PDA

View Full Version : [Caterpillar]



lebron
12-03-2008, 23:46
Dali netko zna nesto vise o ovom programu.
Imam ga instaliranog al jeli moguće ga koristiti a da ne platiš

mile
13-03-2008, 00:16
Za sada nije. ovo temu sada najvise pratim po stranim forumima, ali za sada ne postoji crack. cim nesto bude javicu.

shedoks
13-03-2008, 10:44
Mene zanima da li postoji nešto poput iCalendar (koji se nalazi u catepilar-u).
Baš mi je gotivna fora sa tim kalendarom gde pokazuje sastanke koji slede.

w33d4
17-03-2008, 17:06
Evo, nesto da vec i ja dodam, a ne samo da kukam kako mi ovo ne radi, kako ovo da radim i zasto tako.

Kako reshiti da se Caterpillar koristi neograniceno?

1. Instaliraj Caterpillar (source: repository.ripdev.com), i ako je to moguce, nemoj da odes na Trial, posto ja mislim da tako nece raditi, nisam tako probao, ali tako kazu...
2. Udji u program, nemoj da cackas nista, samo ako se pojavi neki prozor sa nekim License-om, ili bilo cim onda reci ok, prihvati, i izadji iz programa.
3. Idi u Installer -> Sources -> Add, i dodaj ovo: sephone.nm.ru/ripdev.xml
4. Sources se samo refreshuje, ako ne, onda sam refreshuj
5. Sada u Installer -> Install u RiP Dev folderu imas ovaj program: R.I.P. Dev
6. Instaliraj to
7. Kada si instalirao, izadji iz Installera, probaj da pokrenes Caterpillar i vise ne bi trebao da pita za shifru, nego bi trebao da radi.
8. Uzivaj, i napishi mi kako si prosao :)

Note: Zuri posto u bilo kom momentu mogu da poprave Caterpillar da se ne bi mogao crackovati.

mile
17-03-2008, 20:27
Radi!!! :D :D Bravo majstore! ;) Trazim ovo vec danima i nikako da nadjem, jer na vecini foruma su obrisali ovu temu.

Mala dopuna. ovaj crack vazi i za ruProject (moze i za ove druge).
Kada instalirate i jednu i drugu aplikaciju samo ih pokrenite i odmah ugasite (catepilar idite samo slide to agree). posle toga nista ne pritiskajte: activation, trial...

to je to posle ide sve po uputstvu!

Evo i linkova da skinete i manuelno programe, posto je crack samo za ove verzije:

http://repository.ripdev.com/packages/caterpillar-111.zip
i

http://repository.ripdev.com/packages/ruproject-107.zip

Sada u rukama imam iphone sa 5 ikona na docku, privacy za sms.... ;D ;D ;D ;D

Glassman
17-03-2008, 21:06
Mile moze li ceo link za Catepillar?

w33d4
17-03-2008, 21:13
Znaci jaaaako me nervira sada nesto... napravio sam Restore zbog necega, i sad sam istalirao Caterpillar, i sada ne mogu da instaliram R.I.P!!! POLUDECU! >:( >:( >:(
Stalno mi pise Main script execution failed... sta da uradim??

iMrawius
17-03-2008, 21:30
To je i meni pisalo dok sam imao 1.1.1 software,e sad neznam koji ti imas ako imas 1.1.1 najboljeje da ga podignes na 1.1.4 to je naj naj bolje resenje ja imam 1.1.4 i uopste nemam problema sa instalerom. ;D :D ;)

w33d4
17-03-2008, 21:35
Ma 1.1.3, a vec sam jednom jos pre uspeo da instaliram... evo sad radim restore na 1.1.4, videcemo... ovaj software mi jako jako treba.

NECE NI NA 1.1.4 MENI, ni sa 3.0, ni sa 3.1 Installerom. :( :( :( :( :(
Sta da uradim???

Glassman
17-03-2008, 22:18
meni je na 1.1.4 proslo sve ok i radi. Hvala w33d4

w33d4
17-03-2008, 23:44
Ispalio sam se ljudi, ja ne mogu da instaliram... lose sam prosao :P
No sigurno ce jos izaci neka crackovana verzija, i molim vas da i vi pogledate kad-tad da li ima nesto novo...
Drago mi je sto ste vi uspeli, drago mi je sto sam mogao i ja malo pomagati u modovanju vashih iPhonova.

iShoe
18-03-2008, 01:06
evo ja sam uspesno instlairoa na 1.1.4... i to sledecom logikom :)
imao sam instlairam paket pre pa je isteko i aninstalirao sam ga... probao sam manuelno ali nije urodilo plodom. instlairoa sam opet preko installera nisam ga gasio instlare dodao sam 2 sors i instalirao krek, reche bravo care uspesno si krekovo, izgasio instalre upalio katerpilara i radi ko zmaj! WOO HOOO 5 ikonica i reflection :) damn dzaba sam crtao ono :)

w33d4 svaka ti se dala za ovo ;)

hmm a jel imate vi nekako cudan reflective dock ? kao da ima neki granicnik gore ?

*EDIT*

okvir se gasi Settings > RIP DEV > Face Lift > Show Bacground i onda resetujete springboard Settings > Rip Dev > Caterpillar > Restart

w33d4
18-03-2008, 01:56
Uspeo sam!
Evo, vidite ljudi, opet nisam izdrzao bez kukanja.... ali sam uspeo...
Nema na cemu ljudi, drago mi je sto sam nashao ovo i mogao vam pokazati... uzivajte...
I hvala svima koji su i meni pomagali sada sa ovim, jer sam vec skoro sekao vene...
I hteo bi da kazem jos hvala i mojoj porodici......... ;D

mile
18-03-2008, 01:57
Sta si uradio?

mile
18-03-2008, 13:43
Drugari, evo sta sam primetio posle nekoliko sati koriscenja caterpillara i ruproject.

Naime, imao sam problem, koji sam primatio da vecina ima, a to je da nakon prvog pokusaja pozivanja me izbaci i tek iz druge dobijem vezu. sto me je uzgred mnogo nerviralo! >:(

Nakon instalacije ova dva, obavio sam od tada nekih petnestak poziva, i samo mi je dva izbacio, a postoji mogucnost da su tada bili zauzeti! ;)

Jedino sto je ponovo vratio onaj pop-up call forwarding, ali neka stoji on samo dok me ne izbacuje! :D

iMrawius
18-03-2008, 16:54
Evo, nesto da vec i ja dodam, a ne samo da kukam kako mi ovo ne radi, kako ovo da radim i zasto tako.

Kako reshiti da se Caterpillar koristi neograniceno?

1. Instaliraj Caterpillar (source: repository.ripdev.com), i ako je to moguce, nemoj da odes na Trial, posto ja mislim da tako nece raditi, nisam tako probao, ali tako kazu...
2. Udji u program, nemoj da cackas nista, samo ako se pojavi neki prozor sa nekim License-om, ili bilo cim onda reci ok, prihvati, i izadji iz programa.
3. Idi u Installer -> Sources -> Add, i dodaj ovo: sephone.nm.ru/ripdev.xml
4. Sources se samo refreshuje, ako ne, onda sam refreshuj
5. Sada u Installer -> Install u RiP Dev folderu imas ovaj program: R.I.P. Dev
6. Instaliraj to
7. Kada si instalirao, izadji iz Installera, probaj da pokrenes Caterpillar i vise ne bi trebao da pita za shifru, nego bi trebao da radi.
8. Uzivaj, i napishi mi kako si prosao :)

Note: Zuri posto u bilo kom momentu mogu da poprave Caterpillar da se ne bi mogao crackovati.
Ja u RIP Dev nemam program rip dev sta to moze da bude... :'(

w33d4
18-03-2008, 17:02
Hmmmmm...
Mozda su ga remove-ovali... mada ne verujem... juce kad sam se ja mucio, i meni je nestalo, pa ga jedno vreme nije bilo, pa se opet pojavilo... u svakom slucaju, pogledaj kod sources da li ti je ona adresa sa "sephone" u uncategorized, ako jeste, onda im trenutno ne radi source, ako vidis redovno jos jedan R.I.P dev Hacks ili tako nesto da se zove source... onda nznm sta moze biti... Malo refreshuj, tamo vamo, dodaj 15 puta, ja sam se dosta dugo mucio... ali rezultat se moze pogledati u Fancy Screenshotovima, hehe :)

iMrawius
18-03-2008, 17:05
Da pise Uncategorized, sad cu da placem :'(

w33d4
18-03-2008, 17:09
Aham... opusteno, to se i meni desilo juce... posle svakih pola sata izbrisi source, i upisi ponovo, ako opet bude uncategorized, onda odradi refresh, ako i dalje, onda sacekaj pola sata, pa opet... pametnije trenutno ne znam reci.
Ali ako ovo ne uspe, sigurno ce biti i drugih nacina, crackovanih verzija posto ovaj program stvarno napadaju svi sa crackovima jer je jako dobar prog.

iMrawius
18-03-2008, 17:33
Aham... opusteno, to se i meni desilo juce... posle svakih pola sata izbrisi source, i upisi ponovo, ako opet bude uncategorized, onda odradi refresh, ako i dalje, onda sacekaj pola sata, pa opet... pametnije trenutno ne znam reci.
Ali ako ovo ne uspe, sigurno ce biti i drugih nacina, crackovanih verzija posto ovaj program stvarno napadaju svi sa crackovima jer je jako dobar prog.
oh hvala,ohrabrio si me :)

iMrawius
18-03-2008, 17:50
Ja u folderu R.I.P Dev-u imam Call data i apples creenshot enabler :'(

mile
18-03-2008, 18:14
Problem je sto je server prebukiran, jer verovatno dosta vlasnika iphona u svetu (kojih je preko 4 miliona) skida patch.

Samo budi uporan u refresovanju, ne moras da brises i ponovo ubacujes samo refresuj dok ne izadje!

iMrawius
18-03-2008, 18:36
E ljudi sta sad trebam da napravim da bi imao reflection docs i 5 docs icons :D

w33d4
18-03-2008, 21:19
E da, druze, bas sam sad stigao kuci i hteo ti reci da sam uspeo jednom drugu da instaliram, pa da ti javim da proveris opet... Drago mi je sto si uspeo ::)
Kako da stavis...
Kad otvoris Caterpillar, instaliras FaceLift, i kada instalira, verovatno ce traziti da se restartuje fon, restartuj, pa udji u Settings, i tamo skroz dole imas opciju RivDev sa nekom nacrtanom babom na ikonici. Tamo udji, idi FaceLift, izaberi ono sto zelis, tj stavi na ON, i onda idi nazad sa onim dugmetom gde si mogao da biras izmedju Caterpillar i FaceLift, udji u caterpillar, i idi na Restart SpringBoard.
Trebalo bi da radi.
Sretno :)

iMrawius
18-03-2008, 21:49
E da, druze, bas sam sad stigao kuci i hteo ti reci da sam uspeo jednom drugu da instaliram, pa da ti javim da proveris opet... Drago mi je sto si uspeo ::)
Kako da stavis...
Kad otvoris Caterpillar, instaliras FaceLift, i kada instalira, verovatno ce traziti da se restartuje fon, restartuj, pa udji u Settings, i tamo skroz dole imas opciju RivDev sa nekom nacrtanom babom na ikonici. Tamo udji, idi FaceLift, izaberi ono sto zelis, tj stavi na ON, i onda idi nazad sa onim dugmetom gde si mogao da biras izmedju Caterpillar i FaceLift, udji u caterpillar, i idi na Restart SpringBoard.
Trebalo bi da radi.
Sretno :)
Pa ti si legenda Hvala ti PUNO,PUNO,PUNO :-* :D :D :D :D

maksa
18-03-2008, 22:03
ja kao po obicaju uvek nesto zajebem.
Instalirao sam i sve je prenulo da radi. Inatlairao je sve one dodatke facelift, sms privacy itd itd
e onda kad mi je restartovao telefon sve radi dok ne udjem u bilo koji program i onda kao da sve blokira. nista vise ne reaguje.
Jedino kad idem na Home on me regularno vrati u spring board.
Probao sam ibrick-om da ga rucno izbrisem ali neke fajlove sam uspeo a neke ne.

Ima li neko ideju sta da radim??

iMrawius
18-03-2008, 22:12
ja kao po obicaju uvek nesto zajebem.
Instalirao sam i sve je prenulo da radi. Inatlairao je sve one dodatke facelift, sms privacy itd itd
e onda kad mi je restartovao telefon sve radi dok ne udjem u bilo koji program i onda kao da sve blokira. nista vise ne reaguje.
Jedino kad idem na Home on me regularno vrati u spring board.
Probao sam ibrick-om da ga rucno izbrisem ali neke fajlove sam uspeo a neke ne.

Ima li neko ideju sta da radim??
Maksa ja bi ti preporucio da reinstaliras caterpillar.Obrisi ga uradi nesto,ili najbolje digni ga na 1.1.4 8) ;D

maksa
18-03-2008, 22:19
pa probao sam da ga deinstaliram ali idem u instaler i kad hocu uninstall ili bilo sta drugo telefon ne reaguje,. Samo dugme home reaguje.
Inace imam verziju 1.1.4

elbe
18-03-2008, 22:33
E to se i meni isto desilo, vjerovatno smo zajebali ovo instalirali sve one dodatke , a prije toga smo prebacili foldere na drugu particiju,fontove,ringtonove i apps, vjerovatno nesto tu se zeznulo, ja sam uradio restore i sutra cu opet da pokusam...

maksa
18-03-2008, 22:34
kukuuu pa muka mi je vise od tog restora i instaliranja aplikacija nanovo
nemogu bre viseee

mile
18-03-2008, 22:51
Pokusajte da u samom programu caterpillar iskljucite sve funkcije, pa idite na aplay. onda pokusaj da ga izbrises!

w33d4
18-03-2008, 23:12
Evo vam sve detaljno, za one koji jos uvek ne kontaju... :)
http://www.youtube.com/watch?v=vSa3gN3UFBk

shedoks
18-03-2008, 23:16
fercera.

gracijas. :)

Edit: mislim da ovaj program zaista vredi ove pare :) (možda ga i kupim jednog dana kad otplatim iphone :D)

Tbag
19-03-2008, 03:44
zar je jedina svrha catepilara stavljanje 5 ikone u dock ?

Glassman
19-03-2008, 03:49
Da li neko zna da mi objasni kako radi Smart Dialer?

Ok, snasao sam se.

shedoks
19-03-2008, 10:44
meni posle restarta phona je licenca expired

iMrawius
19-03-2008, 10:51
Evo vam sve detaljno, za one koji jos uvek ne kontaju... :)
http://www.youtube.com/watch?v=vSa3gN3UFBk
Pa ovaj na youtube-u ima skoro isti potpis kao ti,nikad se nezna mozda si ti poslao snimak ;D

lebron
19-03-2008, 12:38
Evo uspio sam sve sa caterpilarom. Imao sam ga prije instaliranog i uzeo onu trail verziju, kad je to isteklo onda sam išao instalirati onaj rip dev i nije htjelo. nakon toga sam deinstalirao caterpilar u instaleru ali sam morao biti spojen na wifi dok ga mičem prvo sam isključio sve opcije one koje on nudi pa tek sam ga naožkon toga mogao ukloniti.
Poslije ponovo instalirao caterpilar pa rip dev i sada sve radi bez greške.

Obren
19-03-2008, 15:01
meni posle restarta phona je licenca expired


I meni se to desilo... Nagađam da program "telefonira kući" odnosno proverava licencu kada imaš izlaz na net.

Rešenje - nemoj da startuješ samu Caterpillar aplikaciju (onu sa ikonicom gusenice) kada ti je aktivan WiFi ili Edge, jer se izgleda baš tada proverava da li je ta licenca koju imaš zaista validna, pa ako nije deaktivira se.

Ja sam reinstalirao sve ponovo i za sada radi kao sat, nekoliko puta sam restartovao telefon za probu.

shedoks
19-03-2008, 15:40
Ja sam reinstalirao sve ponovo i za sada radi kao sat, nekoliko puta sam restartovao telefon za probu.


I ja sam i za sad je ok. Ima smisla to što pričaš jer u trenutku restarta sam bio na wifi.

maksa
19-03-2008, 18:23
opet ja sa problemom. Uradio sma restore i instalira program i sve ostalo. Sve je radilo OK dok nisam video da i telefon ne zvoni kad me neko poziva. Onda sam otisao na ipod i ni jedna melodija se ne cuje. znaci nema nikakav ton!!
Ima li mi pomoci ili opet restore itd itd

iMrawius
19-03-2008, 18:28
opet ja sa problemom. Uradio sma restore i instalira program i sve ostalo. Sve je radilo OK dok nisam video da i telefon ne zvoni kad me neko poziva. Onda sam otisao na ipod i ni jedna melodija se ne cuje. znaci nema nikakav ton!!
Ima li mi pomoci ili opet restore itd itd


Maksa to se i meni jednom desilo instaliraj iz instalera sinewawe i stisni start. ;D >:(

maksa
19-03-2008, 18:38
probao ovo ali ne radi.

mile
19-03-2008, 19:27
Meni se to desilo na jednom mobu sto sam dekodirao. Potrebno je ponovo da odradis restore i sve ce da buke kako treba.

ps nemojte da skrecete sa teme! ;D

Obren
20-03-2008, 01:15
Nakon pocetnog oduševljenja, deinstalirao sam Caterpillar. Razlog, ili bolje reći razlozi:

1) Usporava i "zamrzava" telefon
2) Kada hocu da otkljucam telefon, nekad moram da cekam i po 5 sekundi da reaguje
3) Dešava se da me ljudi zovu, cuju u slušalici da mi zvoni telefon, a ja nemam nikakvu indikaciju da me neko zove. Onda kasnije u listi poziva vidim propušen poziv od te osobe. Provalio sam da se to desava onda kada Caterpillar zablokira ceo korisnicki imterfejs telefona na 20-30 sekundi.

Šteta, onaj micro calendar sa listom eventova je sjajna stvar, kao i smart dialer, ali treba jos da ga ispeglaju definitivno...

shedoks
20-03-2008, 01:19
Šteta, onaj micro calendar sa listom eventova je sjajna stvar, kao i smart dialer, ali treba jos da ga ispeglaju definitivno...


Zbog toga sam ga i instalirao.

Glassman
20-03-2008, 02:01
To se i meni dogadja!!! A smart dialer je odlican. Nadam se da ce u novoj verziji iPhone-a poboljsati pretragu po imeniku.

mile
20-03-2008, 02:13
Nakon pocetnog oduševljenja, deinstalirao sam Caterpillar. Razlog, ili bolje reći razlozi:

1) Usporava i "zamrzava" telefon
2) Kada hocu da otkljucam telefon, nekad moram da cekam i po 5 sekundi da reaguje
3) Dešava se da me ljudi zovu, cuju u slušalici da mi zvoni telefon, a ja nemam nikakvu indikaciju da me neko zove. Onda kasnije u listi poziva vidim propušen poziv od te osobe. Provalio sam da se to desava onda kada Caterpillar zablokira ceo korisnicki imterfejs telefona na 20-30 sekundi.

Šteta, onaj micro calendar sa listom eventova je sjajna stvar, kao i smart dialer, ali treba jos da ga ispeglaju definitivno...



Ja jedino imam problem pod 3), ali jedino sto mi ne belezi propustene pozive, vec mi samo kazu ljudi da su me zvali i da sam ih izbacio! ???

Ostalo radi kako treba! ;D

lebron
20-03-2008, 11:36
To se i meni dogadja!!! A smart dialer je odlican. Nadam se da ce u novoj verziji iPhone-a poboljsati pretragu po imeniku.



Šta taj smart dialer radi to još nisam skužio

nikon5
20-03-2008, 22:34
Meni se nakon instalacije poremetio telefonski dio... Nakon otvaranja telefonske tastature za sekundu ili dvije se vraca na spring... Deinstalirao sam program, ali problem je ostao... Inace, program je vrlo zgodan!

iShoe
20-03-2008, 22:59
i ja sam imao isti problem 1 put. popravio sam ga tako shto sam rucno instalirao difoltnu phone aplikaciju posle toga sam ga ponovo instalirao i crackovao i sad sve radi. mada sam ugasio smart dial ostavio sam samo da mi vibrira kad pritisnem broj :)

evo ti link za mobilephone app http://www.modmyifone.com/forums/downloads.php?do=file&id=3351 permision 755

>lebon

smart dial ti se aktivira u mobilephone.app tako shto malo duze drzis # posle toga krenesh da kucash ime nekog imenika po brojevima znaci ako oces da zovesh Peru 7 3 3 2 tj pocnes sa 73 i onda ti on izbaci sicna imena iz imenika... meni je to dosadno i sporo pa sam izgasio


evo ti link za mobilephone app http://www.modmyifone.com/forums/downloads.php?do=file&id=3351

poz

maksa
21-03-2008, 02:50
meni je vise muka od ovog programa. evo po drugi put jedan kratak period radi i onda izgubi totalan ton. niti ima muzike niti bilo cega a ujedno ako me neko zove ja ga nista ne cujem. Tako da sam uradio 3. put restore i sad ponovo instalacije.
ja se oprastam od njega dok ga ne srede pa cu onda da uradim instalaciju

shedoks
21-03-2008, 11:06
Obrisah je. Povlačim reči hvale.

nikon5
21-03-2008, 23:06
Steta sto nije dovoljno doradjena, ali bas takve stvari cemo izbjeci izlaskom oficijelnih aplikacija

iShoe
22-03-2008, 03:13
da, i te aplikacije ce koshtat...
p.s. nebu cateoukar za sada radi savrsheno

Glassman
25-03-2008, 01:51
Izasao novi caterpillar 1.2!! w33d4 , ocekujemo tvoj link za otkljucavanje.

w33d4
25-03-2008, 01:59
Haha, vazi... Trudicu se :)

iMrawius
25-03-2008, 17:31
Meni nikad se nije zamrzo fon od caterpilara,malo mi usporava fon ali da mi zamrzne ne.

lebron
28-03-2008, 11:22
Napravio sam sranje, updateo sam caterpilar na 1.2 i naravno san ne radi onaj licence key od rip deva, jer vrijedi samo za verziju 1.1.1. molim nekok da mi pošalje link gdje mogu skinuti verziju 1.1.1 je na instaleru ima samo verzija 1.2

mile
28-03-2008, 12:01
Za sve nove clanove: ljudi citajte malo bolje teme, nemojte da vas mrzi! >:(

Pisemo jednu istu stvar po nekoliko puta, a mislim da do sada sigurno ne postoji neki problem a da o tome vec nismo pisali! Nemojte da ste gotovani!

p.s. imas linkove na prvoj stranici ove teme! ;)

lebron
28-03-2008, 12:28
zanm da ima ali taj link više ne radi

Perko
28-03-2008, 18:07
Pre dva dana sam instalirao ovaj program,pa uradio restore i sada kad sam ga ponovo instalirao TRIAL mi je na 1 dan,sto znaci da nije izbrisao sve informacije i dzabe mi ona fora za licence! kako to da resim?
P.S. Nadam se da nema na proslim stranicama objasnjenja jer me je stvaaarno mrzelo da citam 5 strana! :D

lebron
28-03-2008, 23:19
POMOĆ... nasao sam caterpilar 1.1.1 verziju i ubacio taj folder i sve filove i preko ibrowsera i poslije preko winscpa pa promijenio permision na 0755 al kad ga pokrenem kaže : THE INSTALLER CANNOT FIND THE INSTALLER DATA FILE. PLEASE MAKE SURE IT IS INSTALLED PROPERLY AND TRY AGAIN.

ŠTA JOŠ TREBA NAPRAVITI

lebron
29-03-2008, 00:03
Nasao rješenje. treba samo ubaciti file CaterpillarData u /Private/Var/Root/Library/RiPInstall i opet radi
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

iShoe
05-04-2008, 03:13
Nasao rješenje. treba samo ubaciti file CaterpillarData u /Private/Var/Root/Library/RiPInstall i opet radi
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


jel to za 111 ili ovaj novi ? ako je za 111 gde si ga nashao ?

lebron
05-04-2008, 19:32
da to je za 111. a nasao sam to an Hakit0sh forumu

iShoe
06-04-2008, 02:41
hmmm trazim trazim ali ne vidim >:( >:( >:(

iShoe
06-04-2008, 03:07
jako bih cenio ako neko moze da mi posalje stari caterpillar

mile
06-04-2008, 03:49
Izvoli! ;D

http://rapidshare.com/files/105197399/caterpillar-111.zip.html

iShoe
06-04-2008, 04:29
e fala skinucu da imam za svak isluchaj ali evo sorsova za instaler :)

caterpillar 1.1.1 > http://iphack.nm.ru/index.xml
crack > http://sephone.nm.ru/ripdev.xml

i uputstvo kako instalirati:

1. dodajte http://iphack.nm.ru/index.xml medju sorsove u instaler
2. instalirajte Caterpillar 1.1.1 iz iphack foldera u isntalleru i ugasite installer
2. startujte caterpillar klikom na ikonicu na springbordu
3. Slide to activate, pa kad se pojavi novi ekra koji trazi da unesete seriski broj drzite HOME dugme dok se ne ugasi
4. Upalitei nstlaer i dodajte novi sors - http://sephone.nm.ru/ripdev.xml
5. iz foldera RIPDev instalirajte R.I.P. Dev
6. ponovo pokrenite caterpilar program sa spring borda i instlairajte zeljene dzidzibidze i resetujte telefon




sad cemo da vidimo radi li :)

iShoe
06-04-2008, 04:36
*RADI* upravo testirano na mom telefonu ;)

kazu ljudi da ne valja paliti caterpillar posle instlalcije i krekovanja... trebalo bi im verovati... :)

g.paganini
06-04-2008, 16:42
sta to znaci.......... ne valja paliti........... kad ? .... mislis ne treba ga koristiti uopste?
??? ??? ??? ??? ???

iMrawius
06-04-2008, 16:49
sta to znaci.......... ne valja paliti........... kad ? .... mislis ne treba ga koristiti uopste?
??? ??? ??? ??? ???
Da ne smes da palis ikonicu sa springboarda samo u setingsu menjaj funkcije.

iShoe
06-04-2008, 17:22
da da, ako posle krekovanja startujesh caterpillar onda ti on kaze da je izashla nova verzija i da bi trebalo da je apdejtujesh i pojebe ti krek i registraciju ;) bio sam radoznao sinoc pa reko da probam... no ni to nije strashno ako pak neko to uradi, samo odes u sorse i aninstalirash ripdev i snimish ga ponovo i shljakenzi opet.

a da bi se ovo izbeglo sa poof-om hajdujesh caterpialr ikonicu i kad je ne vidish neces je cackati ;)

g.paganini
07-04-2008, 09:56
http://iphack.nm.ru/index.xml ..... nesto mi ovaj source ne prihvata.........posle refresha ostaje Uncategorized ... :(

iMaster
07-04-2008, 11:19
http://iphack.nm.ru/index.xml ..... nesto mi ovaj source ne prihvata.........posle refresha ostaje Uncategorized ... :(


Ni meni isto ne prihvata.

iMrawius
07-04-2008, 13:58
http://iphack.nm.ru/index.xml ..... nesto mi ovaj source ne prihvata.........posle refresha ostaje Uncategorized ... :(


Ni meni isto ne prihvata.
Trebate refresh vise puta.

iShoe
07-04-2008, 22:19
hmm evo ja probao opet meni radi :/

Perko
08-04-2008, 11:20
Kako da uninstalliram ceo catepilar iz iPhone-a?? Ali bas sve informacije da oteram iz njega? :S

branko.kotor
14-04-2008, 06:33
i mene interesuje, zabagovao mi se telefon, ne mogu da setam po meniju, samo da udjem u ikonice i exit.

mile
14-04-2008, 13:48
Prvo sto ces da uradis, je da iskljucis sve opcije u samom programu catepilar.

A posle toga, ako si ga instalirao preko instalera idi na uninstal, a ako si ga instalirao manuelno obrisi Catepirlar.app iz dir /Applications uz pomoc iphone browsera ili nekog drugog programa!

lebron
14-04-2008, 23:09
I ja sam imao isti problem ali kriva je bila Pysl app. ona i caterpilar izgleda neidu zajedno. odkada sam kompletno maknuo Pysl iz Iphone caterpilar mi radi savršeno

branko.kotor
15-04-2008, 05:09
nekako sam ga mako, kako da znam sa kojom aplikacijom ne radi valjano kad ih imam dvadesetak.
cemu uopste ovaj caterpilar sto je to

iMrawius
15-04-2008, 12:04
nekako sam ga mako, kako da znam sa kojom aplikacijom ne radi valjano kad ih imam dvadesetak.
cemu uopste ovaj caterpilar sto je to
Ako ti treba zbog reflection docs onda nemoj da ga instaliras,imas na ovom forumu objasnjenje za reflection docs.

iShoe
15-04-2008, 16:18
ja ga po naj vishe drzim bash zbog reflection dock-a ali i 5 ikonica :) hmm ah da koristim i ono da mi zavibrira svaki put kad se pritisne neki broj u phone dileru :)

K@LiMeRo
17-04-2008, 14:32
taj j...ni caterpillar mi je zabagovao telefon toliko da nisam mogao da zovem, saljem poruke, koristim bilo koju aplikaciju, nisam mogao cak ni da udjem u uninstall da ga izbrisem!? I pritom je program shit...
Morao sam telefon da nosim u servis, i sad sve ispocetka... >:( >:( >:(
Ja predlazem da ga izbegavate u sirokom luku! >:( >:( >:(

iShoe
17-04-2008, 15:39
ja ga koristim od kako sam presho sa 1.1.1 na 1.1.4 i radi bez problema...

Markisha
09-05-2008, 20:08
Kate 1.3! Cracked!

EDIT: Izgleda da ovo radi samo za one koji prvi put instaliraju ovu aplikaciju!

Evo kako:

Kate 1.3 je na source-u:

http://repository.ripdev.com

Pokreni aplikaciju i izaberi trial! Ako kaze da nemoze trial moras pronaci file com.ripdev.kali.plist u
/private/var/mobile/Library/Preferences/
Ako je Kate-u 'prosao rok trajanja' i nema gore navedenog fajla evo ga:

http://rapidshare.com/files/113714005/com.ripdev.kali.zip
i trebao bi da radi, samo ga nalijepite u gore navedeni folder!
Napravite fajl koji se zove 'valid-date.txt' u njega treba unijeti jednu liniju formata yyyyMMdd(godinamjesecdan) taj datum je datum kada se Kate moze koristiti kao trial!
Dakle, ako ste Kate instalirali 09.05.2008. (05/09/2008) trajace do 12.05.2008. (05/12/2008)
mozete u valid-date.txt upisati 20080510
to znaci da ce sistem lagati Kate da je danas 10.05.2008 (datum kada se Kate moze koristiti kao trial!)
kopirajte ovaj fajl u /Library/MobileEnhancer/
Dodajte source:

http://repo.cnpda.com.cn
instalirajte 'Kate1.3 crack patch' u '!CNPDA原创破解' kategoriji
Zatim pokrenite Kate aplikaciju i na dnu liste postoje 'crackA' i 'crackz' njih treba stihlirati i takodje sve ostalo sto zelite da instalirate! Pritisnite Apply kada se to instalira restartujte sistem i to je to!
Uzivajte!

iShoe
09-05-2008, 21:10
uuu super radi :) bash si me obradovao a bio sam tuzan poshto sam opet morao restore :( :)

g.paganini
10-05-2008, 10:17
kako da znam da sam dobro odradio proces..... posto kao sve radi , ali ne znam sta treba da vidim oko expiration date i ostalog da bih bio siguran??

ljuti-feferon-81
10-05-2008, 10:42
Ma eto ja sebi kupio punu verziju 36 evra,programcic je super update i sve ostalo ide uz tih 36 evra,ma nesto treba i krekovano ubaciti a nesto se i moze i kupiti.Sve super radi jako korisne opcije,npr javlja ponovo propusteni sms,poziv,sve u svemu jako korisno.

Markisha
10-05-2008, 18:04
@iShoe Drago mi je da sam mogao da pomognem! ;)

@g.paganini Trial verzija je 3 dana, ako bude radio poslije toga sve bi trebalo da je ok!

Meni radi odlicno!

iShoe
10-05-2008, 18:44
mada i meni pishe da je josh uvek trai verzija hmm msacekacu josh dan pa da vidimo shta ce biti ;)

Markisha
10-05-2008, 19:20
mada i meni pishe da je josh uvek trai verzija hmm msacekacu josh dan pa da vidimo shta ce biti ;)


Isto i ja moram sacekati jos tri dana, jer sam i ja juce instalirao! S obzirom kako se instalira rekao bih da i jeste poenta u tome da ga crack tjera da trail verzija traje beskonacno! ;D

iShoe
13-05-2008, 04:02
Prc! Isteko i sad mogu da se slikam... Moracu da probam da ga krekujem onom duzom metodom :(
mozda bi ga i platio da ga koristim za neshto realno, 36e mi je malo mnogo da platim da bi imao 5 ikonica sa refleksijom i vibraciju kad pritisnem dugme u phone.app ( mada generalno smatram da je previse para za ovakvu vrstu programa)
peace out

Markisha
13-05-2008, 10:35
Prc! Isteko i sad mogu da se slikam...


Jesi li uradio sve do detalja kako sam napisao?
Ja sam instalirao 9.05. , danas mi pise expired, ali radi!!! To i jeste svrha onog fajla koji se ubaci, on laze aplikaciju koji je danas datum! Jesi li to sigurno dobro odradio?
Nije dovoljno samo instalirati crack, kao sto sam i naveo gore!

iShoe
13-05-2008, 15:29
pa snimio sam bio crack, pokrenuo kate i instalirao oba cracka :/ mislim da je to bilo sve :/

Markisha
13-05-2008, 15:58
pa snimio sam bio crack, pokrenuo kate i instalirao oba cracka :/ mislim da je to bilo sve :/


Na dnu 6. strane ovoga topica je moje detaljno objasnjenje! Jesi li tako uradio?

iShoe
14-05-2008, 00:03
nece evo opet sam uradio to :/ pishe expired :( shmrck

g.paganini
14-05-2008, 02:24
ne znam sta bih rekao al meni radi... sad je 14 ti a meni pise da radi do 13og a ne pise da je expired

;D

ISPRAVKA>>> evo i meni je expired.... :(

iShoe
15-05-2008, 20:23
nja nja nja :p

Markisha
15-05-2008, 22:05
Vi samo govorite da vam pise expired! Da li vam radi aplikacija?
I meni pise expired, ali mi sve radi, kao da sam je platio!!!!!!!!

g.paganini
15-05-2008, 23:14
Ne .... meni je prestao da radi..... odmah se ugasio font swap .... a i poruke su se opet komplet videle iako sam ostavio da se vidi samo posiljalac :)

DAMN :)

shedoks
16-05-2008, 11:03
Kako se pokazao kate 1.3 ?

Jesu ispravili bugove sa početka ovog topica ?
Da li vredi instalirati ovu app ?

mile
16-05-2008, 13:49
Ne .... meni je prestao da radi..... odmah se ugasio font swap pos jedan.... a i poruke su se opet komplet videle iako sam ostavio da se vide samo posilojalac :)

DAMN :)


Meni isto! :(

iShoe
16-05-2008, 15:33
ni meni ne radi, nestao mi reflection dock i 5 ikonica :(

Markisha
16-05-2008, 16:12
E, pa sada ovako, mislim da je ipak nemoguce da nikome od vas ne radi, a meni sve radi bez greske, a uradili ste bas sve kako sam napisao!!!
Radi mi reflection dock, 5 ikonica, reminder za propustene sms i pozive, kao i onaj search u okviru brojcanika telefona! To je ono sto ja koristim iz ove aplikacije i sve mi radi bez greske! Gasio sam telefon 100 puta i palio i opet radi!
Mislim da je ipak nemoguce da smo svi isto uradili, a da samo meni radi!

iShoe
20-05-2008, 02:44
ok onda objasni ovaj fenomen :)

mene ovo pocinej da nervira :( !#@# ! :-\

shedoks
20-05-2008, 09:56
Kako se pokazao kate 1.3 ?

Jesu ispravili bugove sa početka ovog topica ?
Da li vredi instalirati ovu app ?

Markisha
21-05-2008, 20:07
ok onda objasni ovaj fenomen :)


Situacija je jako nelogicna, ali evo ipak jednog logicnog objasnjenja :)
Izgleda da ovaj crack radi samo ako prvi put instaliras Kate! Vi ste vjerovatno imali neke prethodne verzije, a ja sam prvi put instalirao i zato meni radi!
Ovo sam ovoga trenutka pronasao, nisam znao kada sam postovao ono, tako da sorry for the inconvenience!

iShoe
21-05-2008, 20:36
hmm moram da ti srushim i ovu teoriju :)
ja sam instalirao novi cat na glanc novi sveze restorovan softver, instalirao njega i odma krekovao znaci cak nije ni bio isteko :( shmrckete

Markisha
21-05-2008, 21:16
hmm moram da ti srushim i ovu teoriju :)
ja sam instalirao novi cat na glanc novi sveze restorovan softver, instalirao njega i odma krekovao znaci cak nije ni bio isteko :( shmrckete


Ovo postaje zanimljivo, evo jos malo u moju odbranu, bice na engleskom...
Dakle here goes :)

iPhone Atlas and a number of other sites are reporting this week that refurbished iPhones may contain personal data from previous owners - including email, images, contacts and more - that is ‘readily accessible’ to new owners of these phones.

This is because apparently performing a Restore on the iPhone does not delete all personal data from the device - and nor does Apple’s own ‘refurbishing process’. The iPhone Atlas report is based on information from Jonathan Zdziarski, author of the ‘iPhone Open Application Development’ guide and also an iPhone forensics manual for law enforcement personnel.


Zdziarski says that Oregon State Police have confirmed to him that an out-of-the-box refurbed iPhone contained ‘recoverable data’ including email, personal photos, and even financial information - and that they were able to access this information using Zdziarski’s forensic toolkit.

Dalje u tekstu pise da taj lik zna nacin na koji se mogu izbrisati ti podaci, ali da to jos nece da kaze!
Dakle ako poslije restore-a mogu da se izvuku kontakti, mail... moguce je isto tako da postoje i informacije o prethodnim instalacijama!

Sah! ;) Izvuci se iz ovoga ;)

iShoe
22-05-2008, 21:37
>:( cek malo da razmislim :)

g.paganini
22-05-2008, 23:59
AHAAAAAAA LOLOLOLOL ;D

iShoe
25-05-2008, 15:36
restorovao sam telefon pa cu imati cast da pokusam ceo proces ponovo :)

iShoe
30-05-2008, 01:30
ne i dalje nece da radi... sad od starta pishe da je isteko trial... shto je i logicno ali nece da se krekuje zamenim onih fajlova ;(

prika-ovets
29-06-2008, 19:48
Ako bi bio ljubazan da pomognes!?

Ne znam da uradim ovaj 'valid-date.txt' file!?

Preko koje aplikacije, dal' preko compa treba da uradim taj file, s ovim datumom!!??

Pa ako bi bio ljubazan da mi preciznije obijasnis kako da zavrsim jos taj detalj i da ga nakacim u ovaj folder MobileEnhancer!!??

Samo mi je ostao jos taj detalj da zavrsim s ovim creckom za catepilar!!!

Hvala, unapred!!

iShoe
29-06-2008, 23:56
prika-ovets batali radnju :) ovo je retko kome poslo za rukom... txt file pravish iz notepad-a na windovsu cini mi se :)

e sad, ne znam zashta koristite kate, ja ga koristim samo da bi imao 5 ikonica i refelctiv dock... ako je ovo vasha upotreba onda mozete da nadjete staru krekovanu 1.1.1 verziju i da je snimite :) meni to palo na pamet pre par dana i evo od tad savrsheno radi :)

g.paganini
30-06-2008, 00:20
za pet ikonica ni ne mora kate vise....... ima freeboard dodatak za Customize u kom moze da se enabluje 5 icon dock..... jedino jos nema reflection... al bice...

iShoe
30-06-2008, 00:36
e bestraga mu glava bash :)
a tako sam bio ponosan shto sam si konacno namestio ovo sranje :)

dragan75
25-01-2009, 12:45
No dock, SUID library fix and VOILA no problems with Caterpillar/Kate.

Ovo sam ja nasaso kao resenje za freeze i slow

Aragorn
13-10-2009, 15:09
Da li postoji nacin da se krekuje Kate 3.0.2?