PDA

View Full Version : Vip NO SIM



smilo1985
01-08-2012, 01:05
Ovako, imam iphon 4 fw 5.1.1, bb 4.10, (koristim GEVEY) i do skoro sam imao MTS broj, od juce sam presao na VIP. Prvi put kad sam stavio karticu imao sam mrezu, aktivirao Gevey, i sve ok, danas kad sam ustao vidim da nemam signala, i pise NO SIM, probam MTS karticu radi, a VIP ni da cuje... elem ispostavi se da je crkla kartica, odem veceras u VIP, uzmem novu, stavim, i radi celih 5-7minuta. i opet odjednom se pojavi NO SIM... Nista mi nije jasno... a cuo sam samo zvuk od delivery reporta, kao da je nekom stigla poruka a ja nista nisam slao... :confused: !!! jel ima neko bilo kakvu ideju??? Hvala...

vux90.vjovicevic
01-08-2012, 01:07
Vip i starije Gevey kartice su znale da prave problem. Secam se prica od prosle godine jos..

Mozda ti je do Gevey-a problem.. Vidi da zamenis Gevey ili da uzmes od nekoga da istestiras to..

smilo1985
01-08-2012, 01:14
Pa pokusacu, hteo sam danas da kupujem, ali sam testirao sim karticu i stavljao u drugi telefon i vidim da ne radi, i reko sto da kupujem Gevey ako mi se sim kartica pokvarila. a predpostavljam da sam je sad opet sprzio (tj ne ja vec gevey), a nije mi jasno da na MTS radi... svasta...sad sam pokusao sa brisanjem delevery reporta... posto mi se ucinilo da to mozda prav problem, jer sam i prvi put kad sam stavio vip karticu cuo i video report kao da sam poslao poruku nekom u inostranstvo +447... tako nesto...
Mada sad posle brisanja delivery reporta nece telefon uopste da mi se upali... koji smor....uffffffffffff.... :brickwall:

vux90.vjovicevic
01-08-2012, 01:16
Ako nemas nista bitno na telefonu uradi custom restore da bi sacuvao bb i onda probaj sve iz pocetka.. ;)
Tako ces osveziti fon i biti siguran da nije do nekih tweak-ova..

Kako mislis nece da ti upali fon? Jel ti zaboo na jabuci?


Edit : Mislim da Gevey ne moze da ti sprzi karticu.. Probaj u nekom drugom telefonu..

cikaaca
01-08-2012, 09:59
u vipu su dobili nove kvalitetnije ovalne cipove ja licno zamenio pre neki dan i sljaka i na starom geveyu..sve je do kvaliteta cipa na sim kartici

smilo1985
01-08-2012, 17:01
ljudi ne znam sta da vam kazem, samo stoji na jabuci... nece da se upali... moracu costum restore, samo me zanima da li nekako mogu ja da prenesem celu itunes bazu podataka na drugi racunar, zato sto kod mene na mom nece da uradi restore?? :confused:

Svitac
01-08-2012, 19:21
Evo ti ovde rešenje za zaglavljivanje na jabuci, pa probaj.
http://www.isrbija.net/showthread.php/31913-Zaglavljeni-posle-instaliranja-tweaka-sa-sidije-na-jabuci-Ima-re%C5%A1enje!?highlight=jabuci

smilo1985
01-08-2012, 20:48
hvala uradio sam costum restore... i uzeo ultra gevey karticu, ali opet ne mogu da uvatim mrezu kad treba u settings-phone da izaberem SIM application, ja tu opciju nemam i nista mi nije jasno...i nece drugacije da proradi ultra gevey tj prepozna on gevey ali nema mi tog SIM application... koji smor

davor
02-08-2012, 08:05
Aktiviraj kao obican gevey

smilo1985
02-08-2012, 17:01
nece kao obican gevey, ne moze... nije mi jasno kako nemam taj deo gde je SIM application...

vux90.vjovicevic
02-08-2012, 17:23
Moras da imas.. Probaj da izvadis Gevey karticu, resetujes fon i onda opet da ubacis Gevey sa svojom karticom.. Trebalo bi da ti tada izadje onaj screen..

smilo1985
02-08-2012, 17:39
druze ako nisam jedno 50-100 puta resetovao telefon za 2 dana nisam ni jednom... ne znam u cemu je proble, samo stoji SIM PIN, a SIM APPLICATION nema... cak mi izbaci i moj broj telefona, i pise no service, a nema ni SIM Application... ludilo, sad sam vrati staru gevey karticu i nasao mrezu iz prve, i sve normalno... Boze ti sacuvaj... tako da predpostavljam da mi je iPhonedelivery pravio problem, dok sam imao njega instaliranog i kad ubacim vip karticu on nadje mrezu, i posle 2 minuta pise kao da sam poslao nekom poruku negde u inostranstvo (+447...) i da sam poslao MMS... i posle toga jednostavno nestane mreze i nikako vise ne mogu da je nadjem na vip-u, dok kad stavim mts sve bude ok... tako da me je izgleda zezao iphonedelivery... ;)

Vuk98
02-08-2012, 20:02
Moguće da je problem to što je kartica zakljucana pin kodom. Unaci karticu (sa adapterom) u neki drugi telefon i iskljuci pin kod na kartici.


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

smilo1985
02-08-2012, 23:48
to je prvo sto sam uradio... :) i dalje nije vredelo... ;)

smilo1985
05-08-2012, 13:18
Pa Šta je bre ovo ljudi, jel ima još neko problema sa Vip-ovom karticom i sa Gevey-om? Ili sam ja jedini, izuzetak... radio je normalno jeno 3-4 dana i opet mi izbaci NO SIM, i nikako ne mogu da ga osposobim... ne razumem... :brickwall: