PDA

View Full Version : iPhone 4 simfree - problem sa stranim operaterima (network signal lost)



nulled
18-08-2012, 13:06
Pozdrav društvo,

Jedva se dokopah neta,naime o čemu se radi, cim sam izasao iz Srbije, svi oko mene dobise welcome poruke stranih operatera, ali ne i ja, proputovah 3 zemlje, a ono nista.

Podesim ja na manuelno, odem na izbor mreza, ali kad kliknem bilo koju, dobijem poruku da je signal izgubljen i da probam ponovo, i tako u nedogled. Napominjem da imam simfree telefon, jb-ovan naravno.

Reče mi prijatelj da može biti problema ako imam delivery reports instaliran, ali ni to ne pomaze. Od instaliranih tweakova imam sledece u prilozima.

Najljubaznije molim da mi se pomogne ;P

bbrks
18-08-2012, 13:25
Mozda je bzvz, ali jel si probo reset network settings??

cikaaca
18-08-2012, 13:26
da li uopste imas ukljucen roaming kod operatera ?

nulled
18-08-2012, 13:27
Pa roming bi trebalo po deafultu da imam, zar ne??? Probam sam reset settings, sada mu upravo radim restore, pa cu probati bez jailbreak-a.

Byakuya
18-08-2012, 13:38
Zavisi od mreze na kojoj si...ja sam proveo 3 nedelje bez mreze zato sto u mtsu nisu ukljucili...kada sam se vratio i pitao rekli su "da da nemojte da brinete imate roaming", "interesantno posto sam proveo 3 nedelje bez telefona" "a pa onda ste trebali samo zahtev da predate" ....slepci...

nulled
18-08-2012, 14:02
Zavisi od mreze na kojoj si...ja sam proveo 3 nedelje bez mreze zato sto u mtsu nisu ukljucili...kada sam se vratio i pitao rekli su "da da nemojte da brinete imate roaming", "interesantno posto sam proveo 3 nedelje bez telefona" "a pa onda ste trebali samo zahtev da predate" ....slepci...

Slepci jedni, problem je do Telekoma, ne mogu verovati, majko Božja!!!!!!!!!!!!!

LOCK

canebane
18-08-2012, 20:24
Moj prijatelj je imao slicnih problema sa MTS-om. Kad se vratio u Srbiju i otisao u njihovo predstavnistvo da kaze kako nije imao roming zena koja tamo radi pitala ga je zato nije zvao tehnicku da mu ukljuce (tajac jedno 15 sekundi, moj prijatelj pomodreo) i onda sledi ogovor ah da... niste imali mrezu :D

Vuk98
18-08-2012, 21:34
Hahaha, a i da je sa nekog drugog fona gde ima mrezu zvao nabio bi racun.


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

nulled
19-08-2012, 17:17
Kupio sam vodafone prepaid ;)