PDA

View Full Version : Error 9 pomoc



maxbet
04-08-2012, 19:13
kupio sam od drugara ip3 i kako on kaze uradio je restore preko itunes-a BEZ SHIFT-a i sjebao ga...dakle,kad upalim fon stoji kabal i itunes logo kad idem na exit from recovery preko tiny umbrell-e onda ga restartuje i stoji samo jabuka...skinuo sam oficijalni 4.1 i custom 4.1 odradio oficijalni preko redsn0w ali problem nastaje kada hocu custom preko itunes-a...krene i negde na pola mi izbaci error 9!!! sve zivo sam pokusavao ali nista...brisao sam i dodavao host fajlove ali nista...imam zadnji itunes.negde na netu sam procitao da se error 9 javlja kada crkne bb chip :( da li mi moze iko pomoci da reinstaliram softver ili mu nema spasa?!? poz

zoky099
04-08-2012, 19:58
prvo, ubaci ga u dfu preko iReb
drugo, upali itunes i stavi mu recimo custom 4.2.1 (zadnji fw za 3g a po meni dobro radi, ja ga stavljam na svaki 3g)

a onda vidi hoće li sve dobro proći.. ako ne prolazi onda probaj sljedeće:

pošto vidim da je to problem koji se u nekim slučajevima tiče i hardvera,
pokušaj izvadit bateriju i ostavi tako mob jedno 20tak min, nakon toga vrati bateriju i probaj ponovo uradit restore (1. dfu iReb, 2. itunes+custom)

maxbet
05-08-2012, 14:03
probao zoky i jedno i drugo ali nista...ubacio sam custom 4.2.1 izbacuje opet error 9 pa sam pokusao i sa vadjenjem i vracanjem baterije opet error...ne znam vise sta da radim,jednostavno na pola instalacije mi se restartuje fon i prekine ga...znaci da je ipak do hardvera jel??

zoky099
05-08-2012, 15:23
Da, očito se ti se spržio Samsung čip koji je na matičnoj.
Probaj još odradit restore sa drugim usb kabelom, i probaj promjenit usb port.

kvaju
05-08-2012, 17:08
Poslje dodavanja/brisanja hostova, probaj resetirati pc, i promjeni usb utor.