PDA

View Full Version : Da li je ovaj telefon SIM FREE?



Adza
27-09-2012, 11:20
Pozdrav ljudi :) .... Jedno pitanje...
Imam iPhone 4, iOS5.0.1(9A405), bb 04.10.01, u telefon sam stavio TELENOR mikro sim karticu i telefon se bez ikakvih problema povezao na tu mrezu.... Da li je to sigurni pokazatelj da je moj telefon sim free, treba navesti da telefon ima jailbreak, da li je onda mogao da bude nekako aktiviran?

iTools ne prepoznaje gde je kupljen, kad je kupljen, samo prepoznaje da je garancija istekla i da je status telefona Activated.

Any ideas? :)

Ajfon xD
27-09-2012, 11:28
Nemas Gevey unutra zajedno sa Telenor karticom? Mozda je Simfree, ali isto tako je moguce da je zakljucan na neku tamo mrezu koja se gadja sa nasim Telenorom. Ubaci MT:S ili Vip Micro SIM karticu i ako uhvati mrezu onda je Simfree.
Ako ne uhvati mrezu onda je zakljucan, ali mozes da ga otkljucas Gevey karticom :)

Vuk98
27-09-2012, 11:28
Ovako ćeš najsigurnije znati. Settings-General-About i tu imaš IMEI. Ukucaj ga na s-url.ro i pisaće da li je zaključan na neku mrežu ili ne.

@AjfonxD Nije moguće to da se gadja...

Adza
27-09-2012, 11:38
Da li je moguce da se neka mreza gadja sa nasim telenorom? :cool:

Evo rezultata sa s-url.ro pa mi vi prevedite sta ovo zasigurno znaci :)

Model: iPhone 4 16GB Black
Device ID1: moj IMEI
Device ID2: ispisao je tacan device ID
Repairs&Service Coverage: Expired
Telephone Tehnical Support: Expired
Warranty Type: Expired
Purchase Date: Validated
Registered: Yes
Activated: Yes
Sim lock: Unlocked

Ajfon xD
27-09-2012, 11:40
Simfree ti je. Simlock kaze da je Unlocked. :)

Adza
27-09-2012, 11:42
Sto znaci da ja mogu bez problema da uradim prvo restore na iTunes-u a onda update na iOS6? :)
Interesuje me jos da li bih trebao da vodim racuna da sacuvam svoj BB za svaki slucaj? I ako da, kako to da uradim i hoce li to smetati originalnoj aktivaciji iOS6ce?

Ajfon xD
27-09-2012, 11:47
Mozes bez problema da uradis Restore na iTunesu i da ubacis iOS 6.
Kako kaze ovaj sajt tebi je telefon Simfree, nemas potrebe da cuvas BB.

Adza
27-09-2012, 12:02
Ma ja to kazem, ako ikada bude izasao JB za iOS6 pa budem hteo da ga jailbreakujem, da li bi bilo pametno da pored updatejta na iOS6 sacuvam BB, ili to nema veze?

Svitac
27-09-2012, 12:05
Nema veze sa BB. Jail ne utiče na to, niti obrnuto. Slobodno možeš da čačkaš telefon kako želiš..