PDA

View Full Version : Kako ubrzati



ebg
10-06-2012, 12:48
Molim moderatore da ne obrisu ovaj post ako sam nesto pogresio (preklinjem vas)

Ovako zanima me imam 3G 4.2.1 jb kako da ga ubrzam bar malo i da mi ne opada toliko Available memory koja opadne na 15 i nize cim udem u neku app. Sa Cydie imam samo springtomize i tu par stvari samo akt, imam jos neke ali je sve iskljuceno Storage mi je 119MB. Molim bilo koga ko je imao ovakav problem ili zna kako da ovo poboljsam da mi pomogne kada mi padne na 5 available tu pocnem da sedim ni igrice zbog toga ne mogu da igram.

Jos jednom molim da moderatori ne obrisu ovaj post ako sam nesto pogresio bar dok mi neko ne pomogne pa posle ga brisite. Hvala unapred :)

kakosuper
10-06-2012, 12:57
Pa to je 3g, jedini nacin da ga ubrzas je da kupis minimum 3gs..

Ili stavis 3.x na njemu i trebalo bi da radi dosta brze ali se broj aplikacija koje mozes da instaliras dosta suzava.

Ajfon xD
10-06-2012, 13:32
Uradi restore na Custom 3.1.3, neverovatno je koliko je brzi ali veliki broj aplikacija neces moci instalirati na njemu :)

ebg
10-06-2012, 13:50
Ma znam ja sam ovaj dobio i stalno ponavljam bratu samo da si mi dao 3gs :D

To mi je sad malo losija opcija jer imam par igrica koje mnogo volim i par app koje bih morao da se odreknem,a njih cesto koristim. Ne znam nisam pametan. Radio sam mu i Restore i ponovo ga jb u nadi da ce se obrisati neki ne potrebni fajlovi koje sam popukupio pri instalaciji nekih stvarcica sa Cydia-e :'( .
Ne znam to mi je za sada zadnja opcija ako neko jos zna nesto neka mi kad jer ce ovi sigurno obrisati moj post samo kad ga budu videli :D
Hvala u svako slucaju kakosuper (http://www.isrbija.net/member.php/15474-kakosuper) i tebi Ajfon xD (http://www.isrbija.net/member.php/27229-Ajfon-xD) :)

Babakaj
10-06-2012, 14:02
Nece niko obrisati temu, nemoj da se zentas :P samo je prebacena u 3G/Pitanja i Problemi.
Ovo sto su ti kolege odgovorile je u principu tacno. Da mozes ubrzati 3G na nivo 3Gs-a niko 3Gs ne bi ni kupovao.

baci pogled na ovu temu http://www.isrbija.net/showthread.php/20554-Kako-ubrzati-iphone-3g?highlight=kako+ubrzati

ebg
10-06-2012, 14:20
Hvala na ne brisanju Babaka. Ma ja ne zelim toliko da ga ubrazam ja sam skroman zelim samo kad udjem u bilo sta da ne padne na 10 i nize, a sto se tice ovog sto si mi dao da pogledam ja i nemam multi jer nece da radi lepo mom iPhone-u kada je on ukljucen, tacnije kad mi je on ukljucen ne mugu da predjem iz 1 app u 2 (nije mi jasno zasto radio i restore i jb ponovo i nece) ako razumes sta ocu da kazem, zabode mi i izvaci mi da moram da odradim restart springborda i morao sam to da odstranim.

Ajfon xD
10-06-2012, 14:39
Nije los ni 4.1 bez wallpapersa i multitaskinga. Ne znam da li ti treba SHSH za njega.

MasteR
10-06-2012, 14:42
Za 3G uopste ne treba SHSH ni za jedan iOS ;)

technobuba
10-06-2012, 14:43
Ma samo przi sta hoces, svakako ti je prokleti iPad baseband... Radi ok i 4.2.1 kada se malo podesi... Naravno bez multitaskinga i wallpepera... Dosta app zahtjeva 4+ firmware...

Aleksa123
10-06-2012, 18:08
Po meni Whited00r je najbolje resenje,ima multitasking,wallpaper i foledera na iOS 3.1.3,mana je jedino to sto mu nece raditi neke aplikacije i igrice.

ebg
11-06-2012, 00:36
Pa to je ono sto meni smeta da ga spustim na manju verziju jer meni mozda pola stvari trazi ios 4 :S a imam i neke samo 4.2.1 :'(

franjo_pro
11-06-2012, 01:00
jedino sta ti moze pomoc sto se tice RAM memorije na iphonu 3g je da stavis Virtual Memory, ali ti to skodi iphonu.. barem kolko ja znam o tome... i brisanje nepotrebnih fajlova sa iphona ti moze pomoc u ubrzanju donekle. Preporucujem ti da skines custom software 4.2.1, koji ima ukljucen wallaper, i multitasking a radi fenomenalnoo.. samo neznam jel smijem stavljat ovdje link za download... :)

ebg
11-06-2012, 14:31
Ajde posalji mi link u poruci to sme :)

Babakaj
11-06-2012, 16:03
Smes i ovde okaciti takav sadrzaj, samo stavi u CODE za svaki slucaj...
inace, imas vec ovde na forumu custom 4.1 koje je napravio Byakuya. Sve moguce kombinacije..