PDA

View Full Version : Za iOS programere pocetnike



DjoleReject
12-09-2012, 16:58
Posto vec godinama radim kao iOS programer i za to vreme (a i ne samo za to vreme) sam vecinu stvari koje sam naucio pokupio od dobrih ljudi koji su svoje vreme trosili na pomoc zajednici, odlucio sam se da je i meni vreme da podelim ponesto s onima koji bi od toga mogli imati koristi. Posto mi je ovaj forum dosta znacio u raznim fazama jailbreak/unlock sranja koja su se desavala svako malo, pomislio sam da bi trebalo da i ovde javim da ovako nesto postoji. Posebno sto se svako malo javi neko ko bi pocinjao s ovom pricom, ali ne zna kako.

Znaci, nista fensi, nista pretenciozno, mali blog za koji se nadam da ce vremenom postati sveobuhvatan, ali za sada na svojim skromnim pocecima od par clanaka. Ideja mi je bila da za prvih par tutoriala ne ocekujem od citaoca nikakvo predznanje i da prakticno svako moze da ih prodje, a kad se dodje do malo ozbiljnijeg programiranja, onda ce vec pratiti oni kojima to bude zanimljivo toliko da investiraju vreme u ozbiljnije ucenje programiranja.

Znaci, ako vam treba na srpskom uputstvo kako da napravite svoj prvi app i kako da krenete u iOS programiranje:
www.sajtnadsajtovima.com (http://www.sajtnadsajtovima.com)

Komentari su dobrodosli, ne ustrucavajte se da pitate ako negde zapnete i javite ako uspete da pratite tutoriale.

Vuk98
12-09-2012, 17:17
Fantastično, ovo me baš zanima, samo moram prvo hakitosh srediti :(


Poslato preko Tapatalk-a

kakosuper
12-09-2012, 17:30
Odlicna zamisao :)
Skroz dobro osmisljeno.

Taman da se i ovaj deo idevelopment na forumu malo digne iz mrtvih :)

F117
12-09-2012, 17:33
Svaka cast za blog! Zelim ti svu srecu u buducem radu i poducavanju ostalih .

dakysrb
12-09-2012, 17:57
to torima imas podrsku od mene! ;)

dzenopoljac
12-09-2012, 18:40
Jako mi se sviđa kako je urađeno. U stilu Apple-a, jednostavno i lepo :) Već sam te reklamirao na svom twitter nalogu ;)

DjoleReject
12-09-2012, 19:25
Hvala svima na toplim recima :)

Vec se ponavljam, ali ako treba neko dodatno objasnjenje, nemojte da vam je glupo da pitate, takodje ako nadjete neku gresku ili glupost, kojih verovatno ima - dojavite.

... i radite iOS, to je i neki cilj svega ovoga ;)

kovacevic031
13-09-2012, 12:04
Pohvaljujem ovo!
I savjet - smanji font na blogu :D

DjoleReject
13-09-2012, 12:41
Vidis da je sad moderno da se ima veliki font :D
Nego ti udari Command - pa nek ti bude kako volis :)

djalfirevic
17-09-2012, 12:00
Veliki pozdrav za mog drugara Djoleta. Druze, samo napred, to je prava stvar.

Ja sam isto poceo nesto slicno, ali nikako da se skrasim i da se vise posvetim tome :(

http://djalfirevic.blogspot.com/

Nadam se da cu i ja pruziti materijale za pocetnike.

Happy coding :)

lydiasr
17-09-2012, 14:11
Bravo :yes:

DjoleReject
17-09-2012, 14:55
Veliki pozdrav za mog drugara Djoleta. Druze, samo napred, to je prava stvar.

Ja sam isto poceo nesto slicno, ali nikako da se skrasim i da se vise posvetim tome :(

http://djalfirevic.blogspot.com/

Nadam se da cu i ja pruziti materijale za pocetnike.

Happy coding :)

Gde si Djuro, stari druze...
Eto vidis da si i ti krenuo lagano, sad samo da te ne mrzi da siris. :)
Meni i jeste jedan od glavnih ciljeva da ljudi vide blog i kazu - "pa ovo moze svako, evo mogu i ja", pa da malo prosirimo tu pricu na klince da ne misle da svako mora da se smara u PHPu :D