PDA

View Full Version : Apple TV



Pages : [1] 2 3

matrix
18-08-2012, 17:07
nisam uspeo nigde da nadjem vezano za apple tv ovde na forumu(sem par malih pominjanja koji u principu ne znace puno)pa sam hteo da zamolim moderatore da naprave novu kategoriju ili kako to vec ide.mislim da je stvar jako zanimljiva i ko voli da obitava u apple ekosistemu apple tv je prva stvar!ali da se razumemo samo apple tv druge generacije jer se samo on moze jb i s tim dobiti ogromna preimucstva u odnosu na non jailbreak apt.
voleo bih da svojim iskustvom pomognem clanovima foruma u ovom domenu,a tice se dodavanja add on-ova i slicno.
za one koji ne znaju sta je ovo..hmmm kako to kratko da kazem...pa imate media streamer koj radi perfektno(mozete povezati i laptop i iphone ipad ipod i ostalo na tv sve naravno preko wifi ili ethernet...)ici na web stranice gledati za dz kablovsku(kanale od amerike preko evrope do japana)serije tv shows etc...i mnogo mnogo toga jos.
ako sam omasio nesto u proceduralnom smislu onda bacite ovo u kantu,sadrzajno zeljno cekam druge clanove sa svojim komentarima.
pozdrav i sve najbolje! :wave:

Crni Vuk
18-08-2012, 17:55
Pa da krenemo :D ..

Jel mogu da se gledaju filmovi za dz i da se na njih nakaci title ?
Sta ti konkretno radis sa apple tv ? ja gledam na to kao itunes za tv.Samo iznajmljujes serije,filmove,povremeno pustis muziku ili slike da pice preko ekrana i to je to :)

matrix
18-08-2012, 20:06
e ne znam za titlove,ne koristim to ali da,filmove gledas koliko ti je mila volja :yes: i non stop sa svih svetskih servera se na dnevnoj bazi dopunjava tako da i to mozesd a pratis ili da udjes u neciju play listu od korisnika i da vidis sta ima novo(kosrisnici koji su bas bas kino entuzijasti).u principu skoro sve se ide preko navi x add-on i tu imas sve pa i kanale kao sto su hbo i ostali kvalitetni kanali(to je subjektivno sad...).radi...podcast...tw shows takodje preko iTunesa ali mozes i to da zaobidjes naravno,opet preko navi x ili nekog drugog add-on.samo je potreban dobar wifi tipa n(54-600Mbit/sec)...

Kapetan
18-08-2012, 20:40
Koji to "n" ima 600 mbit/s? :)

OT... Ja atv koristim za filmove (preko LAN mreze povezan sa jedno 3TB filmova, NitroTV ih pusta sa svw titlom bez problema, 720p), slusanje muzike ako na kompu radim nesto deseto i pregled snimaka i fotografija sa telefona.

milan64586
18-08-2012, 21:05
Ja sad ne kapiram kako ovo radi. Jel taj apple tv, izmedju ostalog i router, ili mu treba neki poseban router da bi radio? I koliko treba da bude internet brz da bi taj stream filmova radi kako treba? Ili postoji neki buffer u njemu gde odlaze skinute filmove?

lydiasr
18-08-2012, 22:26
@matrix, odlicna tema :yes:

Vuk98
18-08-2012, 22:28
Čekaj, sve filmove gledaš besplatno ili ih kupuješ?


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

zemommak
18-08-2012, 22:38
Placas sve ak nije jailbreakovano kao i appstoru


Tapatalk via iPhone 4s

Vuk98
18-08-2012, 22:39
A ako ga jb onda možeš sve najnovije filmove sa iTunes da gledas?


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

Byakuya
18-08-2012, 23:29
najverovatnije ne...ali mozes filmove koji nisu u itunes da pustas sa svog kompa...

Vuk98
19-08-2012, 00:46
A pa ovaj rece mozete da gledate domile volje. Za to imam Tv i PS3 Media Server :D


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

fanste
19-08-2012, 00:58
Mozete iPad 2+ i iphone 4s da povezete da prenosite ekran sa njega, tipa igrice da igrate na velikom ekranu. A ko ovo zeli na PC-u koji mu je npr povezan sa TVom moze isto. Imam link za torrent koji radi na Windows 7 100%. ;) Ja se igram sa tim cool je.. Inace za one koji se razumeju malo vise.. Opcija je AirPlay + Mirroring. I ne treba nista na iUredjaju instalirati samo PC. I zvuk se prenosi i to se na 6MBps odigrava veoma glatko, mada mislim da je tu to i nebitno jer se sljaka u lokalu

matrix
19-08-2012, 01:33
upravo sam gledao hd film...super ide bez i malo seckanja.princip je jednostavan i isto kao na xbox samo sto ovde imate jos gomilu opcija.stvarno je tesko sve to da se sazne u jedan post.kroz navi x imate sve moguce filmove i one na iTunus koji se placaju(izbajmljuju).ovde film moze i da se skine...imate i torrente i letmewatchthis i tv kanale... samo je bitno uzeti drugu gen a ne najnoviji.super je stvar jer i sa komp mogu sav medija sadrzaj da mirrorujem na tv preko wifi a sa iphone sve to da kontrolisete.simpa nema sta

lydiasr
19-08-2012, 01:44
Pa to ce mi definitivno biti sledeca investicija :)

Kapetan
19-08-2012, 01:47
Sta je sad navi x?

Ja sve filmove vucem sa share-ovanih diskova kroz LAN, a muziku preko Apple ID sa iTunes-a. Sa Nexusa video/slike pustam preko ZappoTV aplikacije.

igne
19-08-2012, 09:21
Ja sam odavno razmisljao da uzmem jedan ATV ali ova treca generacija jos nije JB pa mozda uzmem drugu... Jedan momak mi je objasnjavao kako to ide, mada nisam bas sve najbolje razumeo ali pominjao je da on placa hide my ass proxy tool kako bi mogao da gleda filmove preko netflix i slicno... Taj streaming sa iPhone, Mac, iPad i slicno... Ja bih to uzeo bas zbog filmova na tim pomenutim serverima, to je odlicna stvar, mozda bi mogli i titlovi da se nalepe ako se nadje neko ko je od nasih radio na tome :) Sve u svemu, ako bih uspeo to sto ja mislim da bi dobio sa ATV batalio bih satelitsku :D

matrix
19-08-2012, 09:47
naravno da moze i kroz LAN,to je svejedno.a evo ovde cu malo opisati postupak ubacivanja najbitnije app navi x sa linkovima pa mozda bude nekome koristilo sad ili u skorijoj buducnosti.
pretpostavimo da imate atv2 koji ste jb.jb je lak,isto kao i za iphone samo koristite seassonpass app i drugi IPSW,imate gomilu tut na youtubu,lako je.potom opet pretpostavimo da ste preko nitoTV(sto je cydia za aptv)instalirali aTV flash(black) evo linka odakle http://firecore.com/atvflash-black potom naravno stvar bez koje se ne moze(a nisu zene) XBMC(ili ti X-Box Media Center).to je najbitnije da imate.e sad,skinite program win SCP( http://winscp.net/eng/index.php ) to vam je kao stari norton comander(sa leve strane je vas pc a sa desne atv),sluzi za prebacivanje fajlova putem wifi izmedju vaseg pc i atv,za mac usere cyberducki ili filezilla a za Ubuntu Terminal SSH.kad ovorite izacice jedan prozor i tu u host name ukucajte ip adresu vaseg atv,username je root a paswort je alpine i samo kliknete na login(alow SCP fallback ostavite stikliranim)i trebali bi da vidite prozor gde je s leve vas pc a s desne atv.na pc skinete add-on u zip formatu(nemojte odzipovati!) evo linka odakle ( http://blog.xctechs.com/vlogs/?p=240 ) mada ima na google dosta(i one sa bezobraznim sadrzajem)ali po meni sveobuhvatni i najbitniji je navi x (http://website.navi-x.org/downloads.html ) .u desnom prozoru gde je apt treba vam direktorijum /private/var/mobile/application i tu kopirate (drag and drop) zip addon's.zip fajlovi su jako male velicine.kad ste to odradili izadjite prosto is winSCP i idite u xbmc na atv,potom u programs,get more,onda na dve tackice izadjite pa isto to jos jednom dok ne vidite na ekranu Disabled addons enabled addons get addons i install from zip,to poslednje kliknete i idete na Home,application i tu cete videti zip fajl.kliknite na njega i instalirace se.kad se to odradi idite nazad pa u videos pa u video addones i tu cete naci instaliran addon(navi x ili nat geo ili icefilms ili sta god ste vec hteli da instalirate).kliknite na to i to je sve!uzivanje u svetu beskrajne i besplatne multimedije pocinje :worship:
e sad moze se desiti da neki kanali tipa discovery turbo ili neki drugi nisi trenutno online pa im ne mozete pristupiti,pokusajte kasnije.ovo je mali i sturi tutorijal za apt 2 nadam se da sam bar nekome pomogao.naravno ako vam je lakse ima i video tut na youtube.ovo je bio deo samo za filmove serije tv kanale i ostale video produkcije o drugim segmentima atv i mogucnostima koje on pruza u drugom postu.
pozdrav iZajednico!

Kapetan
19-08-2012, 09:57
Ja sam odavno razmisljao da uzmem jedan ATV ali ova treca generacija jos nije JB pa mozda uzmem drugu... Jedan momak mi je objasnjavao kako to ide, mada nisam bas sve najbolje razumeo ali pominjao je da on placa hide my ass proxy tool kako bi mogao da gleda filmove preko netflix i slicno... Taj streaming sa iPhone, Mac, iPad i slicno... Ja bih to uzeo bas zbog filmova na tim pomenutim serverima, to je odlicna stvar, mozda bi mogli i titlovi da se nalepe ako se nadje neko ko je od nasih radio na tome :) Sve u svemu, ako bih uspeo to sto ja mislim da bi dobio sa ATV batalio bih satelitsku :D

Ja titlove ne lijepim, u folderu su sa .mkv-om filma i sve radi. Naravno, isto ime za mkv i srt se podrazumijeva da bi titl bio automatski ucitan.

igne
19-08-2012, 13:22
Mislio sam na icefilms, ima neka aplikacija pomocu koje se mogu gledati filmovi, jednom sam je instalirao, pisalo se negde na forumu o njoj i nasao sam source sa kojim su radili titlovi na srpskom :) Automatski je prepoznavao titlove i odlicno je :) Sad sam se bas zapalio da uzmem jedan da ga probam :D

Kapetan
19-08-2012, 13:34
A to... nista, baci link ovdje za sve sto nadjes :)

Bobap1988
19-08-2012, 14:22
A da li je moguce ljudi da niste znali za ovo?
Instalirajte XBMC na kompu i imate puno besplatnih sadrzaja u HD formatu..
Imate na net XBMC forum na kojem je sve detaljno objasnjeno.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Kapetan
19-08-2012, 14:38
Znali smo :) xbmc je dobar plejer samo je meni pravio neke probleme pa sam ga zamijenio sa flash-om.....

Bobap1988
19-08-2012, 15:00
Za apple tv najbolje je imati MacBook jer onda nema bagova itd,sve ide kao podmazano sto tice prevoda,nema seckanja HD strimova..itd


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Kapetan
19-08-2012, 15:59
Nema to veze za MacBook-om, ni meni na c2d i 4gb ddr2 konfiguraciji nije sjeckalo nista. Sve ide preko LAN-a.

Bobap1988
19-08-2012, 16:39
Kapetan a prevodi?
Ama bas svaki radi xtra?


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

igne
19-08-2012, 18:24
Da to je xmbc o cemu sam pricao i tamo se moze instalirati source za nase titlove. Meni je nesto bagovao na mac-u, krene i ukoci nakon 5 sekundi...

Kapetan
19-08-2012, 18:24
Prevode skidam sa podnapisi, iskljucivo identicna imena kao i uploader-a na TorrentLeech-u odakle skidam filmove. Nijedan jedini problem evo vec godinu i po koliko imam ATV.

nemanja3
20-08-2012, 10:05
A kako se dobija invite za TorrentLeech ? (izvinjavam se za off.

Byakuya
20-08-2012, 10:06
Tako sto neko ko je registrovan tamo ti ga posalje...

magidmagid
22-08-2012, 14:06
Da li vi, naucnici, posto vidim da sve znate.. :))) mozete da mi pomognete oko necega?
Uzeo sam kablove i kazem iPhone na tv da bi u vikendici gledao filmome koje skinem prethodona poslu.
Sve mi super radi osim prevoda! Znaci stalno fale neka slova do te mere da vise ne znam sta pise u nekom trenutku
a kad isto to pustim na kompu, sve je ok.. HM..

Hvala ako neko zna..

Poz.

M.

Filipp
04-09-2012, 21:54
ja imam problm sa atv, ne mogu nikako da skinem taj navix ili neki drugi addon za xbmc, skinuo sam 30 ak fajlova i nijedan nije zip file :/

djoni1980
04-09-2012, 22:02
iz ovog matrixovog linka imaš zip:
http://navi-x.googlecode.com/files/Navi-X_v37_4.zip

Filipp
04-09-2012, 22:16
opet nece, na pc-u mi skida redovno, a na mac-u skida folder sa fajlovima :/

matrix
11-09-2012, 10:55
instalirao xbmc na iPad i onda navi x i sve radi dobro.mogu filmovi,live tv(sinoc gledao iz kreveta djokovica),i sve ostalo sa iPada.naravno,potreban vam je wifi n i jb iPad.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Filipp
11-09-2012, 11:29
A jel mogu nekako da se nadju titlovi?

matrix
11-09-2012, 14:57
e to stvarno ne znam jer ne koristim titove.

mirzab
12-09-2012, 23:03
Kako instalirati na Mac kad ne skida .zip fajl nego folder?

nedo_a
14-09-2012, 22:56
Pozdrav,
sutra kupujen Apple TV 3 generacije, pa me zanimaju vasa misljenja o istom? Da li se moze JB da se gleda sadrzaj besplatno i sl.?


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
15-09-2012, 14:06
ne moze jos jb,zao mi je.jedino poboljsanje je A5 dual core processor i pusta u 1080p rezoluciji...
iskren da budem,ni nagovestaja nema da ce se jb odratiti.tako da ako mozes uzmi bolje atv2 ili ako imas kinte ti iznajmljuj filmove i serije.

nedo_a
15-09-2012, 14:55
E jbg onda...jel se imaju gdje kupiti gift kartice za us store?


Sent from my iPhone using Tapatalk

siliconesoul
15-09-2012, 16:51
Radi se na jailbreaku. Evo link: http://www.iphonehacks.com/2012/08/jailbreak-for-apple-tv-3.html.
Ja ga isto cekam.

nedo_a
15-09-2012, 18:38
Ok, hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
16-09-2012, 12:31
PItao sam vec, ali mi niko nije odgovorio. Razmisljam ovo da kupim, ali ne znam kako se to povezuje i sta zahteva da bi radilo. Dakle jel moram kablom da ga povezem sa ruterom ili moze bezicno da se povezu? Koji tacno standard ruter mora da ispunjava da bi se povezao sa apple tv? Da li postoji neka odredjena brzina interneta, da bi tv radio i da li postoji neki buffer gde smesta filmove, ako je brzina sporija pa pusta, ili secka ako nema dovoljnu brzinu? Sta se moze raditi, osim iznajmljivanja filmova i serija sa apple tv 3 dok ne naprave jailbreak za njega? Da li mogu da gledam youtube? Sta jos? Sta jos moze da je besplatno? I da li postoji neko resenje, a da ne ukljucuje airstream, da se omoguci koriscenje skype-a preko apple tv-a i lcd-a?

matrix
16-09-2012, 13:32
au brate mnogo pitanja...ali ajde nesto da pokrijemo.atv se povezuje putem wifi ili lan kabla,dakle da bezicno.potreban ti je wifi tipa n,sto u principu zavisi i od rutera a i ponajvise od brzine neta,mada moze da bufferuje pa ces malo cekati.a tip n je ovo i sigurno to vec posedujes

http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009

skype nisam siguran da mozes,necu da tvrdim 100%,inace kad uradis jb imas pristup tweaks i aplikacijama(koje nisu iste za iPhone i za aptv).u principu mozes dosta toga sa aptv,ali osnovna svrha mu je i zato je jeftin da streamuje na tv(a pre toga si ga sa tv-om povezao sa hdmi kablom jer samo sa tim moze,moze i sa optickim ali je to zaista skupo)sve sadrzaje koje imas na svim ios uredjajima pa i na laptopu.sve moze da ti bude umrezeno i lepo je igrati se s tim

matrix
18-09-2012, 18:55
http://www.jailbreakappletv.com/blog/
sve vezano za apple tv i jailbreak

Sent from my iPad using Tapatalk HD

babaroga73
21-09-2012, 12:07
Ovde neko pita da li je Apple TV dobra investicija ?
Ja se ne secam da sam nesto platio manje, a da sam imao vise koristi/zabave od ATV1 koji sam kupio!

Evo spisak ATV1 160gb >

1. Bez Jailbreaka (inace ATV1(baziran na OSX) i ATV2(na iOS) imaju, ATV3 nema) :
1.1. Muzika (hd od 160 gb je ugradjen), a moze da vuce i sa kompa ((mogucnost i kupovine ko ima $$ i preview 1.5 min svake pesme)
1.2. Radio ( 1001 radio stanica, po vrsti muzike, moguce preko itunesa ubaciti streamove nasih radio stanica)
1.3. Trejeri novih filmova (mogucnost i kupovine ko ima $$), i strimovanje iz kompa (nema titli) ili sa hd (do 720p sve radi na atv1, preko atv2 ili 3)
1.4. Youtube (ako imate nalog, pa subscribed, lepo sve sortirano, ma divota)
1.5. Photos (sync, streaming sa picasa itd..)
1.6. Airplay (sa iphone ili ipada, streaming video, muzika i iphone kao daljinski (za ukucavanje u search youtube itd)) ATV2 moze i igrice da strimuje sa IP4 ili Ipad2
1.7. Podcast-i , raznorazni, moguce ubaciti i nase podcaste za streaming preko itunesa (on ti skine kad se pojavi novi, a ti gledas kad oces)

2. nakon Jailbreaka
2.1. Nito TV
2.1.1. Bluetooth ili IC tastatura mis
2.1.2. Externi USB flash ili HD
2.1.3. pristojan media player , titlovi
2.1.4. Firefox verzija za ATV
2.2. XBMC
2.2.1. sve sta moze da ti padne napamet, recimo ucitas film sa kompa, a onda ucitas titl sa liste koju ti izbaci sa sajta za titlove koji hoces, recimo sa titlovi.com, podnapisi.net itd)
2.2.2. medija plejer za filmove koji ima vise opcija za podesavanje nego neki plejer na kompu)
2.2.2. gomila plaginova za streaming videa, muzike i slika sa interneta, ne mogu da nabrajam.
2.2.3. vremenska prognoza (3 plagina pa biraj) , RSS koji hoces, citaj vesti, browser.
2.2.4. agregator za medija fajlove (ti mu das sta od foldera sa muzikom ili fimovima ili serijama imas na hard disku, a on ti lepo povuce sa interneta plakate , slike , opise , ocene, zanrove, lyrics za muziku, i sve to sortira kako treba)

I da ne zaboravim, daljinski ima 6 dugmica, a sve poslove odradjuje ko bombona, brz na odziv, lep interfejs, sve naj, naj.

I da ne plasite ljude sa objasnjenjima, sve lepo radi sa PC (ne mora mac) , povezivanje streaming za 5 min (wifi ili lan), jailbreak za 5 min ( samo treba naci NitoTV na internetu i formatirati USB flash na neki mac format) , plaginovi za XBMC za 5 minuta.

pre ovoga sam imao WD HDTV plejer , znaci dupe i glava razlika, a ista cena.

StefanxD
21-09-2012, 12:12
Razmisljao sam da li da ga uzmem, najverovatnije cu kad odem preko. , vidim ljudi su zadovoljni

Kapetan
21-09-2012, 13:10
Atv2 podrzava max 720p rezoluciju. Za njega postoji jb.

Atv3 pozdrzava max 1080p rezoluciju. Za njega NE postoji jb (jos uvijek).


Cisto da se neko ko hoce da kupi ovu odlicnu spravicu, ne zezne pa posle dodje da kuka po forumu :)


Inace, slazem se za konstataciju iz necijeg ranijeg posta, spravica koja za relativno malo pare daje jako puno zabave.

Marko
21-09-2012, 23:30
Procitah temu i vidim da za atv3 nije izaso jb zanima me da li na istom mogu da gledam film koji sinhronizujem preko itunesa i da li ce imati prevoda tj dali moze da ucita dodatni fajl sa prevodom?


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Kapetan
21-09-2012, 23:43
Mislim da ne moze da ucita eksterni titl, moras ga "zalijepiti" na film (handbrake programom recimo).

Marko
22-09-2012, 00:07
A što se tiče zvuka... On se sa TV-om poveže preko HDMI kabla i to će raditi ali ako oću zvuk da izvedem na risiver koji nema optički audio ulaz? ne izvodljivo?

vladimir_
22-09-2012, 00:55
Gde može da se kupi atv2 i kolika je cena?

Kapetan
22-09-2012, 01:23
@vladimir
Prati oglase ovdje i na smug-u.



A što se tiče zvuka... On se sa TV-om poveže preko HDMI kabla i to će raditi ali ako oću zvuk da izvedem na risiver koji nema optički audio ulaz? ne izvodljivo?

Hm, cincevima iz tv-a na ulaz risivera?

GieM
22-09-2012, 01:37
Pretpostavljam da nemas receiver sa hdmi I/O, onda mozda konvertor spdif u rca?

GieM
22-09-2012, 01:45
Procitah temu i vidim da za atv3 nije izaso jb zanima me da li na istom mogu da gledam film koji sinhronizujem preko itunesa i da li ce imati prevoda tj dali moze da ucita dodatni fajl sa prevodom?


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Ja koristim air video app na iphone-u i u kombinaciji sa istom app na PC-u, mozes pustiti film sa titlim ili uz pomoc iste aplikacije taj isti titl "zalepiti". Traje 15-ak min.

Kapetan
22-09-2012, 01:55
Ja mislim da on pita kako na tv-u pustiti film sa prevodom....

Marko
22-09-2012, 02:45
^^ da na TV-u znači da se učita fajl saprevodom bez JB-a ne može jedino rešenje dok ne izađe JB je da se prevod "zalepi" za sliku.


Hm, cincevima iz tv-a na ulaz risivera?
Tako je sad povezano samo dali će TV da pušta tu zvuk koji primi preko hdmi kabla?

Kapetan
22-09-2012, 02:53
Pa morao bi da ga pusti. Samo mislim da u opcijama risivera/tv-a moras ukljuciti... aux, ili stereo audio ili kako god se zove taj dio.

Meni su tv i dvd povezani tako i na tv-u je konkretno podesavanje "stereo audio". Dvd plejer je uvijek na aux modu.

GieM
22-09-2012, 02:59
Modifikovao sam svoju poslednju poruku. Procitaj je ponovo. Ipak nije komninacija preko iTunes-a, nego je uz pomoc AirVideo app na na pc-u. Titl se postavi u isti folder, gde se i film nalazi.

Kapetan
22-09-2012, 03:03
E to je vec nesto drugo...I svakako lakse i brze od lijepljenja titla za film.

matrix
22-09-2012, 17:18
meni ide iz tv sa cincevima do stuba...nisam zadovoljan zvukom...nije nista strasno da objasnim,ali volim perfektan zvuk a ovo nije bas perfektno,naprotiv. nije lose ali za ozbiljnije nesto nije.steta sto atv nema direktan izlaz za audio...ali sta bi prodali dalje?

GieM
22-09-2012, 18:24
...tacnije, nema analogni, ali zato ima 2 digitalna audio interfejsa (SPDIF i HDMI) i veliki broj danasnjih pojacala/risivera je opremljen istim.
Cesto slusam internet radio preko ATV-a. Zvuk je sjajan, a izbor stanica ogroman.

Kapetan
22-09-2012, 19:42
@matrix
Kud ces bolje od spdif-a? Normalno da na cinceve nemas nista specijalno.... :)

siliconesoul
26-09-2012, 01:03
Juce sam updatovao apple tv 3 gen i nakon toga vise ne mogu da se ulogujem u iCloud kako bih koristio Photo Stream. Pre update-a sve je radilo kako treba. Konstantno mi izbacuje ' unable to sign in....the icloud terms of service have changed'. Da li neko ima taj problem? Vidim da treba da prihvatim nove terms of service ali ne znam gde i kako....Video sam po forumima da se ide na app store i da ce pri skidanju neke aplikacije biti ponudjeno prihvatanje novih uslova ali se kod mene apsolutno nista ne desava...

Problem resen. Skinuo sam novu verziju iclouda i prihvatio terms of service i posle toga se uspesno ulogovao.

milan64586
29-09-2012, 19:40
Jel moguce da se neki non-apple laptop sa windows os-om poveze preko atv-a da emituje sadrzaj na tv-u?

Kapetan
29-09-2012, 19:57
Ne znam da li moze mirror onoga sto ti je na ekranu ali striming filmova moze.

GieM
29-09-2012, 20:44
AirParrot.com

vladlaki
30-09-2012, 11:37
Drugari pokusao da instaliram sve ovo na i pad 3 sve instalirao,sve source sve ,navi x ice filns sve ,nista ne radi cak i njegovi sourcovi ne znam sta je,ima neko neki predlog,restrtovo ipad sve radio sto sam znao!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

fanste
09-10-2012, 01:07
Skini Reflection. Meni radi Airplay i sa iPad-a i sa phone-a na windows-u povezanom na tv

vladlaki
09-10-2012, 12:36
Gde kako sto,jel ti source....????hvala


Sent from my iPad using Tapatalk HD

maaxiimus06
10-10-2012, 10:58
da li da uzmem atv2 ili atv3
ne mogu da nadjem nov atv2 ovde gde ja zivim, a atv3 je oko 100€
gledam polovne po ograsima atv2 kostaju i po 200€ valjda zbog mogucnosti JB.
mene konktreno interesuje,da li mogu da preko atv3 npr. gledam film sa kompa sa sve nasim prevodom koji imam na komp...?
da li mogu da koristim tv npr. kao externi monitor, tipa gledma neku utakmicu na kompu i da imam sliku na tv..?

sta vi mislite da li da uzmem atv2 polovan ili atv3 nov..?

hvala unapred...

milan64586
10-10-2012, 11:16
Pogledaj postove #65 i #67.

Ja imam istu dilemu. S'tim sto cu najverovatnije uzeti trojku. Meni isto treba pre svega za mirror, za youtube, to sve moze, a trojka je savremenija, podrzava 1080p filmove i serije, sto dvojka ne podrzava. Plus ovi sto prodaju dvojku su je zacenimli bezobrazno zbog jb-a, tako da mi ne pada na pamet da za tehnicki inferiornijus tvar placam duplo vise para. Prica se da se uveliko radi na jb-u za trojku, tako da ja mislim da ce ga pre ili kasnije izbaicti, a do tada meni mirror i yt, sasvim zadovoljava potrebe.

GieM
10-10-2012, 12:15
Za gledanje filmova iz Windows-a sa nasim titlovima nije neophodan Jailbreak Apple TV-a. Pogledaj http://www.inmethod.com/air-video/index.html

Filipp
10-10-2012, 13:22
Pogledaj postove #65 i #67.

Ja imam istu dilemu. S'tim sto cu najverovatnije uzeti trojku. Meni isto treba pre svega za mirror, za youtube, to sve moze, a trojka je savremenija, podrzava 1080p filmove i serije, sto dvojka ne podrzava. Plus ovi sto prodaju dvojku su je zacenimli bezobrazno zbog jb-a, tako da mi ne pada na pamet da za tehnicki inferiornijus tvar placam duplo vise para. Prica se da se uveliko radi na jb-u za trojku, tako da ja mislim da ce ga pre ili kasnije izbaicti, a do tada meni mirror i yt, sasvim zadovoljava potrebe.

Ja imam atv2, ali ti preporucujem 3, meni je 2 sasvim dovoljna i ne koristim ni pola funkcija, ali ako ti treba za to sto kazes uzmi 3, pogotovo zato sto mozes navix da instaliras na iphone ili ipad ili komp i preko mirror opcije gledas isti sadrzaj kao sto bi na jb apple tv 2 :)

maaxiimus06
10-10-2012, 18:21
narucio sam atv3 u petak mi stize...
hvala svima na ovim informacijama, a svakako ce mi trebati jos pomoci...

nikolaaaaa
10-10-2012, 23:38
Meni u ponedeljak stize iz Svajcarske apple tv 3 jel ima negde da se nadje airparrot crack-ovan. Ili neki slican program, imam iphone 4 i ipad 1, ali izgleda da za njih ne radi airplay, ima li neki tweak za iphone da radi kao airplay!

vladlaki
11-10-2012, 02:07
http://img.tapatalk.com/d/12/10/11/zurere3a.jpg
Ovo mi se pojavljuje kod ice filma

http://img.tapatalk.com/d/12/10/11/4y7etesu.jpg
A ovo kod navixa nista ne radi pomagajte
Ipad 3


Sent from my iPad using Tapatalk HD

mirzab
11-10-2012, 11:05
Prvo apdejtuj navi-x na 3.7.6., i kad ga ukljucis trebace mu vremena da povuce sve sa neta da bi proradio. Ni kod mene nije radio ovaj 3.7.4.

Meni je najbolja opcija instalirati fusion repo sa kojeg onda ubacite Icefilm add-on direktno i sve drugo sto vam treba. Objasnjenje je na netu, mislim da nije dozvoljeno da stvaljam link, potrazite sami.

matrix
11-10-2012, 18:17
Ne znam na koji televizor vi zeliye da pustate filome i sadrzaj sa iPad preko apple tv ali ja imam klasicni lcd full had 32" i kad sam probao da mirrorujem iPad na tv i samim tim pustam npr filmove nece u full screan da se prikaze uprkos svim podesavanjima.ostajem pri apt2 sa jb dok ne izadje isti za apt3.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

vladlaki
11-10-2012, 18:44
Instalirao 3.7.6,opet. Ista "cannot open file","no internet connection" ,to je sve sto dobijam,a fusion repo nema za instalaciju mog ipada tj,na netu sam nasao samo za aptv....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

siliconesoul
11-10-2012, 20:09
@matrix skini display out sa cydie i imaces full screen. Ja sam juce instalirao xbmc i navix na ipad i sve savrseno radi...gomila hd filmova i serija..prezadovoljan sam.

nikolaaaaa
11-10-2012, 22:21
jel ti ipad 1? ja imam i iphone 4 jel ima i za njega display out

siliconesoul
11-10-2012, 23:04
Imam ipad 2. Imas i za iphone 4, ja sam skinuo sa cydia.xsellize.com

maaxiimus06
11-10-2012, 23:09
da li mogu svi atv2 da se JB..?
nasao sam jednu dvojku povoljno, lik kaze da je updatiran na poslenju verziju a on ne zna da li moze da se JB
zapravo,kako se to moze proveriti,koja je verzija sistema i sl.
meni sutra stize trojka, uzeo bih i ovo pa da vidim prednosti JBrejka...

siliconesoul
11-10-2012, 23:17
Nesto sam citao da se ne radi update na 5.1 zbog jailbreaka e sad nisam siguran da li se to odnosi samo na apple tv 3 ili isto vazi i za dvojku. U svakom slucaju na ovom sajtu mozes pratiti sta se desava a i objasnjen je postupak jailbreak-a: www.appletvhacks.net

maaxiimus06
13-10-2012, 00:33
stigao atv3.
prezadovoljan sam,ali prezadovoljan, i hvala onome ko je otvorio ovu temu, da nije bilo njega i dalje bih zivo u zabludi i neznanju...
za tako malo para(100€) ne mogu da verujem sta mzoe da se kupi.
istina,bez ostalih iUredjaja skoro pa neupotrebljiv,ali ko drzi do apple uredjaja ovo je nesto sto vredi imati...

citajuci ovu temu,malo klipova po YT odradio sam veliki deo onoga sto me interesovalo...
sa i4s i5 i iPad2 AirPlay radi bez greske i tu nema filozofije...
sto se tice MacBook-a instalirao sam airparrot, nasao sam i "medicinu" za njega te preko istog gledam filmove sa kompa na tv sa sve prevodom,nasim ;)

ostalo mi je jos da pronadjem tweak koji omogucavaju AirPlay na i4 jer on mi je najpotrebniji zbog sina i njegovih igara...
ostalo mi je jos i instaliranje xbmc i navi, cak ne znam ni da li se ovako pisu, ali saznacu uskoro sta nude i kako rade...

dobro bi mi dosao saveta za mirror sa i4 i oko instalacije gore pomenutih,ali nadam se da cu i to nekako skrpiti...

p.s.
neko je trazio "zalecen" airparrot
neka mi se javi na pm svako kome treba da mu posaljem,moze i mejlom, 5MB.

milan64586
13-10-2012, 09:57
Super sto si zadovoljan. Znaci taj mirror sa macbook-a radi po sistemu, sve sto vidis na ekranu macbook-a, vidis i na tv-u? Desktop, filmove, mailove, sve? Youtube moze da se koristi samostalno, preko atv3, bez pomoci drugih uredjaja? Ovo sto si pomenuo xbmc i navi, pretpostavljam da je vezano za jailbreak?

maaxiimus06
13-10-2012, 11:49
1. da,znaci tv dodje kao drugi monitor...
2.znaci sve kao i na monitoru kompa, a ovaj program ima i za Win tako da je isto kao i za Win i OSX
3.da nezavisna je YT app u atv
4.koliko sam ja do sada uspeo da skontam,to se radi na atv2 koji se moze JB
ali,takodje moze da se isto to odradi na JB iPadu,iPhonu cak moze i na kompu da se odradi i onda samo mirror preko atv...
razlika je samo sto kod atv2 to ide direktno preko njega jer je JB a kod atv3 preko iUredjaja ili kompa...

ne mogu da nadjem nista vezano da mirror sa iPhona4.
znaci,ima li neki tweak za i4 da ima mirror kao sto imaju i4s i iPad2..?

nikolaaaaa
13-10-2012, 11:54
Probaj na iphone 4 da nadjes u cydia tweak display out ima je na xsellize. Pa mi javi sta si uradio meni atv3 stize u ponedeljak iz Svajcarske.

maaxiimus06
13-10-2012, 12:01
ubacio sam display out ali ne ide...

nikolaaaaa
13-10-2012, 12:03
Probaj u podesavanjima da podesis iphone

maaxiimus06
13-10-2012, 12:08
na sta mislis..?
ako mislis na tweak ja sam podesio na externi display ali opet ne ide...

EDIT:

posle duge pretrage po google i YT resio sam da odustanem od potrage za Wi-Fi mirroring iPhona4 na ATV3.
airplay kakav je moguc sa i4s i iPad2+3 ne moze preko wi-fi vec samo preko kablova...

valjda mogu da se pustaju filmovi,to nisam puno trazio jer to cu da radim preko drugih iUredjaja, ali ovo za i4 mi je bilo prioritet zbog mirrora igara sa i4.


ako neko zna nesto vise neka napise,u svakom slucaju hvala...

maaxiimus06
14-10-2012, 00:21
da li je neko kacio atv3 sa optickog izlaza na RCA i da li je to moguce...
moj resiver nema opticki ulaz ali ima RCA pa sam mislio da ga zakacim preko njega...
nasao sam na netu neke convertore sa oprickog na RCA ali sam hteo da pitam vas,imate li iskustva sa tim, radi li to, i kakav je kvalitet zvuka...
u svakom slucaju mislim da ce biti bolje nego preko zvucnika sa TV...
sutra planiram da kupim ovo pa bi mi dobro dosle informacije...

EDIT:

sve sto sam pitao gore,moze :)
i zvuk zadovoljavajuci...
sad je full sve, i jos jednom hvala onome ko pokrenu ovu temu :)

milan64586
18-10-2012, 12:09
Treba sutra da kupim jedan polovan apple tv 2. Jel moze neko da mi kaze, posto se prvi put srecem sa ovom spravicom, na sta da obratim paznju pri kupovini? I sta se dobija u fabrickom pakovanju, odnosno sta mi jos treba (ako mi treba) da bih ga povezao sa sovjim televizorom?

matrix
18-10-2012, 12:33
Vec je Pisano o ovome.ako mozes idi kod tog prodavca i vidi da li uopste radi mada bi trebalo.dobijas daljinski upustvo i kabl za struju.treba da kupis hdmi kabl i po zelji jedan opticki za zvuk u slucaju da imas stub ili sta vec sa prikljuckom na s/pdif...
Srecno,neces se pokajati.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
18-10-2012, 13:05
Hvala. Znam naravno da mora da radi. :D Nego mislio sam ovako, ima li nekih "caka" koje bih mogao da proverim, posto se nikad nisam susretao sa ovim uredjajem. :)

Bobap1988
19-10-2012, 00:28
imam da kupim atv 3 za 80e
uzeo sam LED tv u Full HD varijanti
ajde neko ako ima atv3 da potvrdi da li stvarno radi mirroring sa Air Video ili nekim drugim Air programom..hvala

maaxiimus06
19-10-2012, 01:14
upravo gledam sai4 i Air Video preko atv3
sve radi u fulu, uzimaj ne razmisljaj, ovo je mocno do bola...
miroring video sadrzaja radi sa svih uredjaja,ja imam i isprobao sam sa i4 i4s iPad2 i MBPro
znaci sa svih radi...
imas vise opcija za video mirroring

sa Mac-a ili pak sa Win koristi program koji se zove Airparrot i imas kompletnu sliku na tv,kao externi monitor...

sa i4s+iPad2 imas takodje kompletan display mirroring, kao na externom monitoru,ne treba ti nikakva drugi program niti bilo sta slicno...

sa i4,nemas kompletam mirroring kao sa predhodno pomenutim,ali sve jedno mozes gledati filmove,youtube na TV.

sa air video play dobijas mogucnost da vuces filmove sa svojeg kompa i mirrorujes na tv bez da iste ubacujes u iPhone ili neki drugi iUredjaj...

takodje, na svim pomenutim imas mogucnost ubacivanja xbmc i navi i ostalih addonsa sa kojima nikad kraja uzivanju...

GieM
19-10-2012, 01:16
Apple je to. Naravno da radi. Opusti se.

Bobap1988
19-10-2012, 01:21
gle sad
upravo izlete ponuda atv2 za 90e :)
ali je u celofanu,nikada kutija nije otvorena :)
da li ima atv2 koji ne moze da se otkljuca? tj iOS?
ako je nov,to znaci da najkasnije kupljen tamo aprila eventualno maja..jer je atv3 izasao marta
a poslednji iOS koji moze da otkljuca je 5.1 a on je tad bio aktuelan.
Ne verujem da je na iOS 6? :/
jel sam u pravu? :)

matrix
20-10-2012, 10:42
http://www.jailbreakappletv.com/blog/

Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
21-10-2012, 16:42
Uzeo sam Apple tv 2, jailbreakovan. KAda pokusam da uradi airplay, dobijam poruku sa slike. NE znam sta treba da update-ujem i da li se to odnosi na firmware i da li cu time izgubiti jailbreak?

http://www.dodaj.rs/f/3l/4h/4iJOG7C/screen-shot-2012-10-21-a.png

siliconesoul
23-10-2012, 16:16
Pojavila se Apple Events app na Apple tv. Svi koji imaju isti danas ce moci da prate ceo dogadjaj uzivo. :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
23-10-2012, 16:30
Kako to, odakle da instaliram?

siliconesoul
23-10-2012, 16:32
Sama se pojavila. :) Ugasi pa upali tv.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
23-10-2012, 18:03
Nema, sad sam pogledao. Gde ti je to? U kojoj kategoriji? Imas movies, tv shows, nito tv, xbmc, internet...

maaxiimus06
23-10-2012, 18:12
na pocetku menija,nigde ne ulazis, ispod podesavanja, filmova i ...
pojavila je se ikona Apple Event, ocekuje se prenos, a ima i istorija svih ranijih predstavljanja...
ovo vredi svih para koje su otisle na ATV...

maaxiimus06
23-10-2012, 18:13
na pocetku menija,nigde ne ulazis, ispod podesavanja, filmova i ...
pojavila je se ikona Apple Event, ocekuje se prenos, a ima i istorija svih ranijih predstavljanja...
ovo vredi svih para koje su otisle na ATV...

edit:
dupli post, modovi izbrisite, ne znam kako se dsilo...

milan64586
23-10-2012, 18:22
Ja to nemam. Evo kako kod mene izgleda.146431464414645

siliconesoul
23-10-2012, 18:44
Ja imam apple tv 3, tako da nije jailbreakovan.
Ovako kod mene izgleda ( donji desni ugao).

14651

Inace, instalirao sam poslednju verziju softvera pa mozda samo sa njom ide ova app.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
23-10-2012, 18:50
E jbg. Izgleda onda da ja to ne mogu da namestim.

siliconesoul
23-10-2012, 19:53
Evo poceo je streaming. Nadam se iMac-u....

matrix
24-10-2012, 11:25
Odgledao i sto kazes vredi apple tv svih 90€

rmilanovic
24-10-2012, 15:03
Kako se snalazite sa daljinskim?

Za one koji ne znaju postoji apple aplikacija Remote ,koja vam omogucava da preko iphona npr pristupite apple tv'u i kucanje npr za youtube vam je dosta dosta olaksano - citaj: imas tastaturu ;)

Sustinski menja za sve vas remote.

matrix
24-10-2012, 17:10
Ne moze da se koristi u navi x i u xbmc,bar kod mene.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

rmilanovic
24-10-2012, 17:25
Ja moju trojku jos nisam jb.

miskot
24-10-2012, 19:46
Apple remote aplikacija bez problema radi i pod xbmc i navi kod mene :)

maaxiimus06
25-10-2012, 01:47
ne mogu nikako da dodam fusion.xbmchub na xbmc na iPad..
da li je neko dodao i kako...
nalazim na netu, ali samo za komp,nigde nema za ipad...

matrix
25-10-2012, 09:05
Sta je meni pomoglo a mozda i tebi
Dodaj ovaj repo http://mirrors.xbmc.org/apt/ios/
Odatle skini sta vec treba za xbmc i pokusaj pa javi...
Srecno


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
25-10-2012, 09:08
Reci mi matrix, jel postoji neka varijanta i ako postoji sta treba da uradim, da mi za filmove koje pustam preko navi-x-a skida automatski i pusta titlove?

matrix
25-10-2012, 10:04
Iskreno receno ja titlove ne koristim s toga i ne znam.zao mi je ali konsultuj mozda nekoga drugog.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
25-10-2012, 14:34
Aj' ako neko zna, nek napise.

Ovo je neko resenje za kupovinu preko apple tv-a. Medjutim izgleda da to ne radi, zato sto nase srpske platne karitce ne prolaze. Kada sam pokusao da promenim apple nalog na usa, nisam mogao posto mi nije prosla katrica jer je ne prepoznaje kao usa karticu.14704

mirzab
27-10-2012, 01:59
Reci mi matrix, jel postoji neka varijanta i ako postoji sta treba da uradim, da mi za filmove koje pustam preko navi-x-a skida automatski i pusta titlove?

Ides u settings, addons, subtitles i instaliras. Onda u configure izaberes jezik primarni i sekundarni npr, onda izaberes tu stranice sa kojih skida (opensubtitles,titlovi) i kad pustis film imas opciju titlova, samo izaberes sa liste koju ti ponudi i to je to.
Malo sturo pisem jer pisem s telefona.


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

mirzab
27-10-2012, 02:01
ne mogu nikako da dodam fusion.xbmchub na xbmc na iPad..
da li je neko dodao i kako...
nalazim na netu, ali samo za komp,nigde nema za ipad...

Promijeni temu u xbmc pa ce ti biti isto kao na komp.


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

milan64586
27-10-2012, 11:15
Probao sam da instaliram ovja addon i podesio sve lepo, ali kada pustim seriju iz navix-a ne nudi mi nikakvu listu titlova, a ne znam ni kako bih rucno mogao da pokrenem neko trazenje?

nikolaaaaa
27-10-2012, 11:23
Kod konfigurisanja subtitle imas da oznacis neku stavku manuel enter subtitle string mislim da je tako nesto. Posto kod navix nijedan film koji pustis nema tacan naziv filma u fajlu, moras ti rucno da uneses naziv filma, manuel enter ti se nalazi u delu gde biras sa kojeg sajta ces da trazis prevode.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

milan64586
27-10-2012, 11:35
Pih, to je malo bezveze sto ne moze sam da prepozna i skine titl. Medjutim, ne znam ni kako mogu rucno to da podesim? Ukljucio sam opciju manualy enter string, ali ne znam kada pustim film sta treba da uradim? AKo pritisnem menu vracam se unazad. NE znam kako da pokrenem opciju za trazenje titlova?

nikolaaaaa
27-10-2012, 11:40
Najbolja stvar ako zelis filmove i serije da gledas je da skines sa neta icefilms addons on radi perfektno sa filmovima i serijama sve serije i filmovi su potpisani tako da ne moras rucno da ubacujes imena filmova i serija!

milan64586
27-10-2012, 12:10
Instalirao sam ga sada, ali kada pokusam da pokrenem bilo sta dobijam samo poruku u dnu ekrana desno, script failed plugin.video.icefilm

nikolaaaaa
27-10-2012, 12:18
Probaj da resetujes xbmc, ako nece sigurno ti ne valja addonc, probaj drugi neki da nadjes!

milan64586
27-10-2012, 14:36
Jel ovo psolednji icefilms?


http://code.google.com/p/anarchintosh-projects/downloads/detail?name=repository.googlecode.anarchintosh-projects.1.0.1.zip&can=2&q=

nikolaaaaa
27-10-2012, 14:50
Koji god da skines on ce sam da uradi update na poslednju verziju.

morton82
27-10-2012, 15:04
imam jedno pitanje za sve ove koji poseduju atv

imam wd tv pa me zanima dal je moguce razbiti atv u fullu , znaci da radi ko wd tv , hard ovo ono i da to teche glatko jeli bez nekih zajebacija

milan64586
27-10-2012, 19:24
Samo da kazem da sam resio sve i sada sve radi. :) Samo je neko trebalo da mi kaze da zadrzim malo duze ono srednje okruglo dugme na daljinskom. :)

milan64586
28-10-2012, 16:24
Koji character set koristite za titlove i da li vam prikazuje sva nasa slova? Ja ne mogu nikako da ga nateram da mi pusta ć i č.

rmilanovic
29-10-2012, 19:44
Izasao novi update za apple tv 3gen.

maaxiimus06
30-10-2012, 16:31
Koji character set koristite za titlove i da li vam prikazuje sva nasa slova? Ja ne mogu nikako da ga nateram da mi pusta ć i č.
windows isolatin i-1250
nesto tako ali snaci ces se sigurno...

maaxiimus06
31-10-2012, 17:53
zahvaljujuci @MirzaB
uspeo sam da ubacim fusionxbmc.repo i instaliram sa njega neke stvari...
nasetovao sam da skida sam prevode, kako sa navi-x tako i sa icefilms
ali imam jedan mali problem pa ako moze pomoc...

1.nece da mi skine prevode sa podnapisiNET
uvek prijavljuje neku gresku, dok uredno skida sa titloviCOM

kako da to nasetujem...

2. kako gledate live fudbal utakmice, sa kojeg repoa sta da skinete...
ima li neka fora ono kao na kompu sa lshunter ili nesto slicno...

hvala unaprd svima...

milan64586
03-11-2012, 09:43
Treba mi hitno odgovor. Da li je i dalje 5.1 poslednja verziaj software-a, posto sam negde procitao da je izasao novi software? I ako je izaslo nesto novo, da li je moguce uraditi jailbreak na toj verziji, odnosno da li je moguce uraditi jailbreak ukoliko je neka starija verzija na tv-u, a bez da se uradi upgrade?

rmilanovic
03-11-2012, 11:12
Kod mene je 5.1 ,neki dan update'ovan.
Nemam jb

milan64586
03-11-2012, 11:22
Ne moze jb, ili ga ti nisi uradio? ATV2?

rmilanovic
03-11-2012, 11:24
Nisam jer je moj atv3.. Atv2 nisam nasao po razumnoj ceni..
I sad cekam jb :(
Ali mi je svakako neki dan ponudio upgrade i to je sada 5.1 verzija.

milan64586
03-11-2012, 11:25
Aha, ok. Mene interesuje za atv2.

djmarijan
04-11-2012, 11:20
Pozdrav drustvo,vidim da je tema "skrivena" a potrebna mi je mala pomoc.....kupio sam pre par dana ATV3 i imam sledeci problem...gubim mrezu,radi super nekih 5-10 min i to je to.Podigao sam softver na 5.1,iskljucio sam firewall u antivirusu (i u ruteru je bio iskljucen),promenio sam DNS adresu u 8.8.8.8,iskljucio sam TCP/IPv6....za sad radi,videcemo...
Da li je normalno da nemam serovane foldere u ATV3 sve dok ne pokrenem iTunes na pc-u? Eto par pitanja za sad :-)....do skora sam koristio WDTV live pa mi je sve ovo sa mrezom i serovanim folderima malo komplikovano

Pozdrav svima :-)

milan64586
04-11-2012, 11:34
To sa gubitkom mreze je mozda vezano za standard koji ti ruter (ne)podrzava. Proveri da li ti podrzava ruter N standard. Meni je slicno brljavio macbook air, posto sam imao neki stari ruter B/G. Onda sam uzeo novi koji podrzava i N standard, dakle B/G/N i od tada radi k'o lud. Apple tv 2 koji sada imam sa istim tim N ruterom, radi isto kao sat. I ne znam sto si rucno podesavao poarametre. Najbolje je stavi na automatic. Eventualno dodeli fiksnu ip adresu apple tv-u, mada posto ti nemas jailbreak onda ti nije ni bitno to toliko. Meni jeste, posto pristupam cesto preko cyberduck-a apple tv-u, pa da ne moram uvek da proveravam koju ip adresu mu je ruter dodelio.


zahvaljujuci @MirzaB
uspeo sam da ubacim fusionxbmc.repo i instaliram sa njega neke stvari...
nasetovao sam da skida sam prevode, kako sa navi-x tako i sa icefilms
ali imam jedan mali problem pa ako moze pomoc...

Aj' objasni kako si i sta radio, posto sam ja namestio icefilms za sada da moze da ponudi titlove, pa da ja izaberem sa liste koji hocu, ali ne radi to automatski.


1.nece da mi skine prevode sa podnapisiNET
uvek prijavljuje neku gresku, dok uredno skida sa titloviCOM

Meni radi normalno podnapisi, open-subtitles i titlovi.com, s'tim sto moras da se registrujes i da upsies user name i password na podnapisi.com


2. kako gledate live fudbal utakmice, sa kojeg repoa sta da skinete...
ima li neka fora ono kao na kompu sa lshunter ili nesto slicno...

hvala unaprd svima...

Ja sam nasao neki SportsDevil i odlican je. Ima milion stream-ova i jednom kada sam upao na neku listu sporotova, ono nije normalno sta sve ima. Znaci od druge indijske lige u kriketu, preko hokeja na travi, do nba-a, aba lige i ostalog. Ja recimo ceznem za ArenaSpot kanalima, posto sve sto me interesuje od sporta oni pustaju, a SBB nema u ponudi Arenasprt. I sada lepo nadjem stream i gledam. Ok, nije bas neki vrhunski kvalitet, ali moze da se odgleda, a to je najbitnije. Mana je jedino sto cesto ne rade linkovi, pa nekad moras da trazis dosta dugo dok ne nadje stream koji radi. E sad, da me ubijes nemam pojma odakle sam instalirao to. Trazio sam po netu i nasao ubacio i radi. Proguglaj malo. Nacices sigurno.

maaxiimus06
04-11-2012, 11:57
i kod mene nudi pa ja izaberem titl, pogresno sam se izrazio, znaci ne ubacuje sam vec nudi opcije...
stiklirao sam u podesavanjima i manuelno ubacivanje titla, pa za neke filmove koji nisu istog naziva ukucam ime filma i odaberem titl...

inastalirao sam ja taj sport devil, nadjem milion i jedan link za stream ali kada kliknem na bilo koji ni jedan mi ne otvori...
ja to radim na iPadu i na kompu, ne znam ima li to neke veze, posto je kod mene aptv3 pa nije JB-ovan...

sinoc sam jurio neki box i nista nisam nasao, i ako je imalo linkova koji nude stream za taj mec...

milan64586
04-11-2012, 12:02
i kod mene nudi pa ja izaberem titl, pogresno sam se izrazio, znaci ne ubacuje sam vec nudi opcije...
stiklirao sam u podesavanjima i manuelno ubacivanje titla, pa za neke filmove koji nisu istog naziva ukucam ime filma i odaberem titl...

Da, tako je i meni podeseno, nego mislio sam da moze da on sam skine odgovarajuci titl.


inastalirao sam ja taj sport devil, nadjem milion i jedan link za stream ali kada kliknem na bilo koji ni jedan mi ne otvori...

To je i moje iskustvo bilo kada sam ga pokrenuo prvi put. Medjutim onda sam cackao malo, ulazio u sve one ponudjene tv kanale i nasao sam dosta toga sto radi. Ali nema pravila, nego svaki put cackas pa nesto iscackas. Uglavnom moze da se nadje sve ako si uporan.


ja to radim na iPadu i na kompu, ne znam ima li to neke veze, posto je kod mene aptv3 pa nije JB-ovan...

sinoc sam jurio neki box i nista nisam nasao, i ako je imalo linkova koji nude stream za taj mec...

Ne znam, ne bi trebalo da ima veze, mada nemam iPad, tako da ne znam.

djmarijan
04-11-2012, 13:45
Posto nemam jail za ATV3 5.1 instalirao sam na iPad-u XBMC + Navi-X pa sam mislio da putem AirPlay-a gledam filmove na ATV3,medjutim kad treba da pusti film meni se i iphone i ipad restartuju....probao sam bez airplay-a da gledam na ipad-u ista prica..samo se zacrni ekran i restart (jabuka).....

Pozdrav svima

milan64586
04-11-2012, 13:50
Ne verujem da mozes tako. Airplay Apple dozvoljava samo za neke stvar, tipa youtube, pregled slika i slicno. Ovo je ipak neka vrsta piratskog programa, tako da verovatno nije podrzan fabricki. Ja cak nisam mogao ni da koristim airplay sa macbookair-a dok nisam update-ovao atv na 5.1 (bio je na 4.4.4.).

djmarijan
04-11-2012, 13:54
Da ali kod mene nece ni na iphonu i ipad 2 iako ne koristim airplay,,zelim da gledam sadrzaje direktno na njima ne na ATV3....oba su mi jailbrekovana i imaju 5.1.1 softver...a na ATV3 pustam filmove.serije pomocu Air Videa + server na pc-u i radi odlicno,samo da namestim šđčć slova....a ova varijanta xbmc+navi-x je odlicna dok ne stigne jailbreak za ATV3.
Na bechmark forumu sam procitao da ljudi koji nemaju jail za ATV3 koriste varijantu xbmc+navi-x + airplay i zadovoljni su....

Pozdrav

milan64586
04-11-2012, 14:34
Ja jedino sto mogu da ti kazem je da sam iz znatizelje instalirao xbmc na iPhone i da u kombinaciji sa icefilms, radi odlicno.

maaxiimus06
04-11-2012, 15:30
Da ali kod mene nece ni na iphonu i ipad 2 iako ne koristim airplay,,zelim da gledam sadrzaje direktno na njima ne na ATV3....oba su mi jailbrekovana i imaju 5.1.1 softver...a na ATV3 pustam filmove.serije pomocu Air Videa + server na pc-u i radi odlicno,samo da namestim šđčć slova....a ova varijanta xbmc+navi-x je odlicna dok ne stigne jailbreak za ATV3.
Na bechmark forumu sam procitao da ljudi koji nemaju jail za ATV3 koriste varijantu xbmc+navi-x + airplay i zadovoljni su....

Pozdrav

i ja tako korisitm i na iPhonu i na iPadu2 i sve mi radi bez greske...
ne znam da li mozda ima neka app koja ti se ne podnosi sa xbmc...
ne znam odakle si skinuo xbmc, ali ako nisi sa ovog repoa:


http://mirrors.xbmc.org/apt/ios/

izbrisi pa skini i instaliraj sa ovog repoa, i probaj ponovo...

p.s.
sada imamo forum za ATV pa cemo pisati i uputstva kako se sta i odakle instalira...

djmarijan
05-11-2012, 04:14
Xbcm radi odlicno u AirPlay modu sa iPad-a 2 na ATV3,odlicno resenje dok ne izadje jailbreak. Upravo gledam fil Savages u 1080 rezoluciji ;-)

Pozdrav svima

maaxiimus06
05-11-2012, 11:46
kako si napravi, da li si skinuo sa repoa kojeg sam ti ja napisao ili..???
bitno je da nam kazes, da znamo svi u cemu je bila greska...

djmarijan
05-11-2012, 12:12
Uradio sam kako si mi rekao obrisao sam xbcm koji sam imao i sa repoa sto si postavio sam skinuo i radi (iphone4 i ipad2).Ukljucim AirPlay i pokrenem XBCM izaberm film sa Navi-X-a i imam sliku na ATV3,jedino me muci prevod,naime kad nadjem film on je obicno u nazivu "video.mkv" onda moram rucno da upisem naziv filma ili serije.Uspeo sam u jednom momentu da udjem u folder na mom pc-u pa odatle da povlacim prevod ali sad to ne radi i oko toga se najvise zanimam da resim i onda je to to sve imas na atv3.

maaxiimus06
05-11-2012, 12:26
treba da se na xbmc instalira dodatak koji se zove xbmc subtitels...
posle toga on ti daje mogucnost da uzimas prevode sa sajtova koji imaju prevode...
treba da stikliras nase sajtove, tipa podnapisiNET, titloviCOM opetnsubtitelsCOM i treba jos da se cekaria opcija i maneulenog unosenja naziva...
tada, ako taj dodatak ne prepozna ime film imas opciju da sam upises naziv filma na nekom od pomenutih sajtova i sve ide OK..
uskoro cu napraviti i tutorijal o tome a ti procackaj ovo sto sam ti napisao pa javi sta si uradio...

djmarijan
05-11-2012, 12:42
Sve sam ja to otprilike uradio instalirao sam taj dodatak za subtitle (podnapisi,titlovi) ali kad hocu rucno da ubacim naziv filma on mi da veliki string i onda jedno 1-2 brisem slovo nekad 2 i to mi je bas naporno evo postavicu ti moja podesavanja pa ako nesto gresim ispravi me :-) ovde su podesavanja za DispayOut (to je OK) i podesavanja za subtitles u XBCM-Navi-X

Pozdrav1499114992149931499414995

Jos da dodam i ove slike podesavanja za subtitles....14996149971499814999

maaxiimus06
05-11-2012, 13:06
u postavkama xbmc za subtitels cekiraj sledece:
"subtitel downloads folder same as movie"
"display file name in results page"

odecekiraj
"search using parents folder"
"use "subs" subfolder for store subtitels"
"searc next...... are found"

restrtuj xbmc i pokrenu,probaj pa javi molim te sta si uradio jer mi treba za tutorijale koje pisem...
a sto se tice briasnja, znam da ide sporo, nemoj brzo da klikas, cekaj po malo ;)

djmarijan
05-11-2012, 13:27
U sustini sam nesto uradio...sto se tice rucnog ubacivanja/trazenja prevoda to i nije problem odes na "manual enter search string" i ako ima prevoda ima ali mene interesuje da li postoji mogucnost da naziv serije bude naziv a ne "video.mkv" posto mislim da tad ne bi bilo nikakvih problema sa prevodom. Na primer naziv serije je "S03E03 Walk with me" i prevod se automatski sa izabranih servisa za subtitlove skine i to je to gledas.

Pozdrav

maaxiimus06
05-11-2012, 14:47
u vecini slucajeva to ne moze, jer se namerno ostavlja pogresan naziv serije,filma i sl. zbog piraterije, jer admini ih servera bi odmah brisali poznate nazive...
zato uploaderi prmene naziv i nesto besmisleno kako i sto duze ostalo na serverima...
sve u svemu, ovo nije lose, ovo je extra, dobijes i film i prevod za manje od 2 minuta, sto je mnogo brze i lakse nego da downloadujes sa nekih trackera,servera i sl... ;)

djmarijan
05-11-2012, 14:50
Upravu si bolje nesto nego nista.....bruka inace kako radi (xbcm/navi-x) iPad2 - ATV3 u AirPlay modu :-)

djmarijan
05-11-2012, 21:24
Evo i nacina kako da ubacite rucno prevod.
-pustite fim
-kliknete na zvucnik na pleyeru
-izacice vam prozor gde treba da bude stiklirano "Enable subtitles"
-idete na "Browse for subtitle..."
-izacice vam prozor gde birate hard disk,folder i prevod koji zelite da ubacite u film

evo par slika :-)
1501515016150171501815019

djmarijan
08-11-2012, 16:38
Pozdrav svima,posto mi je pucao Home sharing sa mojim adsl/wifi ruterom koji je B/G kupio sam TP-Link TL-WR740N zbog N koju ima i sa kojom bi trebalo da bude sve ok sa serovanjem i sa gledanjem hd sadrzaja na xbcm-u ali isto mi puca home sharing ili ga uopste nemam na atv3 a hd film kad pustim krene pa stane i cekam 1-2 min pa tako stalno (4 megabita ADSL)....prioritet mi je da napokom uspostavim stabilni home sharing..tako ako neko ima neku ideju neka mi pomogne....pozdrav

rikee
08-11-2012, 16:53
Probaj neki mali kvalitetniji uredjaj...nemoj prvo na sta naletis

djmarijan
08-11-2012, 16:56
Druze Lazarevac je ovo nema mnogo izbora a wifi ruter je 2300 din nije mnogo,ali procitao sam da sa N ruterom se resava problem pucanja serovanih foldera sa pc-a

djmarijan
10-11-2012, 02:42
Problemi sa "Home Sharing"-om nisam resio sa novim N ruterom,puca mreza i sad dobijam gresku "itunes home sharing could not be activated because an error occurred -3150",..iskljucen firewall,....:-(
Pomoc
Pozdrav svima

rikee
10-11-2012, 06:51
Router nema...a AppleTV ima? To je lose opravdanje :) ako je w7 folder koji si izabrao za share dodeli mu sve moguce dozvole(permissions) a ako si creirao homegruop sinhronizuj vreme da bude isto na oba uredjaja

djmarijan
10-11-2012, 09:07
OK,,ok imam kucnu mrezu 6-7 godina (pc) i uvek ima nekih sitnih problema i rese se i to je to....ali ovo me zbunjuje zato sto imam na 5-10 min i sve savrseno radi i pukne.....serovao sam foldere koje zelim i dao im sve moguce (i nemoguce) dozvole,iskljucio firewall u antivirusu,iskljuce je bio firewall u ruteru,uradio port forwarting dva porta UDP 5353 za iTunes sharing port i TCP 3689 bonjour....izlogovao sam se kod oba urdedjaja i restartovao oba uredjaja (ruter i atv3) ulogovao san se u i|Tunes-u i u ATV3 i...... za sad radi...evo prelistavam foldere od slika,pustio muziku......i tako videcemo

Gale38
12-11-2012, 00:16
Dali neko zna steamove za nase kanale

Johnny Bravo
20-11-2012, 23:30
I mene zanima, da li XBMC + Navi-x mogu da budu resenje za nase kanale?

Sori ako je vec bilo, ali koliko sam skontao ovo je odlicno za strane filmove i serije.

babaroga73
21-11-2012, 15:34
znam da sam ubacio streamove sa RT Vojvodine (valjda feedburner) u Itunes kao podcaste, a za radio stanice kao linkove za radio feedove, pa su se pojavili pod podcast (video) a pod radio(audio) , a kako sam to uradio, ubij me , ne mogu da se setim. Proguglaj. Eeee, da , i neki video feedovi nisu radili na ATV (u pitanju je 1.gen) , zbog codeca.
A strimove za nase kanale mozes naci brate preko gugla.... mislim da se svi susrecu na feedburner sajtu.

A ako mogu da se "udenu" u osnovni meni ATV1, mogu valjda brate i pod XBMC.

amsterdamxxx
21-11-2012, 16:56
kucaj u Navi X pretragu recimo rec Balkan...i dobijes ovo sa sliike....ima po nesto....:)
http://i48.tinypic.com/so1tmr.png

Johnny Bravo
26-11-2012, 00:56
Znaci ne moze da bude zamena za tv sto se tice nasih kanala... Bummer.

amsterdamxxx
26-11-2012, 00:58
pa ne sluzi AppleTv da se gledaju Tv kanali(da ne racuanmo Streaming..To moze)...nego Net servisi,i Multimedia.....:)

Johnny Bravo
26-11-2012, 01:01
:) to znam, nego nisam znao dal moze i ovo, i ako moze u kojoj meri.

amsterdamxxx
26-11-2012, 01:15
Pa pisali smo o tome....Tv kanali samo preko striminga....ako ih imas....ili ako se pojavi u okviru nekog adonsa...recimo Navi X.....ako mislis da sa Atv zamenis iptv..kablovsku...ili Sat Tv....nije to resenje.....kazem ti Vrh je za multimediu...online filmove sa prevodima....Net servise....airplay zajebancije.....
setio sam se da ima fora sa kanalima...ako imas u drugoj sobi recimo neki Sat Risiver sa sistemom Enigma2..onda bi mogao sve to da gledas preko XBMC....ali verovatno ti nije to zamisao...

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

raDOS
03-12-2012, 18:03
Pozdrav,

Gledsm sad na netu apple tv MD199LL/A za koji pise da je zadnja verzija je jeftinija od modela Mc572LL/A za koji pise da je model iz 2010. Moze li neko da mi kaze da li je to sto se na stari moze uraditi na JB a na novi ne moze? Razlka u cijeni je 150$ sto izgleda jako mnogo. I ima li mogucnosti da ce i za novi da izadje JB tipa kad i za novi iphone 5 ili tako sta.

Hvala unaprijed


Sent from my iPad using Tapatalk HD

matrix
03-12-2012, 18:12
Bas zato!sam si sebi dao odgovor.a kad ce jb za trecu generaciju atv to niko ne znam.puka nagadjanja i pretpostavke.ja imam dvojku i super radi,jednom je cak pustio film od 1080p citavih 20 min :-D


Sent from my iPad using Tapatalk HD

raDOS
03-12-2012, 18:28
Ma iskreno, i ne znam bas najbolje sta sve moze apple tv. Jedino sto znam da ima XBMC sto sam sebi instalirao na ipad. A posto imam neki kredit na amazonu mislio sam to da si kupim. A sta moze apple tv ako nije JB? Da povezem iphone i samo gledam orginal video i slike sa telefona? I kupujem filmove od apple-a? U tom slucaju bi bilo bolje da trazim taj druge generacije.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

raDOS
04-12-2012, 00:12
Nadjoh veceras u naviX nase kanale pa ako neko nije znao u search ukucajte
YU Kanali i izbacice dosta kanala. Pise da je dodano juce :))

Pozdrav


Sent from my iPad using Tapatalk HD

maaxiimus06
04-12-2012, 12:02
extra,hvala puno....

maaxiimus06
04-12-2012, 19:46
prestase da rade, a bas poceh da se navikavam...
valjda proradi opet...

maaxiimus06
06-12-2012, 11:19
dodali su jos nekoliko kanala, ali od svih njih samo jedan radi...
za sada nista od ovoga ali radilo se nesto, promenjen je vizualno dosta juce, mozda i proradi...
ovo bih rado donirao, da radi konstanto i dobro,bez prekida...

zlatkoz91
24-04-2013, 17:16
Pozdrav ja se izvinjavam ako je ovo vec pisalo u temi ali me jako interesuje i bilo bi mi od velike pomoci kad bi mi neko objasnio kako se intalira xbmc i navi x na ipad i iphone 5 oba su JB? I odakle se skidaju? Sa cydia ili neki drugi program.
Pocetnik sam u ovome i hteo bih da probam da li ce mi raditi na ipad 2 da znam dal da kupujem aTv 3.

Hvala unapred

matrix
24-04-2013, 17:23
meni radi na iPad 2….ides u Cydia i dodas repo http://mirrors.xbmc.org/apt/ios/ odatle skines XBMC i posle ubacis Navi X imas za to postupak na pocetku ovog posta.lako je

zlatkoz91
24-04-2013, 17:30
Hvala puno probacu pa javljam sta sam uradio :)

zlatkoz91
24-04-2013, 23:32
Da li neko moze da mi kaze kako moze da se projektuje neki klip ili film preko airplaya (sa ipad na aptv) a da se pritom surfuje u pozadini?

Hvala

matrix
14-05-2013, 14:17
ubacio sam Fusion ( http://fusion.xbmchub.com ) u XBMC i onda se dosta novih add-onova dobije,izmedjuostalog i XBMCHUB…extra stvar stvarno!! nema sta nema!
evo uputstva po kome sam odradio i sve prodje extra!

http://www.xbmchub.com/blog/2012/04/24/fusion-easy-addon-installation-for-xbmc/

instalirao sam na Mac-u , iPad-u i Apple TV-u.Radi sve super.

raDOS
14-05-2013, 17:12
Matrix hvala za ovo. Imam jedno pitanje. Instalirao sam sad veetle prego ovog tvog. I stalno mi javlja gresku kad nesto hocu da pustim.

One or more items failed to plaz. Check the log file for details.

Da li trebam jos sta da instaliram ili je greska do njih. Nece nista da mi pusti


Sent from my iPad using Tapatalk HD

maaxiimus06
14-05-2013, 19:51
probacu i ovo, ali sam prezadovoljan onim HUB-om koji si ti postavio jos prosle godine.
sve manje koristim XBMC

matrix
14-05-2013, 20:02
@Rados ne znam sta da ti kazem…ja sam imao taj problem sa samim XBMC-om i radio sam reinstalaciju.ako ti je skript felerican onda idi na Uninstall pa ponovo install.pre nego sto uradis ponovo install idi na kill all Lowtide za svaki slucaj.

matrix
01-06-2013, 11:16
eve da opisem sat mi se sinoc desilo i resenje tog problema:hteo sam kod drugara na velikom Full HD plasma televizoru da iznajmim film iz iTunes prodavnice,ponesem ja Apple tv 3 kod njega ali zaboravim daljinski,ko reko imam remote app na iPhone-u.ali zajeb.nece da se pokrene bez samog nativnog daljinca!kako dale.vrlo lako.spoji se apple tv(dok je na hdmi prikljucen na tv)sa ethernet kaboom koji vodi do router-a.Tada ce prepoznati app.Idete onda preko Remote app na iPhone u settings/Remotes/Learn remote i tu partite dalja uputstva sa bill kojim drugim daljinskim(moze i od starog dvd-a) i ima da radi.posle skinite sa ethernet-a i podesite wifi.eto za one koji vole da nose apple tv sa sobom a ne i daljinski.

Sandi
02-06-2013, 04:36
Aj napisi ili ostavi link koja je najbolja app za remote preko iphone-a. Hvala;)

matrix
02-06-2013, 12:40
pa klasicni app..
.http://www.remotehd.com/AppleTV/Overview
https://ssl.apple.com/de/apps/remote/
za HD varijantu nadji na onim sajtovima.

igne
12-07-2013, 07:57
Ljudi kupih Apple TV 2 I moram vam reci da mi je ovo zivotna kupovina!! :D Odradio JB, instalirao XBMC, izvore, add-on za subtitles, mislim da narednih mesec dana nema spavanja :D

markotak
12-07-2013, 08:20
Igne pojasni malo, kako ces da skidas filmove/klipove/muziku?


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

amsterdamxxx
12-07-2013, 08:25
ja mislim da nema potrebe da skida,tj da nece da skida...sve ce da gleda Online sa sve titlovima...:)

igne
12-07-2013, 09:02
Upravo to, nema skidanja, samo stream :)

matrix
12-07-2013, 09:12
Bogami ja skidam i te kako.to se odnosi na najnovije filmove koji izadju (znaci jos u bioskopima,kao pre neki dan Man of Steel npr) a onda krene navala svih ljudi iz celog sveta na taj film i onda stream ne radi kako treba,tj ceka se da bufferuje bas dugo i film je prakticno neupotrebljiv.zato skinem film npr prepodne pa ga uvece na miru pogledam.skidanje se radi tako sto oznacite zeljeni film pa desni klik da prikaze opcije,pa Download(i odaberete mlokaciju za download).

igne
12-07-2013, 09:31
Hmm, ja sam jos potpuno duduk za atv :D Odakle skidas te nove filmove? :)

matrix
12-07-2013, 09:54
ma vrlo lako…ako si instalirao navi-x ( gde imas apsolutno sve sto ti treba ), onda udjes na navi extreme media portal/Most-viewed in 24 hours(ispod odeljka gde pise My Playlist)…tu ti prikaze liste sa izvorima…sa desne strane pise kad je dodato nesto najnovije tipa 2 days ago new today ili slicno.prvih 10 izvora su i najbolji ujedno.samo obrati paznju na kvalitet…HD je 720p, R6 je kao dvd TS je sa kamere ali malo bolje i td…ima i jedan odeljak gde ima full hd filmova u 1080p ali milsim da apple tv 2 to nece izgurati.nadam se da si i ice films add-on instalirao jer kad je navi x u down-u onda se svi sele tamo.mada u samom navi-x ima i ice films kao imnogi drugi izvori….

igne
12-07-2013, 10:02
Icefilms vec imam kao I navi-x samo navi jos nisam probao, jbg nemam bas mnogo vremena, ali pogledacu to za download. I ima jos jedna stvar, nemam zvuk na HD filmovima, tacnije cuje se pistanje.... Ima neki fix za to?

matrix
12-07-2013, 10:15
e to se i meni desava ali samo na Ice Films kad hocu neke stvari u HD da pustim ali na zalost jos nisam to provalio kako se odstranjuje.Kad imas Navi-x ne treba ti nista vise.samo malo cackaj po njemu i videces da ima sve bukvalno.

Vaskemld
12-07-2013, 11:29
A kako radis jb atv Igne?

igne
12-07-2013, 11:31
Imas tutorijal na ovim linkovima za mac ili win ;)



http://www.isrbija.net/showthread.php/35613-TUTORIAL-Kako-JailBreak-ovati-Apple-TV2-sa-FW-5-0-2-pomocu-Seas0nPass-(Mac)



http://www.isrbija.net/showthread.php/35591-TUTORIAL-Kako-JailBreak-ovati-Apple-TV2-sa-FW-5-0-2-pomocu-Seas0nPass-(Win)

iMP
12-07-2013, 11:59
e to se i meni desava ali samo na Ice Films kad hocu neke stvari u HD da pustim ali na zalost jos nisam to provalio kako se odstranjuje.Kad imas Navi-x ne treba ti nista vise.samo malo cackaj po njemu i videces da ima sve bukvalno.

Hm ja sam bas juce namestao xbmc i icefilms testirao, sve mi je radilo mislim da nisam pustao HD snimak, danas cu bas da proverim.

Navi-X je kao XMBC samo uproscen ako se mogu tako izraziti, primetio sam da XBMC ima malo duze vreme za ucitavanja nekih addona zbog kolicine informacija, slika ... Kod navi-x to prosto uradjeno sve ali efikasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

amsterdamxxx
13-07-2013, 16:06
pa znao je nekad i Naxi-X da smara sa ucitavanjem....posle poslednjeg update-a..sve radi bolje.....a i uz zadnjih tri god,koliko ga koristim ,i koliko se pisalo po forumima..mora da je dobio novih milju korisnika...:)....(pricam za Mac,a kasnije i za Atv verziju)..a ima ga i za Android,samo sto se zove AmoNavi-X...i radi kao zasebna aplikacija....a tek kako je izasao i XBMC za Android,tek sad ima korinika,kolko oces....Ali...Omiljeni addons....:)

nsnemanja
13-07-2013, 16:44
Gde moze da se kupi dvojka? I koja je okvirna cena?


Sent from my iPhone
using Tapatalk

Iphone>iphone3gs>iphone5

Pavle
13-07-2013, 16:54
Trazi po oglasima...
Pojavi se neka i na forumu...
Cena je oko 150e sad...

amsterdamxxx
13-07-2013, 18:22
Vidi na forumu,macserbia.org.....povremeno ga neko valja....ja sam tamo uzeo cim se pojavio,za 90€....sad ide do 150€....zbog jb......

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

nsnemanja
13-07-2013, 20:51
A kad se ocekuje jb za atv3 ?


Sent from my iPhone
using Tapatalk

Iphone>iphone3gs>iphone5

Stimpi
13-07-2013, 21:39
Ne ocekuje se

amsterdamxxx
14-07-2013, 10:34
sve mi se cini da ga nikad nece biti,kad nije do sad....:)

smera
15-08-2013, 16:35
Video sam nedavno (posto zivim u Istanbulu) kod jedne firme koja prodaje elektroniku preko interneta da prodaju ATV2 (nosi oznaku MC572LL/A)za 250TL sto je oko 100 EUR. Ne znam samo koji je softver u pitanju i da li se moze JB.

bbrks
15-08-2013, 16:46
Aple TV 2 moze da se jailbrakuje, bez obzira na SW

iLaki
16-08-2013, 04:37
A sta mislite o Google Chromecast
http://www.google.com/intl/en/chrome/devices/chromecast/#netflix
Navodno radi Air play sa Apple uredjajima,sa obzirom da mi samo to treba onda mi je izgleda bolje ovo nego Apple Tv..

amsterdamxxx
16-08-2013, 08:22
bolje proveri tu informaciju,da li radi AirPlay na Chromecast-u....takodje je bitno da znas,da za sada radi samo sa Net Servisima,a ne i fajlovima sa kompa....
da ne bude off,posto je ovo ipak forum za Apple igracke....pogledaj neki od Android Tv uredjaja(stick varijante)pojavio se program ,koji i njih pretvara u Chromecast,a naravno i sami po sebi su vec dovoljni za igranje...a uveliko mogu da budu i AirPlay prijemnici...:)
CheapCast
https://play.google.com/store/apps/details?id=at.maui.cheapcast&psid=3&rdid=at.maui.cheapcast
AirPlay/DNLA Reciver
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waxrain.airplayer
da naglasim da ovaj drugi program,radi i sa iTunes,tj vidi ga iTunes kao AirPlay izvor....
za sada ne radi Mirroring....

smera
16-08-2013, 15:32
Pojavio se neki novi gadzet "The Black Little Box" koji lici na ATV, pise da radi uz pomoc XBMC i ima airplay kao ATV. Proizvodi se u V. Britaniji i cena mu je oko 100 funti. Ako je sve tacno sto pise, mogao bi da bude ozbiljan konkurent ATV.

Nesha
16-08-2013, 15:37
jedini problem je sto Apple zadrzava sva prava na koriscenje AirPlay tehnologije za sebe, i svako ko bude prodavao proizvod sa AirPlay-om ce zavrsiti na sudu, sem naravno ako nije u nekoj polu ilegalnoj formi, kao jailbreak recimo. Legalno nema sanse da se distribuira taj mali crni box :)

smera
16-08-2013, 15:57
da ne sirimo pricu, googlaj pod tim nazivom pa ces videti da je to legalna firma koja prodaje u EU i SAD.

amsterdamxxx
16-08-2013, 16:37
ma bice sve vise takvih igracki,posebno kako je XBMC uzeo maha...meni ovo izgleda kao mala zbudzena kutija,u kojoj je ubacena neka Linux distribucija,sa XBMC(koji takodje u sebi ima AirPlay funkciju vec duze),opet podvlacim,ako nekom treba nesto samo zbog Airplay-a,i striminga videa,muzike,slika.....najeftinija opcija je Android TV stick i neki od programa za Android,koji rade isto sto i Airplay...
a kad smo vec kod AirPlay-a...ima vec duze i plugin za Enigmu2(za Sat Risivere)koji isto radi Ok....jedino sto Applov AirPlay jedini za sad podrzava i Mirroring ekrana....ali se i to solidno resava sa odredjenim aplikacijama za Android...
recimo ovo zanimljivo radi....testirao sam kombinaciju Mac+DellStreak5..:)
http://www.splashtop.com/personal
View My Video (http://tinypic.com/r/svjj1w/5)

Chuckie
16-08-2013, 16:50
Koji plugin za Enigma2? Konkretno DM500HD?

amsterdamxxx
16-08-2013, 17:56
nisam kuci,napisacu sve veceras,ako se neko pre ne javi..:beer:

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

amsterdamxxx
16-08-2013, 20:21
Airplay plugin za Enigma 2.....licno ne koristim jer mi vise odgovara druga opcija,koju cu da ti pomenem,a ti probaj....:)
mislim da ima i drugih verzija,ovo sam prvo nasao....a imam i preko servera direktno u Box-u,ako koristim image OpenATV(on mi je na usb-u,na DOM mi je Open Pli Alonzo Blue 2.2 Mod) za AzBox HD Elite....
http://code.google.com/p/airplayer/
meni vise lezi opcija druga,jer savrseno radi sa Android telefonom(jbg,nemam vise iPhone)
sta je potrebno....
Android telefon..i dva programa...DreamDroid,i ArkMC....
u DreamDroid uneses podatke od risivera(Ip...User..pass)...i mozes da ugasis program....
pokrenes ArkMC,i imas u njemu brdo opcija...mnogo Net servisa...gledanje lokalnih fajlova iz mobilnog,gledanje fajlova sa kompa u mrezi...
odaberes video koji ces da gledas,i on te pita gde zelis da ide video...iz ponudjenih opcija,odaberes DreamDroid,i sve ide automatski na SatRisiver(naravno koji ima Enigmu2)testirano na AzBox HD Elite,i na AmikoAlien1...
upravo sam video da postoji i za Iphone 'ArkMC'...samo bi trebalo da se vidi nesto sto bi menjalo DreamDroid....:)

Chuckie
16-08-2013, 21:44
A u cemu je razlika između AirPlaya ili Enigma2 plugina i npr korištenja iMediaShare-a i puštanja sadržaja na TV-u putem DLNA standarda?


Sent from my iPhone using Tapatalk pro

amsterdamxxx
16-08-2013, 21:58
pa sad,ne znam strucno da objasnim razliku..Airplay je jedna vrsta tehnologije,ili sta vec..a DLNA je nesto drugo,a opet slicno...DNLA podrzava skoro svaki novi Smart TV,a AirPlay je prvo poceo da sljaka na Apple uredjajima....stim da je pocelo da se rade aplikacije za Android koje su kompatibilne i sa Apple igrackama,i sa iTunes...
e sad ako imas Tv koji podrzava DLNA,onda ti i ne treba AirPlay....
recimo Samsung i LG imaju aplikaciju Plex,koja radi kao klient,pa ako na PC ili Mac ubacis Plex server,zavrsio si veci deo posla.....
mozda nije lose da napises,sta tacno zelis da radis,i sta imas od opreme...pa da vidimo sta se najibolje pokazalo za takav slucaj...:)

Chuckie
16-08-2013, 22:43
Ma imam Panasonic ST50 tv na koji bez problema wirelessom puštam sa kompa filmove mjuzu slike i sl. Na kompu imam dignut Serviio server.
Sa iPhone-a isto tako putem iMediaShare programa puštam klipove sa Youtubea, Vimea, pa i sa lokalnih foldera kompa. Isto tako sa oficijelnom YT
aplikacijom vrtim youtube klipove sa iPhonea na TV. Mislim da mi je onda ovo cimanje oko plugina suvišno onda? Samo me zanimalo šta dodatno dobijam time.

Hvala na objašnjenju.

amsterdamxxx
16-08-2013, 23:15
znaci imas uglavnom sve reseno....AirPlay(u slucaju AppleTv-a)ti jos omogucava Mirroring ekrana....pa mozes sa iPhona novije generacije da igras i neke igrice koje podrzavaju AirPlay....plugin sam pomenuo u kontekstu jednog posta,gde je pomenut AirPlay,i gde ga sve ima....a da nije Apple igracka...
onaj post o Risiveru i Androidu,moze da bude od koristi ljudima,koji imaju dobar Sat Risiver,a recimo nemaju SmartTV....
kako god,volim da istrazujem,budzim....pa kako ispadne...
pozdrav...

cikajwoa
23-08-2013, 20:43
Stigao mi danas ATV3 ,sve radi . Skinuo sam Beamer app, i kada pustim film sve radi ali nece da ucita prevod. Selektujem prevod gore u beameru,ili ga ucitam ili prevucem u beamer,ali na tv nece da prikaze,samo film ide. Prevod je u srt formatu.Moze pomoc ,gde gresim?

maaxiimus06
24-08-2013, 10:17
ni ja nisam uspeo da namestim da pusta titlove.
mislim da ne moze.

cikajwoa
24-08-2013, 11:22
Ja sam uspeo, na ver 1.5.3 nije hteo, na 1.6 pusta, ali su sitna slova,a ni atv ni beamer ne podrzavaju promenu velicini fonta


Sent from my iPhone using Tapatalk

amsterdamxxx
24-08-2013, 20:05
U specifikaciji Beamera..pise da mora zadnji Os na Atv...a kako imam Atv2,i sve sam nabudzio...ne bi da radim update na zadnji Os....

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

cikajwoa
24-08-2013, 23:01
Za titlove? Ne mora,mislim da mora biti preko 5.1 ,tako nesto.
Ja sam na atv3 tako da sam ga update na zadnji u svakom slucaju. Samo su tilovi malo sitniji ali nije strasno,inace radi odlicno Beamer

amsterdamxxx
24-08-2013, 23:16
da, mora Os da bude od 5.1,pa na gore..a kod mene je cini mi se 5.0.1,ne mogu sad da proverim....a i ne bitno jer imam na dvojci i XBMC i MediaPlayer(od ATFlash-)...pa mi ne treba....
u svakom slucaju,odlicna stvar za sve koji imaju Atv3+Mac..:)

Fipe
05-09-2013, 18:24
Sigurno je netko već pitao a jel ima išta od toga? Hoće se moć ubrzo trica provalit?

zabrljanje
05-09-2013, 18:28
Sigurno, to niko ne zna...

amsterdamxxx
07-09-2013, 15:03
Tesko...mada kako se brzo razvijaju aplikacije koje podrzavaju airplay,nece ni da treba JB....

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

Nesha
07-09-2013, 20:18
Ima li nesto za android (tv box mk808b) da podrzava air play mirroring?

amsterdamxxx
08-09-2013, 21:02
imam isti Box samo sa kamerom i kaci se na Tv gore.....pogledaj linkove,mozda i ima nesto....:)..ja nisam uspeo...

http://tabletrepublic.com/forum/android-mini-pc/rockchip-wimo-app-4013.html

https://www.youtube.com/watch?v=di2Vpc459UY

https://www.youtube.com/watch?v=YDJxNS_mDuk

Markoms
13-09-2013, 16:06
Upravo radim restore na atv2,instalirace mi poslednji fw. Da li postoji jb?

babaroga73
15-09-2013, 17:33
Ima li nesto za android (tv box mk808b) da podrzava air play mirroring?

Airtight https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brochos.tva&hl=en
placa se...
http://www.youtube.com/watch?v=bUxjrU9jrR8 oko 6:30 min

amsterdamxxx
17-09-2013, 00:23
moze da se nadje i narodna verzija tog programa,ali da napomenem nesto...on radi kao Airplay program,znaci moze slanje videa, muzike,slika....ali ne moze Mirroring....
ima i besplatni,a radi isto,kao i predhodni.....'Mirage Extender Beta'

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bw.xplayer.uie

ivanspirit
21-09-2013, 02:06
Apple tv 3
Update na ios7.0.1
Upalio sam ga veceras i ponudio mi je update preko Wifi. Skinuo ga je i instalirao. Zaglavio se u recovery mode i morao sam da ga skinem sa hdmi kabla, povezem preko micro usb na itunes i uradim restore i update. Kada sam ga upalio sve je proradilo i pitao me da upalim Bluetooth na Iphone i da dodirnem apple tv da bi se automatski podesio. Tako je i bilo. Sve na kraju cool.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

maaxiimus06
21-09-2013, 12:31
i ja sam sino apdejtovao ali mi nije ponudio to sa BTooth.
dobio sam i iTunes radio sa novim apdejtom.

SaniBG
12-10-2013, 21:54
Kad hocu da gledam novi Smithsonian channel na apple TV 3 izbaci mi sledeću poruku:

An error occurred loading this content. Try again later.

Jel i vi imate isti problem i o cemu se radi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Darkopop
12-10-2013, 23:35
Kada sam hteo na HBO rece da samo ako sam u USA ili CAN mogu da gledam.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

zemomak
12-10-2013, 23:36
I meni isto smitsonian ne radi, istu poruku izbacuje, samo ja uspijem uci u kanal, ali sadrzaje ne cita, a juce sve radilo za deset...mozda ima veze sa tim updejtom, ja ga nisam dizao na 7.0 je...


Sent from my iPhone six using Tapatalk

amsterdamxxx
12-10-2013, 23:46
Kada sam hteo na HBO rece da samo ako sam u USA ili CAN mogu da gledam.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Naravno da moras da budes iz USA ili Can....taj HBO nema veze sa gledanjem HBO na Satelitu,Kablovskoj i slicno....
e sad znam za foru,kako gledati to recimo na kompu uz pomoc programa za promenu IP adrese,proxija ....pa ti Ip adresa bude kao da si iz USA...program se zove Hotspot Shield...i ja uz pomoc njega gledam HULU servis,slusam Pandora radio.....ali za AppleTV ne znam...mada sam povrsno citao po netu da i za to ima fora...

smera
12-10-2013, 23:57
Da bi mogao da pratis kanale iz US na ATV treba da promenis DNS adresu (smart DNS). U setupu, umesto automatskog IP adrese i DNS, promeni na rucno. Ja sam uzeo pretplatu kod "Unblock US" 5 USD mesecno i promenio DNS na svim uredjajima tako da mogu da gledam americke (CBS, ABC, Fox)i britanske kanale (BBC i player, ITV). Imao sam i pretplatu na Hulu Plus i Netflix jedno vreme. Unblock US mozete da probate mislim na nedelju dana, pa vidite.

zemomak
13-10-2013, 00:26
A koji dns da upisem?


Sent from my iPhone six using Tapatalk