PDA

View Full Version : Opadaju Wi-Fi crte - novi iPad



Uby
17-08-2012, 03:03
Pozdrav svima,

Imam ogroman problem koji već nekoliko dana ne mogu da rešim. Naime, pre nedelju dana sam uzeo novi iPad, 16gb wi-fi i već prvog dana sam primetio da konstantno opadaju crtice. Čitao sam i na drugim forumima da je do rutera, zamenio sam moj, čak sam probao i kod brata na Time Capsule ali uvek ista priča. Uradio sam reset network podešsvsnja, ali ništa mu nije pomoglo.

Da li se ovo i drugima dešavalo, da li je defektna jedinica pa da idem da ga vratim pod garancijom?

Hvala unapred na odgovoru.

vux90.vjovicevic
17-08-2012, 10:55
Jel ti se desi da ti crte opadnu za jedan podeok pa se onda posle vrate, odnosno variraju?!

Uby
17-08-2012, 12:14
Opadaju za jedan, a bogme opadnu i skroz. Na iphoneu su stalno 3 crte.

vux90.vjovicevic
17-08-2012, 12:28
Meni se desavalo da mi opadne signal za jednu crtu i da se posle nekoliko sekundi vrati. I to dosta puta..
Dugo sam trazio i na kraju sam nasao da je to do novog softvera, posto ios 5 ima poboljsan refresh rate signala te kada se desi i najmanje variranje signala on to detektuje i prikazuje kao opadanje signala..

A u tvom slucaju ako se desava da ti opadne signal skroz a da imas i dalje signal probaj da uradis jedan network reset, zatim ako ti to ne pomogne probaj restore..
I u krajnjem slucaju ako ni to ne bude pomoglo vrati uredjaj, tj zameni ga posto ti je u garanciji..
iPad 3 ima primerke koji imaju problema sa wifi-em i te primerke su ljudi vracali i uzimali nove uredjeje..

kurbla
17-08-2012, 13:03
ta sablon resenja reset i restore u ovom slucaju nece sigurno pomoci.Menjaj taj ipad 3 ako mozes :)