PDA

View Full Version : mala pomoc oko permissions i SSH



veselinovic
29-07-2008, 01:49
Pozdrav narode... Interesuje me da li bi mi neko mogao objasniti kako se povezuje iphone sa tim SSH programom? Da lit o zahtijeva WiFi vezu na kompu ili moze i ovako, preko kabla... (posto nemam routera)
Inace, ja koristim programcic DiskAid koji mi omogucava da prebacim bilo koji fajl u bilo koji foldrer na iphonu...
I jos nesto... koji je najlaksi nacim da se promjene permissions na fajlovima i folderima? Vidim da se na masi stvari to mora namjestati, a ne znam kako? Znam da valjda moze i preko findera mada nisam skontao kako...IMa li neki laksi nacin?

HValaaaaa

dulecar
29-07-2008, 12:53
Na telefonu trebas da imas instaliran OpenSSH. Na kompjuteru WinSCP. Spajas se preko wirellesa. Kada se na telefonu spojis na mrezu-na kompjuteru udjes u WinSCP,kao Host name ukucas svoju IP adresu,username je root, a password alpine.
IP adresu mozes da vidis tako sto udjes u Settings->Wi-Fi ides na svojoj mrezi onu malu strelicu u desno pritisnes i pisace ti tvoja IP adresa.
Najbolji nacin za promenu file permissiona je iPhone PC Suite 1.0.7.2,spojis mobilni sa kompom(spojis ga sa kablom),udjes u PC Suite, udjes u Files,ides desni klik na folder, pa properties i tu ukucas file permission(755)

veselinovic
29-07-2008, 13:12
Hvala puno na objasnjenjima, ali imam problem sa PC suitom koji jednostavno NE MOGU da instaliram! Instaliram na komp i to je sve u redu, ali kad spojim iphone trazi mi da instalira neki NetDragon fix ili nesto slicno, uz kao 2 restarta telefona... Sve uradim kako trazi, a on izbaci: fail to install :(
Vidio sam i da mnogi imaju ovaj problem...
Postoji li neki fix za ovo da ga ubacim preko instalera, a ne ovako...?

Hvalaaaaaa

dulecar
29-07-2008, 17:18
Ako je telefon otkljucan sa ZiPhone-om instaliraj iz Installera-ZiPhone iBrickr fix
Source je i.unlock.no
Nisam siguran bas da je to resenje, pa ako nece instaliraj neku raniju verziju iPhone PC Suite-a, pa apdejtuj i trebalo bi da radi ;D

veselinovic
31-07-2008, 01:14
Nevjerovatno, ali nije uspijelo!!! Instalirao sam Ziphone iBrick fix i to mi nije pomoglo da mi iphone Pc suite prepozna telefon!!! Opet mi trazi Netdragon deamon prilikom instalacije i sve isto....

Propast...

marko07
31-07-2008, 02:54
Idi na install i kada ti trazi da restartujes tel samo ga otkaci sa kabla i ponovo vrati sacekaj malo da ga komp prepozna pa onda idi na check valjda pa ponovi to isto i to je to, radice...:-)
ps: ako ne uspe probaj ponovo desava se da ne uspe iz prve...
Pozz

veselinovic
01-08-2008, 00:32
Pokusao sam jedno zilion puta:) i jednostavno ne moze da instalira taj netdragon deamon tool! Ne mogu da vjerujem da vama radi, a meni ne:):) a sve isto uradim:)
Ubija me ovo....

Zna li neko mozda kakav source da ovo rijesim?

Srdjaan
02-08-2008, 12:55
Da li permission moze da se menja i preko PC SUITA poshto mi winscp ne radi... ?

iMrawius
02-08-2008, 12:56
Da li permission moze da se menja i preko PC SUITA poshto mi winscp ne radi... ?
Kako ti ne radi sta kaze. ???

iseky
02-08-2008, 13:54
NAPOMENA: Permision mozete menjati preko icomandera a sto se tice Veselinovica PS suite mozes da zeznes tako sto pokrenes File menager od PS suita i posle udjes u PS Suite.

Srdjaan
02-08-2008, 20:53
Da li permission moze da se menja i preko PC SUITA poshto mi winscp ne radi... ?
Kako ti ne radi sta kaze. ???


Pa ne mogu da se konektujem poshto ja wi fi nemam na mom kompu nego se kachim kod komshije,a morash se usb prikachiti na onaj komp na kom je wi fi...

mile
03-08-2008, 04:38
Pa ne mogu da se konektujem poshto ja wi fi nemam na mom kompu nego se kachim kod komshije,a morash se usb prikachiti na onaj komp na kom je wi fi...


Nema veze sto nemas wifi. Samo vidi koji ti je ip na telefonu,i ukucaj u winscp. Mora da radi 100%!

Srdjaan
03-08-2008, 12:14
Pa ne mogu da se konektujem poshto ja wi fi nemam na mom kompu nego se kachim kod komshije,a morash se usb prikachiti na onaj komp na kom je wi fi...


Nema veze sto nemas wifi. Samo vidi koji ti je ip na telefonu,i ukucaj u winscp. Mora da radi 100%!


Hmmmm izbacuje mi poruku Network error :Connection time out :(

iMrawius
03-08-2008, 19:59
Pa ne mogu da se konektujem poshto ja wi fi nemam na mom kompu nego se kachim kod komshije,a morash se usb prikachiti na onaj komp na kom je wi fi...


Nema veze sto nemas wifi. Samo vidi koji ti je ip na telefonu,i ukucaj u winscp. Mora da radi 100%!


Hmmmm izbacuje mi poruku Network error :Connection time out :(
e tako je i meni http://www.isrbija.net/index.php/topic,884.0.html procitaj.A imam WIFI Router

Srdjaan
03-08-2008, 21:20
Pa ne mogu da se konektujem poshto ja wi fi nemam na mom kompu nego se kachim kod komshije,a morash se usb prikachiti na onaj komp na kom je wi fi...


Nema veze sto nemas wifi. Samo vidi koji ti je ip na telefonu,i ukucaj u winscp. Mora da radi 100%!


Hmmmm izbacuje mi poruku Network error :Connection time out :(
e tako je i meni http://www.isrbija.net/index.php/topic,884.0.html procitaj.A imam WIFI Router


ali ja nemam ruter :(

mile
03-08-2008, 21:38
Da li imas instaliran i ukljucen openssh? Bez toga ne moze!

Srdjaan
03-08-2008, 22:52
Da li imas instaliran i ukljucen openssh? Bez toga ne moze!


To imam...

mile
04-08-2008, 02:26
Pogledaj da ti nije mozda iskljucen u bossprefsu. Pokusaj ponovo. user je root, a pass alpine. na ip na kraju nema tacka npr. 10.10.10.1

Proveri i firewall, mozda je na max pa blokira.

Znaci nije bitno sto ti nema wifi, bitno je samo da iphone ima ip adresu!

Srdjaan
04-08-2008, 11:07
Dakle...iphone prikachen na komp preko USB,firewall isljuchen,anti-virus iskljucen,open ssh ukljuchen,ip telefona upisan u HOST NAME,port 22,user root,pass alpine protokol SFTP - ne radi...sta radim pogreshno jebem ti telefon :(

maksa
14-08-2008, 17:28
imam problem oko permission kod PC suite.
Kada idem na file kome hocu da promenim permission prvo prijavi File to Load properties a ond aotvori onaj prozor i tu mogu da mu upisem permision ako zelim ali ni jedan od onih ne mogu da stikliram i onda ne dozvoljava opciju OK nego samo CANCEL radi tj . da prekine tu aplikaciju

DjPopa
15-08-2008, 00:35
@ maksa,ako imas 2.0 na iphone,zato nece,koristi iPhone Tunnel Suite

@Srdjaan - koristi iPhone Tunnel Suite,i mene je zezao WinSCP preko wifi-a,radice ti ovako 100%