PDA

View Full Version : Zakljucan iphone 4



Daimonion
07-08-2012, 16:43
Pozdrav ljudi,

Stavio sam novu siffru koju sam zaboravio, pokusao sam par puta i zablokirao mi je iphone posto nisam ukucao pravu sifru... Da li postoji neko resenje?

Napominjem da na zalost nisam uradio backup, a ne bi da radim cist restore jer u njemu imam puno bitnih slika i kontakta.

Unapred zahvalan na svim odgovorima!

Iphone 4

IOS 5.0.1

nije sim free

Najbitnije bi mi bilo da izvucem slike ako je moguce, ako nije dajte savet kako najbolje da uradim restore, a da mu ne dignem BB.

iNovajlija
07-08-2012, 16:58
Izgleda da ce ti samo cisti restore pomoci..

bbrks
07-08-2012, 17:00
Pa imas tutorial i ovde na forumu, pronjuskaj malo.

Daimonion
07-08-2012, 17:03
Koliko sam procitaqo i nasao na forumu najpametnije je da uradim custom IOS restore (5.0.1) koji cu napraviti preko snowbreza, samo nigde ne mogu da nadjem tutorila kako da ga napravim...

Daimonion
07-08-2012, 17:20
http://www.isrbija.net/showthread.php/29123-TUTORIAL-Kako-pri%C5%A1iti-SHSH-blobove-za-custom-firmware

nasao sam ovo, ali mi nije jasno:

3. Kliknite Extras > SHSH blobs > Stitch i odaberite Custom IPSW koji ste napravili u koraku 2. Kliknite na dugme Local u okviru
blobs, te odaberite odgovarajući SHSH fajl koji se u Windowsu nalazi na lokaciji C:\Users\USER\.shsh (u zavisnosti na koji iOS restore radimo
taj SHSH ćemo ovdje odabrati).


Posto ja nema SHSH fajl napravljen, malo me sve to zbunjuje. Ako neko ima jednostavan savet kako da napravim custom IPSW bio bih zahvalan ili ako ima negde da se skine?

dado
07-08-2012, 17:22
Prvo treba da sacuvas shsh na komp sa Tiny Unbrella-om...

zabrljanje
07-08-2012, 17:25
Pravis custom 5.1.1, za ti ti ne trebaju shsh posto je to poslednji fw i njega Apple jos potpisuje. Znaci ne moras da ih lepis vec skines oficijalni 5.1.1 pa ides na custom i onda u iTunes shift pa stisnes restore i kliknes na taj koji si napravio. Neka me ispravi neko ako treba jos nesto.

Daimonion
07-08-2012, 17:25
Znaci pokrenem redsnow i kliknem custom ipsw koji napravim od 5.1.1 koji sam skinuo sa zvanicnog sajta il kako?

zabrljanje
07-08-2012, 17:27
Redsn0w pa custom i klik na oficijalni koji si skinuo pa ga on pravi i onda iTunes. Drzis shift i klik na restore pa ides na taj novonapravljeni. Prati Chuckijev tut koji si vec nasao ali preskoci lepljenje blobova

Daimonion
07-08-2012, 17:35
ziv bio momce, jel sigurno moze 5.1.1 posto NIJE sim free? i znaci stavljam ga u DFU mode kao sto je chickie napisao? jel moze obican DFU MODE?

vux90.vjovicevic
07-08-2012, 17:36
Da se ne bi bunio ili zeznuo nesto evo ti link i isprati sve sta i kako.. Samo slike da gledas shvatices sta treba da radis..


http://www.coolestguyplanettech.com/upgrade-jailbroken-iphone-to-ios-5-and-preserve-baseband-with-redsn0w/


5.1.1 fw :

http://appldnld.apple.com/iOS5.1.1/041-6051.2012.0525.Cvby7/iPhone3,1_5.1.1_9B208_Restore.ipsw

najnoviji resnow :
win :
https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.14b2.zip?attredirects=0

mac :
https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.14b2.zip?attredirects=0

zabrljanje
07-08-2012, 17:38
Prati Chuck-ija. Moze i ako nije simfree samo zato i pravis custom. U dfu udji preko iReb-a (skini sa neta). Mozes sve ovi da proveris i sa iskusnijima.

Daimonion
07-08-2012, 21:50
Hvala obojici!

@jovicevic

U ovom da napomene sjajnom tutorialu pise "Before the IPSW is created you are asked which bootrom the iPhone is old or new. (see the section near the bottom of the post )" kako da znam koji je za moj iphone 4?

I koliko razumem ne treba mi taj program za DFU mode koji je chuckie naveo, sve zavrsavam sa red snowom?

Hvala svima jos jednom, sutra ujutru ide novi softver, nadam se uspesno :)

vux90.vjovicevic
08-08-2012, 01:53
Za zahvaljivanje imas "Thanks" dugme ispod nasih postova. Tako laske dajes do znanja da si zahvalan na nekom korisnom tekstu, i sl.. ;)
To za koju verziju bootrom-a ti ne treba da brines.. Posto imas iphone 4. Ta bootrom fora je za 3gs korisinke.. :)
Isprati i jedan i drugi tutorijal.. U principu je isto.. Samo sto je tebi lakse. ;)

I u DFU mode mozes da udjes ili preko RedSnow-a ili preko iReb-a.. Isti posao rade, tako da je potpuno ne bitno..

Ako ti zatreba pomoc neka javi se slobodno. Poz

kylle
08-08-2012, 05:31
Bas taj problem koji tebe muci sam ja uspeo da resim bez restore-a, dugo cackao i nasao resenje. Temu sam postavio davno ali ocigledno nikom nije bila od pomoci, pa ti sad predlazem ako jos nisi odradio restore da probas ovo i trebalo bi da ti pomogne. Ja sam par iPhone-a tako otkljucao, super korisna stvar. Javi ako uspe.


http://www.isrbija.net/showthread.php/30048-Otkljucavanje-telefona-zakljucanim-licnim-kodom-bez-restore-a

Daimonion
08-08-2012, 08:02
@kylle

Sve je to lepo, al vidim niko nije probao osim tebe :) ajde čekam ako se javi još neko sa pozitivnim utiscima na taj program pa da probam. Ako ništa za par sati ide na red snow :)

kvaju
08-08-2012, 08:57
Uzeo bi danas iphone 4, zakljucan na Australijski Vidafone, vidio sam da je oko 25€ otkljucavanje tvornicko.
Zanima me samo dali pomocu imeia se moze vidjeti prije kupovine jeli uredjaj blacklistan ili sl, nesto sto sto bi sprjecilo tvornicko otkljucavanje?

Daimonion
08-08-2012, 11:34
Vidim da redsnow ima i jailbrake, jel oke da uradim preko njega? Napominjem da telefon nije sim free!

Evo upravo pravim custom pa da vidimo kako ce sve proci :D

vux90.vjovicevic
08-08-2012, 11:44
Samo isprati onaj tutorijal i to je to.. Redsnow ti sluzi i da napravis custom ipsw i da kasnije uradis jb na telefonu..

ako nemas karticu sa mreze sa koje ti je mob uradi haktivaciju.. imas u onom tutorijalu pred kraj i to :)

Daimonion
08-08-2012, 11:59
znaci ne treba mi absinthe :D ziv bio!

vux90.vjovicevic
08-08-2012, 12:01
Rade isti posao.. Ali ako nemas karticu sa mreze moraces Redsnow da korisitis, jer Absinthe ne radi haktivaciju! ;)

Daimonion
08-08-2012, 12:08
Super! Samo mi nije jasno sledece: u prvom delu ima instalacija sa custom IPSW-om, a u drugom sa oficijaljni IPSW-om, jel treba oba procesa da odradim ili samo da krenem ovaj drugi, tj da prikacim telefon i da instaliram oficijalni.

Ili kad zavrsim sa prvim delom (instalacijom customa) da samo idem jailbrake :D

vux90.vjovicevic
08-08-2012, 12:19
Nemoj slucajno da radis restore sa oficijalnim fw-om!! Zakljucaces telefon!! Uradis restore sa custom ipsw fajlom koji ti napravi redsnow i on se zove nesto 5.1.1_NO_BB!!
Njega instaliras! Kada sve zavrsi i upali ti se tel prvi put i dobijes neki screen za setup.. Tu nista ne diras dalje, vec uzmes i ugasis telefon..

Ostavis telefon na usb-u (telefon mora da ti bude iskljucen), i pokrenes redsnow.. I radis sledece postupke :

1. Extras
2. Select IPSW (tu ti izbaci prozor da izaberes ipsw faji.. VEOMA JE VAZNO DA SADA IZABERES ORIGINALNI IPSW 5.1.1, A NE ONAJ STO JE REDSNOW NAPRAVIO SA NO_BB)
On ce tu nesto da odradi i izbacice ti por da je verifikacija ipsw fajla uspela!

3. Vratis se na pocetni screen i odes na JAILBREAK, ako te pita hoces li DFU RAM DISK metodu ti kazes DA!
U slececem prozoru stikliras samo INSTALL CYDIA,.. ISPRATIS POSTUPAK ZA ULAZAK U DFU MODE, i pustis da program sve odradi kako treba..

Kada ti se upali telefon podesi sta i kako hoces, i to bi trebalo da je to! imaces sveze restore-ovan telefon sa jb-om..

NAPOMINJEM NE PALI NIKAKAV ITUNES!!!!

Daimonion
08-08-2012, 12:30
u uputstvu pise da u prvom delu palim itunes?

vux90.vjovicevic
08-08-2012, 12:38
Jesi ti odradio restore uopste sa custom-om?

Daimonion
08-08-2012, 12:41
Nisam još uvek

vux90.vjovicevic
08-08-2012, 12:44
Pa odradi ga po onom uputstvu, pa kada to zavrsis isprati ovo sto sam ti napisao za JB..

Daimonion
08-08-2012, 12:48
sir yes sir! :)

prvi deo sa itunesom drugi deo bez i to je to, valjda sam dobro razumeo :D

vux90.vjovicevic
08-08-2012, 12:51
Jesi, jesi ;)

kylle
08-08-2012, 13:06
@ Daimoniom:

Retko se desava da ljudi zakljucaju na taj nacin telefon, zato i nema bas ljudi koji su probali. Ne gubis nista, odgledaj klip, isprati uputstvo i sacuvaces sve iz telefona, provali ti kod i neces morati ni restore ni nista, a rekap si da su ti slike bitne i podaci pa je ovo najbolja varijanta. Ne razumem zasto ne bi probao ako ti ja garantujem da sam probao na vise telefona i radilo je. Ne mozes da ga napravis da bude losiji nego sto je, e sad, na tebi je, sa srecom.

U ostalom, dugo sam na forumu, nisam novajlija pa da pricam stvari koje nisam probao, ovde smo da se pomazemo, na tebi je..

Daimonion
14-08-2012, 10:18
@kylle

Thx man bice probano u krajnjem slucaju

Elem, došlo je do novog momenta, setio sam se šifre, ali je telefon zablokiran od previše pokušaja... Postoji li neki lek? :)