PDA

View Full Version : Cydia Tweaks



Ajfon xD
09-06-2012, 01:41
Zelim da naucim da programiram svoje Tweakove u Cydiji. E sad me zanima:
Koji kod se koristi za to?
Ima li neki .pdf tutorial ili slicno za objasnjenje tog koda ili neki program za lakse pravljenje?
Moze li se Tweak razviti na Windowsu?


Pozz :wave:

kakosuper
09-06-2012, 08:48
Da brate, imam ja skracenu verziju u pdf-u i u wordu. Sednes i za jedno popodne si pro :P

Koliko vidim nikada nisi imao dodira sa bilo kakvim programiranjem jer da jesi sigurno ne bi trazio pdf tutorial.

Nema tu nekih tacnoh smernica, kliknes ovde, ukucas ovo, prebacis ovde i imas tweak za 10$, a ako hoces za 5$ treba manje da klikces :)

U programiranju retko imas precica cisto da znas, tako da ako hoces ozbiljno da se bavis time objasnicu ti mada to ti je mrka kapa jer koliko vidim ti trazis resenje da vec sledece nedelje pocnes da radis tweak-ove a trebace ti puuuuno vremena za to i niko ne garantuje da ces ukapirati :)

Ajfon xD
09-06-2012, 10:44
Ma znam ja sve to, ne mislim na tutorial za tweakove nego gde da naucim programski jezik za Cydiju? Imao sam dodira sa Basicom, njega sam majstorirao a ucio sam ga iz knjige za tehnicko za osmi osnovne i malo sa neta :)


Znaci, gde i kako da najbolje naucim kod za Cydia programiranje? Znam da ce mi biti potrebni meseci ali hocu da naucim.

Koliko znam Tweakovi su u .deb formatu a to je vezalo za Linux..

Ne zelim odmah da pravim slozene Tweakove, hocu nesto jednostavno za pocetak. Na primer, neku aplikaciju da imas opciju za brisanje svih kontakata i brisanje svih poruka u jednom dodiru..

Ja bih voleo da mi objasnis nesto ali pre svega mi reci kako se zove jezik koji se koristi za Tweakove da ga ne zovem vise "Programski jezik za Cydiju" :D

Hocu da se ozbiljo bavim time, ako bi bio ljubazan da mi objasnis nesto? :)

MasteR
09-06-2012, 10:51
Ne ne, tweakovi se samo kompajliraju u DEB ;)

Ajfon xD
09-06-2012, 11:03
A kako se zove kod?

gudeljiv
09-06-2012, 11:47
c++?


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?gxssse

Ajfon xD
09-06-2012, 12:04
Nije valjda C++? :O Za njega sam cuo da je jedan od najtezih programskih jezika, zato nisam ni hteo da ga ucim vec za pocetak Basic :D

Inace, ipak imam iskustva sa njim ! :) Programirao sam plugine za Counter-Strike 1.6 u kome se koristi kod koji je jako slican, ako ne i isti kao i C++, vecina ovih komandi mi je poznato, tipa #include, #define itd :)


EDIT : Mogu li koristiti Visual C++ za to? Mislim da napravim neki jednostavan Tweak i posle da ga kompajlujem u DEB?

kakosuper
09-06-2012, 14:16
Dobro sto ti je poznato #include :P druze, uzmi lepo nauci c, pa objective c... Za to ako nista ne znas o tim jezicima trebace ti bar godinu dana da sve ukapiras. Na matfu se programiranje uci dva semestra. I to samo c.
Dakle prvi tweak ako uopste stignes do toga bi mooozda mogao uz neki tut da odradis za 5-6 meseci :)

Ukucaj na youtube cydia tweak development pa ce ti izaci vec nesto. :)

Ajfon xD
09-06-2012, 14:57
Ajd, znaci C pa Objective C pa C++ ili C+ pa C++?


Mozda odradim nesto jednostavno, recimo za 4-5 meseci. :)

kakosuper
09-06-2012, 15:33
Aj prvo pogledaj kakvi su to jezici i prati tutove i shvatices kojim redosledom. Za nekih 2-3 meseca shvatices koliko su *****ska bila tvoja pitanja, bez uvrede :)

Ajfon xD
09-06-2012, 16:35
Nema uvrede, ali ti me ocito nisi razumeo:
Nisam hteo neki skraceni tutorial kojim se bez ucenja programskog jezika odmah prelazi na pravljenje Tweakova i sa kojim jezikom cu programiranje poceti vec sutra. Hteo sam neko detaljno objasnjenje o programskom jeziku koji se koristi u Cydia programiranju da bih shvatio nesto i kad ga naucim da pocnem da pravim nesto (u Visual C++-u).

A pod to ''detaljno objasnjenje'' mislim na :
Naravno, postoji jedna KNJIGA o C++ programiranju. E, da ne bih kupovao knjigu, ja sam je trazio u PDF verziji. Na to sam mislio :)
Nasao sam YouTube kanal TheNewBoston, koji mi izgleda dodje dobar za programiranje, kad napravim nesto (ako napravim nesto) javicu se :) Moze lock

iNovajlija
09-06-2012, 17:21
Evo ti mali info sta i kako:


http://www.ijailbreak.com/cydia/how-to-create-a-cydia-tweak/

1024
13-06-2012, 17:32
OK, hajdemo polako iz pocetka da malo razmrsimo ovo.

Dakle, pitanje koje si hteo da postavis, postavio si na los nacin. Ono sto si hteo da pitas je, izgleda, koji programski jezik se koristi za pravljenje Cydia tweakova i gde/kako to mozes da naucis.

Za programiranje Cydia tweakova se koristi isti programski jezik koji se koristi i za ostalo iPhone programiranje, dakle Objective C. "C++" je, za svu prakticnu diskusiju, pogresan odgovor.
Objective C je Apple-ov omiljeni programski jezik, i za pravljenje iPhone aplikacija je potreban Mac. Isto vazi i za Cydia tweakove. Rad bez Maca je... teorijski moguc, ali nisam siguran koliko je u koraku sa zvanicnim u poslednje vreme.

Jos jedna dosta bitna stvar: Cydia tweakovi (koji po definiciji koriste Mobile Substrate da se nakace na Springboard) su bar za nivo iznad "redovnog iPhone programiranja". Ako hoces da radis stvari kako treba, ovo je preporuceni redosled*, uzevsi u obzir tvoj pocetnicki status (to sto mislis da si majstorisao bejzik ucenjem iz knjige za tehnicko ti ne ide u prilog ;) )

Elem, preporuceni redosled:
- nauci osnove programiranja kroz C
- nauci osnove iPhone programiranja kroz Objective C
- nauci osnove Cydia tweakovanja kroz... nemam pojma, verovatno internet. Cini mi se da ta oblast nije bas najbolje pokrivena u svakom slucaju :(

* Upozorenje: Ova lista iznad je nevidjeno skracena i pojednostavljena! Svaka od stavki treba da bude lista za sebe... sastavljena od stavki koje su i same liste za sebe.

Neki bi rekli da je C tezak jezik za pocetnike, neki drugi bi rekli da je C jedini pravi jezik za pravo ucenje programiranja. Ne ulazeci mnogo u to, ako ti je cilj Objective C, logicno je i neophodno da si upoznat sa C-om pre toga, tako da zasto da ne pocnes od njega. To sto si se sretao sa Bejzikom ce da ti pomogne... malo.

Eto, to bi ti bio ukratko odgovor na pitanje, koji si inace mogao da procitas u bar 5-6 razlicitih tema u ovoj sekciji. Svako malo pa se javi neko ko hoce da programira za iPhone, ali uglavnom nista od toga.

kakosuper
13-06-2012, 17:48
Pocetnik jeste i to bas pocetnik s tim sto je pitao dal da nauci c+ ili c++ sve govori :)

Za objective c je isto dobro da pre toga znas i javu. Dobro je sto rade slicno a java je po meni dosta laksi jezik tako da ono lakse ce ti biti kasnije da ukapiras objective c

Iako nemas mac mozes da pravis aplikacije za iphone to nije problem. Ja kuci imam lion i xcode 4 i moze sve da se odradi :)

Ajfon xD
14-06-2012, 00:53
Hvala vam svima na odgovorima. Ajd mozda i napavim neku malu glupost posle jedno 4 meseca ucenja. Ideja mi je da napravim Tweak koji ce da obrise sve kontakte i sve poruke u jednom dodiru. Znam da vec postoji ali prvo nesto jednostavno. Ne zelim odmah da se bavim slozenim tweakovima. Moze lock na ovu temu..

1024
14-06-2012, 13:25
Ti u ovom momentu ne znas sta je jednostavno a sta nije. Tweak koji ce da brise poruke i kontakte na iPhone-u nikako nije jednostavna stvar. Stavise, nijedan MobileSubstrate tweak nije jednostavna stvar. Rekao sam ti vec, To je za nivo vise od redovnog iPhone programiranja, a ono je vise od redovnog desktop programiranja.

P.S. Pod "imati Mac" sam vise mislio na "imati Mac OSX".

Ajfon xD
16-06-2012, 00:44
Omg, pa naravno da nije lako. Da jeste, svako bi sad pravio Tweakove za iPhone.
Ali ipak, neke Tweakove je teze napraviti od drugih u zavisnosti sta rade.

Ovo mi dodje druga zelja, prva je da napravim besplatan Tweak koji omogucava unosenje beskonacno ikonica u Foldere i u Dock. Znam da postoji vec Tweak koji ovo omogucava, to jest dva Tweaka, Infinifolders i Infinidock ali oba se placaju...
To mi dodje kao laksa solucija... Vec sam krenuo da ucim osnove C-a. Mislio sam da je mrka kapa, ali ipak razumem za sad sve :D

Ajde, pozz :wave:

kakosuper
16-06-2012, 01:18
Onda samo napred :) vidimo se za minimum godinu dana kada budes napravio nesto konkretno :)

Silence
16-06-2012, 15:29
Hahaha... Hello world! :P


Tapatalk.