PDA

View Full Version : Gigabyte z68a-d3-b3, intel i5 2500k SpeedSteper problem



iNovajlija
02-08-2012, 11:24
Pozdrav ljudi:)

Instalirah Mountain Lion pre neko vece, i sve radi kako treba, osim SpeedSteper-a.

Pratio sam guide na:


http://tonymacx86.blogspot.com/2012/05/1074-power-management-and-sandy-bridge.html

i uspeo sam da ocitam temperature, ali kao sto mozete videti sa screenshota:

http://www.dodaj.rs/f/3Y/9a/1vzTmRqe/screen.png

Temperature su preko 53-54 C, dok je brzina procesora smanjena na 1600 MHz. Takodje, vidite i sami da mi je brzina coolera 2136 rpm, sto je smesno ::lol::

Takodje, kada odem na sleep, ugasi se monitor, ali racunar i dalje ostaje ukljucen, i jedni nacin da ga ukljucim opet je resetovanje. Ocigledno imam problema sa SpeedSteperom.

Inace definicija hackintosha je MacPro 3.1.

Imate li predlog kako bih ovo mogao da popravim i namestim da radi?

Hvala.

Byakuya
02-08-2012, 11:36
Nemoj da brines toliko za speedsteper...on ce raditi ili na najnizem ili ako ga upregnes na najvisem...nisi ogranicen na takt od 16000...mada uvek je lepo imati lestvicu...sto se tice sleep tu je sleepenabler...zeznuta stvar dosta...tako da je savet u vecini slucajeva bataliti sleep...

iNovajlija
02-08-2012, 11:39
Ma nije problem u 1600 MHz, dize on i na 3.4 GHz kad ga upregnem :) Nego sam hteo da kazem da Speedsteper ocigledno radi, ali me temperature zezaju.

Problem su mi temperature preko 54 C i to sto kuler radi na 2100+ obrtaja (sto je mnogo bucno), a cim predjem u windows, obara na 38 C..

Byakuya
02-08-2012, 15:32
Sacekaj jos koji dan da stignem gajbi i nabacim i sam ML...imamo isti CPU pa cu videti...

iNovajlija
02-08-2012, 16:17
Vazi :) Ako nadjem neko resenje u medjuvremenu, javljam :)

iNovajlija
02-08-2012, 21:42
Kakav sam ja zmaj :)

Citam na netu da je izasao UEFI Bios za pojedine Gigabyte Z68 ploce, medju kojima je i moja, koji automatski podrzava SpeedSteper, pa rekoh da probam :D Snadjem se nekako da flashujem Bios, reinstaliram osx, ali eto ti djavola! Zavrsila se instalacija regularno, ali ne mogu da udjem u sistem, izbacuje mi KP:

Should have 4 threads but only found 5..

Zezao se sa tim nekih dva sata, i rekoh da vratim stari Bios, uz pomoc nekog alata od brace Rusa, ali sad ne mogu da udjem ni u Win :) Blue Screen :P

Tako da sada moram da reinstaliram WIN, pa OSX, tako da sam nadrljao u sustini :) Napravih sebi posao za dzabe :)

iNovajlija
04-08-2012, 20:48
Vratio sam se opet na UEFI Bios:) Sreca pa imam jos jedan HDD za eksperimentisanje, pa sam ceo dan instalirao i obarao osx, da nadjem optimalna podesavanja za moj komp, i na kraju sam nasao, tako da sada radi sve kako treba:) Cak sam i sleep napravio, da se gasi komp, i pali na jedan klik :)

Ako ti bude trebala neka pomoc, kada budes ti podesavao, javi, rado cu pomoci :)