PDA

View Full Version : Ne mogu da obrisem aplikacije sa telefona



n1n3
31-05-2012, 17:44
posto sam uzeo polovni iphone 4, odlucio sam da obrisem aplikacije koje je imao prethodni vlasnik. i tu nastaje problem. ne mogu nikako da ih obrisem. vidim da su neke aplikacije sa Cydia-e, i te sam uspesno obrisao, ali ove ostale nikako. a sto je najgore ne mogu ni svoje aplikacije da stavim. a pricamo o free aplikacijama tipa facebook, poker stars app itd. ako obrisem prethodne aplikacije preko telefona klasicnim pritiskanjem X-a one nestanu sa ekrana ali ako uradim respring, evo ih opet. kad ih obrisem preko telefona, ne uradim respring a zakacim telefon na itunes, on prepoznaje 3.9gb apps, sto znaci da su jos uvek tu. ako zakacim da syncuje moje aplikacije, kad krene sync pita me are you sure you want remove 24 apps..., stavim remove, odradi sync, za svaku moju aplikaciju izbaci na telefonu primera radi "facebook" failed to install, i tako za svaku aplikaciju. kad zavrsi sync, nijedna moja aplikacija nije instalirana, a sve njegove su i dalje tu. pokusavao sam da obrisem preko iFun Box-a, medjutim isto, stavim uninstall, kao nesto radi, uradi refresh i opet je selektovana aplikacija tu.

ako neko zna nek pomogne ili da neki savet, hvala

PS. iphone 4 16gb, 5.1.1., bb 04.10.01, koristim Gevey karticu

iNovajlija
31-05-2012, 18:09
Imao je i moj drugar isti problem kao i ti, probao je sve i svasta, ali i dalje ima iste simptome kao i ti, tako da je na kraju uradio restore (naravno, ti bi radio custom firmware), i zavrsio sa tim :)

n1n3
31-05-2012, 19:00
hvala, jel moze link ka uputstvu i naravno linku za custom ipsw? do sad sam imao 3g, pa sam stao na 4.2.1 pa sam malo sto bi se reklo zardjao oko jailbreakova, a ovaj sto je sad na telefonu nisam radio ja

hvala jos jednom

komsa
31-05-2012, 19:14
da li si radio reset all settings?

n1n3
31-05-2012, 21:39
upravo sam uradio, ali nije pomoglo. izgleda da mi preostaje jailbreak jedino.

e sad, gledam ovaj tut http://www.isrbija.net/showthread.php/30857-Kako-jailbreakovati-iOS-5-1-1-%28-redsn0w-%29, ali koliko vidim ovo je tutorijal za thethered mode. sto znaci da pratim ovaj tutorial, odradim sve kako pise, pa kad sve odradim, skinem absynthe 2.0.2 uradim JB, da mi se pojavi absynthe app, pokrenem, restartujem fon, i dobicu unthethered?

komsa
31-05-2012, 22:07
iphone je sigurno ostao ulogovan na prethodnog korisnika

probaj prvo ovo: "Settings > Store (bukvalno poslednji red) > Sign Out > Sign In" i uloguj se na tvoj account i onda probaj sync sa iTunes-om

mora da radi..............restore ti uvek ostaje na kraju :)

miodrage
31-05-2012, 22:07
NE. Kad uradis tethered, ides u redsn0w just boot, kad se upali, ides u Cydiu, i instaliras Rocky Racoon. Kraj, imas untethered JB. Absinthe ne mesas. Absinthe je za uredjaje gde nema jebade oko customa i sl, zbog haktivacije i sve ostalo.

n1n3
31-05-2012, 22:13
iphone je sigurno ostao ulogovan na prethodnog korisnika

probaj prvo ovo: "Settings > Store (bukvalno poslednji red) > Sign Out > Sign In" i uloguj se na tvoj account i onda probaj sync sa iTunes-om

mora da radi..............restore ti uvek ostaje na kraju :)





na zalost ne radi


NE. Kad uradis tethered, ides u redsn0w just boot, kad se upali, ides u Cydiu, i instaliras Rocky Racoon. Kraj, imas untethered JB. Absinthe ne mesas. Absinthe je za uredjaje gde nema jebade oko customa i sl, zbog haktivacije i sve ostalo.

trenutno mi je unthethered, pa zato sam i pitao. ok znaci pratim taj tutorijal i posle rocky racoon. nadam se da se nalazi u nekom default source-u

EDIT: jel meni potreban 5.1 ipsw posto vec imam 5.1.1 na telefonu? kontam da je taj tutorijal pravljen pod prestavkom da kreces sa 5.1. correct me if im wrong :)

Edit2: Otvorite redsn0w i stisnite Extras pa Custom IPSW i izaberite 5.1.1 IPSW fajl. redsn0w ce praviti custom iOS 5.1.1 IPSW, kada zavrsi vratice vas na Extras ( a na desktopu ce biti NO_BB IPSW fajl ),

dobijam unrecognized build

komsa
31-05-2012, 22:18
onda ne znam..........tako kako sam ti objasnio se menja user koji je ulogovan na apple account u iphone-u,jedino jos probaj hard reset

n1n3
31-05-2012, 22:38
i sad citam komentare u tutorijalu da je dosta ljudi imalo taj problem, i odgovor je da ne moze da se uradi custom 5.1.1. da li to znaci da je na pocetku tutorijala greska? i koliko kontam da cu sad u stvari dobiti 5.1 a ne 5.1.1. u cydia-i imam shsh cak do 4.3.3

Edit: skinuo noviju verziju redsn0w-a od pomenute u tutorijalu i sad mi upravo pravi custom 5.1.1

Edit2:Evo samo da napisem da sam uradio custom restore i unthethered jailbreak na 5.1.1, i sve aplikacije su naravno bile obrisane i sad je telefon kao nov.

hvala svima, moze lock