PDA

View Full Version : Kako sync-ovati iPhone 4 sa novim kompom bez da se brišu slike, kontakti, i ostalo



Wahad
01-06-2012, 11:10
Evo ovako, devojka ima problem koji ne znam da rešim. Pokvario joj se jedan komp i ostao joj je laptop, sada nikada nije vršila sinhronizaciju sa laptopa pa sada kada želi da ubaci npr neke nove slike u telefon, to može da uradi jedino ako joj se obrišu postojeće slike, a to ne želi..

Kako da sačuva slike i kontakte i sve ostalo šta postoji na telefonu a da ubaci nove zajebancije?

Hvala na pomoći

markotak
01-06-2012, 11:31
Za slike i kontakte postoje idrive photo i idrive contacts, neka napravi backup slika i kontakata sa telefona, zatim sinhronizuje tel sa lapom i posle vrati sacuvane slike i kontakte preko istih aplikacija.

ipujdo
01-06-2012, 12:37
Kako vratiti samo SMS poruke??

Wahad
01-06-2012, 12:39
preko TouchCopy programa... Može da se bekapuju kontakti, ne znam za vraćanje ali znam da te kontakte posle možeš ubaciti preko itunes-a...

Probaću one programe za slike s'obzirom da u ovom programu mogu samo da se bekapuju...

dado
01-06-2012, 12:43
@ipujdo
Sa iFunBox, ili DiskAid-om ideš na User/Library/SMS i tu nađi sms.db file, kopiraj ga na komp i posle restore-a ga vrati na isto mjesto...

Wahad
01-06-2012, 12:58
A jel treba za te programe jb-ovan phone ili može i "original" :)?

dado
01-06-2012, 13:04
Treba jailbreak-ovan...

jelena83
01-06-2012, 13:04
jel moze da mi kaza neko zasto kada sinhronizujem iphone sa lapom sve aplikacije mi nestanu?nemogu da im uradim update vec trepa da ih brisem od iphona i zatim pa da instaliram

dado
01-06-2012, 13:12
Vjerovatno nisu skinute sa tvog iTunes naloga pa zbog toga ne možeš uraditi update.

ipujdo
01-06-2012, 13:17
@ipujdo
Sa iFunBox, ili DiskAid-om ideš na User/Library/SMS i tu nađi sms.db file, kopiraj ga na komp i posle restore-a ga vrati na isto mjesto...

4s je pre 5.1.1 samo uradio back up u itunes i itools, odradio restore, iz iskustva uvek izaberem set as new... i nikad ne vrati SMS
iz Itunes ne moze, i nesretnog itools bi trebalo da moze import, ali iz nekog razloga nece, imam .csv file s svim porukama ali kako sad da ubacim

jelena83
01-06-2012, 13:22
da tako je nisu sa mog,ali kako da ukucam moj nalog kad uvek mi izadje nalog na mog muza

dado
01-06-2012, 13:24
Settings/Store/Sign out. ZAtim se uloguj pod svojim i to je to... Mada nećeš moći njegove aplikacije da update-uješ sa svojim nalogom...

jelena83
01-06-2012, 13:32
da to znam da nemogu,ali pred neko vreme je bio moj iphone sa mojim nalogom i tada su i app izbrisane a sada je njegov i sa negov nalog i on je skinuo pod njegov nalog ali uvek kad sinhronizuje opet isto nece da se pokrene aplikacija,a to se desava otkad smo otkljucali iphone preko SAM,jel ima neke veze sa tom

DDDDD
08-07-2012, 21:53
kako da sacuvam slike, muziku, aplikacije da se ne obrisu prilikom sinhronizacije?

miodrage
09-07-2012, 07:25
DDDDD
Za slike iz Camera Roll najjednostavnije nakon kacenja telefona udjes u Windows Explorer, nadjes telefon (kao fotoaparat), i iskopiras slike na komp.
Sto se aplikacija tice, u iTunes, nakon povezivanja ides na Transfer purchases. Sto se mjuze tice, meni najjednostavniji nacin je bio da skinem Sharepod, on je sam izvukao sve pesme iz telefona, i snimio na komp. Vracanje posle preko iTunes, ili iTools, mada ovo drugo nisam radio. Mislim da i ako imas jos slika po nekim drugom folderima u telefonu to isto moze da se iscupa preko iTools.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

DDDDD
10-07-2012, 14:03
a da li mogu da ubacim aplikacije na kompjuter pa posle da ih opet vratim posto mi trenutno treba prostor? I jer mogu ostale slike da zadrzim nekako, ne samo ove iz Camera roll?