PDA

View Full Version : iOS6 Photo Stream problem



gidra85
30-09-2012, 17:05
Od sinoc sam aktivirao iPhone5 i za sada ne mogu da uspostavim da mi radi Photo Stream servis, i dalje imam na kompjuteru instaliran iCloud software, medjutim nije do toga. U samom Photo Stream folderu na telefonu nema slika koje trenutno slikam, a nakacen sam na kucnu wifi mrezu. Znaci uopste i ne upload-uje, a samim tim se ne pojavljuju slike i u folderu na kompjuteru. Ima li neko neki predlog mozda?

Na prethodnom iPhone4 mi je sve ok radilo sa istim iCloud nalogom.

Hvala!

Ninoslav
30-09-2012, 21:34
Obrisi icloud nalog pa ponovo se uloguj na fonu

gidra85
30-09-2012, 23:53
Kako mislis da obrisem iCloud nalog? Postoji mogucnost brisanja backup-a.

Pozdrav

lydiasr
01-10-2012, 01:20
neces obrisati backup, slobodno obrisi iCloud, instaliraj ga ponovo i trazice ti update. Uradi update i cak i ako odmah ne proradi proradice sledeci put kad ukljucis komp, meni se to desilo, a i jednom mom drugu

gidra85
01-10-2012, 15:01
Ok, ali nije problem sto se na kompu ne pojavljuju slike, vec se ne pojavljuju ni na telefonu kada kliknem na Photo Stream folder a to nije vezano za instalaciju iCloud-a na kompu. Zar ne? Ako nema u Photo Stream folderu na telefonu naravno da nece biti ni na kompu. Znaci prvo srediti na telefonu pa onda ce raditi i na kompu. Jedino kada slikam pojave se slike u Camera Roll-u i to je to, ne pojavlju se u Photo Stream (na telefonu) folderu kao ranije.

Hvala

lydiasr
01-10-2012, 15:29
Glupo pitanje, ali da li ti je ukljucen Photo Stream? Ako jeste i ako ti je dostupan wi-fi za upload na stream, onda mislim da ce restore pomoci. Nemam drugih ideja :(

A i pokusaj ovo sto ti je Ninoslav rekao, samo se izloguj sa naloga pa se opet uloguj. Nece ti brisati slike sa naloga

gidra85
01-10-2012, 18:04
Da svakako je upaljena opcija Photo Stream, probao sam i sa OFF/ON, ali nista. Probacu da se izlogujem i posle ako to ne pomogne jedino restore jedan...

gidra85
02-10-2012, 15:17
Sredio kum problem, pogasio sve iz iCloud sinhronizacije rucno na OFF, restartovao telefon i sve popalio na ON, i gle cuda proradilo! Ko bi rekao da bi to resilo problem... bugcina...

Boky
02-10-2012, 15:57
Meni se slicno desava. Meni je ok Photo stream na fonu, sve slike idu tamo kad slikam, ali u komp mi je sinhronizovao samo 28 slika iz Photo streama sa fona u kojem ima 141 slika. Jel zna neko kako to da resim? Imam iCloud na kompu i sve je dobro podeseno, ali kad je poceo da sinhronizuje, jednostavno je stao posle tih 28 slika. Da dodam da je iOS 6 u pitanju na 3Gs-u.

Filipp
02-10-2012, 17:02
Ja imam drugi problem,tj devojka ima, uopste joj ne postoji opcija da sheruje photostream ima iphone 4 :/

ruznipatak
25-05-2013, 16:43
Evo slican problem s iPhone5. Slikao sam neku knjigu od koje posle pravim pdf. Dve ture uspelo i kod trece vise nece iz CameraRoll u Photo stream. Ne kapiram nista nisam pipao. Pokusao sve goreneavedeno! Sto je najgore na iPod-u radi, i prebacuje na komp. A na iPad-u NE! Ajd sada neko logicno objasnjenje...:brickwall:

p.s. posle nekoliko restarta i bla, bla... opet sve proradilo. Ajd sada budi pametan! :-)