a nesto vas interesuje, recite ja cu testirati i slikati...

panemoj
03-10-2012, 11:35
Imam jedno pitanje za drugare sa 5-icom ( ili one koji su ga imali :D )...
elem, kada snima i kada opalite fotku ( navodno nova opcija ) da li je ta fotka u rezoluciji snimka ili 8mp i da li hvata sirinu standardne iPhone kamere ( 35 mm ) ili kamere u modu za snimanje ( 50 mm ) ?

Kapetan
03-10-2012, 12:01
Trebalo bi da bude ful format, kao kad bi slikao.

panemoj
03-10-2012, 12:06
Trebalo bi da bude ful format, kao kad bi slikao.


Zato sam i pitao one koji imaju...
Znam i ja da bi trebalo, a mozda i ne bi... ;)

djoole
03-10-2012, 12:26
Imam jedno pitanje za drugare sa 5-icom ( ili one koji su ga imali :D )...
elem, kada snima i kada opalite fotku ( navodno nova opcija ) da li je ta fotka u rezoluciji snimka ili 8mp i da li hvata sirinu standardne iPhone kamere ( 35 mm ) ili kamere u modu za snimanje ( 50 mm ) ?

Rezolucija snimka, mod za snimanje. Znaci 1920x1080 tj 16:9

jelenac
03-10-2012, 12:29
Ostajem ja na S3, definitivno...
Samo nemojte da me linčujete :p

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

dzenopoljac
03-10-2012, 12:57
Mali off: dobar ti potpis :)
Ja sam koristio S3 jedno deset dana i stvarno mi se svideo šta pruža za 350€, koliko me je koštao. Međutim, ja sam zaljubljenik u Apple i iOS (naravno jailbreak-ovan) ma koliko ga svi kritikovali. Sada sam na 4s i ne žurim sa kupovinom petice zbog svih ovih kritika, nestašice, cene... Ali je sigurno da ću ga kupiti kad tad. Dakle, da skratim: ovde se radi o ljubavi prema uređaju i navici. Volim da koristim iphone i navikao sam na organizaciju i funkcionalnost sistema. To je ono što nema cenu. Zovite ga emocionalno brendiranje ili kako hoćete. To je ono nematerijalno što ne može da se lako vrednuje a Apple je svestan toga i uspešno to vrednuje za nas, kroz cenu, naravno :)

Shke
03-10-2012, 13:17
Slazem se sa tobom. Mnogi bi to okarakterisali kao fanboy-izam ili "moranje biti IN" ali vernost brendu jer uzivas u, da kazemo "filozofiji" koju zastupa, dizajnu i sl vrlo je bitna u danasnjem potrosackom dobu. Svako od nas ima omiljenu marku auta, naocara, cigareta i sl... :) tako je isto i sa telefonima.

kurbla
03-10-2012, 13:24
Ajde da se i ja oglasim posle par dana korišćenja. :)

Do sad sam imao svaki iphone koji je izašao.2g mi se uopšte nije sviđao,3g mi se onako sviđao,a 4ka je bila pravi bum po meni.Ako bih poredio 4ku i 5cu,što se tiče prvog utiska,dodira,4ka je tu po meni neprikosnovena.Imala je dizajn,težinu i izašla je u pravo vreme,dok petica sve više podseća na konkurente.

Poslednjih par modela su imali neke mane prilikom prvog pojavljivanja i to je donekle normalno,s obzirom da je potraživanje za apple telefonima sve veće i veće i naravno da apple to zna i hoće da iskoristi na najbolji način.Iako izbacuju falične telefone,oni su u prednosti u odnosu na ostale,jer jednostavno taj falični telefon odneseš u store i kažeš dobar dan,ne valja to i to i oni kažu u redu,dobićete novi za toliko i toliko,dok kod ostalih moraš da izgubiš živce,vreme i ko zna šta još da bi ti uvažili reklamaciju.

Sad malo o petici.Moj utisak je da je ovo zaista novi telefon i da je dosta bolji od prethodnih modela,a uskoro će te videti i zašto.Očekujem da apple u skorijoj budućnosti krene sa portovanjem ozbiljnih igara i poznatih naslova (poput gta) i tu će se pokazati hw i zašto je petica dosta u prednosti u odnosu na prethodne modele,kao i konkurente.Lično,ja sam oduševljen peticom.Jedino što mi nedostaje je težina,kao i magnetno punjenje kao što ima mac book serija.Pored toga,mogli su da pojačaju i kameru,al naravno,verovatno će ovo uraditi kasnije,sa pojavom 5s. :)

Ios 6 je već dosta razočarao,jer ne donosi ništa specijalno novo,već gomilu sitnih bugova koji su ispravljeni u pretodnim verzijama,kao i užasne mape koje ničemu ne služe.Po meni io6 ne treba da se tako zove,već ios 5.2.Očekujem uskoro update,gde će ispraviti postojeće bugove i opet pokvariti nešto što je prethodno radilo i tako u krug,al realno,ne znam ni šta bih ja više lično menjao u iosu.To je to,nema dalje :)

Zaključak:ako imate 4s i radi vam kao sat,ne menjajte ga,jer ne vredi dodavati ovolike pare.Pored toga bih vam rpeporučio da ostanete na 5.1 :)

MegaSkot
03-10-2012, 15:46
Kao neko ko je preskočio 4 i 4S, zbog 3,5", kao na predhodnim modelima i ubacivanje stakla na sve strane, petica me oduševila. Juče sam ga gnjavio i tih pola inča je ono što je nedostajalo. Nisam za velike ekrane, 4" je taman, da ne bude zabune. Što se tiče grebanja, verujem da će u sledećim isporukama biti bolja kontrola kvaliteta, jer je ovo sad ispod svake mere, sa toliko reklamacija.

byMaX
03-10-2012, 19:30
Telefon kosta isto kao i svaki flagship model kad se pojavi samo sto iphone drzi cenu, bas kao i MacBook. Propust sa ostecenjima je stvarno jak kiks, ali je ipak prenaduvan. Ostecenja su jako mala - ali ok, i mene bi nervirala da ih imam. Ip5 je u svemu bolji od prethodnika, za performanse ce tek da se vidi kad izadju odgovarajuce aplikacije. Ne vredi dati 900€, ali ko je prodao ip4s za ok pare, mozda vredi da doplati po regularnoj EU ceni. Inace, i ja bih bio pissed off da sam ga kupio za 900€ jer je to stvarno mnogo...

Rashko
03-10-2012, 20:32
Nesto sto mozda neko nije znao..:) ip5 ima plivajuci procesor ,prvi i jedini koji je ikada ugradjen u neki mobilni telefon,a to je u ip5...:) procesor je dualcore plivajuci kao sto rekoh koji radi na taktu od 600 ghz do 1.5ghz kada je to potrebno,..:) tako da mnogo manje trosi bateriju..:)

Lannister
03-10-2012, 20:40
Iskreno,meni se ne dopada to sto je novi ip5 "laksi"....

strasilo85
03-10-2012, 20:54
Nesto sto mozda neko nije znao..:) ip5 ima plivajuci procesor ,prvi i jedini koji je ikada ugradjen u neki mobilni telefon,a to je u ip5...:) procesor je dualcore plivajuci kao sto rekoh koji radi na taktu od 600 ghz do 1.5ghz kada je to potrebno,..:) tako da mnogo manje trosi bateriju..:)

Nisam expert i nebi da tvrdim ali moj s2 takodje radi na 6 razlicitih taktova od 200mhz do 1200 mhz zavisi od potrebe i iskljucuje jedno jezgro ako treba. Takodje znam da i ostali procesori imaju to i kod drugih proizvodjaca. Tako da ne verujem da je ip5 prvi po tom pitanju.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Filipp
03-10-2012, 22:10
Evo nakon par dana da napisem svoje misljenje o i5, uzeo sam ga 28, po ceni od 620-630 e +put :) nije imao nikakve ogrebotine ni nikakve mane po otvaranju kutije. Baterija je osetno jaca, imao sam i4s pre i5 i uvek mi je ukljucen 3g, push notifikacije i baterija mi je trajala oko 4,4 ipo sata, a na petici ide preko 5 sati koriscenja svaki put, sto je jako dobro sobzirom da mi je ukljuceno sve sto moze biti... Dalje ekran je osetno veci i boje su bolje, ne znam da li je do kontrasta ili do cega je, ali sam uporedio i4s pored i5 i razlike definitivno ima, meni je i onaj na i4s bio odlican i nista mi nije smetalo, ali svako poboljsanje je dobrodoslo, brzina je takodje primetna ali mislim da je to vecini ne bitno i to najvise znaci u nekim testovima, a ne svakodnevnoj upotrebi... Kamera pravi bolje fotografije od 4s kada je osvetljenje slabije, a prednja je dosta bolja u svim uslovima, sto je meni bitno jer koristim facetime svakodnevno :) dizajn je meni odlican i stvarno nemam sta tu da zameram, ali ukusi se razlikuju i o tome verovatno ni ne vredi raspravljati :) umalo da zaboravim na slusalice, meni su extra, u zivotu nisam imao slusalice koje bolje stoje u uvetu, bassovi su jaci i zvuk je bolji, nisu kao slusalice od 200e,ali su ubedljivo najbolje od svih koje dolaze uz mobilne telefone :) i eto nakon 5 dana nema nikakvih ogrebotina ni ostecenja...
U svakom slucaju nisam ni sekund pozalio sto sam toliko stekao pare i uzeo i5, poboljsanja su taman onoliko koliko je po meni trebalo i bilo ocekivano :)

E da jos ovo, ne mozete da kazete da da kosta 800-900 e, jer to nije krivica applea nego nasih preprodavaca koji vide sjajnu priliku da zarade i iskoriste je, ako imate polovan 4s koji je ocuvan mozete lako za njega dobiti oko 450 e sto znaci da realno trebate dodati manje od 200 e sto je po meni tacno onoliko koliko i vredi sve sto donosi i5, naravno ako vam je to bitno, ako nije prezivecete i sa i3gs :)

Byakuya
03-10-2012, 22:14
Hvala za tekst...malo pozitivnog finally:)

Reci mi samo da li si uzeo beli ili crni?

M&M
03-10-2012, 22:17
Bas tako! Ono sto me je sad 100% ubedilo da uzmem ovih dana! :)

Filipp
03-10-2012, 22:29
Dvoumio sam se izmedju crnog i belog, sa oba sam se igrao u apple storu, i moram da kazem da mi beli izgleda dosta bolje uzivo nego na slikama, a crni je bio onakav kakav sam i zamisljao, ali posto je 4s bio beo uzeo sam crni, mada ne bi pozalio i da sam uzeo beli :)

Byakuya
03-10-2012, 22:30
Bravo...moj covek moja situacija....thx man:)

Silence
03-10-2012, 22:44
Lepo si rekao. I po meni svake godine treba doplatiti 200e za nov model. Osim prve, naravno. I slazem se sa postom a i bojom ;)


Tapatalk.

speedy79
03-10-2012, 23:38
Nekoliko dana sam imao prilike te sam se igrao tj.testirao iphone5 i utisci su mi izuzetno pozitivni ali ne dovoljno da bih ga stavio na listu must have . Po meni Ip4 koji posedujem radi posao u svakom pogledu i ne zaostaje puno. To da li ce otvarati aplikacije ili stranice za 1 ili 2ms brze je sasvim nebitna stvar, da ostalo ne nabrajam. Prema tome ,korisnici ip4 ili ip4s neka se opuste jer puno ne propustaju ! Jedino ako nekom nije stvar prestiza pa da na sto stavi Ip5 da bi drustvo reklo wooow :) . Tehnologija izuzetno brzo napreduje i tesko je pratiti . Jedino sto bi me moglo odvuci od Ip4 je virtualna realnost sto se moze i ocekivati u narednim generacijama. Aj ziveli ;)

milos94.ristic
04-10-2012, 12:31
Dvoumio sam se izmedju crnog i belog, sa oba sam se igrao u apple storu, i moram da kazem da mi beli izgleda dosta bolje uzivo nego na slikama, a crni je bio onakav kakav sam i zamisljao, ali posto je 4s bio beo uzeo sam crni, mada ne bi pozalio i da sam uzeo beli :)

Ja imam obrnutu situaciju, 4s je bio crni.. Pa bih uzeo iP5 beli, ali sta znam :confused: Neki kazu da beli izgleda kao igracka, ali ja nisam imao prilike da vidim ni crni ni beli(osim sto sam u gradu video likusu sa nekih pet metara kako vodi razgovor na belom i izgledalo mi je brutalno :D ) To mi je jedina trenutna nedoumica oko kupovine :) A o tome da li vredi prelaziti sa 4 ili 4s na ip5, zavisi sve kako gledate na to. Ja na to gledam kao da na svakih godinu dana doplatim 200-250e za novi telefon, ali stare navike ;)

Filipp
04-10-2012, 12:58
Ako bi uzeo beli uzmi, neces se pokajati, pusti te price izgleda ko igracka izgleda ovako onako, telefon je savrsen po meni, kao sto sam rekao izgledaju bolje uzivo nego na slikama, a pogotovo beli :)

Srecko
04-10-2012, 13:25
+1 za belu boju! :)

BLOODHUNTER
04-10-2012, 16:42
Čitam par dana ovu temu i tek bio sam u nedoumici, sve dok danas u rukama nisam imao i beli i crni. Imam četvorku i prezadovoljan sam sa njom, jedino što je lockovana pa sam se zezao sa gevey-em i slično. Petica je po meni savršenstvo, subjektivno naravno i o ukusima ne vredi ali ja mislim da je logičan nastavak iPhone serije. Divno leži u ruci, bela varijanta je lepa za neke neformalne prilike i za dame. A muška je prava elegance, business varijanta koja se savršeno uklapa u svaku priliku. Toliko o spoljnom izgledu. Brzina je extra, otvaranje aplikacija savršeno. Ma sve u svemu telefon je kao lutka i ako uspem da ga dobijem iz NY po nekoj normalnoj ceni uzimam ga.
Naravno neću ni da ulazim u motive onih koji ih plaćaju preprodavcima ovde 900-1200 eur. To nije normalno. Ali da prodaš postojeći tel, doplatiš 200-250 eur svake druge godine i kupiš novi je nešto rezonski i normalno.

njikolaj
04-10-2012, 16:46
Izgleda da su skontali koji telefoni dolaze oštećeno i sa bojom koja se guli: http://iphonehungary.hu/2012/10/01/iphone5festekkopas/

Znam da je na mađarskom pa vam prevodim ono najbitnije: telefoni koji su napravljeni 36 ili 37. nedelje u godini su oni koji su ugroženi. Možete da proverite kad je napravljen vaš telefon preko http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html/

byMaX
04-10-2012, 21:05
Vratio se ja na 4S ali ovog puta na crni, jer je prethodni bio beli. Odusevio se opet kao da ga nisam do sad nikad imao, kao da je iPhone 10. ;)

Aman, smorio si više, rekao si sve to po pet puta i sad hoćeš da se mi složimo sa tobom. Većini se sviđa iPhone 5 (meni od danas baš i ne toliko jer me nervira konkretna stvar, a to je jako loša baterija). Ako bi to znao da će da se reši, ne bi mi ništa smetalo. Telefon je u apsolutno svemu bolji od prethodnika - ne postoji nijedna stvar u kojoj je 4S bolji. Naravno, stoji činjenica da ne vredi dati 900 evra za njega, ali ko je prodao 4S za 450-ak recimo i kupio za 650-ak peticu, to je skroz ok. Pusti tu priču sad kao petica je krš... ništa mu ne fali (osim krš baterije, za sada, ali tako je bilo i sa 4S na verziji 5.0, pa su do 5.0.2 to ispravili).


Koliko vidim, evo i byMax prodaje iPhone 5... Vecina ljudi koja ga je nabavila preko byMax-a (ukljucujuci i njega) je razocarano, pa prodaje iPhone 5? :/

Ne prodajem ja svoj, nego pomažem drugaru da se otarasi količine - zarada mi je nikakva, tek ono što se cimam da se javljam na telefon :). Svoj još neću da prodam, dok ne vidim da li je ova krš baterija softverski problem ili ne. Svaki iphone mi je izdržao do kraja dana šta god mu radim i koliko god da pričam, a ovaj je dva puta riknuo do 6 popodne! To je stvarno jako loše! Može se reći da sam time jako nezadovoljan...


Ovce su za šišanje. Uvek će biti ovaca i onih koji ih šišaju. Ali dokle god "brice" postavljaju oglase po unapred utvrđenim pravilima, imaju pravo da postavljaju cene kako im se prohte...

Ma ove sa AMG mečkama, custom Porsche Cayenne Sport i ostalim vozilima od par stotina hiljada evra i treba ošišati. Njemu je razlika između 600 i 1000 evra kao meni između 600 i 1000 dinara za klopu u restoranu. Možda i manja. Ionako je trik pitanje odakle im ta lova i ta kola, a i ovo nije mesto za takvu raspravu, tako da se ne bih loše osećao da zarađujem na toj klijenteli ceo svoj život :)

ihackinen
04-10-2012, 21:18
Bice da je soft problem, jer ima bateriju 1440, sto je ok za 4inch ekran, ne bi trebalo da guta toliko, tako da kapiram soft update uskoro.

Sent from Desire HD JellyBean 4.1.1

studioton
04-10-2012, 22:00
sto znaci par meseci drndanja dok ne izbace ios 6.02 ili kako vec.. ali stvarno mnogo problema za petu generaciju, cini mi se da su sa svakim novim modelom uvek na pocetku sto se softvera tice i bugova, prosto ne mogu da shvatim

kurbla
04-10-2012, 22:20
ios 6 je definitivno mnogo bugovati,jer sam danas imao sledeće situacije:
-crveno,razliveno sunce prilikom slikanja prirode.Pisano je o tome negde,pre 2,3 dana
-pokušaj zvanja broja koji je zauzet uz pomoć "call back" opcije,aplikacija phone totalno pobrljavila i nije htela da se pokrene neko vreme.Kad sam uspeo da je pokrenem,nisam mogao da pozovem nikog iz favorites.
-baterija koja je bila napunjenja do 100%,nakon 15 minuta,bez ikakvog korišćenja je pala na 93%
-2x pukla veza u toku razgovora

Meni je ovo zaista već zabrinjavajuće,naročito zato što oni još nemaju u planu da urade update,a ja sam radio restore već jednom :(

Byakuya
04-10-2012, 22:26
Ovo sa suncem je najverovatnije do hw telefona...njihov odogovor je da pomeris malo telefon od izvora svetlosti...

kurbla
04-10-2012, 22:42
o ovome sam pisao:
http://mashable.com/2012/09/26/iphone-5-purple-haze/
Sramota :(

Po meni je ovo definitivno hw problem i nema nikakve veze sa sw.Čekam da se stanje malo stabilizuje i da menjam ovaj moj telefon :)

Chuckie
04-10-2012, 22:48
Jest hw problem. Toga nema na iOS6 na 4 i 4S.

ihackinen
05-10-2012, 02:33
sto znaci par meseci drndanja dok ne izbace ios 6.02 ili kako vec.. ali stvarno mnogo problema za petu generaciju, cini mi se da su sa svakim novim modelom uvek na pocetku sto se softvera tice i bugova, prosto ne mogu da shvatim

Pa na zalost tako nekako

Sent from Desire HD JellyBean 4.1.1

dzenopoljac
05-10-2012, 09:37
Možda ne znači ništa, ali na sajtu Apple-a, pod sekcijom iPhone stoji ovo:

studioton
05-10-2012, 10:17
Da to znaci da kada krenu sada izbacuju savrsene jedinice :) a oni koji su do sada kupili 5 miliona ili koliko vec, su prvi macici koji se bacaju u vodu :(

igne
05-10-2012, 10:19
Ma jok, verovatno updatuju sajt, obicno tada to stoji :)

priest77
05-10-2012, 14:54
Danas je godisnjica od kada je preminuo SJ, pa mozda ima neku vezu sa time...

dzenopoljac
05-10-2012, 14:55
Da, zbog godišnjice smrti. Kratak omaž Stivu...

jabucanac
05-10-2012, 17:06
Koristim iphone 5 4 dana i ja sam prezadovoljan... O brzini necu da pricam i o radu sistemskih app kao sto su call i sms sto ja najvise koristim jednostavno dosta bolje... Trenutno mogu bez jb fali mi samo caller fix ali vec su mi svi brojevi memorisani sa + tako da... Samo da naglasim da se i ja slazem da cena trenutno nije realna i da iphone 5 vredi 200€ vise od 4s.

BLOODHUNTER
05-10-2012, 22:12
Da je tako jednostavno upoređivanje po suvom hardveru bilo bi tako kao što ti kažeš. Kada me bude bilo koji proizvođač ubedio da je bolji, lepši, elegantiji i potpuniji od iPhone-a ja ću bez ikakvog problema da pređem na to. I dalje ću da posećujem ovaj forum jer su ljudi ovde extra i može mnogo da se nauči.
Ali za sada je iPhone savršen, i moja četvorka, i 4S i nova petica. Jednostavno i da dogodine upoređujem moj iPhone 4 iz 2010 godine opet mi je potpuno iskoristiv i dobar. Poslednji iPhone koji je kočio, bio spor i koga je vreme prošlo je 3G.

dzenopoljac
05-10-2012, 22:15
Zato Apple nikada nije toliko isticao suvi hardver, već je uvek akcenat bio na simbiozi hardvera i softvera, "it just works" filozofija.
Ja sam do pre neki dan koristio S3 koji je hardverski ekstra, ali "it just doesn't work" :)

mmilos82
05-10-2012, 22:28
to je ono sto apple uredjaje cini posebnim :), savrsena kombinacina software-a i hardware!

byMaX
06-10-2012, 02:05
Neki od nas su ovo shvatili jos nakon iPhone 4 kada je izasao 4S pa su napustili Apple ;)


Ako nisi znao Nvidia Tegra 3 SOC ima 5 jezgara od toga 4 rade u full rezimu a peto se koristi za Standby i lagane operacije - stednja baterije bez "plivanja". Njega imas u HTC One X i X+ telefonima kao i u Nexus 7 tabletu. Dakle nije tu Apple prvi nikako.

da, i dva jezgra u A6 razvaljuju taj Tegra 3 i svih njegovih pet jezgara uzduž i popreko. Čak i u PC svetu više odavno nije bitno koliko jezgara i Ghz ima određen čip, već su bitne njegove real world performanse, ali i performanse-po-utrošenom-vatu... Tako da, priča ti je došla u pogrešno vreme. Možda bi bila interesantna u vremenu Pentiuma 4 ili još ranije, kad su se AMD i Intel takmičili oko toga ko će prvi stići do gigaherca... Sada više tu priču ne priča niko ko iole kapira kako stvari stoje...

priest77
06-10-2012, 02:42
Plivajuci procesor se nalazi cak i u iP4:

...the A4 processor in the iPhone 4 runs at a variable clockspeed, allowing it to vary in speed and adjust according to application demands...

http://www.fudzilla.com/reviews/item/19495-apple-iphone-4-review-part-2/19495-apple-iphone-4-review-part-2?start=1

byMaX
06-10-2012, 17:35
hoću da moj Iphone bude kao nekad, izvan svih standarda,bolji od svih,ako ne ,poješće ga konkurencija,koja je realno mnogo jaka!!!



Aha, hoćeš da tvoj iphone bude izvan svih standarda... a po onome što pričaš u tvom postu, to bi iPhone bio da ima veći ekran. Dakle, da su napravili 6 inča i nadmašili S3 i Note, to bi bilo to?! :) Flagship Android telefon, NIJEDAN, nema ništa bolje od iP5. Ni performanse, ni kvalitet ekrana, ni kvalitet izrade... jedino ako pod boljim ne misliš ekran koji je veći (onda je verovatno svaka Škoda Oktavija bolja od Ferrarija :)).



@byMax
to sto pricas nema veze sa zivot.. tu jezgra igraju najmanju ulogu.. ono sto je bitno to je dobro optimizovana platforma koja ce najbolje koristiti kapacitete hardvera... a kad je platforma u pitanju tu je ios daleko ispred svih.. bice zanimljivo kada konkurencija dobije JB pa ih onda uporediti..

ja ti garantujem kada bi stavio istu platfrmu na oba telefona.. iPhone ne bi imao nikakve sanse pored quad core...

da rezimiram svoje izlaganje.. mislim da prelazak sa 4S na iP5 nije dobra kupovina jer se ne ispalti davati tolike pare za nekoliko milisekunda otvaranje nekih aplikacija.. vec oni korisnici 3GS/iP4 mogu da razmisle o prelasku na iP5 jer ce svakako vise dobiti nego korisnici 4S-a..

Mislim da mi, nakon skoro decenije i po kao urednika u najjačim IT medijima i rada za i u stranim IT kompanijama ipak daje nekakvo iskustvo, tako da je glupo što uopšte raspravljam na ovom nivou, ali ajde...

Kažeš "ono sto je bitno to je dobro optimizovana platforma koja ce najbolje koristiti kapacitete hardvera... a kad je platforma u pitanju tu je ios daleko ispred svih.. bice zanimljivo kada konkurencija dobije JB pa ih onda uporediti..." I tu se slažemo, ne znam čemu quote i replika o tome da moja priča nema smisla. Kažeš da nema smisla, i onda napišeš sve isto kao i ja.

"ja ti garantujem kada bi stavio istu platfrmu na oba telefona.. iPhone ne bi imao nikakve sanse pored quad core..."

Šta sad bi? Malopre je bilo bitno da je softverska platforma optimizovana i da je najbitnije da li koristi resurse hardvera na pravi način, a sad je odjednom A6 loš zato što, kada bi neko na njega stavio (neoptimizovani) Android, taj A6 ne bi imao nikakve šanse pored quad core-a. Pobogu. A počinješ priču sa time da "tu jezgra igraju najmanju ulogu".

Čovek, dogovori se prvo sa sobom šta je bitno, šta hoćeš da kažeš, pa onda kad to napišeš, potrudi se da ne napraviš tri dijametralno suprotna iskaza u tri rečenice koje idu jedna za drugom... :)

Onda ćemo možda moći nešto kao da raspravljamo :wave:

kurbla
06-10-2012, 20:39
evo da prijavim još 1 bug,ios je ovaj put u pitanju. :)

Danas sam par puta primetio da se sam od sebe "probudio" i onda se normalno i sam od sebe i ugasi :)

byMaX
06-10-2012, 23:30
Uh, tebe definitivno zeza taj primerak. To vise nije ni OS, to je do tog primerka tj. hw kvar

eruannee
07-10-2012, 12:31
ja sam tel uzela od preprodavaca, zamenila 4s i doplatila (jbg imalo se nesto para, a i bila sam u nekom "odmah sada odmah" zivotnom momentu) i pupupu da ne ureknem, sve sljaka super. Sad cisto sa estetske tacke gledista, odnos velicina-kako lezi u ruci (toga sam se najvise plasila, da li mogu normalno da dobacim palac do svih tacaka na ekranu), moram da kazem da sam oborena s nogu i kako lezi i kako izgleda, i kako radi, ma milina jedna, uzimam ga u ruke i kad ne moram, samo da gledam.

da l je bolji ovaj ili onaj proizvodjac, ne znam, ali meni je iphone naj naj i radi sve sto treba.

frostonja
07-10-2012, 16:23
Da li je moguce da ni photos ne radi preko celog ekrana, tj. slike koje pravi nisu u punoj rezoluciji na 16:9 razmeri pa imam crni prostor sa strane?

gasmias
07-10-2012, 16:29
moguće je i ja kad sam video prvi put bilo mi je smešno..

byMaX
07-10-2012, 20:15
Da li je moguce da ni photos ne radi preko celog ekrana, tj. slike koje pravi nisu u punoj rezoluciji na 16:9 razmeri pa imam crni prostor sa strane?
cmos je u formatu 3:2, 16:9 bi cropovalo sliku i smanjilo rezoluciju...

flow
07-10-2012, 23:50
Imam 4S 64gb ali danas kada sam kod lika video 5icu odlepio sam....bas me briga koje mane ima tel ce biti moooooj...


Tapatalk

kriket011
08-10-2012, 01:51
Da li je moguce da ni photos ne radi preko celog ekrana, tj. slike koje pravi nisu u punoj rezoluciji na 16:9 razmeri pa imam crni prostor sa strane?
Fotke su u 3:2 razmeri jer je to standard za izradu hardcopy, tj. kad odneseš u foto radnju, oni izrađuju u odnosu 3:2 (vel. 10x15cm, 12x18cm itd.). Bilo koju drugu razmeru da predaš dobićeš kropovanu sliku. Znači fotke ti jesu u "punoj rezoluciji" samo nisu u razmeri 16:9.
Bolji aparati imaju opciju da biraš razmeru (aspect ratio), moj konkretno ima izbor 4:3, 3:2, 16:9, 1:1 a ja ga uglavnom držim na 3:2 baš iz gore navedenih razloga. Neki aparati i mobilni imaju fiksnu razmeru 4:3 i uvek dobijaš krop kad daješ na izradu.

S druge strane HD video bi po difoltu trebalo da snima u 16:9 formatu, pa bi tu trebalo da ti je ekran "pun".

Zaključak: ne brkaj rezoluciju i razmeru.

flow
09-10-2012, 08:11
Imam 4S 64gb ali danas kada sam kod lika video 5icu odlepio sam....bas me briga koje mane ima tel ce biti moooooj...


Tapatalk

Nisam izdrzao morao sam ga kupiti i ko mu nalazi mane definitivno samo pati ja sam dao 4S 64gb za 5icu i mogu vam reci evo posle 24h ja sam i dalje odusevljen...slika nema veze sa realnoscu tel je VRH!!!

markotak
09-10-2012, 09:11
@flow
cestitam na kupovini, ajde malo detaljnije opisi sta ti se najvise dopada kod ip5 narocito u odnosu na ip4s.

flow
09-10-2012, 09:52
4" ekran,tel je dosta laksi i zavrsna obrada cini mi se da je u odnosu na 4S mnogo bolja...nekako su boje mnoogo lepse na 5ici sad to je za pocetak imam ga svega 24h bice jos nekih infirmacija ovo je za sada,ko zna mozda me i smori pa se veatim na 4S :) :) :)

igne
09-10-2012, 10:54
Ekran jeste zaista sa jacim bojama i to se bas primeti u odnosu na 4S, ali da je zavrsna obrada "mnogo" kvalitetnija, pa nije... 4S je zaista dobro izbalansiran, pogotovo sto se tice tezine telefona... Mada, sve je stvar ukusa, neko voli sto laksi telefon, ja npr volim da ipak ima neku tezinu, sama tezina mu daje na ozbiljnosti i upotpunjuje osecaj za kvalitet. Mozete citati puntem interneta da mnogi imaju upravo to kao zamerku, da je previse lagan. Iz tog razloga kazem da je po kvalitetu zavrsne obrade 4S bolje izbalansiran.

njikolaj
10-10-2012, 15:47
http://mobile.benchmark.rs/mobile_vesti/google_maps_na_ios_6_zaobilaznim_putem


Ajde da vas čujemo malo ljudi. Neki od vas koriste telefone tri nedelje. Da li se vide tragovi korišćenja, da li se dešava nešto što ne bi trebalo, kako ste zadovoljni nakon prvog ushićenja?

Chuckie
14-10-2012, 18:12
Evo rjesenja za ogrebotine.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hAMpp1QFTeI

Byakuya
14-10-2012, 18:18
Izgleda neverovatno...video sam par gravura vec...da sam uzeo beli odmah bi ovako nesto odradio:)

applefan
14-10-2012, 18:22
Gde se to moze uraditi i koliko kosta ?

Srecko
14-10-2012, 20:28
Vau super izgleda!

F117
14-10-2012, 22:21
Ovo je fenomenalno! Ne znam sta vise da napisem osim : GDJE SE OVO MOZE ODRADITI? :)

vux90.vjovicevic
14-10-2012, 22:27
http://www.gravopro.com/Index.html

Probajte ovde. Pozovite i pitajte. Neki moji drugari i ja smo pre pola god tu gravirali drugarov ipod, i ispalo je super.

dado
14-10-2012, 23:01
@Chuckie
Sada vidim, ne znam u čemu je bio problem. Btw, mnogo dobra stvar...

Filipp
15-10-2012, 00:02
http://youtu.be/R64vLAKUzyg

Ne izgleda lose ni na crnom :)

iMorris
15-10-2012, 01:16
Pa izgledalo bi dobro da se ne stavljaju inicijali ;)

Serbiaman
28-10-2012, 20:27
Jel istina da se ivice lako grebu i da se na crnom modelu vide bele linije jer je aluminijum farban na crnom modelu?pozzzz

zabrljanje
28-10-2012, 20:32
Ovo je prezvakano (da citiram neke clanove) hiljadu puta. U startu je bila velika povika oko toga i da dolaze modeli koji su vec izgrebani pri pakovanju ili su se posle izgrebali ali je zato bilo dosta ljudi koji nisu napravili ni jednu ogrebotinu cak i kad im je ispao na sto (pomenuto u nekom od postova prethodnog dana). Sada se vise nista o tome ne prica tako da ne znam sta bih vise dodao, mozda je najbolje da poslusas nekoga ko vec ima ip5.

Serbiaman
28-10-2012, 20:41
Pa cisto me interesuje jer sam gledao slike i mnooogo ruzno izgleda ali valjda ce da se javi neko ko koristi duze vreme....

davor
28-10-2012, 21:14
Kod mene nije slucaj , koristim ga 5-6 dana .
Nema ni jednu ogrebotinu koristim ga normalno spustam ga gde stignem, deluje dosta otporno na grebanje .
Ako se nesto promeni javljam

flow
28-10-2012, 21:22
Drugar ,kupili smo u isto vreme...njegov usa model moj eu posle 5 dana na njegovom se pojavile ogrebotine po ivicama nije ispao ,vodio racuna bas,bas...moj u futroli silikonskoj od prvog dana i za sad nista,verujem da ga spasava zastita

Serbiaman
28-10-2012, 21:23
Dobro javi mi molim te jer ja planiram da ga kupim ali dvoumim se oko boje...hvala..pozzzz!

Byakuya
28-10-2012, 23:54
Jedino sto imam je zadnju foliju...za sada se super drzi...naravno nije ispadao...

flow
29-10-2012, 08:10
Reci mi za zadnji foliju,gde si je nabavio i kako je legla zbog onog prelaza sa alu. Na staklo kada je dekysrb dobio folije videli smo se i pokusali da zalepimo i na tom mestu(prelazu) je ostajao vazduh i delovalo je jako ruzno

gidra85
29-10-2012, 13:07
Jel istina da se ivice lako grebu i da se na crnom modelu vide bele linije jer je aluminijum farban na crnom modelu?pozzzz

Zato sam ja uzeo beli model i da ne razmisljam, barem sto se tice ivica. Inace bas mi se sada svidja crni model... :embarrassed:

ddak
30-10-2012, 13:08
Dobio na poklon iPhone 5, crni , 64 gb od druga koji igra u NBA ligu. Igrao se par dana sa njim, i poklonio ga djevojci. Zadrzao sam se na iPhone 4, (bez S) jer mi je dizajn mnogo ljepsi, pritom mislim na zadnju stranu telefona , ovo plasticno ***** me nervira. Izduzen je neprirodno, ne lezi u ruci fino. Sa druge strane , rad sa njim vec je poznat , ide sve fino, glatko. U svakom slucaju, ne opravdava cijenu - ove godine Apple se vise usmjerio na dizajn i promjene kod iMaca, iPada, iPoda i slicno, na telefonu se nije pokazao.A i te price , kako se ovaj vise izdrljiv ne lomi se kao prethodni - pa necu bacati telefon, ili ici u masovne tuche sa njim pa da mi treba izdrzljivost.U svakom slucaju, moja djevojka neka sad uziva - njen je prvi iPhone tako da je sretna sto moze da igra Angry Birds na telefonu sad :)

flow
30-10-2012, 13:18
Od kad 5ica ima plasticna ledja?da to nije neki 5S :)

stevaw
30-10-2012, 19:27
Imam iphone 5 32gb white. Nema nikakvih tackica ni ogrebotina. Ledja su mi mnogo bolja na 5ici. Sav mi je bolji od cetvorke.
Jedino sto me malo smara je izduzen display. Da je display ostao isti, po meni bi bila perfekcija! Mozda dok se malo ne naviknem jer vec 5 godina sam na iphone-u i onaj od 3,5" mi je extra. Verovatno mi se palac navikao na odredjene poteze, pa se sada malo istripovao ::lol:: Nekako mi cudno stoji u ruci... Inace, fon je za sada extra ali tek treba da se igram sa njim. Baterija mi drzi malo bolje od proseka. Javljam dalje utiske.

byMaX
30-10-2012, 23:00
imam mesec i po dana, crni... ne guli se uopste

Boletinho
30-10-2012, 23:28
u swe sam imao crni zakljucan na telenor swe,koristio sam ga od 28.09 do 27.10-og,i ni jednu jediniu,ni najmanju packicu,tackicu ili sparicu,nije imao na sebi....kad sam u nedjelju dosao u mostar,odmah sam u druga uzeo bijeli sim free,i evo 3 dan,tackicama i svim ostalim vidovima ostecenja,niti pada na pamet da se pojave.
Imam samo prednju foliju,i nosim ga u crnoj vrecici,materijal goretex:),a inace mi je 16 sati dnevno u ruci:)

p.s.u pocetku sam mislio,i preporucavao crni model,a sad vidim da je bijeli ono bas crem dela crem(to je za moj ukus),a o ukusima je suvisno i raspravljati,ha ya:)

josip122
06-11-2012, 14:23
Jedno pitanje za vas koji vec jedno vrijeme posjedujete iphone 5, da li vam se ogrebao sprijeda ili otraga ili su materijali zaista toliko dobri?

@reCkA
Nije valjda da se mora unositi i jedan i drugi tip broja da bi prikazivalo ime iz imenika?

darkomd86
06-11-2012, 15:21
@josip122 ja ga nosim vec skoro mesec dana bez ikakve zastite i nema nigde tackicu.

Sto se broja tice, moras imati ispred svakog broja pozivni za zemlju.

Boletinho
06-11-2012, 15:35
ista situacija je i kod mene....nosim ga samo sa prednjom folijom,a'l do duse kada mi je u djepu,stalno je u mekanoj fotroli,a'l opet za 15 dana koristenja moj bijeli model je isti kao i kad sam ga otpakovao.......on fabricki ima zastitni sloj na displeju protiv grebanja i otisaka prstiju,dok se s zadnje strane iako je bijel i svijetao,ne vide ni sekunde tragovi prljavstine i najvaznije,flekice od znojne ruke....jednostavno je perverzija ga drzati u ruci(mislim na iphone 5,da me se ne shvati pogresno)buhahaha

josip122
06-11-2012, 15:41
Koju prednju foliju koristis, njegovu original ili si kupio neku drugu?

Chuckie
10-11-2012, 15:54
http://www.youtube.com/watch?v=BnioM-nkhqc

swimmer
10-11-2012, 17:23
Ubih se od trljanja i nisam prometio taj bug


Sent from my iPhone using Tapatalk

applefan
10-11-2012, 17:24
Pa verovatno nisi odigao prst od ekrana kao taj sa snimka :D

frostonja
11-11-2012, 09:05
Ja sam uspeo, ali bas brzo mora da se trlja i zabode ekran ;)

viking
11-11-2012, 10:21
ako se ne varam ovo je bug i na 4s na 6.0

josip122
11-11-2012, 16:49
Kako ste zadovoljni s baterijom, da li vam moze izdrzati jedan dan, evo kod mene situacija od danas, skinut s punjaca u 9 i sada je na 43% par kratkih razgovora, par poruka i jako malo interneta, stalno je ili na wi-fi ili na 3g spojen, nekako mi se cini da je baterija puno losija nego na 4-ici, kakva je situacija kod vas?

maaxiimus06
11-11-2012, 17:12
imamo vec puno tema o tome ali hajde i ovde...
ako ti je nov telefon, nemoj da brines, baterija cr ti sa vremenom biti bolja...
na pocetku,prva punjenja, je osetno kraca, ali posle jedno 10-15 punjenja dolazi u pravu formu...
ako ti se to nije desavalo pre, da ti tako brzo potrosi bateriju, verovatno je neka app koju si koristio ostala da radi i vukla bat...
ne brini za bateriju na 5-ici, najamnje je 6 sati normalnog koriscenja...

kriket011
12-11-2012, 06:13
Evo jednog interesantnog side by side poređenja iPhone 4S vs iPhone 5, pa može svako za sebe da proceni da li iPhone 5 zaista vredi duplo više koliko je trenutna razlika u ceni na našim oglasima, ili je iPhone 4S bestbuy za nekog ko želi da kupi iPhone.
Možda bi trebalo u posebnu temu, al evo ovde Youtube linka pa ko želi nek pogleda. Jedan pored drugog su stavljeni i poređeni u izvršavanju nekih od svakodnevnih taskova.


http://youtu.be/OmTBV9H7dbA

zule73
12-11-2012, 11:00
hmmm,kao i obicno,razlike u stvarnom radu su minimalne,sumnjam da neko to moze da primeti,ali verujem da ovo extra parce ekrana dosta znaci,posto je po meni stari ekran jednostavno bio mnogo mali.

davor
12-11-2012, 15:14
5ca crna pocele da se pojavljuju mikro ogrebotine na ivicama .
Slikacu pa cu vam postaviti

kriket011
12-11-2012, 18:07
Moje lično mišljenje je da ovaj side by side test očigledno pokazuje da je ip5 za te pare prevara, dakle to da li će ili možda i ne otvoriti stranicu pola sekunde brže ne opravdava činjenicu da za tu lovu dobiješ dva 4S ili uštediš €400 odnosno uložiš u nešto drugo.

iP5 nije bio brži u svemu u ovom testu a i tamo gde jeste, razlika je beznačajna. Igrica radi isto, a učitala se brže prosto zato jer ip5 ima duplo više RAM memorije.

Dakle za malo veći ekran nema šanse da bih menjao telefon. A dok i izađe softver koji bi možda značajnije bolje radio na 5-ici, već će izaći naredni model.

Sve u svemu, 5-ica se preskače u mom slučaju to je definitivno, a mislim da je to i razumno. Plus pitanje jailbreaka za iOS6 koje je krajnje neizvesno i ne sećam se da je ikad bilo neizvesnije nego sada, toliko da nisam ni siguran da će uopšte biti jb-a. Dosad se to pitanje nije postavljalo već je bilo samo pitanje kad će izaći a ne i da li će.

Znači 4S sveukupno gledajući mnogo bolji value for money, performanse plus jb plus cena, nema nijednog realnog razloga da se izabere 5-ica umesto 4S. Čak je i dizajn diskutabilan i pitanje ukusa, kome se više sviđa ovaj ili onaj materijal, a sam dizajn uređaja je isti.

Eto da ne gnjavim više, moj zaključak:
iPhone5+iOS6 za €850 = prevara.
Kad cena padne na do €600 i ako izađe jb, onda može da se diskutuje.

Filipp
12-11-2012, 18:32
Druze ako ti se ne svidja nemoj ga uzeti ali nemoj da pises kako ne vredi i kako ovo ili ono dok ga nisi uzeo u ruke i koristio neko vreme, kada sam ja prvi put uzeo 5icu u ruke bio sam odusevljen dizajnom, puno je bolje uzivo nego na slikama sto su potvrdili svi iz mog okruzenja... A mani se tih testova jer skoro nista ne govore o novom uredjaju... Ne kazem da je petica nesto bez cega se nemoze, daleko od toga, ali svako ko moze treba da ga uzme jer je telefon vrhunski...

kriket011
12-11-2012, 18:45
Zašto da ne pišem kako ne vredi? Nemoj ti onda da pišeš da vredi.

Po mom mišljenju ne vredi, a tvoj jedini argument da je "tel vrhunski" kao odgovor na sve navedene argumente, plus uporedni test je najblaže rečeno neozbiljan.
Da, evo zaboraviću sve činjenice samo zato što si mi ti rekao da je "tel vrhunski". Nema šta ubedio si me.

kriket011
12-11-2012, 21:11
Normalno da će retko ko, čast izuzecima poput iLudak, da prizna da je pogrešio što je kupio neku skupu stvar a posebno novi model Ajfona. Niti ja smatram da je kupovina ip5 sama po sebi greška. Samo sam rekao da u našim uslovima i cenama na našem sivom tržištu Ajfonova, da je ip5 daleko precenjen te da nema reallife prednosti da opravdaju toliku razliku u ceni u odnosu na 4S.
Razlika od $100 u SAD je realna, ali mi ne živimo u SAD.
Najzad, iLudak ga je recimo kupio po povoljnijoj ceni preko ByMax-a, a opet je zaključio da mu je 4S bolji, znači nekima ni cena nije odlučujući faktor.

Jednostavno ip5 je drugačiji telefon zbog drugačijeg ekrana. Nekima se to sviđa, drugima ne odgovara. Meni lično ne treba veći ekran na Ajfonu i ne verujem da to povećanje ekrana nema baš nikakvog uticaja na ergonomiju i da baš svako može i dalje jednom rukom da dohvati sve na ekranu bez akrobacija. Poređenje sa "novim modelom BMW" ne stoji, zbog toga što su različiti telefoni.

A to da je ip5 "vrhunski", pa nek i jeste, 4S je isto vrhunski, a kao što videsmo na primeru iLudaka, nije baš da svi koji kupe ip5 automatski počinju da viču okolo kako je to najbolji telefon na svetu. Njemu stvarno svaka čast na objektivnosti, jer je iz prve ruke kao vlasnik ip5 došao do istih zaključaka kao i ja iz druge ruke, što mi ovde neki spočitavaju i 100% su sigurni da bih pevao drugu pesmu kad bih samo imao ip5.

flow
14-11-2012, 10:06
Imao 2 crna oba progledala po ivicama sa strane...od pre desetak dana vlasnik jednog belog i prezadovoljan sam


Tapatalk

studioton
14-11-2012, 14:16
Malopre sa drugarom, ima mesec dana crni, na ivicama gde ga drzi pojavila se prirodna boja .. Tj crna kao da pocinje da se skida.. Ali njega to ne interesuje uopste :) kaze da ga bas briga .. :)

dzenopoljac
14-11-2012, 14:28
Znači ipak je beli bolja varijanta. Ja kupio beli i hteo sam da uzmem sebi crni a ženi da dam beli. Međutim, čitajući ovo debelo se premišljam :)

igne
14-11-2012, 15:41
Ja belu boju bas i ne volim mnogo ali iPad mini i iPhone 5 su mi prelepi u beloj boji...

Serbiaman
14-11-2012, 19:01
ma belo je nekako vise apple:D

flow
14-11-2012, 19:09
Od modela 3Gs pa sad do 5ice uvek sam bio u posedu crnog ali kada sam uzeo belu peticu mislim da se vise ne bi vracao na crni...


Tapatalk

nenadjow
14-11-2012, 23:47
Malopre sa drugarom, ima mesec dana crni, na ivicama gde ga drzi pojavila se prirodna boja .. Tj crna kao da pocinje da se skida.. Ali njega to ne interesuje uopste :) kaze da ga bas briga .. :)

Sada si me bas razocarao, ja sam prvi put zagrejan za crni jer je ceo crn i resio njega da kupim, jel moguce da se farba skida samo od drzanja telefona, da ga ipak nije izgrebao na neki drugi nacin, moze neka slika da vidimo kakve su posledice???

studioton
15-11-2012, 00:06
Pa moguce je, mozda nije od drzanja ko zna cega,mozda je takav bio fabricki.. Svejedno kako god crni je osetljiviji i treba ga sa vise paznje koristiti.. Sdruge strane otpakovao sam bar 10 mozda vise crnih, svaki je imao minimum jednu tackicu, i to uglavnom oko antene.. Ili se vidi kao kada moler omane, ili bukvalno tackica..

Svaki je isti i svi imaju takav defekt koji se jedva vidi ali se vidi :)

flow
15-11-2012, 01:12
Bukvalno krene da se skida boja sama od sebe,prvi koji sam nosio bez futole progledao je posle 3dana,drugi je bio u silikonskoj zastiti za ledja izdrzso je mozda 2nedelje i pojavile su se tackice i na njemu..sad sam uzeo beli i nemam tih problema,jedino mi krivo sto ranije nisam uzeo beli jel mi se sad toliko svidja da ....


Tapatalk

mospre
15-11-2012, 02:25
A moj drug koristi vec par sedmica bez zastite crni i stalno mu u torbici sa kljucevima i nema cak ni najmanju ogrebotinu ili da se boja oljustila..


Sent from my iPhone using Tapatalk

flow
15-11-2012, 08:43
I od mog druga drugar pa njegov tamo neki drug ciji brat od tetkinog kuma nosi bez futrole i nema ni jednu tacku...

Ovde se ne radi o ogrebotinama vec o spadanju farbe,jednostavno po toj ivici puca farba i to samo na crnom,mislim da su mozda zbog tog problema i usporili prouzvodnju kako bi imali vecu kontrolu jer to je propust koji nisu smeli da dozvole...


Tapatalk

darkomd86
15-11-2012, 09:22
Ja sam koristo crni mesec dana bez ikakve zastite i nikakvo pucanje farbe se nije dogodilo.

swimmer
15-11-2012, 09:28
Ja takodje evo sad ce 2 meseca. Nikakvo skidanje boje nisam primetio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

flow
15-11-2012, 09:31
Super ako je tako,imao si srece...ja sam zbog toga promenio 2komada i znam barem jos 10ljudi koji su imali/imaju isti problem...cak sam razgovarao sa ljudima koji prodaju uredjaje isto su se susretali sa istim problemom...



Tapatalk

nenadjow
15-11-2012, 11:48
Bas mi je krivo, jel moze neka fotka ostecenja/ljustenja??? Bas ne bih ponovo da uzimam beo, ali ne bih ni da uzmem crni i da mi se uljusti boja za 3 dana... :(

flow
15-11-2012, 13:57
Ja licno nemam slike jer sam jedan za drugim menjao sad imam beli...ali po oborenim ivicama do ekrana krecu da se pojavljuju bele tackice tj spada farba sa aluminijuma,bukvalno ali bukvalno sama od sebe...

Ali opet kazem da sam znao da je beli ovako lep crne ne bi ni uzimao...


Tapatalk

nenadjow
15-11-2012, 14:30
@flow, jel si koristio neku zastitu, tipa case, bumper? Bas cudno mi deluje da bukvalno farba krene da se skida sama od sebe... Da li je moguce da su tako proizvodili u pocetku a da je sada malo bolje odradjeno kako su usporili proizvodnji i upoznati sa ovim problemom???

byMaX
15-11-2012, 23:52
Ja i tri drugara imamo iP5, crni, od onda kad smo išli u Cirih. I ni na jednom se ništa nije ogulilo... ja ga držim u čarapici i koristim normalno...

flow
16-11-2012, 00:07
@nenadjow
kao sto sam vec napisao 1 iphone je kupljen samo 3 nedelje nakon pojavljivanja nosen bez ikakve zastite sem folije na ekranu koju sam tad jedva nasao kod nas o ostalim zastitama tad nije bilo ni govora pazen non stop posle 5 dana se pojavile tackice,prodat u takvom stanju kupljen drugi i odmah usao u tad jedinu zastitu koju sam mogao naci za neke normalne pare TERACELL silikonska legla mu je kao dupe na nosu,nosen tako 2-3 nedelje nije mi djavo dao mira skinem imam sta da vidim opet progledao ne u tolikoj meri kao prvi ali progledao nosio ga tako sve do prodaje i na kraju sam uzeo beli koji jednostavno ne moze da se oguli na tim mestima jer je u prirodnoj boji milsim nije farban

moguce da ja samo nisam imao srece ili je nesto drugo u pitanju nemam pojma sad kada imam beli mnogo sam zadovoljniji... kako je vreme prolazilo cena je padala tako da sam ja bukvalno po ceni prvog promenio jos jedan i zadrzao se na belom kojeg sad ne bi zamenio za crni ni da mi neko da S3 na poklon :P

mospre
16-11-2012, 03:07
Nije drug mog druga pa njegov drug nego moj drug sa kojim se od kada znam za sebe druzim, nista nisam lose mislio ja koristim i4 i ne mislim njega mijenjati dok ne rikne, nego eto prvi put cujem od tebe za to ljustenje farbe pa kod kineza kad kupis nesto to se ne desava,eto od dosta ljudi na forumu ti si jedini kome se to desilo..


Sent from my iPhone using Tapatalk

flow
16-11-2012, 07:46
Kad ne bi citao samo zadnji post u ovoj temi video bi da nisam jedini....ja nema razloga da lazem ja prenosim svoja LICNA iskustvA ;)


Tapatalk

milan64586
16-11-2012, 10:00
flow, jesi pokusao da stavis bodyguardz na beli? Interesuje me kako mu stoji? Crni sam video i skroz je ok, a beli nisam pa me interesuje.

kurbla
16-11-2012, 10:09
ja imam beli i bg folije.Prednja mu odlicno stoji,kao i bocne,al zadnja mu je uza i zbog toga se skuplja prljavstina :(

flow
16-11-2012, 10:26
Nisam pa jos ih nisi nabavio koliko ja znam... :D

Delovi koji su kriticni ne moze da pokrije ni jedna folija,jer on se ljusti po oborenim ivicama cak i da stavis bocne folije ne mogu pokriti te delove...mislim da ce problem biti resen jer ovo su stvari koje ne bi sebi smeli da dozvole...


Tapatalk

josip122
16-11-2012, 15:52
Da li kod vas itko ima problema s obavijestima, recimo meni za mailove je sve upaljeno u notifikacijskom centru , ali u dosta slucajeva kad mi mail dode imam samo zvuk, ali se display ne pali i ako je ta opcija ukljucena?

dzenopoljac
16-11-2012, 15:54
Moraš da uđeš u Notifications, Mail, pa za svaki nalog posebno da uključiš View on Lockscreen

josip122
16-11-2012, 15:55
Ukljuceno mi je sve to.

kriket011
16-11-2012, 19:44
Treba i banner da je označen kao alert type

josip122
16-11-2012, 19:46
Sve je to oznaceno. :/

studioton
16-11-2012, 19:55
Bug.. :( nema sta drugo

byMaX
16-11-2012, 20:59
Notifikacioni sistem je pun bagova. Meni notifikacije ne rade uvek za facebook i fb messenger (u 30% slucajeva ne radi, recimo), isto tako za twitter, dok mi uopste ne rade za viber, recimo...

studioton
16-11-2012, 21:24
za fb ne radi zvuk ni na 5.1.1 na 4s ..

vuksan666
16-11-2012, 21:57
e ovako imao sam crni iph 5 prije 20 dana ,dan poslje kupovine pod bumperom zaradio sam jednu tackicu zbog guljenja farbe i odmah drugi dan sam ga prodao ,e sad taj lik kome sam ga prodao i njemu su se pojavile 3,4 tackice nije nista strasno ali bas se vidi posto su ivice ofarbane pa se vidi ,jednostovno se mora nositi u bamperu sad sam uzeo beli ip5 i nadam se da necu imati tih problema

kicba
17-11-2012, 00:21
Jbmti telefon, ako se tako brzo guli.

Bruka!

BLOODHUNTER
17-11-2012, 03:35
Ne mogu da verujem koja histerija, svima se guli petica! Evo ja ga imam mesec dana, intenzivno koristim svakodnevno, crni, iz Ciriha, ne koristim nikakvu zaštitu, nosim ga u džepu i nema NIJEDNU tačkicu, ogrebotinu i slično. A ide sa mnom i koristi se od gradilišta do Delta City-a intenzivno. Baterija traje nešto duže nego četvorci. Upališ 3G ode baterija, ugasiš 3G i upališ šta hoćeš troši se osetnije manje.
Telefon je za svaku pohvalu, savršen je i trenutno najbolji telefon koji postoji na ovoj planeti. Stvarno ne mogu da verujem koja je ovde bolesna histerija o "tačkicama", "ogrebotinama", ortakov ortak rekao i slično. Pustite komšije, snaje i pašenoge da sami objasne odakle im oštećenja na telefonu. Ja ga imam i iz prvog lica vidim da to nije istina, pogotovo ne u tolikoj meri koliko se ovde potencira!

davor
17-11-2012, 10:37
Ivice postaju bele vremenom i to je cinjenica
Apple je podbacio maksimalno.
Prvi put da rade to bojenje aluminiuma i to je bilo za ocekivati
Naredna faza je da ce naci resenje za sledeci ili ce prestati sa tim
Sve ostalo je ok na petici samo mi je punjač postao najbolji drug( mora biti uvek u dzepu )

Chuckie
17-11-2012, 11:24
Na macrumors forumu je tema o tome i ima preko 100 stranica, svakom se telefon krenuo perutati nakon par dana, cak i slike postoje, e ko sad laze...

don_pavle
17-11-2012, 16:53
Ne znam ništa oko tog guljenja 5-ice,samo sam prisustvovao kada je drugar otpakovao svoju crnu,koja je već bila malo "zagrebana",neki kinez je bio baš revoltiran time što radi za apple pa ga malo " gulio"...to je sve što znam..:)

Chuckie
17-11-2012, 20:20
Ovo se liku desilo nakon par dana.

http://forums.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=377198&d=1352889121http://forums.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=377205&d=1352889121

fanste
17-11-2012, 20:27
Jbt. Mislim da je to jedini deo na telefonu koji se ne moze obloziti zastitnom folijom. Da su hteli namerno ne bi bolje uspeli da osakate jadni telefon

flow
18-11-2012, 10:05
Ma jok prodas ga i uzmes beli,em je uzivo lepsi em nema tih problema....


Tapatalk

dzenopoljac
18-11-2012, 11:34
Sve sam ubeđeniji da crni iphone 5 ne vredi uzimati. A imam želju zato što super cool izgleda...

ipujdo
19-11-2012, 19:48
Meni je čudno što čak ni posle 1,5 - 2 meseca ovde na forumu o ip5 se jako malo priča, poredjenja radi za 4 i čak za 4s je više bilo informacija korisnika

Možda jako mali broj ljudi je kupio 5icu

iMorris
19-11-2012, 19:51
Sve sam ubeđeniji da crni iphone 5 ne vredi uzimati. A imam želju zato što super cool izgleda...
Isto stvar i kod mene :)
Hocu crni a pametnije je uzeti beli.

Filipp
19-11-2012, 20:34
Uzmes crni i imas onih tankih providnik casova koji se ni ne primete i boli te uvo ;)

ipujdo
22-11-2012, 10:38
wi fi nije toliko jak kao na 4, 4s
bez problema na 4 vidim neke mreze na koje se kacim
dok na 5 ih ne vidim
hmmmm....

weseli90
22-11-2012, 19:54
wi fi nije toliko jak kao na 4, 4s
bez problema na 4 vidim neke mreze na koje se kacim
dok na 5 ih ne vidim
hmmmm....

Jel na te mreze koje vidis preko 4 ili 4s mozes da se konektujes, ili ih samo pokazuje tel al slab signal?

djoni1980
22-11-2012, 21:43
jel ti i četvorka na iOS 6?

ipujdo
23-11-2012, 13:32
Ne 5.1.1 simfeee

raDOS
23-11-2012, 14:12
15620
15621

Eto to je moj crni iPhone poslije mjesec dana. Iako je tako ne bih ga mijenjao za bijeli gayphone :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

dado
23-11-2012, 14:27
Ovo oštećenje izgleda kao da je od pada :confused:... Kakvog li propusta, Bože...:brickwall:

raDOS
23-11-2012, 14:31
Ni jednom nije pao, pa ni na krevet a ne na pod. Kao da sam po rubu prosao nozemmpa da se skinula boja, meni najvise lici na to. Ali znaci nista od toga i stalno je u soft providnom caseu. Ni case nije cvrst da bih mogao to da izgrebe.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

ipujdo
23-11-2012, 15:42
jedna od glavnih stvari koje mi je vazna na iphone je baterija\
za sad baterija vise nego dobra
kad budem bio na min okacicu printscreen

flow
23-11-2012, 17:00
i po meni baterija u 5tici do sad najbolja...


Tapatalk

ipujdo
23-11-2012, 17:30
nemam puno aplikacija
ali ladno je od 11PM do 07AM bez wifi no 3G
pa cak i do posla 10 AM drzao 100% s wifi

nenadjow
23-11-2012, 22:08
Mozda sam malo dosadan, ali stvarno ne znam sta da radim, sledece nedelje treba da kupim telefon, crni mi se mnogo svidja, u svom okruzenju nemam nikog ko ima 5icu, tako da jos jednom neka se jave samo oni koji imaju telefon i kazu da li sama *****a boja ili su ipak u pitanju nemari vlasnika. Ako boja *****a sama od sebe onda cu nerado opet uzeti beli. Molim za pomoc.

rmilanovic
23-11-2012, 22:13
Odlozi lovicu,sacekaj prolece- mozda stvarno glasine ispadnu tacne i tad izadje 5S.
Nikad ne znas..nije zurba..mada ces i taj moci posle par meseci ,i mozda malo guljenja,da prodas lepo i dodas za 5s.

sone888
23-11-2012, 22:17
Pa nece covek da ceka pola godine za nesto za sta se ne zna ni da li ce da izadje..! Ja bih ti preporucio beli,ja ga imam i prelep je..! Lep je i crni ali ne vredi da ga uzmes i da se posle nerviras..!

rmilanovic
23-11-2012, 22:21
Pa onda crni,lep bumber ili neki case - ja svakako koristim nesto od toga i nema zime :)

Aleksandar_
23-11-2012, 22:42
Crni je mrak i imam ga mesec dana.
Nosim ga bez bumbera,folija i ne grebe se ni truncicu...nesto najdraze meni do sad sto je Apple izbacio!

don_pavle
23-11-2012, 23:20
Jbt. Mislim da je to jedini deo na telefonu koji se ne moze obloziti zastitnom folijom. Da su hteli namerno ne bi bolje uspeli da osakate jadni telefon

Može,drugar je kupio foliju koja oblaže ceo telefon,pa čak i te ivice,ali 3000 soma dinara batice za foliju..o.O

Boletinho
24-11-2012, 02:08
wi fi nije toliko jak kao na 4, 4s
bez problema na 4 vidim neke mreze na koje se kacim
dok na 5 ih ne vidim
hmmmm....


evo bas gledam,u 4s i u ip5 mi je identican wi fi,kad u jednoga opane signal za jednu crticu,identicno se desi i u drugoga:)

p.s.imam i crni(koristim ga kad sam u swe) i bijeli,i slobodno cu reci,bijeli je punoooooooo lijepsi,pored toga sto je otporan na perutanje:)(o ukusima je suvisno i raspravljati)
to da je gayphone,to okaci te macku o rep:)

iMorris
24-11-2012, 03:23
Boletinho, da nisi imao crni iPhone pre ove petice?

Boletinho
24-11-2012, 10:39
imao sam crni iphone 4,4s su mi svi bili bijeli

http://www.isrbija.net/album.php?albumid=79

http://www.isrbija.net/album.php?albumid=108 (http://www.isrbija.net/album.php?albumid=79)

milan64586
26-11-2012, 07:20
Jel na kraju definitivno da se beli ne grebe, ne ljusti?

dado
26-11-2012, 08:08
Izgleda da jeste...:confused:

flow
26-11-2012, 08:23
100%


Tapatalk

dzenopoljac
26-11-2012, 09:46
Ovo potvrđujem i ja. Par puta mi se učinilo da se neka ivica izgrebala ali samo uzmem i prebrišem i nema ničega.

gasmias
26-11-2012, 10:21
Vi koji imate beli, jel koristite folije? Ako koristite, jel obe ili samo jednu i koju? I da li ima potrebe koristiti folije ako se "pazi", tj da li ste primetili tragove koriscenja (pitanje za one koji nemaju folije i case)?

flow
26-11-2012, 10:23
Imam samo prednju foliju za sad bez ogrebotina


Tapatalk

dzenopoljac
26-11-2012, 11:33
Jedno dve nedelje sam ga nosio bez ikakve zaštite i nije bilo nikakvih tragova. Sad imam folije i napred i nazad.

gasmias
26-11-2012, 13:30
na belom mogu samo da budu problem ivice koje su urađene u tom "sjajnom" fazonu..jeste mala površina ali je po verovatnoci prva u kontkatu sa okolinom pa moze doci do promena..

vuksan666
26-11-2012, 21:18
e ovako crni se malo vise grebe jer ima obojone ivice ,dok bjeli manje jer su mu ivice u prirodnoj boji pa se i ne vidi e ,sad kad bi sve i jedan iphone 5 stavili pod neonku nasli biste nesto ,uglavnom na mom bijelom poslje 15 dana nista mozda neka tackica koja se jedino vidi pod neonkom vidi iz odredjenog ugla ,da ne trolam previse ,oba su preljepa samo kupite bumper i uzivajte u iphone 5 jer je po meni savrsen ,4 inca su mi taman legla jos optimizuju appp i izadje jailbreak savrseno koristio sam i s3 i note 2 ali iph 5 ima ono nesto jedino sto je kod nas preskup to je jedina mana ,

vuksan666
26-11-2012, 21:22
vjeruj mi nisu ima mozda pokoja ali se uoste ne vidi zato sto su lajsne jako uske dok na crnom jeveci prob vidi se sjajno kad spadne boja

Chuckie
27-11-2012, 17:22
Jel se kome savila petica u prednjem dzepu od farmerki?

http://www.tekcore.co.uk/2012/10/10/iphone-5-bend-gate/

Stvarno su ga usrali sa ovim aluminijem. Kamo srece da je celik ostao kao na cetvorci.

Johnny Bravo
27-11-2012, 17:24
Ma daj bre... Pa necu da skacem po telefonu.

Chuckie
27-11-2012, 17:27
Korisnici se žale da se savija u prednjem džepu hlača, halo ?!?

Evo ga jedan iz kutije savijen


http://www.youtube.com/watch?v=v7_AS_9z0IU#!

Johnny Bravo
27-11-2012, 17:34
Ne valja... Nisu ga stavljali u dzep da vide dal ce da se iskrivi... :D

Poenta mog posta iznad je da ljudi obracaju paznju na gluposti.

dzenopoljac
27-11-2012, 17:36
Ja telefon vrlo često nosim u prednjem džepu pantalona i evo ne fali mu ništa :)

iMorris
27-11-2012, 18:02
Svidja mi se crni ali ne znam sta da radim zbog ovog skidanja farbe :-\

flow
27-11-2012, 18:32
Kupi beli... ;)


Tapatalk

iMorris
27-11-2012, 18:49
Sad imam 4s beli pa me je i smorila bela boja. A crni mi je lepsi bas zato sto su svi detalji crni... :)

flow
27-11-2012, 22:01
Sad imam 4s beli pa me je i smorila bela boja. A crni mi je lepsi bas zato sto su svi detalji crni... :)

Tek ce da te smori crni kad progleda ...


Tapatalk

gasmias
27-11-2012, 23:30
Mislim da je neozbiljno reci da je telefon krsh..tel je i vise nego odlican u svakom pogledu..

dzenopoljac
27-11-2012, 23:30
Ne radi se o veličanju nego samo o off-u. Vratimo se na temu ;)

zule73
27-11-2012, 23:36
ako smem da odgovorim na prethodnu izjavu.mislim da imam pravo da kazem da je telefon krs ako kosta 600-700 evra a savija se kako se savija i ljusti..
konkretno:odnos kvalitet-cena je uzasan,i to ga po meni cini krsom.
stvarno mislim ovo najiskrenije,koliko god da sam voleo apple(i dalje ga volim)
ni u ludilu ne bih kupio peticu,zato sto to ne zasluzuje ni kvalitetom izrade,ni nicim posebnim u odnosu na 4-ku ili 4s-a.

dzenopoljac
27-11-2012, 23:42
Poštujem svačije mišljenje ali ne možeš baš da sudiš o svemu a nisi ga koristio. Ja ga koristim već neko vreme i niti se ljušti (govorim o belom) niti se savija a nosim ga u pantalonama, od zaštite sam samo stavio folije napred i nazad. Telefon je super, i to govorim objektivno. Radi ultra brzo, tanak, lagan, jednostavan, lep... Baterija drži ok, nije sjajno ali to kod smart telefona nikad nije. Kvalitet zvuka je super, slušalice su mi bolje nego kod ranijih modela. Nije neka revolucija ali se vidi značajno poboljšanje. Naravno, ja od slušalica ne tražim ne znam šta, samo poredim sa starijim modelima. Eto toliko...

ipujdo
27-11-2012, 23:46
Mislim da je neozbiljno reci da je telefon krsh..tel je i vise nego odlican u svakom pogledu..

Potvrdjujem gasmias-a extra telefon
5 dan koristim telefon i znam da budem veoma kritican prema Apple, ali stvarno su napravili dobar telefon, možda nije neka senzacija kao 4rka ali samo mu fali JB pa da prežalim 50€ koliko je skuplji.

Chuckie
27-11-2012, 23:48
Pa i ja kada bi htio nesto kupiti te cijene prerovio bih net uzduz i poprijeko za manama, a ove su fakat ocite, ne moras biti ajnstajn da se skuzi da telefon nije u rangu cetvorke.

Dovoljno je pogledati zakleti apple forum macrumors i temu o manama petice na nekih 500 strana, sve ti se samo kaze. To sto ti nemas problema, ne mora znaciti da ostali nemaju.

dzenopoljac
27-11-2012, 23:48
da, to sam zaboravio da napišem: koliko mi se svidela petica, nije mi dugo falio jb... međutim, pošto je prošao wow efekat, kreće da mi fali :)

@Chuckie: post je vraćen ;)

gasmias
28-11-2012, 00:07
Takodje nista se ne ljusti i ne savija, ja nosim telefon u dzepu i bez case i bez folija..beli je u pitanju..

To sa cenom (za 600-700€ je krsh da je 300€ ne bi bio krsh) je malo bzv..Telefon je ili krsh ili nije, kakve veze ima cena sa tim..Ako si ti spreman da platis iP5 npr 300-400€ to je vec nesto drugo.

iP5 je najbolje izradjen telefon do sada, materijali su izvrsni. O brzini i odzivu nema potrebe govoriti. Ekran unapredjen u odnosu na 4/4S (velicina, neko bi reko samo izduzen ali nije samo tako znaju oni koji ga koriste, prikaz boja).

Iskreno preso sam sa 4s samo da bih promenio nesto. A dobio sam lepsi uredjaj, koji jos brze i bolje radi, zbog dimenzija i tezine laksi za koriscenje, pre svega bolji uredjaj koji je dostojan naziva iP5 i dobar razlog za upgrade.

ipujdo
28-11-2012, 00:07
Bez razloga flejmujete
Poenta je da danas čak i Huawei pravi dobre telefone, samim tim i Samsung i HTC se poboljšao
Pogotovo "krivim" Apple što je samsung napredovao zbog rivaliteta koji je samsung nametnuo a nije ga bilo jer nije mogao da se poredi s iphonom do S3 i one x

Da li moji utroseni novci za jedan brend ili tvoji novci za drugi brand greska
Mislim da je glupo sto se vodi ovakva rasprava s ljudima koji nisu ni imali 5 u ruci a citaju samsung PR odeljenje infiltroranu u macrumors

Chuckie
28-11-2012, 00:19
Ja sam ga imao (imam svaki dan, kolega ga kupio) u ruci, da ne bude da samo čitam o njemu na forumu, ali ga nikad nebih kupio.

Lakši jeste, brži jeste, mekši jeste (imam osjećaj kada bi ga malo brže spustio na ivicu stola da bi se udubio). Ljepši jeste (subjektivno).

Nema šanse da ima bolju izradu od četvorke. Ima bolji i veći ekran, ostatak kućišta je miljama na strani četvorke.

Ovako nešto na četvorci vidjeti je nemoguća misija.

http://www.tekcore.co.uk/wp-content/uploads/2012/10/bent 2-1024x768.jpg
http://www.tekcore.co.uk/wp-content/uploads/2012/10/frankie_ice7.jpg

ipujdo
28-11-2012, 00:28
@ zuleee ja sam i napomenuo u par postova iznad da jedno od vecih mana ip5 je cena koja je jača za 50€ a ne vidim razlog zasto

@ chackie o ukusima ne treba raspravljati ali mozda si u pravu i mozda ces biti u finansijskoj prednosti sto si preskocio 4s i 5 ali verujem da ces u junu vec razmishljati o 5s

Chuckie
28-11-2012, 00:31
Hoću, ako bude kvalitete četvorke, jer se jednostavno ne vidim u Androidu, iako ću vjerovatno dobiti ubrzo Nexus4.

ipujdo
28-11-2012, 00:34
I ja cu ga koristiti ali meni je sve ovo posao pa posle zadovoljstvo

Srecko
28-11-2012, 00:53
Ali zanimljivo je da se na svim slikama svija bas kod volume dugmica... Sto bas tu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Chuckie
28-11-2012, 00:55
Aluminij je mekan metal, a tu je najtanji jer imaju rupe za dugmiće, vjerovatno zato.

byMaX
28-11-2012, 00:58
moj se nakon 2.5 meeeca nigde nije oljustio... i dalje je mint

zule73
28-11-2012, 01:09
crni ili beli?
da li je moguce da su nekako prve ture imale veze sa svim onim pobunama u kampu gde se prave,pa da tada nisu prosli neku kontrolu kvaliteta pa da su je naknadno uveli i ispravili greske?
posto su misljenja jako oprecna?

Silence
28-11-2012, 01:12
A jel se nekome od vas iskrivio tel? Ovo sa slike je moguce ako je seo neko od 150 kila.. Probajte da savijete neki tanji aluminijum na ovaj nacin sa slike...


Tapatalk.

Byakuya
28-11-2012, 01:25
i da je seo neko od 150kila ovo se ne bi desilo...ili je fabricki izasao tako ili je presa radila...

Silence
28-11-2012, 01:28
Ma mislio sam da je tel bio u zadnjem dzepu pa ga je iskrivio, kao polugu.. U svakom sl mislim da u svakodnevnoj upotrebi ovo tesko moze da se desi.


Tapatalk.

.stefan
28-11-2012, 01:31
ovo je moguce da se desi samo ako se neko ko je drzao telefon u zadnjem dzepu pantalona bacio na stepenik pokusavajuci da sedne,naboo telefon na stepenik i bas imao tu srecu da telefon nabode na ovo mesto....ajte bre ljudi nemojte da ste smesni i vi...uz neki normalni pristup i odnos prema uredjaju ( telefonu ) ovakve stvari ni u ludilu ne bi mogle da se dese

Silence
28-11-2012, 01:31
Hahaha, prvi!


Tapatalk.

Byakuya
28-11-2012, 01:37
Znaci racunate da su mu guzovi iste tvrdoce kao i podloga na koju je seo...stvarno budalastine:)

zule73
28-11-2012, 01:41
ovo je moguce da se desi samo ako se neko ko je drzao telefon u zadnjem dzepu pantalona bacio na stepenik pokusavajuci da sedne,naboo telefon na stepenik i bas imao tu srecu da telefon nabode na ovo mesto....ajte bre ljudi nemojte da ste smesni i vi...uz neki normalni pristup i odnos prema uredjaju ( telefonu ) ovakve stvari ni u ludilu ne bi mogle da se dese
ocigledno je da mogu da se dese cim ima toliko puno slika na internetu.zasto nema takvih slika sa cetvorkom?
ove price mi zvuce ovde kao ono:
pa valjda verujes meni a ne svojim ocima?
p.s; sumnjam da su se bas svi nabadali po ivicama stepenika...

Silence
28-11-2012, 01:43
Sa cetvorkom je bio domet i zuti ekran pa na kraju nista strasno


Tapatalk.

.stefan
28-11-2012, 01:44
mada iskreno na ovoj slici mi se cini da je ovo namerno uradjeno jer prosto nemoguce da se telefon ovako prelomi a da lcd ostane citav...imao sam priliku da otvorim iphone 5 i nije bas da lako izlazi iz lezista gornji poklopac....znaci prso bi kao bas lcd da se selo ovako na njega ili sta god a da se ovim epilogom zavrsi

zule aj reci mi keve ti sta bi ti uradio telefonu da ga ovako polomis molim te ko boga?

zule73
28-11-2012, 01:50
dobro,ova dva primera kod @chuckie-a su verovatno namerno skrsena.ali video valjda jako puno slika gde nisu ovoliko skrseni ali su blago pokrivljeni sa naprslinama kod volume dugmeta.
ne leze lepo na stolu i slicno.stvarno nije normalno da se tako nesto ignorise i da svi pricaju kako to nije nista.
pa da se tako nesto desava sa nekim samsungovim telefonom,pljuvali bi ga ovde tri meseca.ja samo ocekujem da ljudi budu realni,nista vise.
ovaj telefon ocigledno ima neke jako ruzne boljke koje su toliko velike da bacaju u senku sve dobre stvari koje je doneo.

Byakuya
28-11-2012, 01:53
1.ovde stvarno ne bleji toliko ljudi koji se bave/znaju/prate samsung scenu...
1.1 a i da postoje vidis li da je iko pljuvao nesto za s3 do sada? Ne naravno...
2.kazes da si video iskrivljene iphone 5 okaci slike...da vidimo i mi...ne ogrebotine nego bas iskrivljene telefone...
3.ima boljke naravno...samo ne treba praviti famu oko jednog snimka...

Chuckie
28-11-2012, 01:58
Evo od nošenja u pantalonama, jel ovo normalno za telefon od 700 eura?

http://forums.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=378985&d=1353558472
http://forums.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=378986&d=1353558472
http://forums.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=378987&d=1353558472

http://forums.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=378698&stc=1&thumb=1&d=1353462367
http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbb8duSxQs1qj5lsro1_1280.jpg
http://i127.photobucket.com/albums/p150/Quoad/IMG_3392.jpg

http://imageshack.us/a/img9/8605/img0557yn.jpg

http://imageshack.us/a/img856/6581/81529069.jpg

zule73
28-11-2012, 01:59
1.to apsolutno nije tacno,znam bar nekoliko ljudi koji uporedo koriste i jedno i drugo
2.nije pljuvao zato sto nije imao sta da pljuje,normalno da cu ovde da pricam o iphoneu,kada je ovo forum o istom.
3.imas stotine slika i tema po raznim forumima,bilo bi glupo da ti ja ostavljam linkove.cak i jedan poznati mac forum govori o ovom problemu.a ti mozes da mi lupas warn-ove koliko god hoces,posto imas pravo na to,ali ce problem sa peticom postojati i bez mene na ovom forumu...

mospre
28-11-2012, 02:02
Ja sam ga imao (imam svaki dan, kolega ga kupio) u ruci, da ne bude da samo čitam o njemu na forumu, ali ga nikad nebih kupio.

Lakši jeste, brži jeste, mekši jeste (imam osjećaj kada bi ga malo brže spustio na ivicu stola da bi se udubio). Ljepši jeste (subjektivno).

Nema šanse da ima bolju izradu od četvorke. Ima bolji i veći ekran, ostatak kućišta je miljama na strani četvorke.

Ovako nešto na četvorci vidjeti je nemoguća misija.

http://www.tekcore.co.uk/wp-content/uploads/2012/10/bent 2-1024x768.jpg
http://www.tekcore.co.uk/wp-content/uploads/2012/10/frankie_ice7.jpg

Pod boljom izradom mislis izgled? Pogledaj crash testove, ne moze da pukne staklo ni sa visine glave kada se baci na plocice ili beton dok 4 i 4s su jako "stakleni", padne li, gotovo je :)

a za to presavijanje, pokusaj 4 da presavijes pa ce biti u komadocima dok je 5 bar ostao "citav" ahah :) malo sale :D to nije moguce uraditi telefonu osim namjerno..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Johnny Bravo
28-11-2012, 02:09
Mislim da bi ova tema trebalo da se preimenuje u tudja iskustva... goddamnit!

Dajte meni slike vasih 4 i 4S, vezacu ih u masnu u shopu, nikakav problem...

Byakuya
28-11-2012, 02:13
3.imas stotine slika i tema po raznim forumima,bilo bi glupo da ti ja ostavljam linkove.cak i jedan poznati mac forum govori o ovom problemu.a ti mozes da mi lupas warn-ove koliko god hoces,posto imas pravo na to,ali ce problem sa peticom postojati i bez mene na ovom forumu...

Sve ove slike su sa tog foruma...no nebitno ako ti mislis da je od putera ok...meni i vecini ljudi koje znam radi/izgleda perfektno. Sto se tice Warna znas zasto si ga dobio.

mospre
28-11-2012, 02:15
Čitaš li šta pišem?

Citam ;) i meni je ljepsi dizajn 4 i 4s-a ali ne moze se porediti sto se tice kvalitete izrade sa i5.. prvenstveno zbog te cvrstine telefona jer se ne slomi nesto ako ti ispadne :) a ti nadji i uslikaj ovako kriv fon a ne slike sa neta da kacis..
Jednostavno ga nije moguce ovako iskriviti osim namjerno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
28-11-2012, 02:18
http://www.youtube.com/watch?v=RqM27cyaI6k

Over and out...