PDA

View Full Version : Zagrevanje Iphone 4 do te mere da vise ne moze da se drzi u rukama



Marcus
18-06-2012, 10:10
Imam problem sa Iphone 4 16gb Gevey. Naime, telefon se preterano zagreva dok se koristi. Desna strana telefona, narocito metalni okvir sa desne strane se posle 15 minuta koriscenja toliko mnogo zagreju da telefon ne moze da se drzi u rukama. Inace radi sve normalno na telefonu, nisam primetio nista cudno zbog toga. Dok se puni ne zagreva se ni malo pa pretpostavljam da nema veze sa baterijom.
Telefon nije aktiviran i ne rade mi push notifications pa sam mislio da mozda nije u tome problem?!

goranagf
18-06-2012, 13:36
Koliko je star telefon, koliko ti traje baterija? Kad ti se to pocelo desavati?
Za pocetak probaj jednom hard reset. Ako ne pomogne onda restore, za sad mi to pada na pamet...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Chuckie
18-06-2012, 13:41
I kod mene metalni okvir na desnoj strani zna biti vrel dok koristim telefon na punjacu, inace kad se ne puni ne grije se, samo na nekim 3D igrama zna da se usije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vRBa
18-06-2012, 14:10
Takođe i meni se zagreje desna strana, al samo dok igram određene igrice. Inače ne zagreje se baš tako jako da ne mogu da ga držim, već u manjoj meri...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

pengo
18-06-2012, 16:52
Meni se greje kad radi kamera i jos vise kad snimam filmic valjda je i to normalno za iPhone4 ali sam bas dugo snimao …


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ajfon xD
18-06-2012, 17:27
Mozda Gevey srce bateriju. Probaj da zamenis Gevey.

Marcus
19-06-2012, 07:21
Telefon je star godinu dana. Baterija slabo drzi, ne vise od 15-16 sati. Prijatelj od koga sam kupio telefon kaze da je kod njega telefon bio aktiviran preko SAM-a i da nije imao tih problema sa zagrevanjem i slabom baterijom.

dzenopoljac
19-06-2012, 07:23
Mozda Gevey srce bateriju. Probaj da zamenis Gevey.

Kakve veze ima trošenje baterije sa pregrevanjem telefona?

Ajfon xD
19-06-2012, 10:26
Pa ne znam, to mi sad deluje kao jedina opcija ili restore. Ja bih izvadio Gevey i nosio ga par dana bez njega ako nemam mogucnost da ga zamenim cisto da vidim kako ce se ponasati..

elviss08
20-06-2012, 00:44
Da i ja postavim pitanje na ovu temu, znaci fon se grije samo kada ukljucim 3g, i to se desava zadnjih 10-ak dana

Marcus
21-06-2012, 07:46
Pretopstavljam da ima zato sto kada je teleon ukljucen na punjac i koristim ga ne zagreva se ni malo. Kada je na bateriji zagreje se do te mere da je neprijatno drzati ga u rukama. E sad, moj prijatelj kaze da kod njega nije bilo takvih problema jer je bio aktiviran preko SAM-a a kod mene nije aktiviran i zanima me da li moze da bude problem sa zagrevanjem i prevelikim trosenjem baterije bas zbog toga sto telefon nije aktiviran.

mirzab
21-06-2012, 10:56
Mozda je termostat :)

Probaj restore, par dana bez gevey, a ako nastavi onda sumnjaj na hardware.

Marcus
29-06-2012, 01:03
Aktivirao sam fon preko SAM-a i sad se vise ne zagreva a i baterija bolje drzi.