PDA

View Full Version : Ralink RT61 Turbo Wireless LAN Card



Stimpi
03-07-2012, 01:32
zna li neko neku foru da mi radi net na mac os x ako imam Ralink RT61 Turbo Wireless LAN Card (wirelless karticu). ako zna neka mi se javi

Sava
03-07-2012, 11:27
Moze da radi ali na 10.4 Tigru i na 10.5 Leopardu... A to je mnogo staro...

Stimpi
03-07-2012, 12:31
jel ima neka fora da radi na onim sto si mi rekao da slinem

Sava
03-07-2012, 14:18
Sto sam ti dao da skines je za graficku... Ali ta Wifi kartica ne moze da radi na Mac-u... Kupi neku usb wifi koja radi na Mac-u i nece biti problema.

Stimpi
03-07-2012, 14:20
ajde kad si slobodan ides samnom da kupimo?

vikhiiz
30-07-2012, 11:08
Ajde ako kupiš karticu (u Srbiji) koja radi nativno (ili sa kextovima) na hekintošu (ja sam stavio već Mountain Lion), pusti poruku ovde da znam koju si kupio, gde i da li radi ;)

Byakuya
01-08-2012, 09:13
Imaju neke wifi PCI kartice koje radi i ponasaju je kao airport...preko USBa to naravno ne postoji...medjutim da li vam je toliki problem da bocnete jedan kabl? Da je laptop pa i da razumem ali ovako mi je malo damn glupo...

vikhiiz
01-08-2012, 11:55
A jbg, Buja, nemaju svi fizičke/tehničke mogućnosti da "bockaju" kablove...
Nego, i mene zanima ova priča oko WiFi kartice u Hack kombinaciji...

Našao sam ovo http://www.itsvet.com/proizvod/apple-airport-extreme-wi-fi-mb988zm-a/comp_comp_networkadapter/171/388 pa me zanima da li ovo kompatibilno sa PC-jem i da li bi radilo OutOfTheBox?

Byakuya
01-08-2012, 12:01
pa mislim da je kabl stariji od svega:)

To moze da se iskoristi u hack kombinaciji medjutim potrebno je kupiti posebnu PCI adapter karticu...tu malo cackati...ali da se napraviti...naravno mislim da ostatak delova ne mozes kod nas da napravis...

ono sto je najbitnije je da znamo tvoju konfiguraciju kako bi ti rekli koja wifi kartica bi mozda radila...posto kapiram da ti nesto sto radi kao airport a ne preko nekog utility?

vikhiiz
01-08-2012, 12:06
Čekaj, čekaj, sad si me zbunio :)
Pisao si svašta nešto... - "potrebno je kupiti posebnu PCI adapter karticu"... "malo čačkati"... " ostatak delova ne možeš kod nas da napraviš"? -napraviš?

Ja želim nešto što bocnem (WiFi) i to radi nativno na OSX Mountain Lion... Ako već dajem 50€ za kartu, da bude nativna, i bez ikakvih kextova! Ako me razumeš!? :)

Moja konfa je sledeća: GA-B75M, IvyBridge i5 3450, ASUS 6850...

Koliko znam, rade 2 wifi karte (a da nije ova Apple-ova)... ali te su isto toliko skupe (50€+) i nema ih kod nas...

Ajde malo pojasni šta si hteo da kažeš :)
Ova mi deluje kao da je PCI (što znači da može da se bocne u komp i da radi bez ikakvih problema)... samo je pitanje da li će raditi OOB?

Byakuya
01-08-2012, 12:10
Ako hoces bas native...onda kupi apple racunar...

Ne znam sta da ti kazem...mozes da uzmes...probas i vratis ako ti ne odgovara...samo dodaj na celu pricu da ti fale i antenice i blablabla pa ce ono sto sam gore napisao imati malo vise smisla...nadam se

noname
01-08-2012, 13:51
@vikhiiz

Byakuya hoće da ti kaže da bi to trebalo ovako nekako da izgleda:

http://i.ebayimg.com/t/Apple-Airport-Extreme-Wifi-Card-802-11n-Hackintosh-/00/s/NjY1WDYwMA==/$(KGrHqZ,!g4E+!4u0,DkBP6zl+m+)w~~60_3.JPG

:eyebrows:

vikhiiz
01-08-2012, 14:46
@buja - "Ako hoces bas native...onda kupi apple racunar..." -> pa kad mi tako napišeš, moram tako da ti i odgovorim...

Ovako... baš nedavno sam odlučio to što si mi ti savetovao i gadno se pokajao! Uzeo sam MacMini 2010, serija pre "i" procesora! To je takvo malo *****, da ja nemam reči.
U isto vreme sam imao Hackintosh sa nekim najjeftinijim Intel™ Core2Duo na 2.66 i DDR2 memoriju, i sve to iz 2009.
Možda ne možeš da veruješ, ali moj hack je u svemu radio bolje nego taj "native apple" računar... Taj polovni sam platio 400€, i gadno se pokajao. Reći ću samo da su animacije pri prelasku iz jedne full app u drugu - SECKALE!
Isto dana sam ga prodao dalje!
Prodao staru konfiguraciju (ploča, procesor, memorija) i doplatio 160€, i sada imam gore navedenu konfiguraciju koja na geekbenchu daje rezultat kao iMac 27" i7, a koji košta 1800€.
Ovo je razlog zašto više NIKADA neću dati pare za neki Mac računar!

Ok, sad ćeš ti (verovatno) reći, nakon svega ovoga, da MacMini nije isto što i iMac... a ja ti kažem, da mi ne pada na pamet da dajem cca 2000€, a drugo, uvek ću napraviti hackintosh koji će razvaliti svaki iMac za duplo manje para... tako da Apple Mac - ne hvala, nikad više!

E sad, ako možeš da pomogneš bez te "pametne" sugestije "Pa ti onda kupi Apple", a ti pomozi... ako ne, nemoj...
TonyMac http://tonymacx86.blogspot.com je lepo predstavio koje kartice rade NATIVNO sa hackintosh-ima, ali ih nema kod nas... tako da ja ne izmišljam toplu vodu, niti tražim nešto nemoguće... Samo nečija iskustva i pomoć.

---

Zato sam i postovao ovde i poručio dečku koji je krenuo u potragu za WiFi karticom koja će raditi na hackintoshu (pa makar i sa kextovima) da postuje gde je našao i koju? Siguran sam da može da se nađe, samo treba biti uporan.
Isto tako sam saznao da webcamera Logitech C270 radi na hackintoshu nativno... tako da ima svega, samo treba naći...

EDIT: @noname - znam, to je neka custommade... ja to ne znam da radim, niti mi se radi... imam para i daću za nativnu karticu ako treba i 50€, samo da radi OOB!

noname
01-08-2012, 16:47
Priča se da je ova radila na Mountain Lion DP OOB:


http://www.uspon.rs/proizvodi/Mrežne+kartice-67+Wireless+PCI+mrežna+kartica+TP-Link+TL-WN951N-6935364050344

Samo gledaj da bude rev 1, jer je tu




Atheros AR5008-3NG Chip 1: Atheros AR5416 Chip2: Atheros AR2133 Reconised as native airport.


Za 10.7.4 je ova OOB, npr:


http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TL-WDN4800-450Mbs-wireless-24-5GHz-Dual-Band-PCI-Express-adapter-Atheros-cip-3-x-RP-SMA-antena?utm_campaign=direct_link&utm_medium=cpc&utm_source=shopmania

vikhiiz
01-08-2012, 18:18
^^^LADNO! PA TO JE TA KOJU JE TONYMAC PREPORUČIO! :)
SAD ĆU POGLEDATI JOŠ JEDNOM :)))
I ladno je ima i kod nas! :D Cena je skroz prihvatljiva!

EDIT: Hmmm... ne mogu da skontam da li je to ta? http://www.amazon.com/gp/product/B005Q751BA/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=tonymacx86com-20&linkCode=as2&camp=217145&creative=399373&creativeASIN=B005Q751BA"

Byakuya
01-08-2012, 22:46
1.pitao si za saveti i dao sam ti iskren.
2.problem nije u onome sto ja kazem vec u tome sto se ti ne razumes kako si to i sam napisao. Znaci ti bi nesto sto radi OOB…ja ti kazem da je za wifi karticu to zeznuto ti nastavljas da presiras do mere gde ocekujes da apple komponente pasu u PC…noname ti je to nacrtao…bukvalno…
3.NIKADA ti ja nisam "savetovao" da uzmes bilo kakav apple racunar preko hackintosha niti cu ikada…za stoni racunar se zna da je hack uvek bolji…
3.1.ne moras ti mene "uciti" o hackintoshu i o njegovim rezutatima naspram mnogo skupljih a realno slabijih stonih mac racunara (laptopovi su druga prica)
4.znam da je bilo potrage za wifi karticama posto sam i u toj temi pomogao…i u svom hacku imam jednu koja radi bas OOB…bez ikakvih KP posto je i procesor…ali nije to to…sproveo sam kabl i resio taj deo…
5.posto ti,uglavnom vidim,sve znas necu vise davati u ovoj temi svoje "pametne" sugestije.

Iskljucujem se iz diskusije…srecno sa potragom...

http://joysofinfertility.com/wp-content/uploads/2011/09/cartman-screw-you-guys.jpg