PDA

View Full Version : Power/sleep dugme zaglavilo haos !



iNNew
24-06-2012, 23:14
---Pomoc kolege,

juce kad sam ustao, kako sam uzeo tel i sleep home dugme da mi se upali ekran, posto nekad koristim njega a nekad home, primetio sam da je dugme

tvrdje nego inace. Do mraka, dugme je bilo katastrofa tvrdo, danas ceo dan vec moram da stisnem sa 2 ruke, ne bih li zakljucao tel, poludeo sam.

I posto sam pomislio da je upalo nesto, sta znam sta, podvuklo se pod dugme, jer nema da se cuje ono 'cak' kad stisnem, ja otvorim svoj telefon i

pocnem da cackam, cackam, i sad sam napravio da se jos teze zakljucava, ma JEDVA !



--- Da li je neko imao probleme sa ovime, menja mozda ovaj flet prekdacic ispod metalnog dugeta (power/sleep), koliko je platio ili sta je radio?

Dugme kada izvucem, i kliknem ga noktom, ono cakne normalno, ali kad ga zabijem ispod, nece, kao kamen. IZvadio sam bio i kamericu i sto sta, kak

obih odvio bar jedan sraf koji drzi do dugme, kako bih preciznio podvukao dugmence, ali jok.

HELP ?! :(((((


evo klipa kako ljudi menjaju to dugme, klip je VRH ! Ali nista mislim zamenom necu dobiti, jer je dugme (prekidac) dobro.


http://www.youtube.com/watch?v=G1D2WB5tekQ

milos94.ristic
25-06-2012, 00:42
Meni se zaglavilo na 4s-u odjednom, samo sam zakljucao fon normalno i ostavio ga na stolu i 15 minuta kasnije uzmem telefon u ruke i dugme zaglavljeno skroz i mogu da zakljucam fon samo sa dve ruke ako pritisnem da me zabole prsti.. Imam srece da je jos u garanciji pa cu da ga nosim na reklamaciju, iskusniji clanovi foruma kazu da apple u tom slucaju daje nov uredjaj :)

iNNew
25-06-2012, 09:54
Daje nov ako ovaj nije otvara, a ovaj sam i ja otvarao a i neko pre mene, rekao bih. A nije mu jos godinu dana, tako da bi trebalo da imam garanciju? Ali posto je otvaran...

milos94.ristic
25-06-2012, 10:47
Pa sad nzm, ako nema nekih vidljivih tragova mozda i prodje, i ako nije dirana ona trakica.. Najbolje da pitas neke iskusnije clanove :)

iNNew
25-06-2012, 14:34
pa evo ja trazim pomoc ali nema nikoga :(

Ljudi ima li ko resenje? Jel imao neko slican problem mozda?

iNNew
30-06-2012, 14:29
Jos jednom da pitam ima li neko resenje, predlog, pomoc ????


Telefon mi je u garanciji do 13-og septembra, ali nisam ja kupio u apple-u. SIM FReE je, da li to nesto znaci? Mogu li ja da pdem u neku Apple store ili ne?

poluks1507
30-06-2012, 16:32
Simfree znaci da je tvornicki otkljucan na sve mreze.Kupljen je Bez ugovora ,znaci mimo mreza direktno od apple-a.Jel imas sve papire od njega,jer ja mislim da ako imas sve papire da samo odes u appstore negdje i da ce ga primit normalno pod garanciju,ne vidim razlog zasto ne.

iNNew
30-06-2012, 22:56
Ma nemam, kakve papire. Imam kompletnu kutiju samo. A da li npr mogu da uplatim onaj apple care od 75 dolara i da zamenim tel posle, posto je ovo fabricka greska. Ili ne mogu ni to bez papira i racunaa?

Brabus
01-07-2012, 03:39
Cackao si po njemu gotovo je sa garancijom, vidio si i sam one bijele naljepnice na vijcima. Nego odnesi u neki solidan servis u svojoj okolini da ti se to sredi, ima tu posla i sistem, ne mozes to sam.

iNNew
01-07-2012, 18:15
Nisu imale nalepnice, znaci neko je i pre mene dirao. A kako me sme ni maska da se skine, sta ako sam hteo da zamenim, neku drugu da stavim, a on pod garancijom? Glupo.


A ne znam da li si cuo za apple care, kao uplatis i imas garanciju, menjaju telefon, BILO sta da se desi. Pa me to zanima.

Brabus
01-07-2012, 20:16
Ma nista to

milos94.ristic
07-07-2012, 22:25
Ja dobio nov telefon zbog istog kvara, reklamacija prihvacena na 4S-u :)

iNNew
10-07-2012, 08:35
A gde si zamenio? Jesi ti kupio nov telefon u radnji ili uzeo isto od nekoga? PitM zbog garancije.

goracha
10-07-2012, 08:50
Druze nemoj da dizes frku oko toga. Do sada sam zamenio sigurno 50 fletova za power dugme. Ako nisi imao iskustva mnogo ces tesko zameniti jer je natom fletu sve, i power i handsfree, i silent dugme i +/- dugmici.
Taj flet u nabavci kosta 9€.

milos94.ristic
10-07-2012, 18:04
Ja sam moj uzeo online u Nemackom apple store-u i otisao u radnju u Oberhauzenu i podigao drugi telefon za 10min..

iNNew
14-07-2012, 12:06
Druze nemoj da dizes frku oko toga. Do sada sam zamenio sigurno 50 fletova za power dugme. Ako nisi imao iskustva mnogo ces tesko zameniti jer je natom fletu sve, i power i handsfree, i silent dugme i +/- dugmici.
Taj flet u nabavci kosta 9€.

Zvao sam servis i traze 5000 din. A znam pozudano da moze da se uplati apple care za 75 dolara, i STA GOD da se desi telefonu, menjaju ga ili popravljaju. A meni treba drugi telefon :)

Byakuya
14-07-2012, 12:30
Pa ti onda sebi uplati apple care...

Vuk98
14-07-2012, 15:06
Ali po logici da bi ti dali Apple Care moraju da pregledau fon, da li je čačkan iznutra itd.


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

iNNew
15-07-2012, 10:09
Da li moraju da pregledaju to znaci ? Nista onda znaci, da popravim to ovde, sta cu.... Kad mi nije trebao da apple care, pre godinu, dve, samo su o tome ljudi ovde pricali i sve bilo tako lako, a sad niko nista ne zna o tome...

Byakuya
15-07-2012, 10:38
Pazi ja sam ovde jako dugo...i toliko retko smo spominjali apple care....da ne poverujes...Ako ti se vec cinilo da bi ti zatrebao trebao si odmah da ga uzmes...

iNNew
15-07-2012, 10:41
Pa nije mi nikad palo na pamet da ce na ovakvom telefonu da ZAGLAVI dugme i to koje je najbitnije. Imas PM

Ali kad bi covek znao da ce da PADNE, on bi SEO ;-) tako da, ko ga sisa. Sad kako je, tako je.

Byakuya
15-07-2012, 10:44
Jbg desava se...ali definitivno ne mozes nas kriviti zbog toga...