PDA

View Full Version : Viber - problem



mister8ight
08-09-2012, 15:13
Ne mogu nikako da odradim verifikaciju Viber-a na 3G (Whited00r). Nakon urađenog restore-a, aplikacija puca prilikom slanja SMS-a, a svaki put poslije pri samom otvaranju. Do sada sam probao sve moguće cake i 7 puta restore iz očaja, ali jednostavno ne ide. Takođe, primjetio sam da pojedine aplikacije preuzete preko App Store pucaju (npr. Converter+). Ne trebam ni spominjati da je prije 4 dana sve bilo normalno i da nikada ovih problema nije bilo, čak ni na ranijim verzijama Whited00r-a, ni sa drugim karticama, a ni na različitim provajderima!

Ne mogu nikako da shvatim šta ne valja ili gdje griješim eventualno (mada mjesta za grešku pri aktivaciji i nema). Jedino što sam ja uradio je to da sam prije 5 dana u mtel-u isključio GPRS i MMS uslugu, jer ovi naši "stručnjaci" su podesili uslugu tako da bez obzira isključili vi ili ne Data Roaming (EDGE), telefon uvijek cucla internet. To i nije neki problem kad sam u matičnoj mreži, ali kad odem u inostranstvo..to je već neka druga priča. Stoga sam se i odlučio na ovaj potez. Dan kasnije, sasvim slučajno sam morao uraditi restore i tu su počeli svi moji problemi, mada ne vidim kakve veze deaktivacija GPRS usluge ima sa pucanjem Vibera i još nekih aplikacija preuzetih sa App Store.

Samo za primjer..Opera Mini preuzeta sa App Store radi, a Converter+ puca odmah pri otvaranju. Prije je sve bilo ok.

Ljudi, ja živ ne znam više šta da radim..patim se danima..ima li iko neku ideju??? :brickwall:

rikee
08-09-2012, 15:17
Stavi clean restore bez jailbreak ako ti je telefon simfree pa eliminisi aplikaciju po aplikaciju

mister8ight
08-09-2012, 15:21
Eh..nije sim free.
BB 5.12.01 sa UK mreze :(

rikee
08-09-2012, 17:07
Ako imas karticu sa mreze napravi sam sa snowbreeze custom koji nije aktiviran 4.2.1 ili mu opali 3.1.3 fabricki... Moze i aktiviran 4.2.1 pa u cydia dodas SAM i tako pokupis sertifikate

mister8ight
08-09-2012, 17:14
Nemam karticu :(
Hoce li oficijelni iOS 3.1.3. (znaci ne bih pravio Custom) dici BB iznad 5.12.01. da probam drugi OS???

EDIT:
Probao i sa oficijelnim 3.1.3. i sve je bilo uzalud..nece pa nece, nije mi jasno nikako..dođavola sve!

mister8ight
11-09-2012, 18:30
Za sve na iOS3...ne radite update Vibera na verziju noviju od 04.09.2012. godine :no: i sacuvajte sebi da imate verziju stariju od 2.2.1, jer u suprotnom se mozete pozdraviti sa Viberom...bar je takav slucaj kod mene!!!

Moze ovdje katanac.

Hvala.

IDarko
06-04-2013, 23:16
Imam problem sa aplikacijom jer kad razgovaram mogu sagovornika da cujem samo na spikerfonu ili preko slusalica

IDarko
06-04-2013, 23:18
Da li neko zna kako da resim problem ,resetovao sam telefon brisao aplikaciju pokretao ponovo i ne pomaze ,ponovo registrovao i nista

rmilanovic
07-04-2013, 01:05
Kad zapocnes razgovor preko vibera u toku samog razgovora pojacaj volume na dugmicima sa strane telefona (na + naravno;)
Postoji bug ,ne definisan kako,da na viberu automatski stavi volume na 0.
Dok u regularnim pozivima stoji normalan volume.
Probaj pa pisi!!

IDarko
07-04-2013, 10:28
Isprobao radi,svaka cast na brzom odgovoru

rmilanovic
07-04-2013, 10:33
Imas thanks dugme za hvala ;)
Drago mi je da sam pomogao. Uzivaj!