PDA

View Full Version : Moje iskustvo sa 3G i jailbrake-om



djoxy
07-06-2012, 22:09
Pozdrav

Evo hteo bih da vam prenesem moje iskustvo sa prvim iphoneom i jailbrake-om.

Pre nekoliko dana sam kupio polovan iPhone 3g iz svajcarske. Prodavac ga je nudio kao simlock-free (Swisscom) ali je telefon zapravo bio zakljucan kada sam ga dobio. Odmah sam pozvao prodavca i objasnio sta se desava. On nije imao pojma kako je zakljucan pa je ostalo na tome da pozove swisscom da proveri situaciju. U medju vremenu ja sam bio nestrpljiv pa sam uradio jailbreak telefona (ostao sam do skoro 2h ujutru dok to nije proradilo kako treba, jbg samouk).

Uradio sam zatim ultrasn0w i sve je to proradilo. Jedino sto sam se zajebao je da sam apdejtovao BB na 6.15 i samim tim upropastio gps... No, to i nije toliko bitno. Sta je bitno je to da je telefon gubio bateriju jako brzo. Nisam bio siguran da li je do JB-a ili do same baterije, posto nisam znao koliko je drzala na regularnom softwareu. Fakticki nije bila u stranju da u stand by rezimu istera 15 sati.

Onda sam procitao da ima ta fora sa SAM-om i otkljucavanjem kako bi se resio problem baterije. To sam i uradio. Otkljucao telefon putem SAM-a (pisalo je WildCard activated) ali je iPhone i dalje brzo gubio bateriju. Probao sa Push doktorima itd... nista nije pomoglo. Racunao sam da je baterija losa i to je to. Narucio novu iz Kine (jos uvek nije stigla).

Glavni deo dolazi. Juce me zove Svajcarac i kaze mi da su upravo otkljucali iphone regularno ovi iz Swisscom-a. Ja uradim custom restore (posto sam sjebao bb) i vratim telefon na fabricko stanje (skoro pa). Aktiviram ga regularno putem itunes-a. I glej cuda: baterija drzi vec 24h a tek je 50% skinula i to sam sve poukljucivao moguce. Od 3G-a do push notifikacija.

Rezime price: Iz nekog meni nepoznatog razloga Jailbreak mi je zdrao bateriju... I nestrpljivost mi je zeznula GPS. No ostaje da se nadam da ce u buducnosti izbaciti neki fix.

EDIT: Jos nesto bih dodao. Telefon mi primetno brze radi na originalnom software-u. I kada sam kucao one kodove za proveru stanja na racunu npr. *100# redovno mi je prijavljivalo da servis nije dostupan. 1/10 puta je prolazilo. Sada prolazi iz prve i u sekundi.

Toliko od mene
Pozdrav

kakosuper
07-06-2012, 22:39
Lepa prica druze :)

Mada ko jos kupuje 3g? :)


Ako ti je JB pravio probleme, lepo opet odradis clean restore i JB pa vidis dal je u njemu problem.

djoxy
07-06-2012, 22:41
Da, i ja vidim da sam trebao uzeti minimum 3gs no, to mu je sto mu je sad. Malo cu se igrati pa cu videti sta dalje. Mada i ovo mi vrsi posao.

kakosuper
07-06-2012, 22:46
Pa ono... Ako ti radi posao onda ok. :)

3g cini mi se najbolje radi na 3.x dok na 4.2.1 mnooogo koci.

Dakle ako mozes, stavi ga na 3.x i cepaj.

djoxy
07-06-2012, 22:49
Posto mi je prvi Apple uredjaj uopste, bas sam se odusevio kako ga je tesko pokvariti (osim onog baseband update-a). Svu noc sam ga flashovao i restore-ovao i dalje je radilo. Da je bilo sta drugo bilo mislim da bi odavno bilo pokojno :). Vezano za tvoju preporuku i to mi je padalo na pamet no trenutno mi stvarno ok radi pa ga ne bih cackao bar par meseci dok ne proradi taj crv ponovo :)

Ajfon xD
08-06-2012, 18:29
Nazalost, moram da se slozim sa tobom po pitanju Jailbreaka. Pise po internetu i istina je (licno sam proverio) da usporava telefon. E, sad, da li brze trosi bateriju, to nisam primetio. Mozda JB usporava telefon ali je dobra opcija za zakljucane telefone :)