PDA

View Full Version : Temperatura sistema i grafike na Intel - hackintosh platformama



mosha
30-05-2012, 15:25
S obzirom da ne postoji topic koji se bavi iskljucivo temperaturom hackintosh sistema resih da ga otvorim iz razloga jer mislim da je to
bitno za sve korisnike istog u cilju tretiranja hardvera na najbolji moguci nacin.

Mene konkretno zanima koliko je odstupanje hackintosh-a u odnosu na win 7 i koji su koraci potrebni da se preduzmu u cilju izjednacavanja
ili bar pribliznog uskladjivanja temperatura/.Bilo bi dobro da svi zainteresovani ostave podateke njihovih temperatura kako bismo mogli svi zajedno da
dodjemo do nekih rezultata ili mozda i postoje oni koji to znaju pa nam mogu pomoci da skratimo ovaj topic :D

Posle 5 dana koriscenja osx lion 10.7.4 mogu da kazem da temperatura procesora u idle odstupa za 3 stepena u odnosu na win 7 dok je load ujednacen.
Kada je grafika u pitanju odstupanje je vece u korist osx lion i to za nekih 8-10 stepeni a load ide i preko 10+. Poredjenje sam radio testirajuci dve igre
Bioshock i Blades of time. Posle par minuta temperatura na osx lion dodje do 70+ stepeni usled cega dolazi do seckanja-kocenja. U Win 7 ne prelazi 59 stepeni
sa istim aplikacijama, gde su u oba slucaja uzeta maximalna podesavanja kako detalja tako i rezolucije.
Drugo poredjenje je vezano za reprodukciju klipova sa youtub-a gde opet grafika dolazi do 50+ stepeni dok na win 7 ostaje na nekih 40.
Trece sto sam uradio je da sam obisao dosta foruma vezano za hackintosh i orig. mac uopsteno gde sam video da ljudi kace slicice temperatura njihovih sistema gde se jasno vidi
da su idle temperature grafike uglavnom 51+ imali oni hackintosh ili pravi mac.
Da li je sve ovo normalno ili se temperature mogu spustiti ja bih voleo da znam, naravno ako mogu kako to postici, mozda nekim kextom ili zamenom postojeceg ili necim trecim...

Osx Lion 10.7.4 proc. idle= 34 load= 53
graf. idle= 41 load= 70+


Win 7 proc. idle= 32 load= 50
graf. idle= 31 load= 59

bashusr
31-05-2012, 01:21
OSX Lion 10.7.3 proc idle= 27-30 load = 40-50
graf. idle = 29-31 load = 45-55

procesor : intel i5-2500k , graf = Asus GTX560Ti 1gb

Ako ti ista znaci, a to da'l postoje neki .kext-ovi ... neverujem probaj sa google mada ako si lepo odradio DSDT? i ako smem da pitam jel ti koristis "Distro verziju tipa: Iatkos" ili tako nesto slicno ili si na retail 10.7.x ? Jer ako si na distro moguce da te to zeza...

mosha
31-05-2012, 02:00
Da u pitanju je iAtkos distro... Znaci, po tvom misljenju bih trebao ici na cistu verziju. Inace nisam odradio DSDT jednostavno vidim da sve radi, cak i sleep 3 dana bez restarta stabilan system ali temperatura grafike zeza . Inace procesor mozemo reci da je OK stepen dva nije strasno :D

bashusr
01-06-2012, 01:56
Da naravno ako vec ides hackintosh idi Clean/retail version.. bice malo zezanja da ga namestis i sve, al uz dobar tutorial mozes da ga namestis da ti radi kao bombona, veruj mi ja od kad sam ovo namestio radi kao sat, i ne planiram da radim vise ni jedan sistem. (Mozda Mountain lion) kad bude stabilna verzija za PC, do tad.. nista :)

mosha
02-06-2012, 04:04
Da, bilo je zezanja i to mnogo ali na kraju varijanta unibeast je uspela. Sa novim fakesmc-om imam mnogo vise parametara koji se ocitavaju medjutim temperatura je ostala ista.

dbm
03-06-2012, 02:19
Mosha, da ti iskreno kazem, nema vise zezanja ako znas koji su ti komponente ako vec imas neki backup (.kext-va) samo installiraj installiraj kextove. Repair Permissions & Cache.. i zavrsio si. Radi kao sat, moze jednostavno komonto da ti sluzi kao main, kao sto meni vec sluzi :)

mosha
03-06-2012, 04:17
I meni je main vec neko vreme, u mom slucaju razlike izmedju retaila i iAtkosa nema. Kod retaila sam sredjujes dok kod iatkosa sve ide samo samo. Mozda ovo sa temperaturom je slucaj za sapphire 5770 vervet. Ono sto mi pada napamet jeste da lion odmah podize takt kartice na neki visi nivo dok win 7 je salta gore dole u zavisnosti sta se obradjuje. Otuda i razlika tih 10C u samom startu.

iNovajlija
03-06-2012, 04:36
Vi ste zlatni:) Ja imam i5 2500k, sa stock coolerom, i jedno 3-4 meseca sam mucio muku sa temperaturom procesora.. U winu 38-40 C, a u lionu 60-65 C, bilo u load ili idle rezimu. Tek pre mesec dana sam sa instlacijom Speedstepera useo da spustim temperaturu Cpu-a u lionu na 50 C.. Tesko da cu dostici te vase temperature :/ Inace, koristio sam iAtkos..


Sent from my iPad using Tapatalk HD

dbm
05-06-2012, 00:57
Vi ste zlatni:) Ja imam i5 2500k, sa stock coolerom, i jedno 3-4 meseca sam mucio muku sa temperaturom procesora.. U winu 38-40 C, a u lionu 60-65 C, bilo u load ili idle rezimu. Tek pre mesec dana sam sa instlacijom Speedstepera useo da spustim temperaturu Cpu-a u lionu na 50 C.. Tesko da cu dostici te vase temperature :/ Inace, koristio sam iAtkos..


Sent from my iPad using Tapatalk HD

AICP Patch > 10.7.3 = 2 komande u terminalu i to je to. I ja imam i5-2500k, asus p67 sabertooth.. radi perfektno :)

iNovajlija
05-06-2012, 01:13
Sta je Aicp patch? Nisam te bas najbolje razumeo:)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

dbm
19-06-2012, 14:00
AppleIntelCPUPowerManagment <- Patcujes sa tim. I izbriess NullAICPM, i dobijes speedstepping korektan (buklvano odkljucas procesore) vrlo jednostavno :)

Byakuya
20-06-2012, 15:23
Dbm moras promeniti potpis posto nije dozvoljeno reklamiranje...