PDA

View Full Version : istek garancije



3gs
23-09-2012, 17:45
Telephone Technical Support: ExpiredYou are eligible to purchase telephone technical support from an Apple Advisor.

Da li ovo znaci da mi je istekla garancija i da mogu ga otkljucati na sim free? u pitanju je 4s sa sweeden tele 2 mreze
i da li neko zna koliko kosta isto otkljucavanje preko nekih servera tojest da li ima neko iskustva sa tele 2 mrezom?

Babakaj
23-09-2012, 17:50
Pa istekla ti je garancija na telefon od godinu dana. Pitanje je da li otkljucavaju i ako da - posle koliko vremena. Mozda tek posle 2 godine.
Po onome sto sam nasao na netu (http://sim-unlock.net/sim-lock/166/Permament_Unlock_iPhone_network_Tele2_Sweden/) to ti je 135e. Prilicno sam siguran da je ta cena.

3gs
23-09-2012, 17:55
ajoj macko pa normalno bi bilo da je cena od 135 eura a da je jos u garanciji XD
za 135 ce lepo da kupim 3gs i da pevam XD
a pise i ovo

Repairs and Service Coverage: ActiveYour product is covered for eligible hardware repairs and service under Apple's Limited Warranty.
Estimated Expiration Date: May 26, 2013

to je verovatno da njihov servis je dostupan za mene do 26 maja

Vuk98
23-09-2012, 18:01
Nije ti istekla garancija onda, traje ti do 26. maja 2013. A ovo prvo što si rekao je telefonska pomoć i ona isiče nakon 80 dana od aktivacije (ja mislim)

Babakaj
23-09-2012, 18:02
izvini, zeznuo sam se..
Tebi nije ni prva godina istekla. Fon je aktiviran 26. Maja ove godine...

3gs
23-09-2012, 18:12
hehe lepo znaci nov XD
hvala na informacijama :) ja i moj engleski...
znaci factory unlock zaboravljam ;)

AppleFan
23-09-2012, 18:49
Istekla ti je TELEFONSKA PODRSKA koja traje 90 dana od datuma aktivacije uredjaja, odnosno od datuma potvrde kupovine. Na raspolaganju ti je jos normalna 12 mesecna garancija do navedenog datuma. Do tog datuma je moguce kupiti i APPLE CARE produzenu garanciju. Sa njom dobijas jos do 2 godine produzene granacije i telefonske podrske.
Nazalost, koliko sam upoznat, u Srbiji ne postoji servis koji prihvata APPLE CARE za iPhone uredjaje (a verovatno ni za druge), no mozda gresim.

Druga stvar! Otkljucavanje telefona mozes zatraziti i pre isteka ugovorne obaveze s tim sto si duzan isplatiti sva dugovanja i mesecne obaveze za vremensko trajanje same ugovorne obaveze (zavisi da li se radi o 12 meseci ili 24 meseca)! Sve u svemu, moja preporuka ti je radije da sacekas.
A ako je telefon kuplje preko operatera bez ugovorne obaveze, imas pravo na BESPLATNO OTKLJUCAVANJE uredjaja bez cekanja.