PDA

View Full Version : Aktivacija iphone 4s sunrise mreze



Mikicne
17-08-2012, 13:28
Dobio sam telefon pre cetiri dana Iphone 4s 5.1.1 bb 2.0.12 sunerise mreze,telefon je vec bio koriscen i ja sam ga koristio kao ipod,dok mi ne stigne x-sim u pitanju je 3.0.9 ,medjutim juce je drug pokusao da ga otkljuca na foru SAM ali nije bilo bas uspesno,i onda jekrenuo da brise iz cydia-e sve stoje instalirao,nakon svakog brisanja tel se resetovao dok jednog trenutka kad je pokazao kao da nije aktiviran,tj da se izabere jezik,region,wi-fi i nakon toga je trazio karticu,ja sam naso sunrise karticu ali trazi onu kojom je aktiviran,tj koja je dosla uz njega,a zanimljivo je sto na ekranu dok je zakljucan stoji pozadina koju sam stavio,vreme,datum,ali kad ga otkljucam trazi karticu,pokusavao sam isa onim forama za hitne pozive ali nista,molim vas ako nesto neko zna,jel je moguce da ga aktiviram uz pomoc x-sim-a,i ako postoji koja je procedura??? Puno hvala unapred...

imikica
17-08-2012, 14:00
Verovatno ces kad izvadis x-sim moci da koristis ponovo telefon kao ipod...
Uradi restore pa ubaci x-sim,onda ce,ako je dobra kartica, da ti upali x-sim activation menu i odaberes sunrisse i upises mrezni kod za tebe.
Ako opet nece probaj sa drugim x-sim-om,a ako nece opet zakaci ga na redsn0w...b14 i uradi jailbreak. Za sve to vreme neka ti sim kartica bude van telefona. Ako i nakon svega toga opet trazi activation iPhone,onda instaliraj SAM i nece ti vise traziti,odtadi onaj deo sa SAM aktivacijom.

Mikicne
17-08-2012, 14:20
Hvala ti puno,ali ja u tel nemam xsim,on mi sutra stize,mislis da cu moci nesto da uradim a da ga ne saljem nazad za Svajcarsku??? Hvala jos jednom

vux90.vjovicevic
17-08-2012, 14:32
Nema potrebe da saljes mob.. Sa xsim-om mozes da aktiviras telefon bez problema!

Vuk98
17-08-2012, 19:14
Sve ćeš srediti sa x-simom, trebao si da sačekaš sa postavljanjem pitanja, tek kad ti stigne x-sim.


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s