PDA

View Full Version : Apple Magic Mouse & igrice na OSX



vikhiiz
30-07-2012, 10:37
Pozz ljudi...
Zanimam se oko kupovine novog Apple Magic-a, međutim plašim se scenarija gde je ovaj miš odličan za OS korišćenje ali totalno beskoristan za igrice, pa me zanima vaše mišljenje u vezi sa temom...

Dakle da je ovaj miš koristljiv i za igrice ili ne?

Bojim se da nedostatak fizičkog desnog klika i dodatnih tastera značajno može uticati na igrivost igara... jesam li u pravu?

vux90.vjovicevic
30-07-2012, 11:35
Za te pare bolje uzmi neki logitech.. Em sto ce imati bolje performanse,em sto ce ti lepo 'lezati' u ruci..
Ja sam pre jedno nekoliko meseci koristio taj mis i posle nekog vremena koriscenja bolela me je saka..
Mis ja makar za moju ruku bio premali, i nije mi odgovarao uopste..

Prvo taj mis ti nije za gaming (sto si i sam napisao, usled nedostatka klika), drugo makar meni nije nista spec.. Ali to je moje misljenje :)

studioton
30-07-2012, 12:02
Za OS mis je fantastican..

Ajfon xD
30-07-2012, 12:14
Mozda za OS, ali covek hoce da ga koristi i za igrice. Dakle, preskoci ga ako budes hteo da igras nesto, i uzmi nesto "normalno".
Ne uzimaj neke skupe miseve, sta ce ti to ? Isti k. samo drugo pakovanje :)
Ja sam igrao Counter-Strike jedno 2 godine i bio sam pro nad pro-ovima, znaci drao sam, uvek prvi na Scoreboard-u. Ali gledaj ovo, igrao sam sa misem od 499 kinti na laptopu i krao sam komsiji Wireless, a oni koji su imali metar sa metar Steelseries podlogu, X7 mis, premocnu tastaturu i ubica komp nisu bili nista posebno :D
Znaci uzmes neki mis od najvise 1000 kinti i vozis ! Ne uzimaj Magic Mouse ako ces igrati igrice.

Byakuya
30-07-2012, 12:24
Kod kuce imam magic mouse koji je za sve...i jedan jos mis od 500kinti koji je za igrice...realno za rad na macu je magic mouse stvarno fenomenalan...ali u igricama stalno klikces tako da ti je bolje da ako uzimac magic mouse uzmes i neki sknj bas za igrice...

vjovicevic nije ti mali za saku vec mis nisi drzao kako treba...drzi se drugacije od klasicnih miseva..

vikhiiz
30-07-2012, 17:41
Čekajte ljudi... znam koliko je mali, to je nevažno :)
Čini mi se da bi možda i bio malen za ruku, al to sad na stranu...

Zanima me konkretno za igrice i da li bi taj miš bio u potpunosti funkcionalan?
Recimo da igram Assasins Creed-a ili Diablo3... Da li ga vredi uzimati za celokupno iskustvo na Mac-u (igre + OS) ili da ni ne pomišljam da ga koristim za igrice?

Konkretno me buni odsustvo dodatnih tastera, pa i desnog klika... zato sam zbunjen i ne znam da li bi radile igre pod njim...

EDIT: mada opet, kontam/razmišljam, zna Apple da se prave igre i za OSX... čudi me da bi pravili miš pod kojim možeš samo da upravljaš OS_om a da za igrice treba da nabaviš dodatni miš :/

Byakuya
01-08-2012, 08:10
Ima on i levi i desni i srednji gornji donji klik...ima ih mnogo posto je ceo touch:)

Za igrice je truba...i realno je greota trositi ga na iste...ali kombinacija magic mouse za sve ostalo i a neki sknj mis za igrice ti je pun pogodak...kada ti ne treba samo ga sklonis sa strane ili izvuces...i cao...

Nezgodan je za igrice...toliko o tome...

vikhiiz
01-08-2012, 10:48
Čekaj Byakuya... znači igrica bi mogla da konta, što ti kažeš "mnogo tih klikova", bez obzira što je touch?

Imam ja trenutno Logitech MX Perfomanse, koji je vrh sam po sebi, al sam... ono... kontao da uzmem sve "by Apple", pa i tog mišonju :)

Ali kontam da je nezgodan za igrice... :/
Hvala na savetima...