PDA

View Full Version : iPad 3 zamena ekrana :((



jovanjox
01-06-2012, 00:32
Pozdrav svima,

Ima li neko ideju gde može da se nađe ekran za ipad 3! I koliko košta zamena.

Hvala unapred !

kakosuper
01-06-2012, 01:20
Koliko vidim ima da se nabavi sa ebay-a digitizer i ekran za oko 100e :D

Pa ako mozes nabavi ili nabavi preko nekog. ;)

zemomak
01-06-2012, 14:15
Sto bi mjenjao ekran ipad 3, sta se desilo, nije valjda tenk presao preko njeg :)


Tapatalk via iPhone 4s

nemanjaharly
18-01-2013, 13:09
primetio sam na mom ipadu 3 da imam jednu sitnu, ali bas sitnu ogrebotinicu, koja se jedva primeti samo pri jakoj svetlosti i pod odredjenim uglovima, ali posto sam "perfekcionista" mnogo me nervira kada je ugledam :) pa me interesuje od cega se sastoji ekran na ipad 3, tj jel moze da se zameni samo to staklo? (necu ga menjati jos ali me interesuje da znam)

illusion
18-01-2013, 13:13
mislim da bi te zamena kostala minimum 100e sve skupa,moj ipad2 je polomljen pa opet radim na njemu bez problema,touch i staklo su zajedno....

rikee
18-01-2013, 13:22
Stavi neku dobru foliju i nece se nikako videti

iLudak
18-01-2013, 13:26
Nisu zajedno digitajzer (touch) i ekran, ja sam moj iPad 2 otvarao ;) Digitajzer je posebno i moze se zameniti bez obzira na ekran.

illusion
18-01-2013, 13:44
cudno,meni su u servisu rekli da touch i staklo idu zajedno...

justkidding
18-01-2013, 14:20
cudno,meni su u servisu rekli da touch i staklo idu zajedno...
Verovatno su upravu jel se prodaje u paru oficijalno a prodaju i odvojeno neki na ebay-u ko ce ga znati ustvari obzirom da to verovatno nista nije orginal.....

P.S. jovanjox Ako si pametan nista nediraj prodaj ga malo jeftinije pa kupi drugi ako bas moras....

iLudak
18-01-2013, 17:32
Ne pravite se pametni ako niste 100% sigurni u to sto tvrdite, otvarao sam moj iPad kojem je polomljen digitajzer, odvojeno je digitajzer a posebno ekran (lcd).
Pogledajte neki tutorial na yt replacement digitizer ipad kucajte pa onda tvrdite nesto.

nemanjaharly
18-01-2013, 17:38
Stavi neku dobru foliju i nece se nikako videti


upravo sam to uradio danas, stavio clear foliju i ne vidi se uopste to sto me nerviralo :)

illusion
18-01-2013, 17:39
svejedno i da hoce da promeni staklo morao bi da kupi i touch i staklo jer niko ne prodaje odvojemo...

iLudak
18-01-2013, 17:43
Prodaje brate naravno, kupovao sam ;) I menja se odvojeno lagano :) Ne znam sto pricas nesto a ne znas...

illusion
18-01-2013, 17:48
evo covek koji prodaje sve delove za ipad:

http://www.kupujemprodajem.com/sve-za-IPAD-od-OPREME-i-DELOVA-3433686-oglas.htm

evo sta su mi u servisu rekli:

ispod stakla se nalazi touchscreen i to se menja komplet - zajedno ide - ne moze se rastaviti



brate ne moras da se pravis vazan ako si jednom otvorio ipad :D

iLudak
18-01-2013, 17:52
Au brate taj lik je glup extremno, otvarao sam iPad i posebno skidao digitajzer i posebno lcd (ekran) tako ovo sto ti kazem je tako jer sam to radio a ti nisi :)
Taj servis je banana servis da ti ja kazem, nista ne znaju ;)
http://www.youtube.com/watch?v=gD1AnmE89Mc

justkidding
18-01-2013, 19:19
Iludak jel si ti provalio da je ovo thread vezan za ipad3 a ti pricas i pustas video za ipad2,pa pitanje logicno proizilazi jesi ti 100% siguran u to sto pricas tj jesi li ti ikad otvarao ipad3?

iLudak
18-01-2013, 19:25
Isto je i iPad 2 i iPad 3 ;) Pogledaj na yt ;)

Evo i dokaza :)


http://www.youtube.com/watch?v=eZH3HAQmV6Q

illusion
18-01-2013, 22:26
ja sam samo preneo ono sto su meni rekli u servisu...mislim da nema svrhe da nastavimo dalju rapravu,uostalon i nebitno je ;)

iLudak
18-01-2013, 22:39
Uostalom sve si video, nemam sta da ti kazem vise... Tako da reci tim profi serviserima sto ne znaju nista ;)

justkidding
18-01-2013, 22:40
Ma ovo je teska kina sve nezelim da ulazim u dublju raspravu ali neka neko okrene iphone srbiju u kosovskoj pa neka ih pita...Inace imate na ebayu touch screanove za skoro sve vrste laptopova oko 70$,i skroz su ok ali to neznaci DA SU ORGINAL.....Tako da sve stoji sto iludak kaze ali mi pricamo o orginalnim delovima a on o delovima koji pasu.....

dzmidzak
18-01-2013, 22:42
Svi mjesate pojmove. Tacno je da staklo sa digitizerom idu u kompletu, samo staklo bez te folije ne mozete zamjenuti(tj. Touchscreen) a ispod ide lcd sam. Na iphonu 4 je sve to zajedno u jednom komadu, dok je na ipadu iz 2 dijela.

Boletinho
27-08-2013, 13:56
Au brate taj lik je glup extremno, otvarao sam iPad i posebno skidao digitajzer i posebno lcd (ekran) tako ovo sto ti kazem je tako jer sam to radio a ti nisi :)
Taj servis je banana servis da ti ja kazem, nista ne znaju ;)
http://www.youtube.com/watch?v=gD1AnmE89Mc

U pravu si ti drug,100%
Nego mi reci,kad skidas staklo,prvo ga dobro ugrijes femom,da se lakse odlijepi,i onda ga ono normala odljepis,sastruzes ono staro ljepilo,postavis novo ljepilo i zalijepis staklo.
Treba li jos ista raditi,jer evo upravo hocu da mjenjam staklo na ipad 4,kupio mi drug staklo u norveskoj i donio,pa hocu da ga promjenim.
Je'l to bas puno komplikovan posao?


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

iLudak
27-08-2013, 15:53
Bole druze, nije komplikovano skinuti samo je fora da ga dobro zagrejes da otpusti lepak i onda sa nekom spaklicom plasticnom povlacis... A za postavljanje novog stakla to nisam radio jer sam prodao iPad koliko sam se iznervirao tada, a mislim da ne mozes to ti dobro da odradis kao neki servis jer se uvek desi da neka prasina uleti tako da ti savetujem da pre odneses ako mozes u neki dobar servis da ti oni kvalitetno zamene.

Boletinho
27-08-2013, 20:22
Drug moj dobri,ovaj ipad sam nasao nedavno,auto presao preko njega i polomio staklo.
On radi sve normala,pa mi drug donjeo iz norveske komplet staklo skupa s digitajzerom i orginalnom onom ljepljivom trakom,pa sam to kontao promjeniti,polako,nemam sta izgubiti,jer ja to volim,uzivam u tome,zato zelim sam da odradim,a ako nesto zapne,uvijek ima servis.
Evo u Sarajevu smo dobili najopremljeniju i najnapucaniju ovlastenu radnju Apple-a,sve u njoj osim iphone-a,i servis uz to,momci bili u londonu i minhenu pola godine u Apple servisima na obuci,cetrifikate imaju,tako da ga tu mogu poslati,a tu mi poznanik radi.
Kako dobra radnja,bas u stilu pravog apple stora,samo manja.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Chuckie
27-08-2013, 21:02
Mislis na radnju u Alti? Dobro ono izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk pro

Boletinho
27-08-2013, 21:14
Da,mislim da je tu,Adi je to uzeo,najveci doktor za jabuku,ima profil na piku:)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Boletinho
28-08-2013, 21:26
Pisem novi post,jer na tapatalku u editu ne mogu sliku staviti
Danas sam poceo mjenjati staklo na ipadu,i sve je ok,samo sto sam kao i 95% ljudi,pokidao wi fi antenu,i odmah sam je narucio iz Bjeljine za 5 eura,sutra stize:)
Ja,kad sam skinuo staro staklo,pa onda skinem display,sve vratim,ustekam,kad nema osvjetljenja displeja.
Polufim,javim se momku u servis,kaze on sjebo si backlight,to ti je 70 eura,ovo ono,ja vec dogovorio da saljem ipad,kad slucajno uradim hard reset,kad zasjaji jabuka,skocio sam 9 metara u zrak.
Ovaj u servisu se sjebo kad sam mu sliku sutno,hehe
Evo ovako je to izgledalo
21746
21747
2174821749

Svima,koji odluce ovo sami raditi,veliko STOP,ako niste vec nesto slicno radili:)
P.s. Nije mi jasno zasto su mi slike mutne preko tapatalka?
Izvinjavam se,a moze se vidjeti:)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk