PDA

View Full Version : Instalacija OSX Lion sa OSX Leopard - Moguce Direktno ili Ne?



Ivan_K
08-07-2012, 10:22
Pozdrav svima,

Evo moj prvi post, i naravno pokusavam da resim problem oko OSX-a, a treba mi vasa pomoc/preporuka :)

Dakle, zadnjih par godina sam bio lenj, i na mom macbooku (kupljen krajem 2009.) ostavio OSX Leopard 10.5.8. do danasnjeg dana!!! Posto bih hteo da instaliram Lion, da li moram po "protokolu" prvo da instaliram Snow Leopard 10.6 ili na "neku foru" (tu mi treba vasa pomoc) mogu direktno da instaliram Lion?
Citam da za takve slucajeve postoji USB sa instalacijom Liona, znaci li to da je dovoljno da potrazim narodnu verziju Liona za USB i mogu da pregazim 10.5 dirketno sa 10.7 ili mi ipak preporucujete da prvo instaliam 10.6. pa onda 10.7?

Hvala svima :)

technobuba
08-07-2012, 10:53
Mozes uraditi upgrade slobodno... Mozes cak i sa svog drive-a gdje ti stoji instalacioni Lion... Samo pokrenes taj dmg file i vozi... Samo prije toga mislim da mpras Leoparda update na last v ja mislim da je u pitanju 10.6.8 v...

Byakuya
08-07-2012, 11:11
Ne mozes nikako sa Leopard na Lion...jedino sa Snow Leopard na Lion i to 10.6.8 na 10.7...

Posto je to situacija tebi predlazem da resintaliras lepo sistem odmah na Lion...clean installation...

Ivan_K
08-07-2012, 12:04
Super, znaci mogu da skinem 10.7.4 i samo clean installation, i to je to.

Hvala

Byakuya
08-07-2012, 12:12
Moras da skines Lion instalaciju...ili da je kupis...i onda instaliras...

macbook3
27-07-2012, 22:34
skinuo sam danas Lion 10.7.4 sa nekim unlock folderom, e sad folder Lion 10.7.4 mi sadrzi 9 fajlova od kojih su redom
Mac OS X 10.7.nvram
Mac OS X 10.7.vmdk
Mac OS X 10.7.vmsd
Mac OS X 10.7.vmx
Mac OS X 10.7.vmxf
vmware
vmware-0
vmware-1
vmware-2

a unlock folder ima foldere windows,osx,tools,src,linux,esxi
Situacija je sljedeca u pitanju je macbook white 2.1GHZ Core 2 Duo 4GB RAM,kupio sam nov HDD i stavio u njega, kakva je solucija da instaliram LION na taj novi HDD?
Kako da ove gore navedene fajlove iskoristim za instalaciju? Postoji li mogucnost da preko Windows racunara ubacim te fajlove na eksterni hard disk pa da sa eksternog hard diska pokrenem CLEAN INSTALLATION, ili da od njih nekako napravim boot-abilne DVD?
Moje iskustvo na instalaciju MAC OSX se svodi na to da sam sa originalnih diskova vrsio instalaciju i sve je proslo ok.
Pretpostavljam da je jedan od gore navedenih fajlova nesto slicno kao .iso, kako ga raspakovati i napraviti boot-abilne DVD od njega ili kako ga raspakovati i staviti na eksterni hdd da bi se instalacija mogla pokrenuti sa tog eksternog hdd??? Iscrpan je opis, koliko sam mogao pojasnio sam o cemu se radi. UNAPRIJED HVALA!!!

noname
30-07-2012, 10:03
To što si skinuo je za VMware. Tebi treba neki retail Lion.dmg.

RingeRaja
03-08-2012, 10:42
Skini Mountain Lion, mnogo je bolji od Lion-a.
I to retail instalaciju, kupiš na App Store ili nađeš negde "narodnu" verziju.