PDA

View Full Version : Kako da sacuvam apps sa installous i Cydia



diplomirani
18-07-2012, 08:44
Treba mi pomoc, trenutno mi je 5.0.1 hocu da uradim abdejt na 5.1.1 da li postini mogucnos da sve sacuvam sa tel da ne bi morao ponovo sve da instaliram? Mislim na installous i cydia?

dado
18-07-2012, 08:52
Za Installous odradi "Transfer Purchaces" u iTunes-u, da bi ti ih prebacio u iTunes library i kasnije ih samo sync-uješ nazad.
Što se cydije tiče imaš program sa cydije "xbackup" koji ti backup-uje apps sa cydije, kasnije opet instaliraš tu aplikaciju i odradiš restore aplikacija...

zmajcek
18-07-2012, 08:54
uradi "transfer purchase" u itunes i sve apps ce ti biti sacuvane posle ih samo vratis u telefon kada stavis novi softver (naravno nakon sto uradis JB)
sto se tice cydie mislim da to ne mozes sacuvati moraces sve polako ponovo instalirati (sto je i bolje, manja je sansa da zeznes sistem...)


hehe, pisali smo istovremeno
nisam znao za ovo sa cydie ali ja i dalje mislim da ti je bolje da sve instaliras ponovo, taman ces se resiti i stvari koje ti ne trebaju (toga uvek ima) a koje samo ti opterecuju tel...

diplomirani
18-07-2012, 08:58
Kako da odradim taj transfer purchase? Nisam nesto upoznat :(?

zmajcek
18-07-2012, 09:01
prikaci telefon na itunes, desnim klikom misa na telefon kad se pojavi u itunes meniju i imaces opciju transfer purchase...

(mada ako si tek poceo da koristis itunes on bi trebao da te pita da li oces to da uradis cim prikacis tel, prihvati i odaberi da to automatski radi sam cim prikacis fon na itunes..)

diplomirani
18-07-2012, 09:04
Koristio sam ga prije mislim da sam gasio da mi ne sihronizuje svaki put kad se prikacim :)) hvala puno

zmajcek
18-07-2012, 09:07
nisam mislio da ti sync radi cim prikacis nego transfer purchase ukoliko imas novih aplikacija, to je korisno...