PDA

View Full Version : MobileME



buxna
31-07-2009, 09:01
Dugo sam na ovom forumu ali nisam primjetio da neko iznosi bilo kakva iskustva sa MobileMe programom.... Ima li i ovdje kakva fora da se zaobidje ono tipkanje kreditne kartice :-)??????

hardmax
31-07-2009, 10:09
Malo se prica o MobileMe zato sto se palaca i kosta 99$ godisnje.
To nije program da bi se razbio to je Apple-ova usluga.

P.S> Push mail odlicno radi kao i kod BlackBerry-a
Samo je pitanje kako ce da radi na jailbreak-ovanim telefonima
Mozes da se registrujes na MobileMe dobices 60 dana fore da testiras.



..

arula
12-08-2009, 13:10
nakon malo porodjajnih muka, vec sad je korektan i funkcionalan servis.
push (kontakti, mail, kalendar) radi lepo i ne ubija bateriju kako se navodi na masu mesta.
na os2.2 uz normalno koristenje radilo se o 2-4 dana, a nakon evo vec jednog dana na os3.0.1 deluje da je to isti red velicine. na 3.0.1 mi deluje da je jos malo unapreden ispod haube.
sam net protok svakako da ovisi o ucestalosti promena i koristenja servisa, ali za neki 'ler' rezim ne potrosi se vise od par mb mesecno.

mobile me kosta oko 65E godisnje +- koji cent skine na registraciji. validne su i domace devizne platne kartice. pored toga, mozete ga kupiti kao paket kod domacih uvoznika no tada je vec znatno skuplji (9K++ din). za trial period morate uneti podatke o kartici i skinuce vam neki cent.

iako kosta (ne bas neznatnu sumu) godisnje, moja topla preporuka...

hardmax
12-08-2009, 13:37
Jel može da se koristi na neki custom domain ili mora da ti bude mail [email protected] ?











_

byMaX
12-08-2009, 21:17
to nije neka kinta za godišnje, ali šta dobijam sa MobileMe što već nemam na drugim mestima, free?

Constantine
13-08-2009, 19:47
to nije neka kinta za godišnje, ali šta dobijam sa MobileMe što već nemam na drugim mestima, free?Dobijas "push" mail, kontakte i kalendar na iphonu. Naravno, MobileMe najvise znaci kad npr. imas iPhone koji preko mobilne mreze ima internet vezu... tako da kad god dobijes mail, ne moras da cekas 15/30 min da se sinhronizuje sa google serverom, vec dobijas mail odmah na iPhone.

Takodje kad izmenis necije ime u imeniku, odmah se aktualizira na serveru, i na npr. tvom Mac-u kuci, ili windowsu. Takodje dobijas iDisk od 20 GB, online galeriju i naravno "Find my iphone" gde ako, recimo zaboravis iphone negde, mozes da ga lociras pomocu aGPS (ili ukoliko imas iphone 2G mozes preko WLAN) i posaljes poruku na koji broj da se javi posteni nalazac. Takodje mozes da izbrises ceo iPhone preko interneta i tako stitis privatne podake na uredjaju.

That summs it up quite nicely ;)

/edit

ne mozes testirati MobileMe ukoliko nemas kreditnu karticu.

Takodje, Mac ti sinhronizuje sa MobileMe mnoge druge stvari (Bookmarks, korisnicka imena i sifre po netu, podesavanja racunara, beleske, pozadinu...) i kad reinstaliras OSX, sve ti se to vrati a da se ne cimas da podesavas ista. Znam iz licnog iskustva ;)

byMaX
14-08-2009, 03:36
Pa onda je to prilično dobar dil... Možda vidim i uplatim, ko zna!

Constantine
14-08-2009, 13:23
Pa onda je to prilično dobar dil... Možda vidim i uplatim, ko zna!
Kupi MobileMe preko eBay-a. Tamo je za 30% jeftiniji. Ja sam kupio AppleCare Protection Plan za MacBook Pro za svega 145€, a normalna cena je 350€.

NeoDesign
21-08-2009, 11:25
Drugari,
Ja moram da vam napomenem da mail, kontake i calendar mozete sinhronizovati sa google za dz. Istina, mislim da ne radi push ... ali kao free alternativa radi extra. Cim promenim neki contact ili calendar entry, odmah se salje na google (ako sam prikacen na net naravno).
MobileME u sustini sve ovo isto radi, sa omogucenim PUSH-om, i jos ima par zgodnih feature-a, ali mislim da je mnogo $100 dati za push posto mi ne znaci bas toliko :)

That's my 2 cents :)

Constantine
21-08-2009, 13:18
Drugari,
Ja moram da vam napomenem da mail, kontake i calendar mozete sinhronizovati sa google za dz. Istina, mislim da ne radi push ... ali kao free alternativa radi extra. Cim promenim neki contact ili calendar entry, odmah se salje na google (ako sam prikacen na net naravno).
MobileME u sustini sve ovo isto radi, sa omogucenim PUSH-om, i jos ima par zgodnih feature-a, ali mislim da je mnogo $100 dati za push posto mi ne znaci bas toliko :)

That's my 2 cents :)
Preko eBay-a je jeftiniji MobileMe.
A google sinhronizuje samo kalendar i kontakte, i nema push. MobileMe sinhronizuje mnogo vise od toga (kao sto sam vec opisao)

Bugi
22-08-2009, 18:33
Kod nas u CG operatori T-Mobile i Promonte imaju sami opciju za push mail. I jedan i drugi dozvoljavaju dodavanje "cusom" mailova.

U prevodu ako imaš hotmail, yahoo, gmail, .me ili bilo šta slično možeš da koristiš ovu sulugu free.

Promonte je bolje rijeio ovu uslugu jer se sve može smjestit putem jednog maila (daju svom mail server koju kupi mailove sa naloga koje si mu zadao i prosleđuje ih na telefon) sa POP3 ili IMAP4 podrškom.

T-Mobile nema jedna mail ali push poruke rade korektno.

Ono što je dobro je da svi korisnici 67 i 69 mreže imaju ovu opciju u startu uključenu, tako da je sve što nekom treba jedan takav broj.