PDA

View Full Version : problem sa serovanjem stampaca Win - Mac-



mmilos82
01-10-2012, 15:41
Drugari... pomagajte!

Trazio sam u ostalim temama ali nisam uspeo nasao resenje za ovaj problem, ako ga ipak negde ima... ne zamerite mi na otvaranju nove teme.

U kancelariji na centralnom racunaru koji je na win7 imamo instaliran stampac Konika Minolta bizhub 164 koji je share-ovan i na njemu svi stampamo...Kolega je poceo da koristi Macbook danas... i na njemu je Snow Leopard 10.6.8 ali nikako ne uspevamo da stampamo na gore pomenutom stampacu koji je sherovan na win7 masini... trazio sam po netu i pokusavao da sredim to ali ne ide... evo vec je 3:30, a ja se s tim petljam od jutros....

Da li postoji resenje za ovaj problem

Hvala unapred,

rikee
01-10-2012, 17:04
Zove se print server :) ili da stampa iz parallels desktopa ili neke slicne aplikacije za virtualizaciju

mmilos82
01-10-2012, 20:21
print server?
Da li to prakticno znaci da ce stampac dobiti ip adresu i na taj nacin bude povezan sa mac-om :)

Da li se on konfigurise na nekoj win masini ili se jednostavno kupi print server uredjaj?

rikee
01-10-2012, 20:54
Imas uredjaje koji kostaju od 3000din pa navise... Neki dolaze sa softverom, a neki jednostavno imaju web interfejs gde se podese i rade kao mrezni stampaci sa posebnom IP adresom. Sve sto ti treba je drajver za odgovarajucu verziju OSXa... Ovi sa web interfejsom su malko skuplji

rmilanovic
01-10-2012, 21:06
Probaj:

On the Windows 7 PC
1. In Windows 7 Control Panel
2. Select "Programs and Features" pane
3. Click "Turn Windows Features on or off"
4. Turn on the LPD protocol.
5. Ensure printer(s) are shared

On the Mac
1. Start Applications/Utilities/Printer Setup Utility
2. Hold down the "Option" key and click the "More Printers" button
3. From the top menu select "Advanced"
4. From the "Device:" field select "LPD/LPR Host or Printer"
5. In the "Device URL:" lpd://PCName/PrinterShareName
6. Click the "Add" button

Malo opsirnije:

http://macs.about.com/od/macwindows/ss/printsharevista.htm

mmilos82
02-10-2012, 22:42
probao i ovo, nece ;)... izgleda da je resenje print server koji ce dodeliti printeru ip, i onda mac moze da ga vidi :)

Ripper
07-10-2012, 12:44
Ja to rešio tako što sam kupio Airport Extreme ruter i prešao komplet na Apple :) I proradio HP CP1025 bez greške :)