PDA

View Full Version : Ne radi mis i tastatura prilikom instalacije



kurbla
03-08-2012, 21:11
Nakon mnogo mucenja uspeo sam da pokrenem instalaciju uz pomoc my hack,al naravno nije proslo ni minut (prosao sam apple logo i pojavio se izbor jezika) i nakon toga nisam mogao dalje da idem,jer mi mis i tastatura ne rade.Cim se pojavi logo,gasi se tastatura i mis.

3 dana nisam mogao da pokrenem instalaciju i nakon svakojakvih proba sam uspeo i sad sam opet zastao,a nisam ni poceo.Jel mi mozete nekako pomoci?

Ploca je Gigabyte P55-UD3L, a grafika je takodje Gigabyte gf 440 gt.Procesor je intel i3 540.

:)

CJay
03-08-2012, 22:24
a jesu li tastatura i mis USB ili PS/2?

kurbla
03-08-2012, 22:26
usb naravno :)

instalaciju sam uspeo da pokrenem sa komandom PciRoot=1,jer bez toga zakucava na jabuci i gubi video signal :)

CJay
03-08-2012, 22:34
hm...ljudi su imali ovaj problem na lap-topovima uglavnom...resenje je bilo da se nakaci eksterna usb tastatura samo taj prvi put i onda bi proslo...nisam bas najupuceniji u hackintosh ovih dana, mozda si neki pogresan kext za usb odabrao prilikom instalacije, ako postoji biranje uopste preko myhack-a...eventualno, ako imas neku staru PS/2 tastaturu da pokusas samo da prodjes taj meni...

unicredit
01-09-2012, 13:31
Potrazi voodoops2 controller ili pckg ili kext te ubaci u system/library/extensions

Ili naci kompatibilan bt dongle i nakacis bt tastaturu