PDA

View Full Version : Volume up u toku snimanja videa na iphoneu 4 = ?



ZAre
15-07-2012, 21:29
Da li je neko pokušao da u toku snimanja videa pritisne volume up dugme ? Pretpostavljam da je ideja da se uradi snapshoot u vidu slike. Međutim, kod mene se dešava da kad pritisnem dugme, telefon pokaže kao da radi snapshoot, međutim video se tu mučki prekine (prestane da trepti crvena lampica) a te slike (snapshoota) u galeriji nema.

Interesuje me da li je to generalni problem iosa (5.1.1 r1) ili ja imam ekskluzivna prava na ovaj bug :)

Pa ako bi neko sa poslednjom verzijom iosa mogao da proba pa podijeli iskustva, bio bih zahvalan !

boci86
15-07-2012, 21:54
Video se prekine ali slike snapshoota u galerij bi trebalo da ima, bar je tako kod mene...

edit: nisu slike vec video, volume up samo prekine snimanje....

ZAre
15-07-2012, 22:08
hvala boci. Kod mene pokaže kao je smjestio sliku u galeriju, međutim tamo je samo video. Mada i to što prekida snimak mi je nelogično, s obzirom koliko je teško držati telefon dok se snima (a da se pritom prst ne pojavi u kadru ili mahinalno klikne prstom na ekran što rezultira fokusom na pogrešno mjesto ili opet prekidom snimka). To što je volume up još jedno mjesto na kome prst ne bi trebao da se nađe dok se snima samo otežava situaciju.
Pretpostavljam da bi neka normalna funkcija trebala da bude kao kod samsunga galaxy sIII http://www.youtube.com/watch?v=qQ1vnLVVDoU

goranagf
15-07-2012, 22:18
Volume up dugme se moze koristiti za slikanje, kao i za pocetak/kraj snimanja, ja od kako sam to skontao i ne koristim dugme na ekranu, puno je prakticnije sa fizickim dugmetom. A sto se tice slikanja u toku snimanja, koliko znam to se ne moze na iPhone-u (bar na ip4 i nize).


Sent from my iPhone using Tapatalk

ZAre
15-07-2012, 22:35
U tom dakle grmu leži zec :] tja. Ja sam se baš nadao da je neki rješivi bug. Praktičnije jeste možda sa stanovišta lakoće klika. Međutim, prije neki dan sam bio na planinarenju, gdje se pojavio prostor za super scenu od nekih 10tak minuta videa.. gdje sam prvobitno morao da pazim da mi telefon ne ispadne, pa onda sve gorenavedeno.. od prstiju u kadru do prekidanja snimka. I kako sam bio gotovo siguran da nisam prekinuo snimak "soft" dugmetom na ekranu.. bio sam prilično razočaran kad sam na kraju ukapirao da je od tih 10 minuta akcije ostalo zabilježeno svega par sekundi. No eto, možda sad neko iskritikuje što nije iphone za to nego neki GoPro ali ipak je ideja telefona kao kamera koja je stalno uz vas dio njihovog reklamnog slogana.. možda bi se trebalo povesti računa, pa da barem 4s ili 5 dobiju samsung-like mogućnost picture shot u toku videa :)

Chuckie
15-07-2012, 23:53
Za video recording toplo preporučujem Movie360 aplikaciju.