PDA

View Full Version : Potrebna pomoc pri pravljenju aplikacije



minja
30-07-2012, 15:16
Postovanje,

pre nego sto objasnim problem na koji nailazim, zeleo bi da malo vise kazem o projektu na kojem radim. Osnovao sam NVO koja se bavi pomaganjem gradjanima da aktivno ucestvuju u prijavljivanju i resavanju problema na javnim mestima. Website je 95% gotov (korisnicka strana) i nekih 40% (stranica za opstine). sada zelim da napravim besplatnu aplikaciju koju bi korisnici mogli da koriste za prijavljivanje svojih problema/ideja. Problem na koji nailazim i za koji se nadam da mozete da mi pomognete, posto google mapa nema dobar pretrazivac ulica po Srbiji, bio sam upucen na PlanPlus mape. Za web stranicu to radi odlicno ali koliko sam ja razumeo Plan Plus nema mape za mobilne aplikacije.
Mozda je najbolje da dam direktan primer problema, nalazim se na lokaciji na kojoj zelim da prijavim problem. Posto ne mogu da koristim Plan Plus mape, moja aplikacija mora na neki nacin da koristi google maps da bi pronasao svoju trenutnu lokaciju (ovaj proces bi trebao da bude nevidljiv za korisnika), da tu lokaciju prijavi na stranici gde bi korisnik mogao da da opis problema i da onda taj "paket" informacija posalje na web stranicu projekta. Tako da bi taj problem bio vidljiv za sve korisnike koji posecuju web stranicu.
Ako neko zna i zeli da pomogne to bi bilo fantasticno.

Pozdrav,

1024
30-07-2012, 18:57
Iz mog iskustva, Google Maps se prilicno dobro snalazi sa ulicama u Srbiji, i sa pretrazivanjem ulica i sa odredjivanjem ulica na osnovu koordinata.

Mislim da je ovo dokumentacija na temu:

http://developer.apple.com/library/ios/#DOCUMENTATION/CoreLocation/Reference/CLGeocoder_class/Reference/Reference.html

mada ima i drugih nacina (ovaj konkretno zahteva minimum iOS5 da bi radio), recimo Google geocoding API:
https://developers.google.com/maps/documentation/geocoding/

Nisam razumeo, da li vec ima nekoga ko se bavi izradom aplikacije pa je samo potrebna pomoc za ovaj problem ili se trazi neko da radi aplikaciju od nule?

djalfirevic
30-07-2012, 20:54
Spreman da ti pomognem, javni se na pm.


Postovanje,

pre nego sto objasnim problem na koji nailazim, zeleo bi da malo vise kazem o projektu na kojem radim. Osnovao sam NVO koja se bavi pomaganjem gradjanima da aktivno ucestvuju u prijavljivanju i resavanju problema na javnim mestima. Website je 95% gotov (korisnicka strana) i nekih 40% (stranica za opstine). sada zelim da napravim besplatnu aplikaciju koju bi korisnici mogli da koriste za prijavljivanje svojih problema/ideja. Problem na koji nailazim i za koji se nadam da mozete da mi pomognete, posto google mapa nema dobar pretrazivac ulica po Srbiji, bio sam upucen na PlanPlus mape. Za web stranicu to radi odlicno ali koliko sam ja razumeo Plan Plus nema mape za mobilne aplikacije.
Mozda je najbolje da dam direktan primer problema, nalazim se na lokaciji na kojoj zelim da prijavim problem. Posto ne mogu da koristim Plan Plus mape, moja aplikacija mora na neki nacin da koristi google maps da bi pronasao svoju trenutnu lokaciju (ovaj proces bi trebao da bude nevidljiv za korisnika), da tu lokaciju prijavi na stranici gde bi korisnik mogao da da opis problema i da onda taj "paket" informacija posalje na web stranicu projekta. Tako da bi taj problem bio vidljiv za sve korisnike koji posecuju web stranicu.
Ako neko zna i zeli da pomogne to bi bilo fantasticno.

Pozdrav,

minja
31-07-2012, 00:34
Nisam razumeo, da li vec ima nekoga ko se bavi izradom aplikacije pa je samo potrebna pomoc za ovaj problem ili se trazi neko da radi aplikaciju od nule?
Ja sam poceo da pravim aplikaciju, uspeo sam da napravim neke osnovne stvari, sredio sam dizajn. Najveci problem mi predstavlja taj deo price sa mapom, tu mi je potrebna najveca pomoc. Barem za sada :)

Pozdrav

Mobtel063
08-10-2012, 16:46
Samo kao ideja....

Da li bi mogao da ubacis opciju da se neki problem uslika,i da pritom program zatrazi gps konekciju...tada bi slika imala i gps adresu u sebi i tako bi mogla da se posalje tamo gde treba...

Primer:

Naisao sam na naki problem u nekoj ulici...uzmem tel,ukljucim kameru i ukljucim gps,slikam,dodam moje zapazanje problema i sve to posaljem...

Razmisljaj u nekom ovom smeru.

To bi bilo jako prosto i jednostavno...

Takodje koliko ja znam skoro svi android i ios uredjaji imaju gps

Pozdrav


Sent from my iPad using Tapatalk HD

josip122
22-04-2013, 21:30
Da li se itko ovdje od vas bavi pravljenjem aplilacija za iphone?
Ako im itko neka mi se javi na privat.