PDA

View Full Version : Ipad3 stalno se greje?



botro82
21-06-2012, 18:33
Pozzz drugari,kao sto sam stavio u naslovu puno se greje do te mere da se uplasim da nece da crkne.
Odradio sam mu jb sa absinthe2.0.4 i naravno odma krenuo u akciju da mu ubacujem twikove,e sad sta se dalje desava.Kada sam primetio da i kad ga ostavim da iskulira(da se oladi) ali opet isto posle bukvalno par minuta krece da se zagrejava bas bas.Onda mu opet odradim restore ali opet ista prica:(

Da li je nekome poznato,naravno ko koristi ipad :worship:

dzenopoljac
21-06-2012, 18:58
To je poznata boljka novog ipada, samo što si ti jedan od retkih kome je to toliko drastično :)
Ja mislim da nema tu nekog rešenja, sem da ga manje koristiš :)

botro82
21-06-2012, 19:01
Big shit ::lol:: pa ja ne verujem da ovo cudo ima tu manu,a covek da ga ne ispusta iz rukeeeeee...Koja bojka za appe

dzenopoljac
21-06-2012, 19:08
Pa može nekad više da se greje kada je uključen 3g. Recimo ja sam to primetio kod mog 4s-a... Kažem to je samo moj utisak... A jel se greje pri dnu? Beše s leve strane dole?

jovus
21-06-2012, 19:16
Uzmesh deblju futrolu i samo pazish da ne dodje do pozhara!

botro82
21-06-2012, 20:06
sa leve strane,a i nema 3g wi-fi je...

komsa
21-06-2012, 20:34
uzmes azbest-kevlar futrolu i nema brige ...............

DeVLAX
21-06-2012, 20:52
Ne znam sta da ti savetujem, ja isto imam wifi model, malo se zagreje kada igram igre, ali sve u granicama normale. Samo sto moj nema jb i ne nameravam da ga stavim!

lydiasr
21-06-2012, 21:05
Ni moj se ne greje uopste, a ne ispustam ga iz ruku. Takodje nemam jailbreak.

komsa
21-06-2012, 21:22
posto prethodne insinuacije glase na racun JB,to je bar lako............probaj bez JB

botro82
22-06-2012, 10:27
Ok hvala drugari,probacu bez jb-ka ;)

duke_dr
22-06-2012, 12:37
Kod mene jedina situacija kada se greje je kada je losiji wifi signal, ili kada se koristi neki bas zahtevan program, ali je sve u granicama normale.
Inace mi je iOS 5.1.1 jb sa Absinth-om

keske
22-06-2012, 15:59
Meni je 5.1.1 i jb, 3g model.. Greje se po malo, moze da se drzi u ruci


iPhone 4s 32GB simfree 5.0.1 Absinthe JB

Tactman
06-07-2012, 23:07
izgleda da to grejanje nema veze sa jb. već se dosta priča kako će novi ipad da izbace možda i tokom ove godine, upravo zbog problema s grejanjem, kako bi unapredili bateriju i stavili novi sharp ekran. tvrdi se da apple nije bio zadovoljan što je ipad3 morao da bude deblji, upravo zbog baterije, i da će to da isprave u novoj verziji. ispada tako da je ipad3 i pored odličnog ekrana neka vrsta nedonoščeta. pošto sam nedavno kupio ipad3 ako stvarno to urade to će biti poslednje što sam kupio od applea, mislim, da eksperimentišu sa poluproizvodima za moje pare više neće moći...

Byakuya
06-07-2012, 23:14
Nemoj da brines vec lepo pogledaj svoj ipad,stavi prst na celo i zapitaj se: da li ovaj novi ipad izgleda kao poluproizvod?(mada polupoizvod znaci nesto drugo no nebitno)


Greje se zato sto je baterija 75% veca nego na prethodnom i zato sto ima quad grafiku i ekran sa vecom rezolucijom od full hd...a i zato sto ga cackas stalno:)

Srecko
07-07-2012, 09:58
Meni se kec greje na ovim temperaturama a kamo li trojka mogu misliti.. Zbog toga nije to nikakva "greska" koju je apple napravio. Sve je ok.

botro82
07-07-2012, 10:24
:d evo vec par dana bez Jb-ka i ne greje sa......

Goxy86
07-07-2012, 13:15
Koliko god da volimo apple, ovo je jos jedan pokazatelj da njihovi proizvodi nisu bas savrseni kao sto ih predstavljaju... Kod iPad3 je definitivno placena cena retina ekrana...
Naime iPad3 ima dual LED pozadinsko osvetljenje (ipad1/2-single LED backlight) zato sto su pikseli na retina display-u toliko gusto napakovani da je potrebno vise energije da bi se svetlost usmerila kroz njih... 2 LED bar design trose vise energije i to doprinosi zagrevanju uredjaja...
Kao sto iphone4 ima svoj anntenagate, tako i ipad3 ima svoj overheating...
Sve je to u granicama normalnog koriscenja sto bi apple rekao, ali korisnici primecuju razliku i to ih nervira...

Tactman
07-07-2012, 14:58
upravo se o tome i piše, da će u toj novoj revidiranoj verziji vratiti na single led backlight. to sve znači da su kako bi na silu izbacili novi model strpali u njega bateriju koja je povećala dimenzije i težinu uređaja, a usput nisu uspeli da povećaju autonomiju, napravili problem sa pregrevanjem, i sad će bukvalno da namagarče sve nas koji smo kupili ipad3 jer će to sad da "poprave" u novoj verziji. uostalom, evo i ipad2 su tajno izbacili sa procesorima koji su rađeni novom tehnologijom i povećali autonomiju baterije.

DeVLAX
07-07-2012, 15:34
Ta revidirana serija je napredak tehnologije. Sam si rekao da se u ipad 2 ugradjuju novi procesori koji povecavaju autonomiju. Niko nas nije zajebao, nego ono sto izadje danas, vec je posle 3-4 meseca "zastarelo", posto tehnologija u zadnjih 5 godina napreduje svetlosnom brzinom.
To je cena koju placas, kada kupis neki uredjaj koji je u tom momentu najbolji na trzistu!

Na primeru ps3 konzole se to najbolje vidi, od izlaska 2006, ona je revidirana 5 puta, pa je uradjen slim model, a sada najavljuju super slim slim model, koji ce imati bolje procesore i sve ostalo bolje od prethodnih serija...

igne
08-07-2012, 09:50
To da se neko oseti namagarcenim zato sto je kupio nesto medju prvima i nakon 6-7 meseci se ista stvar unapredi je apsurdno... Sta da kazu tek kupci automobila, tamo svaki mesec automobil trpi promene u nekim resenjima, da ne govorimo nakon 2 godine kada se izbacuju restajlirani modeli, zar onda treba kupac da bude nezadovoljan jer restajlirani model je u mnogo stvari bolje resen i ima bolji izgled? Naravno da ne, ako ti se ucini da je u necemu noviji model bolji, lepo prodas onaj stariji i kupis novi... Tako to ide ;)

Tactman
08-07-2012, 10:25
nije stvar u tome, već u tome da apple plaća danak ( a tek kupci) svom tajmingu izbacivanja uređaja. kako bi ipad3 izbacili u predviđenom roku unutra se stavlja ono što mogu tada da obezbede a ne zato što neka tehnologija ne postoji. jel nije bilo quad core procesora recimo za ipad3? a odjednom će da se pojave za ipad4 iako ih već gomila android i tableta i telefona ima već ohoho vremena. ili drugačijih baterija, tu se tek stvari sporo pomeraju i napreduju. znači, svesno se stavlja nešto čime ni oni sami nisu bili zadovoljni i smatrali su ga alternativnim rešenjem, a onda u hodu prave revizije jer bi pao plafon da su sačekali par meseci i kasnije izbacili uređaj. i naravno da se onda osećaš namagarčenim kad kupiš nešto a onda čitaš kako u apple nisu bili zadovoljni što je ipad3 morao da bude deblji al sad će ipad3s za dva meseca pa ćemo da ga stanjimo. pa ipad4 par meseci nakon toga...ako se sve bude tako odvijalo imaćemo 3 različita ipada u samo godinu dana, što je naravno pogubno za kupce...

lydiasr
08-07-2012, 10:26
Zelim samo da naglasim da je covek rekao da mu se bez JB ipad vise ne greje. To je jedan od razloga sto sam i sama odustala od JB-a pre skoro godinu dana.

uspirit
08-07-2012, 11:43
Znate li koliko ova zemlja uveze ogreva na godisnjem na nivou...mozda je malo frka ovih dana kad je toplo ali zimi prstici ce ti biti topli i spremni za nove igre,programe ili sta vec...

Byakuya
08-07-2012, 11:46
Ok posto u ovoj temi imamo sve same "strucnjake" i insajdere u Appleu koji znaju i da li je Apple zadovoljan novim proizvodom ili ne??!!!...eventualno nam posaljite slike sledeca 3 nova iphone,a moze i ipad i tako nesto...jesus...

tema ide pod

LOCK