PDA

View Full Version : iphone 4 unlock sa at&t



Kloshar
31-07-2012, 00:53
Namjeravam da kupim iphone 4 koji je zakljucan na at&t i zanima me koliko su sigurni ovi online sto otkljucavaju nasao sam ih par na ebayu po 40$, ako neko ima iskustva da podijeli da li da se upustam u to i da li je sigurno ?

hvala

Chuckie
31-07-2012, 00:54
Neka ga prodavac otključa besplatno i onda ti ga proda.

Kloshar
31-07-2012, 01:25
a nakav je lik koji nema pojma s tim, hoce samo da ga proda nece da se pegla s tim pa me zanima kako bih ja sam mogao to uraditi

Chuckie
31-07-2012, 01:26
Nikako ako je baseband 4.11 ili 4.12.

Kloshar
31-07-2012, 01:30
e svasta, 4.12 je al su mi rekli da se moze otkljucat u par radnji samo traze puno para, a nasao na ebayu http://www.ebay.com/itm/Factory-Unlock-Code-Service-for-AT-T-USA-Apple-iPhone-3-3G-3GS-4-4S-Permanent-/320953449363?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aba50fb93

pa reko da ne moze preko ove stranice jel sigurno i to ...

Chuckie
31-07-2012, 01:32
Sve je to mačak u vreći. Jedino 100% unlock tog basebanda radi sama mreža AT&T, sve ostalo je rekla kazala.

Kloshar
31-07-2012, 01:34
ma ja, i ja ne mogu da bas siguran budem, pa reko da vidim ako se neko javi da je probao to il nesto... al eto hvala tebi.

Chuckie
31-07-2012, 01:38
Prodavcu tog telefona je to minuta posla. Ne vidim što mu je problem nazvat sam AT&T i tražit unlock. Svi smo mi to prošli. Ako je sve regularno, otključat će ga za 2-3 dana besplatno.

Kloshar
31-07-2012, 01:42
evo pitao sam ga sad, on ga je kupio preko ebaya i nema at&t racun tako da sumnjam da ce bit neke koristi

eLfid
31-07-2012, 03:53
Sve je to mačak u vreći. Jedino 100% unlock tog basebanda radi sama mreža AT&T, sve ostalo je rekla kazala.
Pa i nije bas rekla kazala :)


@Kloshar (http://www.isrbija.net/member.php/15050-Kloshar)
Trenutno Dekodiranje za ATT je oko 80 evra (:

attrs
07-08-2012, 12:40
odkljucavam sve modele iphone-a sa at&t mreze official unlock . nebitan bb i nebitno poreklo telefona. cena 80eur.

[email protected]

Chuckie
07-08-2012, 12:58
Na internetu 60$. Smeksaj malo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

attrs
07-08-2012, 13:02
Na internetu 60$. Smeksaj malo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Al placas ne znas ni sam kome. Ovde ces znati kome si poslao novac ukoliko unlock ne radi i traziti novac nazad. A inace radi bez problema, juce je 4 iphona odkljucano. Uplaceno je oko 3 sata u 6 su telefoni bili factory unlocked.

hipp
07-08-2012, 13:30
Mozes i preko www.dekodiranje.org kod njih je 65 evra
Covek je iz Beograda
pozdrav

kvaju
07-08-2012, 13:53
Al placas ne znas ni sam kome. Ovde ces znati kome si poslao novac ukoliko unlock ne radi i traziti novac nazad. A inace radi bez problema, juce je 4 iphona odkljucano. Uplaceno je oko 3 sata u 6 su telefoni bili factory unlocked.

O ovdje znamo kome plaćamo? :)

attrs
07-08-2012, 14:13
O ovdje znamo kome plaćamo? :)

Ako se dogovaramo znaces. neces placati na nick name vec na ime i prezime ili firmu svejedno.

bbrks
07-08-2012, 15:18
Ne znam sta da vam kazem, ali kako je krenulo, ispade da je otkljucavanje iPhonova postao svetski biznis. Mislim, nemojte me pogresno razumeti, radujem se za one kojima to uspe, ako uspe, ali se plasim da ce biti mnogo vise onih koji ce ostati i bez para i bez unlocka.
Procitah tamo nesto i o superbrzim kompjuterima i tamo nekim serverima, pa bele liste kod Applea itd, itd. Ceo net bruji o tome.
Na kraju me samo jos zanima, kako je moguce da king size operateri po svetu i Apple himself, dozvoljavaju ovako nesto. Pre svega mislim na telefone sa black liste, ukradene, zaduzene i sl. To je vec kriminal kolko ja znam. Pa dobro, ako unlock iPhona nema cenu, onda samo napred gospodo.

cikaaca
07-08-2012, 15:38
sve je to biznis....att je specificna kombinacija gde oni mogu i da odluce kad ce da zakljucaju telefon ili da ga otkljucaju apple se tu nista ne pita jer imaju veliki udeo u trzistu.. pise na netu svasta treba biti pazljiv kome dati novac,raznih scam sajtova postoje..

bbrks
07-08-2012, 15:46
Ako ja dobro razumem sta se tu desava, onda ni jedni ni drugi nemaju uticaja na ono sto ti aco radis. Ili se mozda varam. Ne napadam te nikako, molim te. Ako si nasao dobitnu kombinaciju za otkljucavanje i nudis to ljudima za manje pare nego gomila scam i ne scam sajtova na netu, onda svaka cast. Ali mi i dalje nija jasna ona varijanta, da nema nikave veze da li je tel ukraden, zaduzen ugovorm i sl, a opet ladno moze da se trajno otkljuca. Mozda preterujem sa pitanjima, ali bi zaista voleo da razumem o cemu se radi.

cikaaca
07-08-2012, 16:39
ja ti licno ne mogu dati vise informacija nego sto sam objasnio u prehtodnom postu kako to sve funkcionise ali evo pokusacu ponovo jer razumem radoznalost.
imei se enkriptuje,kada se izracuna kod skida sa mreze i stavlja na white listu simfree telefona tu snima i proverava preko servera..neko to radi brze par sati,nekim serverima treba i do 15-20 dana,zavisi od mreze,ako je sve ok tj pored imeia mreze ne stoji neka naznaka(kraden,ne izmireni racuni itd) tj da nije obelezen(blacklistovan) treba veoma malo vremena,jedan clan se zacudio kad mu je telefon otkljucan u roku od 15 minuta od njegove uplate i zvao me je 10 puta da proveri jeli to to ili treba jos nesto da se radi,jer nije verovao koliko brzo to ide i da mu je telefon otkljucan posle tolikog vremena :)

pitao si za kako to operateri dozvoljavaju...pa eto ljudi su podlozni koroupciji i kad je nesto na netu tamo negde ne moze se izbrisati,tehnologija,znanje i vestine hakovanja i povezivanje ljudi je ucinilo svoje...

att 60e danas,govorim o iphonu 4,sutra ne znam kako ce biti nekada skoci nekada padne,ne varira puno ali moguce su promene.Jer se novac menja u drugu valutu a sami znamo da dok se promeni u dinar pa za to kupi druga valuta izgubi nesto malo..no nebito to je sitno nesto

nije bitno da li je manje ili nesto malo vise para nego na nekim scam ili ti bilo kakvim sajtovima ili oglasima bitno je da je sigurno,pouzdano i da ce se tel otkljucati ili money back!

koliko sam siguran clan to znaju ljudi na ovom forumu,vremenom provedenom na istom i ovolikom broju postova.Ako napravite bulk porudzbinu od par telefona cena moze da se iskoriguje.

treba od uplate 15ak minuta do 72h ako mozda neki racun nije izmiren na vreme ali u sustini ide realno brzo preko ovog servera...a za obelezene nesto malo duze i cena je druga...

pitanja koristite pm sa imei brojem telefona

nadam se da necu popiti neki ban zbog ovoga

Pozdrav svima

bbrks
07-08-2012, 16:58
Ok hvala na objasnjenju, nadam se da ce ovo i pomoci nekim clanovima odavde da se upuste u tu avanturu, narocito sa AT&T, posto jako dobro znam, kakvi su to zlikovci, kad se setim kako sam ja otkljucavao moj tel kao i neke druge. Bagra samo tako. Inace ako sam dobro video, narocito na modmyi forumu, ima jedna "firma" u UK koju svi hvale za servis, samo sto je cena kod njih za AT&T, cini mi se preko 150 evrica. Uzas. A to kao opravdavaju razlikom u ceni SIM free i ne SIM free telefona. Strava.

attrs
07-08-2012, 17:37
Kako god ko misli da moze neka uradi. Ja sam licno potrosio oko 50eur na scam sajtove i kupio `sofware` za odkljucavanje ali to nema veze sa zivotom. Moja veza je direktno u apple, prijatelj od moje sestre iz usa radi za apple u usa i odkljucace iphone preko apple nema nikakve veze sa att. upravo dok ovo pisem dosao mi je kod za iphone za koji sam danas u 12 sati uplatio novac za odkljucavanje. Ko voli nek izvoli drugo nemam sta da kazem. Samo mogu da garantujem da ne pokusavam nikoga da prevarim. Ko zeli neka se javi na private i cucemo se telefonom oko detalja.

cikaaca
07-08-2012, 21:46
@bbrks
zahvaljujes se na dugme hvala...

hipp
07-08-2012, 22:37
Ok hvala na objasnjenju, nadam se da ce ovo i pomoci nekim clanovima odavde da se upuste u tu avanturu, narocito sa AT&T, posto jako dobro znam, kakvi su to zlikovci, kad se setim kako sam ja otkljucavao moj tel kao i neke druge. Bagra samo tako. Inace ako sam dobro video, narocito na modmyi forumu, ima jedna "firma" u UK koju svi hvale za servis, samo sto je cena kod njih za AT&T, cini mi se preko 150 evrica. Uzas. A to kao opravdavaju razlikom u ceni SIM free i ne SIM free telefona. Strava.

kodovi sluze za otkljucavanje drugih telefona (nokia,samsung.......) i idu pw+384........
to se otkuca i telefon je otkljucan
iphone se otkljucava preko itunes i on se p[ovezuje sa apple
apple dobija nalog od at&t koji moze da otkljuca
vezani su ugovorom za mnogo vece pare nego sto ces ti ikad videti
Garancija ne postoji da se nece zakljucati
Ako sam ja vlasnik telefona i ukraden mi je i vidim da je skinut sa black liste imam pravo da ga ponovo stavim i trazim ostetu

attrs
07-08-2012, 22:54
Telefon koji trenutno drzim u ruci je ukraden u americi licno ja sam zvao preko skype at&t nekoliko puta i trazio da mi odkljucaju telefon i evo sta sam dobio od njih:

Dear XXX, Thank you for contacting AT&T Customer Care about unlocking your iPhone. We are unable to complete your request at this time due to the following reason: The unlock code for this device is unavailable due to security restrictions based on the device's history. You may want to return the device and/or provide feedback to the right owner.

Isto su mi rekli i na live support. Tako da sam danas uplatio momku u usa i imam odkljucan telefon. Mozda neko misli da je fora ali nije verujte mi. oko 6 sati sam nakacio tel na itunes uradio restore i odmah je nasao mrezu.

hipp
07-08-2012, 23:13
Tacno otkljucan je al vlasnik ako proveri dal je jos na black list i vidi da nije on automacki ponovo aktivira zakljucavanje
To se moze desiti i desavalo se !!!!!!
Ne znam po kojoj ceni taj naplacuje al verujem da na kolicinu i kod ovih mozes dobiti popust
Prijatelj je devojci poklonio iphone4 posle raskida ona je dva puta placala otkljucavanje i on ju dva puta zajebao obratvsi se apple i zakljucao

hipp
07-08-2012, 23:17
Telefon koji trenutno drzim u ruci je ukraden u americi licno ja sam zvao preko skype at&t nekoliko puta i trazio da mi odkljucaju telefon i evo sta sam dobio od njih:

Dear XXX, Thank you for contacting AT&T Customer Care about unlocking your iPhone. We are unable to complete your request at this time due to the following reason: The unlock code for this device is unavailable due to security restrictions based on the device's history. You may want to return the device and/or provide feedback to the right owner.

Isto su mi rekli i na live support. Tako da sam danas uplatio momku u usa i imam odkljucan telefon. Mozda neko misli da je fora ali nije verujte mi. oko 6 sati sam nakacio tel na itunes uradio restore i odmah je nasao mrezu.
daj okaci imei telefona da vidim dal je zakljucan i dal je bio na black listi
odma da ti kazem da je moguce ako je skinut da se moze vratiti na BLACK LIST

attrs
07-08-2012, 23:24
012746008230579

bbrks
08-08-2012, 15:02
ovo ce biti zanimljivo, samo napred gospodo. Inace bio sam slobodan da pogledam preko nekoliko slobodnih sajtova za proveru IMEI broja.
Trenutno unlocked vodi 2 : 1 protiv locked.

Ako attrs dozvoli, objavicu i zvanicne rezultate.

Vuk98
08-08-2012, 16:09
Pa taj jedan sajt nije obnovio bazu podataka...


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

bbrks
08-08-2012, 16:13
Sve je moguce, kao i to da se tel nezvanicno moze skinuti sa black liste, a zvanicno ponovo vratiti. Sick, isn't it??????

Vuk98
08-08-2012, 16:16
Da li ce Apple od toliko iPhoneova da vraca jedan na black listu, budimo realni...


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

cikaaca
08-08-2012, 17:51
To se desava gotovo nikad da vraca na listu.nasi ljudi obicno prijave tel da je ukraden donesu telefon u srb zavaljaju za neke pare i onda mogu ponovo da uzmu tel posto je prijavljen kao nestao uz neku sitnu nadoknadu i zbog toga se stavljaju telefoni n blacklistu tj nebi mogli da se koriste u zemlju u kojoj su prijavljeni.a van granoca bez problema..blacklistovan telefon kad se prebaci na whitelistu niko ne zna osim zaposljenih ko radi na toj listi a njih iskreno boli uvo da se bakcu tako to sa ponovnim zakljucavanjem je smesno i pada u vodu..jedno
Kad postane simfree zauvek je simfree..
Niko nema uvid u tu listu sem zaposlenog a samim tim sto biste opet prijavili telefon da je skinut sa black liste nakacili biste sebi poblem na ledja,jer znate gde je telefon i da je u funkciji ;)

Vuk98
08-08-2012, 17:53
A i opet ako se vrati na blacklistu telefon neće raditi samo u zemlji u kojoj je kupljen, a zauvek ostaje simfree, zar ne?


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

cikaaca
08-08-2012, 17:55
Blacklistovan telefon je obicno i zakljucan,locked..osim ako nije otkljucan preko geveya,xsima itd tj ima stari baseband..

I citaj telefoni se nikada ne vracaju 2 puta na blacklistu to je gotovo ne moguce!!

attrs
08-08-2012, 19:00
ovo ce biti zanimljivo, samo napred gospodo. Inace bio sam slobodan da pogledam preko nekoliko slobodnih sajtova za proveru IMEI broja.
Trenutno unlocked vodi 2 : 1 protiv locked.

Ako attrs dozvoli, objavicu i zvanicne rezultate.

objavi i mene zanima ako ima nesto sto ne znam.

bbrks
08-08-2012, 19:22
Pa ne znam da li je novo ne verujem, na dva sajta kaze unlocked, na jednom ne :confused:

http://www.iphone-officialunlock.com/imei/


012746008230579



Model
IPHONE 4 16GB BLACK


Version
5.1.1



Carrier
Not available


Warranty coverage
Out of Warranty


Warranty period
- / -


Purchase country
US


Activated
yes



SIM Locked


No





http://www.jbwizard.com/
Search results for IMEI number 012746008230579 :



Device model:
iPhone 4


Capacity:
16 GB


Current cellular carrier:



Phone bought from:
United States of America (US)


Current installed iOS:
5.1.1


The iPhone is:
Carrier locked :(


Warranty:
Out of Warranty



http://www.s-url.ro/
Repairs and Service Coverage: Expired Tel. Technical Support: No phone support
Device ID: 012746008230579
Country Code: USA
Purchase Country: (US) United States
Warranty: Out of Warranty
Sell Type: t1
Activated: Yes
Registered: Yes
Activation: 2012-08-08
iOS version: 5.1.1
Simlock: Unlockedhttp://89.137.253.14/smile.gif

attrs
08-08-2012, 21:14
Ne znam sta da ti kazem, bas sam potpuno iskren vezano za ovu pricu. Nemam razloga da izmisljam i lazem. Pitao sam coveka koji je odkljucao tel sta ako ga opet zakljucaju kaze da posle njegovog unlock-a nema sanse.Covek radi za apple, ako laze on mene lazem ja vas.

Flash Gordon
08-08-2012, 22:01
da se i ja ubacim u diskusiju , zavo sam za otkljucavanje ip4 4 puta u zadnjih 2 nedelje prvi put nije moglo zbog razloga da nje placen neki racun, drugi put da je ukraden, treci put sve zavrsio i ostalo je da sledeci dan posaljem fax sa racunom kojeg nisam imamo , i danas sam opet zvao i rekli mi da telefon nije moguce otljucati od strane appla a ne od strane at&t , tako da ceu morati i daljhe da pokusavam , jel ima mozda neko neki predlog ....

Vuk98
08-08-2012, 22:13
Samo zovi, zovi, zovi da te zapamte, ubij ih u pojam!


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

cikaaca
09-08-2012, 01:16
Pa ne znam da li je novo ne verujem, na dva sajta kaze unlocked, na jednom ne :confused:

http://www.iphone-officialunlock.com/imei/


012746008230579 (tel:012746008230579)


Model
IPHONE 4 16GB BLACK


Version
5.1.1


Carrier
Not available


Warranty coverage
Out of Warranty


Warranty period
- / -


Purchase country
US


Activated
yes


SIM Locked
No




http://www.jbwizard.com/
Search results for IMEI number 012746008230579 (tel:012746008230579) :



Device model:
iPhone 4


Capacity:
16 GB


Current cellular carrier:



Phone bought from:
United States of America (US)


Current installed iOS:
5.1.1


The iPhone is:
Carrier locked :(


Warranty:
Out of Warranty



http://www.s-url.ro/
Repairs and Service Coverage: Expired Tel. Technical Support: No phone support
Device ID: 012746008230579 (tel:012746008230579)
Country Code: USA
Purchase Country: (US) United States
Warranty: Out of Warranty
Sell Type: t1
Activated: Yes
Registered: Yes
Activation: 2012-08-08
iOS version: 5.1.1
Simlock: Unlockedhttp://89.137.253.14/smile.gif

Opusti se samo,uzivaj u otkljucanom telefonu..proveri sutra a i u opste sta te briga sta pise ako tebi tel radi..mozda ima slab fedback sajt...