PDA

View Full Version : 5.1.1 ut + Hacktivate + Push + SAM unlock



fanste
30-05-2012, 14:26
Imam 5.0.1 na iPhone 4, otkljucan SAM-om.. Push mi radi jer sam ga odradio sa SAMom pre nego sto sam pokupio sertifikat za otkljucavanje. Snimljen Lockdown na ovom stanju.

Presao bih na 5.1.1 ut, nemam Atta karticu. Planiram da sacuvam bb pa da radim Snowbrazdu a ujedno i hacktiviram. Push bih zeleo da imam pa me interesuje.

1. Da li cu ga dobiti kad prebacim Lockdown?

2. Da li da prvo sredim push sa onom procedurom za SAM i da li to jos moze, pa onda prebacim Lockdown da otkljucam?

3. Da li da kupim Atta za 1000 dinara i resim to u cugu, kakva je razlika aktiviran Samom da radi push ili aktiviran matricnom karticom?

4. Neka ideja sa Absenth i Redsnow ako je neko prosao vec kroz sve ovo?

Procedure ako nije bilo nekih izmena u poslednjih 6 meseci znam

Mumo
01-06-2012, 22:54
Prosto ko pasulj vako ces :) :
1.Skines redsn0w_win_0.9.11b4,pa na custom ipsw,pa shift+restore.
2.Onda jailbrejkujes sa redsnow,pa botas sa redsnow (sam jailbrejk ti je odradio haktivaciju)
3.Onda cydia skines rockyracoon i imas untreted.
4.Prebacis tiket onaj sacuvani lockdown
5.Skines Sam opalis revert lockdown to stock i imas mrezu :)

Push ti radi kao i facetime i sve ostalo :)

dekimaks
02-06-2012, 00:31
Nece push ni ft da radi sa haktivacijom... Tako cas samo dobiti signal za sam aktivaciju. Za push imas objasnjeno ovde kako se aktivira posle haktivacije

fanste
02-06-2012, 07:11
Uradio sam vec sve, a uzeo sam originalnu karticu i Sam nisam uopste ni morao instalirati ;)

Mumo
02-06-2012, 12:10
Nece push ni ft da radi sa haktivacijom... Tako cas samo dobiti signal za sam aktivaciju. Za push imas objasnjeno ovde kako se aktivira posle haktivacije
Kod mene radi !

fanste
02-06-2012, 12:13
Radi jer ti je Lockdown koji si sacuvao, ujedno preneo i sertifikate za push. Takoreci kad si odradio sam imao si push koji si sredio pre toga i takav folder si snimio.

Mumo
02-06-2012, 13:13
Tacno tako :)

dekimaks
02-06-2012, 14:15
Ok. Sledeci put probam ovako mnogo je jednostavnije...

putnik1
02-06-2012, 15:24
Da ne bi otvarao novu temu , takodje imam Iphone 4 otkljucan SAM-om , sve radilo normalno mesec dva do pre pola sata kada mi drug rece da me zove a ja se ne javljam . Shvatim da mi tel ne zvoni , tj uopste ne pokazuje na ekranu da me neko zove a ako je blizu nekog zvucnika cuje se da dolazi poziv . Takodje pokazuje i signal normalno a i sve ostalo radi normalno ! Uradio hard reset , vadio karticu , stavljao originalnu austrijsku , bla bla bla , da bi od jednom sada posle ko zna kog resetovanja bila samo jabuka na ekranu ! Nema vise mogucnosti da ga pokrenem ! Po mom misljenju je pukao software ! E sad , sta da radim :) ? Da li da uradim sve ovo sa pocetka posta i dignem na 5.1.1 ? Jedino sto me buni , kako se telefon nece deaktivirati kada se uradi restore a samim tim i izgubi SAM otkljucavanje ? Imam sacuvan Lockdown jedino ne znam princip prebacivanja nazad u tel ! Hvala u napred na savetu i pomoci !

fanste
02-06-2012, 15:54
Nece ti se dealtivirati.
1. Skini Snowbreeze
2. Napravi Custom u Expert Mode-u i uradi da ga ne Hacktiviras ako imas original karticu
3. Ubaci u DFU pomocu tog programa, ponudice ti to posle pravljenja Custom-a
4. SHIFT+Restore u iTunes. I strogo pazi da ubacis taj sto ti je Snowbreeze napravio.
5. Kad zavrsi, aktiviraj ga sa Austrijskom karticom
6. Instaliraj SSH u Cydia
7. Nadji neki explorer za iPhone na PCu, ja koristim iSpirit.
8. Nadji tu putanju gde je Lockdown trubi ceo google o tome, ja ne znam sad napamet kucam sa telefona i obrisi Lockdown koji je u telefonu a ubaci na to mesto Lockdown koji si za svoju karticu sacuvao.
9. Ubaci svoju karticu i uradi Reboot

putnik1
02-06-2012, 16:49
Hvala ti dobri covece ! Jedino ja sve to treba da uradim sa RedSnow posto imam iMac ! Znaci procedura je za sve ista samo posle da preko iExplorera (koji ja koristim) ubacim Lockdown tamo gde mu je mesto ! Hvala jos jednom !

fanste
02-06-2012, 17:36
Ne moras se zahvaljivati, valjda je pravilo na forumu samo dugme Thanks da kliknes. :)

Da ali pre toga obrises Lockdown koji se nalazi tu. znaci nemoj da prelepis samo nisam siguran da ce raditi.

I da obavezno potkaci u Redsnow da sacuvas BB inace ga neces moci prodati posle, ako ti je sad moguce Geveyom otkljucati taj telefon. A i za ubuduce (nailazece unlockove) posto nije simfree

putnik1
02-06-2012, 17:57
Da da , naravno , napravicu custom no BB 5.1.1. , onda Shift+Restore u iTunes tako da ostaje na 4.10 pa ako nesto zeznem da moze makar opet gevey ali koliko vidim po vasim postovima ne bi trebalo da se deactivira ! Jedino sto sam na you tube nasao neke muljave snimke kako da vratim Lockdown pa mi nije jos skroz jasno ali cu se vec nekako snaci :) ! Hvala jos jednom a evo i na dugme ;) !

dekimaks
02-06-2012, 18:43
Najjednostavniji nacin za vracanje lockdowna je: iz cydia instalirajte cookie i tu uradite backup activation, kasnije kad dignete novi sistem ponovo udjete u cookie i tapnete na restore activation, restart idevece i eto signala...

fanste
02-06-2012, 19:14
Uvek sam vise voleo da sto znam sam peske uradim, i sto manje tweekova iz Cydia-e, ali sve je stvar ukusa. Ali eto korisno, za one koji vise veruju tweek-u nego sebi :)

putnik1
02-06-2012, 23:48
A sta mi nindze sad da radimo :) , dosao do momenta da treba da zamenim taj lockdown ali mi nesto ne polazi za rukom :( ! Posto mi je telefon pukao nisam imao prilike da instaliram taj Cookie tako da to ne moze (bar mislim) a ovaj drugi nacin mi nije bas naj jasniji :( . Telefon radi sa Gevey ! Ako neko mozda ima neki link sa you tuba gde se malo bolje vidi kako se to radi bio bih mu zahvalan !

Mumo
02-06-2012, 23:56
Skines ifunbox kad ucita telefon u onom stablu vidices Raw file System,otvoris ga i onda datoteka var pa onda datoteka root pa onda Library i tu je Lockdown samo ga zamjenis!

putnik1
03-06-2012, 00:51
Svaka cast dobri ljudi !!! HVALA svima na strpljenju !!! Sve fercera !

Boki221
04-06-2012, 20:47
Jedno pitanje, postupam po upustvima iz postova iznad i nijedan BB 5.1.1 koji napravim ne odgovara redsn0w-u,poslednji koji sam skinuo je redsn0w_win_0.9.11b4 i uvek mi javlja da ne odgovara! ? U pitanju je Ip 4 5.1 , 04.12.01! Neki savet?

dekimaks
04-06-2012, 21:09
Sta ve ti redsnow kad imas 5.1 bb4.12 uradi preko itunesa update

Boki221
04-06-2012, 21:56
Nisam znao da mogu i tu opciju da iskoristim..rekoh da ne pokvarim nesto :)

dekimaks
04-06-2012, 23:00
Pa nemas sta da pokvaris, kad vec imas bb 4.12.

Hertzog
06-06-2012, 16:13
Imam jedan i4, otkljucan SAM-om na 4.3.3 BB 04.01.01 i ako sam vas dobro razumeo ovde, mogu dici na 5.1.1 i ponovo ga aktivirati sa SAM-om?

Koristim simfree telefon pa bas nisam upucen u te procedure, ali sacuvah negde taj fajl od SAM-a

putnik1
06-06-2012, 16:56
Ne , ne moze tako ! Moras prvo da sacuvas LOCKDOWN ( to cime je otkljucan telefon sa samom ) Posle toga napravis sa redsnow custom celu proceduru ili snowbreeze , ne znam dal imas win ili mac ! Kada to uradis onda vratis daj Lockdown na svoje mesto ! Samo procitaj ovaj post ceo od pocetka i sve ces razumeti ! Meni su ljudi stvarno puno pomogli prostim objasnjenjima !

Hertzog
06-06-2012, 16:58
Ma cini mi se da sam sacuvao taj lockdown, ako je to ono sto je bila fora da se mora sacuvati jer ce Apple blokirati otkljucavanje SAM-om... Uglavnom, bitno mi je da radi otkljucavanje SAM-om nakon dizanja FW-a

fanste
06-06-2012, 17:02
Moras sacuvati folder Lockdown, ali zato sto prelazis sa ios 4 na ios 5, nisam siguran da je folder na isto mesto smesten i da je kompatibilan. Sacekaj necije iskustvo pre nego sto pristupis postupku

putnik1
06-06-2012, 18:07
Tacno , Fanste je u pravu , pitanje sta ce se desiti sa tim SAM-om i Lockdown folderom ako se ide sa ios 4 na ios 5 ! Sacekaj da ti kaze neko ko je to vec uradio , (ako je uradio) !

Hertzog
06-06-2012, 18:12
Hmmm not good, not good at all :D

Ako neko zna odgovor na moj problem neka se javi

miodrage
06-06-2012, 23:57
Cydia appikacija Cookie ili tako nesto bi trebalo sve da radi automatski;)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Hertzog
07-06-2012, 16:21
Ovo meni kazes? :D

Maltretirao bih te da mi na PP posaljes upustva kako to da zavrsim ali necu... :D


(sve se nadam sam ces mi poslati upustva)

sanjin81
07-06-2012, 19:08
Ako već imaš telefon otključan sa SAM-om,skineš sa Cydia-e tweek Cookie sa BigBoss repo-a,uradiš backup Lockdown foldera na njegov server (opcija Backup Activation),i on spasi aktivaciju,odnosno Lockdown folder. Kada uradiš dizanje sistema,update ili restore,i ponovo odradiš jailbreak,opet skineš tweek Cookie i izabereš u njemu opciju Restore Activation,i on će vratiti backup. Instaliraš i SAM,upališ ga,ideš na Utilities,uradiš Restore Activation da telefon povuče push certifikate,i to bi trebalo biti to!

Hertzog
08-06-2012, 17:13
Poludeh, stalno mi izbacuje Error 21? Gde pravim gresku :(

dekimaks
09-06-2012, 01:41
Upao ti tel u recovery mod...

Hertzog
11-06-2012, 15:29
Nema sanse, jos nisam uspeo, ako nije Error 21, onda je Error 1600, stvarno nemam pojma u cemu je fora, pokusao sam i na Mac-u i na Windowsu, ali nece, brisao apple-ove linije iz hosts fajla, restartovao racunar, u TU otkacio ono set hosts to Cydia on exit, ne mogu da verujem koliko me zeza, 4 dana pokusavam i nista, samo izbacuje neku od te dve greske :(

miodrage
11-06-2012, 15:44
Hertzog: ovo je mene i drugara zezalo. Uspelo je tako sto smo napravili custom u Sn0wbreeze, preko redsn0w nije htelo nikako.

Hertzog
11-06-2012, 16:10
Pokusacu i sa njim, mada ga nisam nikada koristio. Je li idem na baseband preservation mode, da mi ne digne BB, jer hocu da mi ostane 04.10.01?

miodrage
11-06-2012, 16:33
sn0breeze ti nikad nece dici BB, ali najsigurnije je da ides na BB preservation, potom JB i hacktivate sa redsn0w. Ili u General mozes sve ovo odjednom da odradis i cim zveknes restore imas haktiviran jailbreakovan uredjaj.

Hertzog
11-06-2012, 17:22
Prvo da se zahvalim svima, uspeo sam, na kraju je ipak bio problem u custom-u, tako da je uspelo kada sam ga napravio preko sn0wbreeze-a, pa ko god bude imao slican problem kao ja, neka pokusa sa njim umesto sa redsn0w


Ako već imaš telefon otključan sa SAM-om,skineš sa Cydia-e tweek Cookie sa BigBoss repo-a,uradiš backup Lockdown foldera na njegov server (opcija Backup Activation),i on spasi aktivaciju,odnosno Lockdown folder. Kada uradiš dizanje sistema,update ili restore,i ponovo odradiš jailbreak,opet skineš tweek Cookie i izabereš u njemu opciju Restore Activation,i on će vratiti backup. Instaliraš i SAM,upališ ga,ideš na Utilities,uradiš Restore Activation da telefon povuče push certifikate,i to bi trebalo biti to!

I ovo mi je uspelo, tako da se moze dici sa iOS 4.3.3. (valjda i sa ostalih) na iOS 5.1.1 i da se sacuva SAM aktivacija... Samo sam nakon ovoga morao da kliknem Revent Lockdownd to Stock i nakon toga je dobio mrezu... :D

Sada mogu i prileci malo da odmorim

fanste
11-06-2012, 21:43
Drago mi je da si sredio, verujem da se bolje osecas sada. Neka te sluzi software i sjajni SAM unlock :)

Hertzog
11-06-2012, 23:34
Telefon je od devojke, pa neka nju sluzi :D

Inace, da nije uspelo ovo sa SAM-om morao bih joj dati moj 4s, tako da sam vam poprilicno zahvalan :D

djmarijan
12-06-2012, 22:41
Moje iskustvo sa dizanjem iOS-a sa 5.0.1 (SAM unlock) na iOS 5.1.1. je sledece:

-izbacite SIM karticu iz tel.
-ubacite u DFU mod,podignete iOS 5.1.1 pomocu Sn0wbreeeze custom ipsw fajla koji ce vam sacuvati postojecu bb i jelbrekoavati tel.
-ubacite vasu SIM karticu (no service)
-iz CYdie instalirate Cookie pa Restore Activation (ako ste sacuvali vas SAM unlock pomocu njega)
-iz Cydie instalirate SAM,pokrenete ga izabere zemlju i mrezu sa kojeg je telefon
-idete u Setting i startujte "Revent Lockdown to Stock" pojavice vam se poruka "OK"
-idete u SAMPrefs pa u Settings i pokrenite "Spoof real SIM to SAM"
-iskljucite SAM i sacekajte par sekundi i dobicete signal mreze
-ugasis-upalis tel. (ima mrezu),reboot (ima mrezu),izvadis-vratis sim karticu (ima mrezu)
-ima mrezu i radi push notifikacija,facetime itd

E sad za neke koji budu imali problem pri kacenju tel. na PC da im iTunes prijavi gresku "Could not connect to iphone because invalid response was received from the device"...treba
otici ako ste pod Win7 u folder ProgramData (Windows Explorer/Tools/Folder Options/View....cekirati "Show hidden files,folders...) i obrisati folder "Lockdown"....zakacite ponovo
iphone i iTunes nece prijaviti gresku tako da mozete uraditi restore backup....

Pozdrav.....

jovica1
12-06-2012, 23:48
koja verzija Sn0wbreeeze-a se koristi?I opet gljupo pitanje:da li se u njemu cekira da nesto da se ne dize bb ili on automatski radi,samo sam jednom petljao sa ios-om i zakljucao pa sad moram da detaljisem i smaram i da li bih umosteo SAM-a mogao da koristim cookie?
ja bih probao sledeci postupak:instal cookie i back up njime,restore i jb pomocu Sn0wbreeeze,instal cookie i restore
da li bi bila ispravna?

djmarijan
13-06-2012, 01:56
Sn0wbreeze v2.9.5 ili 2.9.4......inace ne treba nista da cekiras nece ti podici bb,....koristi i Cookie i na kraju SAM....SAM ti inace otkljucava tel......posle ga mozes obrisati ili ostaviti na iPhone-u (SAM)...
uradi kao sto sam gore naveo i nece te boleti glava....moj sam tel. 3-4 puta otkljucavao na ovaj gore naveden nacin da bi bio siguran da SAM Unlock na iOS 5.1.1.......

jovica1
13-06-2012, 01:58
Hvaka na savetu,nadam se da ce sve proteci glatko
Interesuje me da li cooki snima podatke na nekom serveru ili moram da kopiram fajl kao kod SAM-a tikets?

djmarijan
13-06-2012, 02:05
Ja nisam kopirao "lockdown" folder samo sam koristio Cookie pa onda unlock sa SAM-om i to je to

jovica1
13-06-2012, 02:07
Ok,ja sam za svaki slucaj sacuvao tickets SAM-a.Hvala jos jednom,dobio si pakac

putnik1
22-06-2012, 23:35
djmarijan , a kako sve to uraditi na iMac-u kada ti iTunes prijavi gresku "Could not connect to iphone because invalid response was received from the device"
Pozdrav !

djmarijan
22-06-2012, 23:41
voleo bih da ti pomognem ali koristim SUGAVI windows 7 ..... predpostajam da isto treba da potrazis "lockdown" folder i obrises ga.. samo ne znam gde ali u pitanjuje isti naziv foldera ... pozdrav

Ivan83
25-06-2012, 22:42
Imam problem sacuvao sam ticket preko email kako bih sad mogao da ga ponovo vratim u telefon mislim preko kog alata?Inace na telefonu je sad 5.1.1 i ne bih da se vracam na gevey ako neko zna neka pomaze odmah!Da napomenem da sam imao sacuvan ticket i na Cookie ali mi je tweak ostao instaliran kada sam dizao na 5.1.1 i kada sam posle instalirao Cookie pise da nema sacuvan ticket a bio je na njemu pre odradjivanja 5.1.1


iPhone 4 32GB

djmarijan
25-06-2012, 23:35
Vrati ga preko iFile...obrisi sadrzaj foldera u telefonu "var/root/Library/Lockdown"....prekopiraj sadrzaj sacuvanog kljuca iz tog mejla i reboot i to je to ako ne dobijes signal instaliraj iz Cydie "SAM" pa prati moje upistvo i dobices mrezu

Ivan83
26-06-2012, 08:55
Djmarijan hvala ti u svakom slucaju na pomoci uspeo sam da resim problem jutros mi se jednostavno pojavio backup u Cookie!


iPhone 4 32GB

Patt
08-07-2012, 09:18
Pozz svima, da ne otvaram novu temu, ovde sam nasao sve sto me zanima.. Jos samo jedna stvar mi treba.. Koji software da skinem, posto imam neki 5.1.1 9B206 a moze da se skine i 9B208? I da li rade tweek-ovi sa cydie na 5.1.1, tacnije najvise mi treba callerID?

Pavle
08-07-2012, 09:48
skini b208...slobodno ti ti je noviji built ios 5.1.1 za iphone 4...time su hteli da sprece nesto oko jailbreak-a sa absinthe...ali to je posle 3 sata vec bilo jailbreakovano...tako da ti sve isto radi...skini slobodno b208...i ja sam na istom...:)

Patt
08-07-2012, 10:04
Ok, a mogu da radim JB i sa snowbreezom?

Pavle
08-07-2012, 10:06
naravno samo nisam bas pratio to da li moras posle da instaliras rocky racon...da bi bio untethered ili su to sad sredili...:)

Patt
08-07-2012, 10:07
Hmm vidis to nisam znao, ali mozda se neko javi sa iskustvom dok ne pokrenem proces.. ;)

Pavle
08-07-2012, 10:13
pa to sve isto radis ali posle kad ti zavrsi moras da ides da bootujes sa nekim programom kao da je tethered i onda iz cydia da instaliras rocky racon...

izgleda da su sredili to da odmah dobijes untethered...:)

Patt
08-07-2012, 12:02
Aaaa koliko imam srece :).. Odradio sam restore i telefon mi se probudio kao SIMFREE :).. Jos pre par meseci sam zvao AT&T da trazim da mi otkljucaju telefon ali nisu mogli po IMEI-u da me nadju, i rekli su da ce mi javiti za 7 dana sta se desava.. Naravno niko nista nije javio ali su mi ipak otkljucali :)..

Pavle
08-07-2012, 15:27
bravo...:)
i za druga sam zvao za 3gs i isto nista od mail-a i odgovora i ja lupim provo deactivate...i onda mu aktiviram normalno sve i nadje mrezu...i onda samo restore na 5.1.1...uzivaj sad u simfree telefonu i u svezem restore+jailbreak...